Folie aneb strhnutí , broušení, tmelení , moření a lak

Přemka Podlahy. aneb Výroba všeho co má společného s bubnováním ve vlastní režii.
Odpovědět
Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie aneb strhnutí , broušení, tmelení , moření a lak

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

Čau, kolegové, strhl jsem folii s tom-tomu Ludwig ACCENT CS COMBO, chci ho jen nalakovat, tak jsem se chtěl jsem zeptat jakej nejlepší bezbarvej lak by jste mi doporučili ?

5RZ-12
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 11 čer 2009 00:13
Bydliště: Pr

Re: Folie aneb strhnutí , broušení, tmelení , moření a lak

Příspěvek od 5RZ-12 »

Tama Imperialstar 1976 mahagon. Povrch. uprava dánský olej. První fotka bez oleje. Foceno telefonem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Folie aneb strhnutí , broušení, tmelení , moření a lak

Příspěvek od Jan »

Jako by bylo na světě málo ošklivých bubnů, pustil jsem se do toho taky. Koupil jsem sadu Pearl Export 22, 13,16, asi z roku 1990 a zkusím, za co jako kutil stojím. Nepěkná dýha na třináctce bohužel vylučuje moření, tak budu muset použít pigmentový lak. V budějovickém Domě barev mi dali na výběr z asi miliónu odstínů, tak jsem dvacet minut zodpovědně vybíral, zakládal si ve vzorníku a potom jsem namátkou ukázal na světlou šedomodrou. Ona je to opravdu věda-chtěl jsem monochromatickou barvu, která vydrží cool déle než do listopadu, přitom nějakou svěží, protože všechny moje ostatní bubny jsou nábytkové, současně nějakou se vztahem k bubenické tradici, no a samozřejmě taky takovou, abych nemusel na Sféře číst, že jsem se asi posral. Nejsem si jistej, jestli ta vybraná barva splňuje aspoň něco z toho, tak jestli můžete, trochu mě podpořte. Nebo mi napište, co byste zvolili Vy, ať se kdyžtak můžu chytit za hlavu, že mě to nenapadlo.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Folie aneb strhnutí , broušení, tmelení , moření a lak

Příspěvek od bubenik.zt »

Ve vší počestnosti: krásný příklad, čemu se taky říká mahagon :?

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Folie aneb strhnutí , broušení, tmelení , moření a lak

Příspěvek od miross »

Dlouho jsem nic "nevytvořil" a přišla potřeba se opět v něčem povrtat... . Jelikož jsem hledal delší dobu kvalitní dvoukopákovou sestavu rozhodl jsem se zakoupit za super cenu dva sety Tama Superstar, první s původním wrapem a druhá s již předělávanou a né zrovna vhodnou hoby folií. Veškerý HW demontován, korpusy očištěny od zbytků lepidla, ale bylo potřeba ještě celkem dost obrousit vrchní dýhu, což zabralo zhruba dva dny práce vibrační bruskou. Finální úprava byla jasná a tímto ještě jednou děkuji za info k postupu Jirkovi Hájkovi. Na řadu přišlo moření černým lihovým mořidlem, použil jsem cca tři nánosy válečkem. O finální lak se postaral kamarád v profi boxu, kde jsme nanesli pouze čtyři vrstvy lesklého polyuretanu vždy s mezibrusem, ale né do úplné hladkosti takže krásně viniká struktura dřeva s kresbou. Nyní stačilo doleštit demontovaný HW, prohnat komaxitem držáky přechodů a vysoustružit nové ventilační otvory. Na obou BD jsem nezachoval bracket a otvor nahradil duralovým prstencem.
původní stav
původní stav
nyní
nyní

Uživatelský avatar
Jirka Hájek
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 04 říj 2015 20:26

Re: Folie aneb strhnutí , broušení, tmelení , moření a lak

Příspěvek od Jirka Hájek »

Ta černá vypadá suprově, alespoň jak je to patrné na 12" tomu, kde je dobře vidět kresba dřeva. Mám nové dva šroťákové korpusy 14x5.5 a 14x7 (oba javor) a nějak inklinuji k modré barvě, ale asi jeden korpus udělám v černé. Mirrosi dík za inspiraci :D

Odpovědět

Zpět na „Receptář - aneb jak to vyrobit doma“