Amati (custom) snare

Přemka Podlahy. aneb Výroba všeho co má společného s bubnováním ve vlastní režii.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Amati (custom) snare

Příspěvek od Arcturus »

Tak pochválim sa aj tu s mojim výtvorom, možno sa niekto inšpiruje. :wink:

Suroviny:
2x spray, asi 3,30€ ks
1,2 m samopepiacej tapety /cena zaleži od typu/ moj pripad 2,20 €

Pevné nervy a pár hodín práce

http://img819.imageshack.us/i/eeeeez.jpg/
http://img801.imageshack.us/i/eee.jpg/
http://img713.imageshack.us/i/eeeeie.jpg/

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od Šupi »

Tak jako vypadá to hezky...se zvukem to asi bomba ale nebude :D. No, trošku se taky bojim že se ti ta barva omlátí, ale jinak se mi páčí :).

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od Arcturus »

Diki .

Zvukovo je na tom dobre, tato rada bola este jedna z tych "vydarenejsich".Inak by som to asi ani nerobil... Napr ked hravam na Mapex pro M tak si davam tento , ten z Mapexu vobec nemusim. Ale to je vec vkusu, su vymenene obe blany, takze sa s tym da pohrat. K Sonorom ho vyssie naladim a bude sekundarny .

Co sa tyka farby, ano, je uz oplieskaná, vlastne len obruč zvrchu tvori povodny chrom,od rimshotov. Ale clovek si toho na prvy pohlad ani nevsimne , takze pohoda. :wink:

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od jakas »

Hezká povrchovka :) BTW máš hezkýho psa ;)

edit: sakra líbí se mi to, udělám si to na mým virblu Ashton :) jakou přesně si použil folii? normální samolepící? a tu barvu?

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od Arcturus »

Diki, odkážem jej :D

Folia je vlastne tzv. samolepiaca tapeta, dostaneš ju kúpiť v papierníctve, modelárstve alebo možno aj v dom. potrebách, dokonca som ich videl aj vo farby-laky. Keď natrafíš na dobrý obchod tak bude aj slušný sortiment, naozaj široká škála textúr, aj pekné imitácie dreva .

Čo sa týka farby, použil som spray na disky kolies niečo takéto, akurát že matná čierna http://www.uni-max.sk/fotocache/dt_smal ... 01_psd.jpg ,dostať v každých farby-lakoch, samozrejme povrch dôkladne očistiť a odmastiť . Dnes by som to už robil asi inak, ako bolo spomenuté, je to citlivé na opotrebenie, myslím že by mohol existovať aj nejaký číry "tvrdiaci" alebo ochranný lak, ktorý by tomu značne pomohol. Alebo len iný spray , možno na iné použite s väčšou odolnosťou, ale samozrejme tam už stúpa aj cena. Vtedy som do toho nechcel vela vrážať . Poinformuj sa v obchode, určite sa nájde nejaký kompromis :wink:
Hodne zdaru, daj vedieť ak sa dozvieš nejaké info ohladom tvrdosti nástreku.

Inak osobne ma to strašne bavilo, rozmýšlal som aj nad fóliou s imitáciou dreva a lesklý zlatý alebo medenný spray, ak sa mi podarí kúpiť niekde lacno tento model Amati, asi sa do toho pustím . A vyskúšam čo sa dá spraviť s tou odolnosťou laku. A myslím že by sa potom dal využiť ten spray aj na činely. konkrétne mám doma ešte starú Amati ride, má pekný zvuk, akurát je strašne zájdená farba, čistenie príliš nepomáha. Rád by som ju vyskúšal vytuningovať :)

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od jakas »

Díky moc. Pokud jde o folii, tak se mi imitace dřeva moc nelíběj, spíš bych chtěl sehnat nějaký tygří nebo leopardí vzor. A má to bejt folie jako folie nebo folie jako tapeta?
Ten lak snad postačí obyčejný na ocel a železo a na něj asi nějakej ochranej, musim se na to zeptat. :) Pak dám vědět ;)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od Koubas »

leopardí vzor s černou mechanikou funguje, docela by mě to lákalo mít znovu.

Uživatelský avatar
Bezmozek
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 20 pro 2011 00:01
Bydliště: Praha

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od Bezmozek »

Folie se dělaj jak papírový, tak jako plast. folie, třeba vinyl. V nejakym Obi, Baukutilství Ti poraděj a bude i výběr, ptej se po samolepící tapetě.
Na ochranný laky, bych se vykašlal, ty ochráněj maximálně proti vlhkosti nebo UV záření, ale né proti ráně od paličky. Ten Motip je z těch lepších, ale pořád je to jen barva z pixly. Barvy odolný proti mechanickýmu poškození se buď vypalujou v peci, jsou na bázi epoxidových pryskiřic nebo práškový, komaxit apod.
V domácích podmínkách asi těžko, spíš se poptat jestli máš v okolí autoservis s lakovnou, ale ani tam už to nebude co bejvalo protože kvůli ekologii se musej používat vodou ředitelný barvy a né nitro jako dřív. :?

Ad ride: taky bych nelakoval, vem si že velký výrobci činelů maj svoje spec. laky a stejně jdou po letech dolů, to těžko doma trumfneš.
Normálně si kup pixlu kečupu, namatlej s tim ten činel, za 15min to setři a uvidíš jak prokoukne. Já takhle pucoval starýho sabiana, napatláš na to červenej kečup a stíráš zelenou měděnku, asi pěkná dobrota ty kečupy :twisted:
http://img1.rajce.idnes.cz/d1/4/4173/41 ... /kecup.jpg

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od Arcturus »

Bezmozek,

teda všeličo som už počul ale kečup ešte nie :D Diki za tip! Určite vyskúšam. Každopadne to ale nikdy nebude briljantfiniš vieš ako, je to asi aj logické , že to asi nebude úplne fungovať, potom by mal asi každý nablýskané low-end plechy . Autolakovňa je dobrý nápad, len sa bojím že sa poprvé : nebude nikomu chcieť zarábať lak na nejaký kus plechu , podruhé: ked ju predsa len zarobia, tak sa nedoplatím .

Skúsim behnúť ešte do obochodu s lakmi, popýtam sa aspoň informačne, možno zoberiem niečo na skúšku, 4€ ma nezabijú :) Hodím sem príp. výsledok

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od Arcturus »

Kks ten kečup je zazrak ! :D 8)

Uživatelský avatar
Bezmozek
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 20 pro 2011 00:01
Bydliště: Praha

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od Bezmozek »

Já Ti to povidal, já to tim kečupem dal třikrát a výsledek si myslim echt gůůt, hoď fotky jak si dopadl Ty :mrgreen:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amati (custom) snare

Příspěvek od Bobroněnko »

a co coca-cola aneb zředěná kyselina fosforečná? :D

Odpovědět

Zpět na „Receptář - aneb jak to vyrobit doma“