TRICK

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Re: TRICK

Příspěvek od Marvin »

Koubas píše:oživim mrtvý téma, protože dneska jsem si koupil singl Trick Pro1-V, trochu obouchanej, ale mechanicky perfektní. trochu jsem se toho bál, protože kdysi jsem u toho chvíli seděl a moc mi na to nešlo hrát a byl jsem toho názoru, že je to jenom pro ty atlety (kus, kterej sem kdysi zkoušel, měl pružiny na krev). povolil jsem pružinu, jsem zvyklej hrát spíš s měkčím nastavením a po chvilce jsem se došel k tomu, že tenhle pedál už z ruky asi nedám. zatim moc neposoudim vliv longboardu, ale už jenom to, že to má hladkou rovnou desku, je skvělý. nastavování pružiny je perfektní. hodně se mi líbí beater, kterej mi připadá jako vypiplanej kobráckej, a ten sem měl vždycky rád. celkově za ty 3000, za který jsem to koupil v nejhorších nástrojích v praze (ležel tam od vánoc), je to geniální pedál na celej život.
Ktere to jsou? Ty nejhorsi nastroje v pze? :–)
Chci ted prodat pulku myho tricku double, tzn. vlastne jeden singl s kardanem jako bonusem (treba by nekdo se singlem chtel zacit hrat double), ale s takovoudle cenou...? jax psal... To si ho raci snad necham :–((

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: TRICK

Příspěvek od Koubas »

ve štefánikový ulici na smíchově, vedou to dvě starý báby, maji tam pár kytar, jednu basu a dva činely. a občas u nich najdu něco, co stojí za to.

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Re: TRICK

Příspěvek od Marvin »

Jojo, to je pohrobek toho historickyho kramu na Narodni, prece :–) Jedinyho bazaru, kde se daly kupovat za komunistu bubny :–)
Amati prechod (12") tam stal myslim 700,- (!!)... co jsem se na tyhle komponenty tenkrat nasetril!! :–DDD

Uživatelský avatar
ThunderStorm
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 31 pro 2010 02:34

Re: TRICK

Příspěvek od ThunderStorm »

Koubas píše:oživim mrtvý téma, protože dneska jsem si koupil singl Trick Pro1-V, trochu obouchanej, ale mechanicky perfektní. trochu jsem se toho bál, protože kdysi jsem u toho chvíli seděl a moc mi na to nešlo hrát a byl jsem toho názoru, že je to jenom pro ty atlety (kus, kterej sem kdysi zkoušel, měl pružiny na krev). povolil jsem pružinu, jsem zvyklej hrát spíš s měkčím nastavením a po chvilce jsem se došel k tomu, že tenhle pedál už z ruky asi nedám. zatim moc neposoudim vliv longboardu, ale už jenom to, že to má hladkou rovnou desku, je skvělý. nastavování pružiny je perfektní. hodně se mi líbí beater, kterej mi připadá jako vypiplanej kobráckej, a ten sem měl vždycky rád. celkově za ty 3000, za který jsem to koupil v nejhorších nástrojích v praze (ležel tam od vánoc), je to geniální pedál na celej život.
Konečně došel někdo na to, že to není jenom pro sypače. :D +1

swadlo píše:Zdravim mam otazku jaky je idealní nastavení dvojpedalu pro rychlé hraní ??? Mam nižší verzi Iron Cobry celkem už dlouho a porad ji nemužu nastavit aby mi vyhovovala ??? Zahraju osminky na190 bpm a at cvicim sebe víc tak dal už to prostě nejde ..... plánuju nakup nove nejspíš Demona nebo Trickse a mam trochec obavy že to bude stejné ??? Porad te díkes !!!!
Bude to ještě horší. :lol: :lol: Jízlivý smích. Trvá, než si zvykneš a stejně je to o tréninku. Já se nemohl s Trickem domluvit asi 3 měsíce. :mrgreen:

RAMSdanny píše:Kluci, rozmýšlím se mezi axiskou a Trickem... Kámoš mi říkal, který měl asi rok oba dva pedály..., že je to stejné, ale že axis má uložená ložiska v kovu a ne v silikonu jako Trick ( tudíž prý déle vydrží) :-) ...
No a on sám hrál nejdříve axis, pak přešel na trick, a pak zase asi za rok přešel na axis ... :-)
Vidím, že tu všichni doporučujete TRICK, a píšete o tom, že axis má vadu s ložisky... :-D Zajímá mě to !! please piště odpovědi :-)
Bože odpusť jim, neboť neví, o čem to vlastně mluví. Axis je opěvovaný pro nejvíc easy chod a nejsnadněji dosáhnutelným high tempům, samozřejmě na úkor kontroly a síly úderu. Trick je kompromis mezi klasickým IC feelem, kde jsou údery dost silné a mezi sametovým chodem directu. Trick je taky pedál s největším nastavitelným odporem co znám. Pružina na maximál udrží na pedále sihlu, aniž by se to dotklo blány, je to sotva v půlce. :lol:

Dost sypačů opustilo Trick, protože zjistili, že by na něj museli pořádně trénovat, tak se tyhle líné bytosti vrátili k Axisu.


~~~~~~~~~~~~~~~

Proč sem ale píšu po dlouhé době. :D
Provedl jsem podzimní údržbu Tricku. Donesl své Bigfooty ze zkušebny, pečlivě rozebral, omyl, odmastil, ložiska prostříkal silikonovým olejem, třecí plochy a závity natřel motorovým olejem a dal zase do kopy. Po několika letech jede furt jako nový. Nikde žádné vychýlení, nikde vada. A já ho opravdu nešetřím. Myslím si, že z posledních 2 let bych našel možná tak 1,5 měsíce cca 45 dní, kdy jsem na něj nehrál. Nakobercováno má hodně miliard úderů.
:twisted: Stay Trick :twisted:



BTW otázka do pléna. Jaké používáte beatery? Já ty Pro 1-V moc nemusím. Už jsem stokrát uvažoval, že si tam nalepím filc, ale nikdy jsem je se slzami v očích nedokázal zmrzačit. Taky najít vhodný kus filcu(nesnáším ploché, chci buď kulový řez ala Stagg, nebo podobně jako to má ten od Pearlu - ten se mi asi na odskoku líbí víc, ale hlavně teda na zvuku, dělá to takový ten hezky hutný mazlavý *batch*, ale není to tak ambientní a nekonkrétní jako rockové celofilcové beatery, které jsou měkší). Proto mám na Tricku Pearl.

Obrázek

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: TRICK

Příspěvek od milrach »

Tak jsem s velkým očekáváním o víkendu u kámoše poprvé v životě vyzkoušel dvojpedál Trick V1, a musím potvrdit přesně to, co jsem už od více lidí slyšel... Pro mě je tohle absolutně nepoužitelné. Úplně mě u této dvojkopy chybí dynamika, a tím to vše končí. Když jsem potřeboval zahrát v nižší dynamice, tak pedály téměř přestali chodit. To co jsem zvyklý hrát na jiné klasické dvojtěřězy Eliminator, Flying Dragon, DW5000 tak tady prostě nešlo. Dvojšlapka vypadá parádně, má myslím i dobré zpracování nebo aspoň se mě to tak jevilo, ale herní použitelnost je pro mne v háji. Je jasný, že vše je o zvyku, to je nekonečná pravda, ale když jsem dostal pod nohy poprvé Yamahu FD nebo Eliminatora, tak jsem byl okamžitě schopný zahrát nohama své limity, tady u Tricku ani náhodou. Umím si pouze představit, že pro rychlonožky v metalových sférách, kde se jede pořád naplno bez dynamiky může být Trick dobrý.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRICK

Příspěvek od Sheafraidh »

Tak jsem se stal majitelem Trick V1 Bigfoot - no a mam dotaz na ostatni soucasne majitele, v jakem obalu to prepravujete?
Tady na sfere se porad Trick porovnava s Axisem, ale o obalu jsem tu nic nenasel...

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: TRICK

Příspěvek od Brady666 »

Sheafraidh píše:Tak jsem se stal majitelem Trick V1 Bigfoot - no a mam dotaz na ostatni soucasne majitele, v jakem obalu to prepravujete?
Tady na sfere se porad Trick porovnava s Axisem, ale o obalu jsem tu nic nenasel...

taky jsem na ní koukal ale nějak jsem se nemohl rozhoupat :-)

jinak bych zkusil http://kytary.cz/rockbag-rb-22691-b/HN090104/

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRICK

Příspěvek od Sheafraidh »

diky za docela zajimavy tip (hledal jsem jen hardcase a gator), i kdyz radsi bych, aby mi to nekdo potvrdil, ze to tam jde v pohode :)

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: TRICK

Příspěvek od Brady666 »

jsou tam rozměry u toho, tak si změř šlapky a je to ne? :-)

Tamakid
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 23 lis 2007 19:53
Bydliště: Praha

Re: TRICK

Příspěvek od Tamakid »

Kdyz jsem ho mel, prepravoval jsem ho v pouzdre od Eliminatora. Padnul mu jak ulitej.
Vrele doporucuji!
Přílohy
x0083_1.jpg

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TRICK

Příspěvek od Tarkil »

Ahoj, mám malej dotaz na majitele Tricku. Před časem jsem pořídíl Dominatora. Ještě si na sebe zvykáme, ale jsem spokojen. Rád bych se zeptal na údržbu. Dosud jsem to moc neřešil, ale tenhle stroj si to určtiě zaslouží. Jak tyto šlapky udežujete? Které části, čím a jak promazávate??? Přídadně něco dalšího na co dbát? Díky moc!

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“