TAMA - Iron Cobra

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

boosty to je přeci hloupost, i ty pouzdra na tom kardanu jsou z hliníku a nevyčvachtá se nic , vždyť je to celý profilovaný.... to je stejný jako kdyby si řekl, že kola ze slitiny hliníku 9005 (což je v podstatě dural) taky nic nevydrží, je to o tom, jak kterej spoj je udělanej, jak je profilovanej atd... normální fyzika:-) stejně tak proč jsou ponorky kulatý a nejsou hranatý - a neni to jen kvůli odporu vody...
když vemu příklad mýho bajku, tak spoj na nábu středu mám udělanej taky z hliníku a dostává to kotel jak sviň a vůle tam neni žádná a je to mechanicky tisíckrát namáhanější místo než zapouzdření kardanu....
jde spíš o to, jestli to má vůle, to je jasný, protože jak to bude mít vůle tak to půjde do prdele hned, protože jak je známo hliník ve všech formách je měkčí než kalená ocel vo tom žádná.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Sasa: možná na tom něco bude, alůe i já jsem si taky myslel, a přesvědčoval jsem tatu, zkušeného konstruktéra, že když tam nejsou vůle, tak se to nevyčvachtá, ale ono se to dříve či později opradvu vyčvachtá.
Přece jenom, když se vyčvachtají kalené oclelové klouby, tak kliníkové musí logicky taky. Nechce se mi věřit, že ty pouzdra jsou z hliníku, to by tam rovnou nemusely být..jestli mě chápeš.

davegr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 159
Registrován: 03 úno 2006 17:38
Bydliště: Gbely, BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davegr »

Dnes som robil generálku po dvoch rokoch používania a pedál je relativne v poriadku. Stačilo len všetko vyčistiť a premazať. Na ložiskách na hlavnom hriadeli sice je poznať, že majú už niečo za sebou, ale ešťe pár rokov vydržia. K ložiskam v päte sa mi nepodarilo dostať, ale päta sa ani nehne, chod je hladký takže pohoda. Na kardane sú vôle zatial minimálne.

Jediné čo bude ešte treba spraviť, že budem musieť zabrúsiť skrutky, ktoré sa často povolujú a doťahujú (úchyty na kardane, na beateroch), lebo už majú mierno zdeformovanú styčnú plochu a bojim sa, aby nepoškodily závity.

Ešte som si všimol, že niektoré časti (skrutky a klby na kardane) sú náchylné na vlhkosť a začali korodovať (len malá jemná vrsvička), takže ich treby častejšie vyčistiť olejom, ale to už som tu spomínal.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

budu porizovat double cobru, ale vubec nevim jestli retez nebo pasek, zatim sem spis pro ten pasek, na nakou nezadouci pruznost toho pasku moc neverim, blana sama o sobe dost pruzi tak se to musi ztratit.. Ale jestli mate jiny nazory rad si je poslechnu:))

Bary
Diskutér Sféry
Příspěvky: 176
Registrován: 10 zář 2004 12:10
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Bary »

Asi bych šel taky do pásku,taky si nemyslím,že by se nějak propínal.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Pásek! :wink:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

parada:) ....skoro kazdej ma retez ale kdyz o tom premejslim tak nevidim v tom retezu zadny vyhody oproti pasku.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Já myslim, že to vyjde nastejno. Když je dobrej pásek. Osobně věřím řetězu. (aby taky ne, když mám řetězovku :P )

Bary
Diskutér Sféry
Příspěvky: 176
Registrován: 10 zář 2004 12:10
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Bary »

No právě!Hodně lidí tady mluví o tom,jak je cobra těžkopádná,ale když vidím ten převod s páskem,tak si říkám,že musí chodit lehce.Ale nemám to odzkoušené :cry:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

nevim nastejno.... Pasek je urcite citlivejsi a ma mensi odpor..

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Neříkám, on ten pásek asi bude mít svoje opodstatnění, ale vždycky je to něco za něco. Podle mě sou určitě důležitější třeba ložiska, hmotnosti jednotlivých dílů i prahobyčejné nastavení. Když řetěz a ložiska proženeš védéčkem, tak to chodí samo.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Kobry jsou trošku tužší než ostatní výtvory, ale dá se na ně hrát pohodlně, klídek:)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Pásky jsou drahý jako prase. Kdežto řetízek vždycky nějak vyřešíš... Ale přesto taky míním pořídit pásek.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Jo, když ho vezmeš z kola. :wink:
Všichni mají řetěz, ale pásek je lepší pánové.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Proboha, lidi, kde jste přišli na to, že Cobra je tužší??? Mně naopak přijde, že ten chod je možná až trochu moc lehonkej a ladnej...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

to je jen takovej mýtus, který vzniká nejlépe od lidí kteří nepoznají jestli šlapou na pedál nebo do hovna! no jo když jejich idol hraje na dw nebo axis

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Naprosto souhlasím s posledníma dvěma příspěvkama.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

prostě mi to tak připadá, to je celé. zčásti je to asi i tím, že mám utažené pružiny na krev, takže mám do noh celkem odpor - a nemám možnost to porovnat s jinýma kobrama, nikdo v okolí je nemá. ale zdá se mi to...asi zkusím povolít pružiny a pak budu kecat. (ale stejně si myslím, že těma pružinama to jaksi nebude...)

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Utop to ve védéčku.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Bobro: To asi bude pružinama. Ale mít je utáhlý taky neni špatný. Utáhnout pružiny na krev a přiblížit beatery k bláně je starej známej fígl death-metaláků, jak si přidat eště pár bodíků BPM navíc. ;) ... Nicméně mám pocit, že na nic jinýho než singlový palby to neni moc praktický (utáhlý pružiny). Osobně se snažim vo takovej kompromis. Když je dáš cca do půlky, je Cobra fakt lehonká jak pírko...

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Pokud na lehké šlapce utáhneš pružiny, tak by podle mého měla ztuhnout... Těžké DW běhá hladce i když je pérko na krev...

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

nejde mi ani tak o BMP - i když je to vítaný bonus - jako spíš o moji úchylnou potřebu cítit šplapku pořád na noze. snažím se používat skluz co nejmíň a co nejvíc toho vyhrávat celou nohou a tohle nastavení se mi pro tenhle způsob hry osvědčilo nejvíc. je pravda, že v těch skluzech to zpočátku dělalo trošku problémy, ale už jsem se to taky naučil nějak zvládat..

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Gagarin píše:Pokud na lehké šlapce utáhneš pružiny, tak by podle mého měla ztuhnout... Těžké DW běhá hladce i když je pérko na krev...
Tohle závysí JEN na pružinách. Mají slabší pružinu, která moc nereaguje na změnu, zato Tama má jednu perfektní pružinu, ale ted nevím, jestli je i na IC, ale asi jo.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Bobroněnko píše:nejde mi ani tak o BMP - i když je to vítaný bonus - jako spíš o moji úchylnou potřebu cítit šplapku pořád na noze. snažím se používat skluz co nejmíň a co nejvíc toho vyhrávat celou nohou a tohle nastavení se mi pro tenhle způsob hry osvědčilo nejvíc. je pravda, že v těch skluzech to zpočátku dělalo trošku problémy, ale už jsem se to taky naučil nějak zvládat..
Taky nehraji skluzy a snažím se všechno uhrát bez nějakého šmrdlání po pedále. :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

ono to je sice ze začátku na bolest nohy, ale ve výsledku to zní sakra líp..
edit: jo, ta pružina na IC je hodně podobná - ne -li stejná - jako u Tama šlapek. alepsoň pokud mohu soudit. jediná čistokrevná Tama v mém okolí je HP20, a tam se mi ta pružina zdá na max utažení ještě o něco slabší...ale už je taky stará až běda :D

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“