DW 5002 AD3 vs TD3

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
Odpovědět
Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od gu-staff »

Můžete mi prosím někdo vysvětlit rozdíl mezi těmito dvěma typy pedálů? Accelerator vs Turbo? Nějak jsem to z DW webu nevyčet...Případně vysvětlit, v čem je která lepší (rychlost X reakce apod.). Jsem teď těsně před koupí, a nevim kterou zvolit....Díky za každý názor 8)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Koubas »

to máš jako Iron Cobra rolling vs. power glide. turbo má kulatej převod, plynulej chod po celou dobu sešlapu, accelerator má elipsovitej, čimž ke konci chodu pedálu beater při stejně plynulym chodu nohy zrychlí, získá razanci. tipuju, že kupuješ DW kvůli možnosti rozložení na dva singly.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od gu-staff »

Koubas píše:to máš jako Iron Cobra rolling vs. power glide. turbo má kulatej převod, plynulej chod po celou dobu sešlapu, accelerator má elipsovitej, čimž ke konci chodu pedálu beater při stejně plynulym chodu nohy zrychlí, získá razanci. tipuju, že kupuješ DW kvůli možnosti rozložení na dva singly.
Aha, takže u acceleratoru dám při stejný námaze silnější ránu, jestli tomu rozumím, nicméně rychlost to nijak neovlivní...o razanci mi moc nejde, spíš o hladkej chod a rychlost. Je ten accelerator velkej nezvyk, nebo to není na noze znát? (jinak DW kupuju spíš proto, že se mi prostě líbí :mrgreen: )

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Koubas »

já mám cobru power glide, zvyknul sem si hned a dává to hezký rány, a to Cobra má navíc lehčí beatery (i když ne tak extrémně, dal sem si tam místo filcu gumovej). každopádně pokud máš možnost zkusit obě vedle sebe, zkus to.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Rift »

Mám IC Powerglide. Mimo silnější rány se i líp ovládá (když si na to člověk zvykne - musí se s ní "mazlit" a nedupat na ní jako zvíře:) ). Třeba skluzy se na ní hrajou uplně parádně. Zahraju na ní mnohem složitější/rychlejší věci než jsem byl schopnej zahrát na Gibraltar 6600 s normálnim převodem. Kvůli tomu jsem si jí kupoval :)

Beatry používám celodřevěný, ty co jsem měl na 6600. Závažíčka mám uplně dole.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od gu-staff »

Áha, tak to zřejmě vypadá na Accelerator, podle vašich reakcí se zdá, že je snažší s ní zahrát těžší pasáže. Nechci jenom sypat šestnáctky a šponovat u toho metronom, chci spíš komunikovat mezi virblem a kopákem na "vyrovnanější" úrovni, tzn zvládnout zahrát nohama, to co zahraju rukama.... Škoda, že neprodávaj s pedálem rovnou obě vačky, člověk by si mohl zvolit, kterou použije...A nikde na netu je samotný neprodávaj (já je aspoň nenašel)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Koubas »

to by sis musel koupit 9002 nebo ten vysokej pearl.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od BLeviathan »

Nevím kterej má jakej název, osobně jsem hrál na ten s normálním půlkulatým převodem a pocit ze hry je maximálně brutální. Má krásný, čistý a pevný chod. Co by mohlo nekomu vadit je, že může být trošku tužší pro hodně rychlé pasáže. Ale naproti tomu to vyvažuje krásnou ránou a dobrým pocitem z hraní. Až budou prachy tak do něj každopádně jdu.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od gu-staff »

Sakra, pořád nejsem rozhodnutej. A u Thomanna ještě k tomu mají Turbo model o 2.000 levnější, než Accelerator (přesně za 285 E = zhruba 7.500 Kč), to mi to moc neulehčujou. Ale nějak mě to táhne spíš k tomu Acceleratoru, Tak si to nechám ještě projít hlavou, a zejtra jeden z nich objednám.

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Chosé »

turbo byl vždy o něco levnější i v čr - můj názor taky díky tomu že se ho tolik neprodá, protože až na převod je to úplně stejnej padál jak akcelerator, jinak já mám AD3 a hraje výborně, po zvyknutí na pedál je to oproti cobře úplně něco jinýho - je trochu dobře že ten pedál taky cejtíš pod tou nohou (to je taky jeden z důvodu proč se obávám (a rozmýšlím)koupení Tricku) a těžkej beatr je o zvyku - mě vyhovuje, ale srovnáváni už tu bylo mnoho takže stačí hledat :wink:

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od gu-staff »

tak DW 5002 AD3 objednána, a zaplacena. teď jen aby v pořádku došla, já se s ní naučil, a zavládne spokojenost. Ještě tak trochu pokukuju po stojanu na hajtku - že by DW 5000 ? Ale nejsou prachy, tak to počká do léta... 8)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Slowmeda »

napiš prosím jak to je s tim nákupem venku, musíš platit předem, nebo dobírkou? Kolik vyjde doprava od Thomana atd. děkuji

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od gu-staff »

Funguje to prima. Peníze chtěj předem, do některejch zemí posílaj na dobírku, ale Česko do nich překvapivě nepatří...Doprava stojí 15 EUR na všechno do 31 kg.Takže koupit jedny paličky se moc nevyplatí, ale třeba tu dvoušlápotu mám i s dopravou zhruba o 2-3.000 levnější, než u nás...

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od gu-staff »

no musim se přiznat, že DW 5002 AD3 už je týden doma, a zatím se trápím s nastavením. Nějak nemůžu docílit toho, co jsem měl na starým singlu. Ještě s tim zkusim polaborovat, nebo si zvyknu na trochu odlišnej pocit. Ale provedení je bytelný, jak sviňa (vzhledem k tomu, že to sekaj v taiwanu, či kde...). Nic se na ní nehne ani o mm. Tak uvidíme, jak bude vypadat za rok, za dva...

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od gu-staff »

Po víc jak roce užívání musím napsat, že jsem stále spokojenej. Jenom mi včera praskla pružinka, a ještě k tomu u pravýho beateru, kterej přece jenom namáhám míň často. Tak jsem narychlo koupil nějakou Bespeco za pade (bylo to den před koncertem), a objednám pro jistotu rovnou 2-3, abych měl do zásoby. Jinak se na pedálu nikde nehne nic ani o píď, a to na něj co se týká údržby zcela seru, žádný mazání a podobný opečovávání. Prostě vyndat, sestavit, zahrát, rozebrat, uklidit.....

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od BóĎA »

OT pravej pedál?hraješ levačkou?co sem viděl plyšový foto tak si měl bubny postavený na praváka :)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od gu-staff »

BóĎA píše:OT pravej pedál?hraješ levačkou?co sem viděl plyšový foto tak si měl bubny postavený na praváka :)
Aaa pardon, samozřejmě máš pravdu. Asi mně to tak rozčililo, že jsem nevěděl, co píšu :twisted:

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Hugo Bos »

gu-staff píše:Sakra, pořád nejsem rozhodnutej. A u Thomanna ještě k tomu mají Turbo model o 2.000 levnější, než Accelerator (přesně za 285 E = zhruba 7.500 Kč), to mi to moc neulehčujou. Ale nějak mě to táhne spíš k tomu Acceleratoru, Tak si to nechám ještě projít hlavou, a zejtra jeden z nich objednám.
Taky sem si objednal u Thomana TD...a mistno ni mo poslali AD

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Mamut »

Já vlastním tu Turbo a hraje se mi na ni dost těžce...vážne to je tak obrovský rozdíl mezi TD a AD? Možná to je i těma beaterama...uvažuju o koupi tamáckejch...jakej je rozdíl mezi filcem, dřevem a gumou při hře?

Faid3r
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 20 lis 2008 21:04
Bydliště: Hanušovice / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Faid3r »

Chlapi, co to je za shop ten Thoman?
Ze by thomann.de? ..jestli je to ono, tak proc kupovat zrovna z nemecka,kdyz ty ceny jsou vicemene stejny jak v CR? ..aspon par veci co jsem porovnaval..

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Posluchac »

Mamut píše:Já vlastním tu Turbo a hraje se mi na ni dost těžce...vážne to je tak obrovský rozdíl mezi TD a AD? Možná to je i těma beaterama...uvažuju o koupi tamáckejch...jakej je rozdíl mezi filcem, dřevem a gumou při hře?
Jserm na tom podobně. Je fakt, že nemám nohy v kondici, kdysi na 2 singly Pearl 880 jsem např. od Arakainu Metalománii http://www.youtube.com/watch?v=mvSKZMeVfa4 zahrál s lehkostí, nyní po cca 15-leté odmlce nehraní na dva dupáky respektive dvoušlapku DW TD 3 potím krev, nohy jdou do křeče. Někdo tady měnil pružiny, beatery..
Díky za rady, názory :)))

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: DW 5002 AD3 vs TD3

Příspěvek od Posluchac »

Zvážil jsem beatery co mám k dispozici a čumím. Beatry DW filc/plast mají oba shodně hmotnost 104 gramy a kulaté celofilcové beatery Pearl z r. 1990 ze šlapek Pearl 880 mají shodně 81 gram jako beater filc/plast nějaké nižší řady Pearlu, který jsem kupoval vloni.
Takže výměna a cvičit, cvičit...

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“