Recenze: PD-DC alias Glamor PD4480, prostě levná Čína

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
Odpovědět
Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Recenze: PD-DC alias Glamor PD4480, prostě levná Čína

Příspěvek od mates »

Hezký den všem,
rád bych se podělil o zkušenost s jedním pedálem, který jsem dneska zakoupil na Drumcenter.cz. Jedná se o šlapku čínské produkce, kterou třeba pod svou značkou PD-DC prodává Drumcenter.
Na netu jí lze vygooglit i pod značkou Glamor PD4480. Vyrábí se i ve verzi double pod označením PD4880.
Za cenu 990,- jsem nečekal žadnou slávu, ale s dostupných obrázků jsem ji prostě věřil a udělala na mě dojem a po koupi jsem velice mile překvapen a nelituji. Jedná se u kus matroše s dvojřetězem a exentrickou vačkou.
Je to bytelný pedál, jenž nese prvky pedálu v cenách od 4tis a výše. Napřiklad má ložiskový zavěšení pružiny, které je až na drobný detail jiného umístění šroubu naprosto shodný s pearl shifter eliminator P-2000C, který vám umožní nastavit úhel beateru avšak dohromady s výškou-úhlem plotny pedálu. (úhel beateru nelze nastavit úplně nezávisle jak jsme zvyklý u top modelů, ale to by jsme chtěli asi moc).
Připevnění k bubnu je za pomoci božního křidlového štroubu na základové desce, což je v této cenové relaci taky unikát. Beater nese taktéž znaky podobnosti DW. Ten půjde každopadně pryč, jelikož mám radeji lehči beatery.
Povrchová úprava je matný hrubozrný nastřik, který také znáte u šlapek DW5000.
Ložiskový pant s kuličkovými ložisky na patě je po technické stránce stejný jako u top pedálu DW5000/DW9000. Avšak čiňanum trochu unikl princip toho DW pantu a patentu na kterým je založen.
Tady se to bez řemeslné úpravy neobejde. Čiňan to prostě vyrobil tak, aby to jen vypadalo jako DW pant, bohužel s presnosti si hlavu nelámal, což má za násladek lehkou vůli, která je ale menši než u běžných levných pedálů bez ložisek. Ty vůle jdou, ale s pomoci soustružníka vyřešit k dokonalosti. Kdo nekdy měl DW pant rozebraný, vi, že mezi loziskem a střední části jsou takový válečky, který slouži jako vymezovací pro stažení vnitřní vůle kuličkového ložiska. Bohužel ty válečky (pouzdra) jsou krátká, takže to celé nejde dobře stáhnout, nebo spiše jde, ale trpí tím to ložisko a na jeho chodu se to projeví. Takže je třeba si nechat vytočit valečky (pouzdra) nová s nějakou tou desetinkou na délku navic. Potom se pant do strany ani nehne a pracuje s lehkostí a bez vůle jak má. Jak vypadá rozebraný DW pant si mužete prohlednout zde. Jedna se o ten stříbrný váleček, který jsem popisoval :
http://www.sferabubeniku.info/download/file.php?id=453

Jinak dnes jsem v náhodně v jedné ČB prodejně (ani jsem netušil, že ho tam mají - verze double) narazil na horši problem a to vůli v domku pro ložisko, tam to ložisko pak litalo, muselo by se tam vlepit. Lepidel pro tyto účely je k prodeji dost. Co pant to asi original, který vyžaduje specifickou úpravu, ale prostě neni to neřešitelný. Chce to trochu technické invence :) Kdo na to zručností nemá, může tam samosřejmě vbastlit original DW červený pant, který je ovšem dražší než celý tento pedál.

Takže shrnuti, pominu-li drobné patálie s pantem pokud vyžadujete, aby se deska padálu do strany ani nehla a kde to je pro šikovné opravitelné, jedna se podle mě při cene 990,- o bezkonkurenčni pedál
v poměru cena-výkon, který nese prvky držšich pedálů. Koupě rozhodne nelituji a klidně ho připíchnu ke svým Sonor SQ2. Pedál ma velmi lehky a hladký chod. Není to žádny designovy výdobytek posledni doby, ale s trochou nadsázky a přivřením všech očí lze řici, že za necelou tisícovku mate doma velkou podobnost pedálu DW5000 :) a to se přeci vyplatí. :)

Fotky viz priloha.
Přílohy
Pedal_BD-DC - Glamor PD4480.jpg
Pedal_BD-DC_02.jpg
Pedal_BD-DC_03.jpg

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: PD-DC alias Glamor PD4480, prostě levná Čína

Příspěvek od Medák »

Viděl jsem DC dvojšlapku na Drummcentru a z fotky to vypadá opravdu bytelně a ta cena je víc než pěkná. Kdybych si teď nově nepořizoval Eliminatora, tak bych si ji možná jel někam prohlídnout. Jaký je Matesi pocit z hraní s tímhle ve srovnání s tím, cos měl/máš?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: PD-DC alias Glamor PD4480, prostě levná Čína

Příspěvek od mates »

Pocity se tezko popisuji, jelikoz kazdemu vyhovuje neco jineho. Mne se na to hraje dobre, je to hodne blizke memu starickemu Pearlu P880, Je to proste klasicka retezovka, jemnounce tuhsi. Hraje se mi nej lip nez na pearl demon. Proste pevny prevody nejsou pro mne. Ted jsem si taky koupil k elektrikam, obyc giblartara 5611 a na toho se mi hraje uplne ze vsech nejlip - svizna citliva slapka. Bohuzel do dvou let z nej bude vykloktany kus zeleza. To si myslim ze u toho PD-DC nehrozi a prijde mi ze za ty penize nabidne vice muziky nez drazsi eliminator. Ja se proste zarekl. ze do drahych slapek nepujdu. A tri zadky nastaveni u drahych slapek, z toho uz jsem taky vyrostl, jen lakacka na prachy, clovek s tim porad laboruje az je z toho na prasky a efekt zadnej. Neni nad pravidlo - v jednoduchosti je sila
Ja mam u slapky jasnou prioritu - lozisko v pate (nesnasim vyhrkany slapoty) a retez a mozna nejlepe jednoduchy retez. A pak aby aspon nejak slo doladit uhel beateru. Ja mam vyhodu v tom, ze v pripade nutnosti jsem schopen navrhnout a nechat si za flasku rumu vyrobit loziskovy pant a vbastlit ho do cehokoliv, takze tim se mi ma volba u levnych slapek zjednodusuje. Jeste mam jeden pant vyrobeny v supliku. :), ja proste nechapu co je to za takovy proble nedat do slapek poradny pant, ve velkovyrobe by to nebylo o tolik drazsi. Spis to vidim na takovy ten pojem "kurvitko" Hodime do paty blato at se to brzo vyhoni a ty si kup novou slapotu, my nemame zajem aby ti drzela pohromade celej zivot. :) i kdyz takova DW5000 neni premrstele draha slapka a tu pokud vam ji neprejede tramvaj tak normalnim zpusobu hrani vas ta slapka v plne funkcnosti prezije. Tahle PD-DC ma svoji konstrukci prave k te DW nejblize, a za tu cenu sem fak nemohl odolat :)

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Recenze: PD-DC alias Glamor PD4480, prostě levná Čína

Příspěvek od Posluchac »

Zdravím..
Matesi.
Prosím Tě mám také Pearl 880 - 2 ks od r. 1990..A jestli bys mi prosím neporadil, jak a z čeho jsi dal k patám ložiska?

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Recenze: PD-DC alias Glamor PD4480, prostě levná Čína

Příspěvek od Posluchac »

Už jsme si volali.

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“