Mapex Falcon

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Sheafraidh »

h@z píše: jak jsem psal ja jsem kvuli tomu pustil Axis do sveta..

kdybych si mel vybrat mezi Axis a Falconem tak jdu do Falconu, nastavenim a chodem je mi daleko blize...
Tak jsem od minuleho tydne majitelem Mapex Falcon - skoda, ze jsem drive nedal na rady moudrejsich a zkusenejsich :oops:
No ale jak jinak bych si to vyzkousel - kazdopadne Axis mi nesedla zas tak moc...
Jinak, kdyz by nekoho zajimalo, co se stalo s mou Axis: http://www.sferabubeniku.info/buysell/s ... ?ad_id=754

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Sheafraidh »

Prosim, nevite nekdo (Tome? :wink: ), kde sehnat nahradni pruzinu na Mapex Falcon? Vsude na e-shopech je Pearl, Sonor, Stagg, Basix, ...
Zatim jsem si musel pujcit z Eliminatora - nastesti funguje, ale radsi bych byl za original a pro jistotu mozna jeste jednu-dve nahradni...
Diky predem...

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Vojta Horák »

Ty sis roztrhl péro, jo? :mrgreen:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od tomcorn »

Sheafraidh píše:Prosim, nevite nekdo (Tome? :wink: ), kde sehnat nahradni pruzinu na Mapex Falcon? Vsude na e-shopech je Pearl, Sonor, Stagg, Basix, ...
Zatim jsem si musel pujcit z Eliminatora - nastesti funguje, ale radsi bych byl za original a pro jistotu mozna jeste jednu-dve nahradni...
Diky predem...
Skladem

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od ZRNO »

tomcorn píše: Skladem
U mě v šupleti :-)

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od zdenal »

Včera ke mně přišel jeden žák, k vánocům dostal dvoupedál Falcon, který po třičtvrtě roku používání vypadá jako kdyby ho sežvýkal krokodýl. Beatery úplně otlučené, zralé na výměnu, pružiny tam měnil už minulý měsíc, a v kardanech vůle jako po několika letech používání. Mimo to, když jsem dvoupedál zkoušel, tak mě připadal při razantnější hře dost nestabilní, přestože konstrukce je poměrně poctivá, masivní. Vzhledem k ceně dvojšlapky ani ne po roku hraní teda dost průser. zdenal

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Wind »

Já mám přibližně stejnou dobu singl, vůle v patě prakticky nulová, beatery naprosto v pohodě a pružinka reaguje pořád stejně. Mám sloní nohu, takže jazzovým lechtáním kopáku to nebude. Podotýkám s nulovou údržbou a s tím, že na ten pedál bylo hráno průměrně 3x týdně 2 hodiny

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Kajda »

Já Falcona používám přes rok a půl, hraje se na něj prakticky denně v hudebce, vozím si ho na hraní a žádný problém, všechno normálně drží a funguje ...

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Vozka »

Uběhl více než rok od posledního příspěvku, tak se chci zeptat - trvá spokojenost zdejších majitelů (klidně i krátkodobých) Falcona? Objevily se po nějaké době užívání věci co vás štvou nebo je naopak považujete za super fičuru? Konstrukce stále neotřesitelně drží?

Naskytla se mi možnost upgradu a ze (financemi určené) čtveřice Eliminator, Cobry, DW 5002 a Falcon se mi Falcon zatím líbí nejvíc, budu snad mít možnost některé před nákupem ošlapat, ale za tu chvíli na krámě se toho stejně moc nezjistí, navíc oproti mojí Stagg dvojšlapce bude všechno pohádka, tak sháním co nejvíce informací od majitelů.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Wind »

Pořád spokojenost, obrovská výhoda je ta možnost změny v rámci jednoho pedálu, v průběhu času jsem přešel z řetězu na pevný převod a nedávno na páskový převod a nemusel jsem měnit celý pedál :)...

Jinak všechno drží, jak má, o žádných vůlích nevím a všechno běhá krásně hladce.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Sheafraidh »

Taky muzu napsat, ze spokojenost, zadne problemy, i kdyz jsem ho pred nedavnem zacal pouzivat pouze jako treninkovy na doma ke cvicnemu kickpadu. Mam ho, myslim, tak cca 2 roky.

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od MrafceK »

Zdravim priatelia. Neviete nahodou ake su rozdiely medzi PF1000TW a tym predoslym P1000TW? Viem o prehodeni na lavu nohu. Ma to este nejake dalsie vychytavky? Diky.

fokoff
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 15 kvě 2009 17:07
Bydliště: Vice City
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od fokoff »

ahoj,
během dvou let jsem dvojšlapku FALCON 3x reklamoval se stejným problémem -> rozsypané uložení ložisek.Bud jsem měl smůlu na model (což pochybuju),nebo jsem šlapal asi víc,než je zdrávo.Nicméně jsem s ní byl naprosto spokojen - hlavně kvůli perfektní dynamice pedálu,reaguje podle mě velice dobře na změny rychlosti a ve vyšších rychlostech mě nikdy nezklamala svým poctivým chodem.Jak jsem už zmínil,jediný problém byla životnost systému.Vzhledem k tomu,že tato dvojšlapka nemá support osy,tak ten nápor na vačky a ložiska je velký-vymelou se a pak je to prostě vyčvachtané,jak čurák v gumáku.Nepomůže ani koupě nových ložisek.Prostě K.O. Zajímalo by mě,kolik lidí mělo stejný problém...nicméně poslední reklamace proběhla před čtvrt rokem a teď už hobluju DW 8002,které má support.Takže falcon u mě palec dolů.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Moleek »

Totéž u 710TW. Aspoň jsem po nějaké době vyměnil namáhaná ložiska z pravého pedálu za nenamáhaná z levého, ale prostě ten systém jako takovej není dobrej (i když u dražších pedálů je taky, ale tam je asi líp zpracovanej). Momentálně hraju na starou tamu se supportem a Mapexku si šetřím doma.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Wind »

Mám Falcona 3 roky a mám celkem těžkou nohu, a pořád mám pocit že je jako nový...

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Posluchac »

Já mám 22 let bez výměny ložisek, řetízků a pružin dva Pearly 880 JEDNOŘETĚZÁKY made in China..Pouze jedno ložisko mi nedrží v pouzdře, lze jednoduše opravit. A to jsem na ně první 4 roky hrál i z dnešního hlediska nátěr..
Naposledy upravil(a) Posluchac dne 19 pro 2013 22:31, celkem upraveno 2 x.

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od zdenal »

já jsem viděl double Falcona po roce užívání a dvojšlapka vypadala jako po deseti letech užívání. Beatery zralé na výměnu, pružiny už byli dokonce vyměněné, a vůle poměrně hrůzostrašné. A mimoto mě pedály připadaly při razantnější hře dost nestabilní, zřejmě následek užší konstrukce. Jestli je tohle nejvyšší Mapexácká řada tak začínám opravdu věřit tomu že ty levnější se za půl roku rozsypou úplně.

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“