bukový rytmičák 13"

Přemka Podlahy. aneb Výroba všeho co má společného s bubnováním ve vlastní režii.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Hájek
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 04 říj 2015 20:26

bukový rytmičák 13"

Příspěvek od Jirka Hájek »

Cca půl roku si doma jako úplný začátečník tluču do padu a do 14" rytmičáku Gretsch, časem bych si chtěl pořídit soupravu (souhlas od manželky mám udělěn :D ), aby to nebylo tak jednotvárné. Krom nějakých videokurzů na youtube od různých bebeníků, jak tlouct do bubnu, jak používat ruce, atd., jsem shlédl i pár videí, kde si borci dělají bubínky a bubny doma. Vzhledem k tomu, že jako truhlář amatér mám oproti bubenické praxi značný náskok, řekl jsem si, že to musím zkusit. První korpus jsem zkazil při frézování a následném broušení, ale nyní mi slouží jako pokusný pro moření, lakování, leštění...
Druhý pokus se vydařil. Rytmičák je vyroben z bukových lamel, je sfrézován a zbroušen na tloušťku korpusu 12 mm. Mušle, obruče, strunění a ráfky jsou použity z 13" bubínku Mapex MPX Birch, který jsem si nechal poslat z Drumcentra (byl ve slevě a za dobrou cenu). Barvil jsem lihovými mořidly, vrchní lak (4 vrstvy) je epoxidový jednosložkový. Doleštění je pomocí nějakého přípravku na karoserie. Na můj vkus hraje dobře, líbí se mi víc než ten Gretsch (ale samozřejmě je to můj subjektivní názor).
No a dále? Mám fošnu březovou, jasanovou, jilmovou....
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: bukový rytmičák 13"

Příspěvek od pampa »

No tak to je hezký !
Vypadá velice zajímavě.
A buk je zvukově výborný, moc by mne zajímalo jak to hraje.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: bukový rytmičák 13"

Příspěvek od RadimCep »

Na kolik to cca vyjde? Uděláš něco i na zakázku?

Uživatelský avatar
Jirka Hájek
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 04 říj 2015 20:26

Re: bukový rytmičák 13"

Příspěvek od Jirka Hájek »

RadimCep píše:Na kolik to cca vyjde? Uděláš něco i na zakázku?
Zdravím, rytmičák mne stál jeden fungl nový virbl z výprodeje kvůli kování (tuším 1500-1800), bukové dřevo na "lamely" (cca 300 Kč), pikslu epoxydového laku, ředidlo (cca 200 Kč). Hodiny jsem nepočítal, dělal jsem to ve chvílích volna. Takže suma sumárum bez práce 2000 - 2300 Kč. Vzhledem k tomu, že to dělám velice krátce, o zakázkách zatím vůbec neuvažuji, navíc to dělám ve volných chvílích a za příznivého počasí (dílnu nemám vytápěnou). Mým cílem je vyrobit korpusy celých bicích (20, 8,10,12,14, 14") a ty potom ustrojit na zakoupené bicí(místo překližky). Jinak koukni na:

http://www.sferabubeniku.info/viewtopic ... 64&t=11749

Mám přislíbeno odzkoušení. To je další metou pro to, abych v tom pokračoval a zlepšoval se.

Odpovědět

Zpět na „Receptář - aneb jak to vyrobit doma“