Mapex Falcon

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od h@z »

cetl jsem ze jsi zkousel tricka ale o falconu nic... vyzkousej ho a udelej si nazor sam

ja mel moznost jej vyzkouset a moc mile mne to prekvapilo...

naprosto super pedal s nadprumernym mnozstvim nastaveni

nemuzes tak dat na to kdo co pise ;-) muze ti to jemne pomoct se zorientovat, ale musis si to vyzkouset! to je alfou omegou spokojeneho nakupu ;-)

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od h@z »

Sheafraidh píše: ... jen chci, aby se mi pohodlneji hralo :wink:
jak jsem psal ja jsem kvuli tomu pustil Axis do sveta..

kdybych si mel vybrat mezi Axis a Falconem tak jdu do Falconu, nastavenim a chodem je mi daleko blize...

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Slowmeda »

h@z píše: jak jsem psal ja jsem kvuli tomu pustil Axis do sveta..

kdybych si mel vybrat mezi Axis a Falconem tak jdu do Falconu, nastavenim a chodem je mi daleko blize...
To mě teda taky...

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Sheafraidh »

h@z píše:cetl jsem ze jsi zkousel tricka ale o falconu nic... vyzkousej ho a udelej si nazor sam

ja mel moznost jej vyzkouset a moc mile mne to prekvapilo...

naprosto super pedal s nadprumernym mnozstvim nastaveni

nemuzes tak dat na to kdo co pise ;-) muze ti to jemne pomoct se zorientovat, ale musis si to vyzkouset! to je alfou omegou spokojeneho nakupu ;-)
... no, kdyz koupim Trick, tak si myslim, ze s nim spokojenej urcite budu (maximalne budu nadavat na levacku, jako nohu) :)
Btw bavi me hrani na bici, ale nebavi me obchody (vc. nakupovani) s bicima (a obchody a nakupy obecne) :)

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od h@z »

nakupovani bicich nemuze byt otrava ;-)

vandroiy
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2005 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od vandroiy »

Zdravim všeci! Já bych se H@ze chtěl zeptat, kde se dá v ČR ke Tricku (bez háčku :-)) přijít. Buď neumim s internetem nebo to tu prostě nikdo nedealuje?

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Drumman »

vandroiy píše:Zdravim všeci! Já bych se H@ze chtěl zeptat, kde se dá v ČR ke Tricku (bez háčku :-)) přijít. Buď neumim s internetem nebo to tu prostě nikdo nedealuje?
ja sice nejsem H@Z ale odpovim ti timhle odkazem napriklad http://www.drumcenter.cz/eshop/kat-242/ ... robci_str= :wink:

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od h@z »

Drumman píše: ja sice nejsem H@Z ale odpovim ti timhle odkazem napriklad http://www.drumcenter.cz/eshop/kat-242/ ... robci_str= :wink:

ja dekuji ;-)

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Drumman »

h@z píše:ja dekuji ;-)

to jako me? :D jestli jo tak nemas vubec zac :wink:

vandroiy
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2005 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od vandroiy »

já děkuji též! Tenhle shop mi uplně proklouz mezi rukama!

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Bobroněnko »

h@z píše:nakupovani bicich nemuze byt otrava ;-)
nakupovani cehokoli je otrava, pokud musis pocitat penize a vis, ze na neco nemas..

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od h@z »

Drumman píše:
to jako me? :D jestli jo tak nemas vubec zac :wink:
jo jo to patrilo tobe za uspese vyrizeni "me" korespondence ;)

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od h@z »

Bobroněnko píše: nakupovani cehokoli je otrava, pokud musis pocitat penize a vis, ze na neco nemas..
to nikdo nerozporuje, myslenka byla lozena v jine rovine, mam dve deti, zenu na materske a za zady stat zkorumpovanych nekompetentnich politiku, ja se v penezich fakt nekoupu!

myslel jsem to tak ze kdyz se treba rozhoduju mezi dvema pedalama (at tohle tlachani neni uplnej OT) tak vim jake jsou me moznosti, vyberu na netu, prectu si o kandidatech vse co najdu, jdu do kameneho kseftu / ke kamosovi (pokud pedal ma) a vybiram / zkousim... tenhle proces mne bavi

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Vojta Horák »

Muzu se zeptat, proc nekdo z firemnich bubeniku Mapexu nedostal Falcona na test a nehodil sem report? :roll:

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Drumman »

Noiselord píše:Muzu se zeptat, proc nekdo z firemnich bubeniku Mapexu nedostal Falcona na test a nehodil sem report? :roll:
To by me taky zajimalo Noisi :) ale ma ho i Slowmeda a zatim nic :D

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od h@z »

Noiselord píše:Muzu se zeptat, proc nekdo z firemnich bubeniku Mapexu nedostal Falcona na test a nehodil sem report? :roll:
covece dobrej dotaz ;)

1 uz existujou ofiko videa
2 nebylo by to objektivni ;)
(3 ja treba neumim psat (reporty) ;) )

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od tomcorn »

Noiselord píše:Muzu se zeptat, proc nekdo z firemnich bubeniku Mapexu nedostal Falcona na test a nehodil sem report? :roll:
Protože ho mají zhruba teprve dva týdny a hlavně test od firemního hráče není zrovna nestranný :wink:

vandroiy
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2005 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od vandroiy »

No v testu dejme tomu, že můžou být firemní hráči nepatrně zaujatí, ale tady na sféře by přeci kamarádům kolegům nevěšeli buliky na nos? Nebo se pletu? :shock:

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od h@z »

vandroiy píše:No v testu dejme tomu, že můžou být firemní hráči nepatrně zaujatí, ale tady na sféře by přeci kamarádům kolegům nevěšeli buliky na nos? Nebo se pletu? :shock:
buliky urcite ne, ale bylo by to zbytecne tema pro "flamewar" ;)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od tomcorn »

tak :D

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Slowmeda »

No já Falcona tluču už nějaký ten den, ale neměl sem ještě čas výměny těch různých přidaných komponentů. Takže hraju s klasickým nastavením, tak jak je dodáván, akorát sem si pošteloval pružinku a sklon.
To se mi na tom líbí nejvíc to nezávislé nastavení sklonu beatru, sklonu pedálu a tlaku pružiny, většina pedálů to má přímo úměrné, alespoň pedál s betrem, kdežto nastavení na tomhle pedálu to umožňuje. Jedná se o samostatné natočení beatru na otáčivé ose, vím že to má ještě několik jiných výrobců, ale tady vidím zajímavou možnost dalšího nastavení třeba oproti P950A. Další príma věc která potěší a usnadní práci je mechanizmus svorníku k obruči kopáku. Obě čelisti jsou volně uložené na nějakém kloubu, takže se perfektně přizpůsobí tvaru a při dotažení se pedál nezvedá nad zem, jak se to občas děje a druhá věc je dotahování kličkou z boku, která je nějakej zpřevodovaná do pravého úhle a jemně to celý dotáhne. lze nastavit jestli bude pnutí k obruči od prostřed dotahování nebo hned zkraje, právě zase štelováním těch volně ložených čelistí.
Přibyli další věci, jako ložisko v pedálu a vačky na obou stranách pružiny. Beater má možnost výměny závaží, v balení jsou dvě, ještě jsem to ale nezkoušel. Stejně tak lze vyměnit jednoduše řetěz za pásek a pak ještě jiná (vyboulenější) vodící lišta pro řetěz, asi jako to má eliminátor. Lze taky posouvat zarážku pro špičku. Nesmím taky opomenou robustní vyztuženej kufřík, kterej si taková šlapka zaslouží.
Nejsem bohužel až takovej bubeník abych poznal rozdíl při šlapání, měl sem těhle hiendových šlapek několik a zásadní rozdíly při hře tam necítím, to je jasný asi každýmu, každopádně dokážu posoudit kvalitu zpracování a jednotlivých dílů a mechanizmů, a nakonec vzhledu a po těhle stránkách za sebe říkám že lepší pedál sem neměl.
Úplně na závěr tohohle předtestu bych řekl že mě dost oslovil design, spousta z vás asi poví že to je detail, ale pro mě není, mám rád pěkná věci, designu se věnuju i profesionálně a tady je to prostě pecka, když to máte v ruce, tak DW 5000 vedle toho vypadá jak starej ludwig spídking. Asi to nemá souvislost s tím jak hraje (mimochodem pěkně přesně) ale proč za ty peníze nemít něco funkčního a pěknýho zároveň.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Vojta Horák »

tomcorn píše: Protože ho mají zhruba teprve dva týdny a hlavně test od firemního hráče není zrovna nestranný :wink:
Noooo to bych neřekl, Martin Vajgl je Mapexák a taky píše reporty do Muzikusu.
Chtěl jsem něco jako popisnýho než srovnávacího, Slowmeda to udělal hezky :)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od tomcorn »

Když Martin napíše test třeba na Masterworks (pochvalnej), tak OK, ale kdyby psal na Anatoliany, asi to bude pár lidem proti srsti :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Bobroněnko »

h@z píše: to nikdo nerozporuje, myslenka byla lozena v jine rovine, mam dve deti, zenu na materske a za zady stat zkorumpovanych nekompetentnich politiku, ja se v penezich fakt nekoupu!

myslel jsem to tak ze kdyz se treba rozhoduju mezi dvema pedalama (at tohle tlachani neni uplnej OT) tak vim jake jsou me moznosti, vyberu na netu, prectu si o kandidatech vse co najdu, jdu do kameneho kseftu / ke kamosovi (pokud pedal ma) a vybiram / zkousim... tenhle proces mne bavi
jo, chapu. ja jen, ze bych se jednou vubec chtel dostat do situace, kde bych se mel rozhodovat mezi axis a trick :D

jinak jestli chcete otestovat falcona, ja se hlasim, v praze si ho klidne na test i vyzvednu :twisted: :twisted:

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Falcon

Příspěvek od Martin Vajgl »

tomcorn píše:Když Martin napíše test třeba na Masterworks (pochvalnej), tak OK, ale kdyby psal na Anatoliany, asi to bude pár lidem proti srsti :wink:
Přesně tak 8) Proto si jen dovolím napsat, že Falcony mám doma nějakých čtrnáct dní-tři neděle a to jak singly, tak dvojšlapku. Chodí doslova jak po másle. Janus byla taky špička, ale přece jen pro někoho mohla být díky tomu velikému pedálu až moc humpolácká. P 980, na kterou jsem pak přešel, mi vyhovovala trochu míň, pořád mi tam nějak neseděla vyváženost beateru, který je na tenhle typ šlapky podle mě naddimenzovaný, šlapka se rozehrála až s lehčí filcovou palicí. Falcon mi rozhodně celkově sedí víc.
Pocitem chodu - tím "máslíčkem"/i některými designovými prvky včetně velmi podobně řešeného kufru :mrgreen: / mi připomíná Pearl Eliminator. Pevný kufr ke každé šlapce je skvělá věc.
Takže případná "ale" jsou opravdu jen bezvýznamná a minimální.
Například bych určitě neodmítl zachování držáčku na klíček ve spodní části pedálu- to je praktická věc, člověk pak zbytečně nehledá kličku pod praktikáblem a tu zde u singlu postrádám. No a pokud by konstruktéři zároveň s výměnným závažím v beateru ještě umožnili nezávislé nastavování sklonu plošky palice vůči tyčce /jako to má např. Tama Iron Cobra/, určitě by to pomohlo přesnějšímu nastavení dopadu plošky beateru na blánu při extrémnějším způsobu nastavení. Při běžné pozici pedálu to samozřejmě nevadí, resp. není potřeba.
Ale tohle jsou opravdu jen drobné detaily. Falcony jsem minulý týden použil při natáčení DVD Proč jak a co cvičit no. 4, snad vás bude jeho obsah i hrající Falcony bavit :mrgreen:. S sebou je budu mít také na chystaných workshopech, pokud si budete chtít zahrát /na Falcony i Oriony :D /, nezdráhejte se a po workshopu vás bez problému pustím za soupravu na vyzkoušení..

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“