Bubinek ala HaH + jeste vic

Přemka Podlahy. aneb Výroba všeho co má společného s bubnováním ve vlastní režii.
Odpovědět
arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arno »

Tak jsem se taky posnažil. Jmenuje se BLACK NATURE a je to valašský javor, říznutý americkým černým chromem.
Něco ještě dám i do profilu.
Hraje slušně.
Přílohy
P1010011.JPG
P1010011.JPG (66.69 KiB) Zobrazeno 2668 x
P1010013.JPG
P1010013.JPG (60.92 KiB) Zobrazeno 2679 x
P1010015.JPG
P1010015.JPG (61.94 KiB) Zobrazeno 2688 x
P1010020.JPG
P1010020.JPG (69.66 KiB) Zobrazeno 2696 x

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Nejviiic!!!!
Skvela prace!!
Copa je to za HW?? Kdepak si kupoval a tak?
Ukazku ukazku uukazku!
:D :D

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arno »

Kulda píše:Nejviiic!!!!
Skvela prace!!
Copa je to za HW?? Kdepak si kupoval a tak?
Ukazku ukazku uukazku!
:D :D
Dík.
HW jsem našel na netu, je to http://www.drummaker.com a nechal jsem si to poslat poštou. Je tam dost velký výběr. Korpus mi udělali nábytkáři, štítek je gravírovaná mosaz s vlastním logem. Nahrávku dodám, až si pořídím lepší snímání. Dělal jsem to digifoťákem, ale ten zvuk z foťáku není nic moc.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Rikam HUSTYYYY a smekam !!!!!!!! :shock:

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Super, vypadá noblesně :shock:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

masakr :shock:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

arno: Kdybych to viděl, tak řeknu, že je to bubínek od custom firmy:)

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

jojo, krásná práce... až srdce zaplesá :)

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arno »

Dík všem.
Ještě nějaké snímky, ale je to pořád dokola.
Nějaké chybičky by se tam snad našly, ale jinak je o.k.
Avšak levné to nebylo.
Přílohy
P1010034.JPG
P1010034.JPG (68.45 KiB) Zobrazeno 2684 x
P1010035.JPG
P1010035.JPG (62.35 KiB) Zobrazeno 2660 x
P1010037.JPG
P1010037.JPG (60.87 KiB) Zobrazeno 2673 x

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

no fakt parada.....ted jeste zvuk, ale spatne to hrat nemuze....

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Koukam, ze si nechal vnitrek v mnohohranu (nesoustruzil si) muze se voptat proc??
Byl to zamer? Nebo jen soustruznik rek, ze vnitrek udelat neumi? :D
Ja jen vim ze to nejni nejlehci(osoustruzit vnitrek)..vnejsek jde nepomerne lehcejc..
A cimpak si lepil? Jakpak si to stahnul? Protoze nechat vnitrek v mnohohranu vyzaduje dost presny zalilsovani..
zajima me vseechnoo!! :D :D
Kdyztak SZ treba sim..
A hlavne zvvuukk.. :) :)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

rekl bych ze to byl zamer nesoustruzit vnitrek, jednak to vypada docela good, alespon je videt ta technologie. A taky upinat kurpus z venku vyzaduje daleko vetsi sklicidlo nez kdyz se to upina zevnitr.
Ale treba ten korpus vubec ve sklicidle nebyl a byl ulozeny v pripravku
a ten pak uchcen - tohle by mne taky zajimalo, tak ven s tim !!
A zadny SZ pro kuldu mne to taky vse zajima !!

Akorad na sireni akustickych vln to bude vliv. Rekl bych ze to zkrati dozvuk.

Kalli
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 23 bře 2006 14:20
Bydliště: Uničovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalli »

Tak to je nadherna prace. Paradicka. Nemohl bys sem dat tak trosku navod?? Aspon, jaks to lepil k sobe..

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arno »

V průběhu příštího týdne sdělím více.
Musím úpřímně přiznat, že jsem hlavně zadavatelem a plátcem. Moje manuální činnost byla omezena na výrobu oné oválné podložky pod štítek
a konečnou kompletaci HW s korpusem. Zjistím odpovědi na všechny dotazy a dodám.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

No tak se musím evidentně taky činit, už mám sesostružený zabiják 14x7 a 14 x 5 (javor/ořech) ve výrobě. Teď se tvoří povrch. Ty mušle jsou dost drahý, asi se upíchnu na stagg, myslím že na zvuk to mít vliv nebude. Nahrávky už ze studia na svůj první 14x6 mám, ale dam je až po masteringu ať je to jak má bejt.
Jinak Arno se zdá být novým custom masérem, blahopřeju. 8)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

Tímto dotazem oslovuji R-sticka, na doporučení Radima.
Možná budu mluvit za více příznivců výroby custom snare. Jde mi čistě o dřevo a to kvalitní tvrdé, exotické, samozřejmě severoamerický javor, ořech a podobné tvrdé dřeva vhodné pro výrobu. Nebránil bych se ani třeba palisandru nebo ebenu, jarrahu apod.. Rád bych si nechal poradit co, kde jak a za kolik se dá dostupně sehnat, na dobírku z USA nebo jiných rozvojových zemí nedam :) . Díky předem

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arno »

arno píše:V průběhu příštího týdne sdělím více.
Musím úpřímně přiznat, že jsem hlavně zadavatelem a plátcem. Moje manuální činnost byla omezena na výrobu oné oválné podložky pod štítek
a konečnou kompletaci HW s korpusem. Zjistím odpovědi na všechny dotazy a dodám.
Takže bych navázal a tady pár informací:
to Kulda, Mates a další - rád bych řekl, že jsem ten vnitřek nechal záměrně v mnohohranu a vypadal tak zajímavě, jak mi nahrál Mates, ale je to z nouze. Firma zatím vykoumala jen venkovní opracování, takže ty hranoly dělali vlastně v hotové povrchové úpravě, aby ten vnitřek trochu vypadal a soustružili pouze vnější část - na přípravku. Lepeno je to dvěma druhy lepidla - jedno je nějaký polyakrylát, druhé nevím. Zafixovali to nějakými popruhy, které používají na nábytek. Na posílení soudržnosti jsou v bočních hranách hranolů vyfrézovány drážky a je tam vloženo pérko (dřevaři ví, že to je proužek dřeva - vlastně takové podélné čepy - ale to je asi každému jasné). Teď uvažují dále, jak vyřešit to vnitřní opracování. Takže pokud to nějak zmáknou, tak bych mohl nabídnout v budoucnu buď korpus, nebo případně kompletní nástroj. Uvidíme.

Tajemník
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 23 čer 2004 10:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tajemník »

Bubínek vypadá fakt dobře! Teď jsem viděl kapelu Bloosers a pán měl podobným způsobem udělanou celou soupravu, ale bez bubínku. Korpusy kopie Tamburo, mechanika originál Amati :) Hodím sem fotky. Korpusy hranaté zevnitř i z venku, lepené na tupo, bez pera a drážky.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...ja by som sa opytal, kolko vysla mechanika...uz nad tym rozmyslam dlho predlho, teraz som u dedka pekladal basty s drevom a zistil som, ze vyber drevin mam viac jako slusny: buk, dub, javor, brest a ceresna...zatial rozmyslam nad javorom a hlavne ceresnou...uvidim, jak budem cez leto doma, uz sa na to dam...len pls arno skus popisat, jako to je s tym kovanim - co to stoji a jako to je s postou...

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arno »

drBambus píše:...ja by som sa opytal, kolko vysla mechanika...uz nad tym rozmyslam dlho predlho, teraz som u dedka pekladal basty s drevom a zistil som, ze vyber drevin mam viac jako slusny: buk, dub, javor, brest a ceresna...zatial rozmyslam nad javorom a hlavne ceresnou...uvidim, jak budem cez leto doma, uz sa na to dam...len pls arno skus popisat, jako to je s tym kovanim - co to stoji a jako to je s postou..

Tak jo. Mechanika stála asi 220, poštovné asi 70. Já jsem si ale objednal die cast ráfky a pokud si objednáš ohýbané 2,3 mm, tak ušetříš 70 dolců.
Na druhou stranu mám napínací mechaniku jen za asi 20,a pokud chceš super kvalitu, tak si objednáš TRICK za 70. Jedna mušle stála 7,20 - je to černý chrom a ten je dražší. Chce to zkrátka zvážit a pečlivě vybrat.
Adresa je http://www.drummaker.com. Možná, že bys našel i levnější, byla tady někde i adresa do Německa. Tam ale nebylo všechno pohromadě, co jsem chtěl. Jó, není to sranda. Ale když na to máš.... :D :?:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

precisiondrums.com bude možná drobet levnější, 220 se mi zdá dost, to by tak vycházelo i s tim trickem.

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arno »

Koubas píše:precisiondrums.com bude možná drobet levnější, 220 se mi zdá dost, to by tak vycházelo i s tim trickem.
precisiondrums.com je velice široký pojem, je tam toho mnoho, ale nevím jestli je tam nějaký konkrétní link na snare drum parts. teď jsem to tak zběžně prošel, ale nevím..... Pokud jo, tak ukaž cestu. :?:

Jo a už mě někdo zbavte toho "nováčka" v záhlaví. Jsem tu skoro rok a půl, věkově i služebně zřejmě nejstarší, takže - please

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

To se řídí počtem příspěvků. Není to ovlivněný časem.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

sorry, je to bez s na konci
http://www.precisiondrum.com/html/parts.html
ale vychází to fakt draho, jak si psal. nejlevnější je bestdrumdeals.com, ale neposílaj mimo USA podle toho, co píšou

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

Tak další javorový korpus na snare 14 x 7 včetně laku je na světě. Tentokrát jsem zvolil netradičně pojatý design, ať to neni všechno stejný.
Přílohy
DSC00399.JPG
DSC00399.JPG (459.09 KiB) Zobrazeno 3431 x

Odpovědět

Zpět na „Receptář - aneb jak to vyrobit doma“