EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Přemka Podlahy. aneb Výroba všeho co má společného s bubnováním ve vlastní režii.
sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od sasa »

mimochodem držim palce s exhumací! já mám políčeno v USA na jedny Slingerlandy... ale vzhledem k tomu, že můj účet vykazuje mínusový hodnoty už třetí měsíc, budu s tím muset nějakou chvilku počkat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od Kulda »

JJ ono pdfko s merenim jaky tvar hrany co a jak se tu take nekde povaluje.
Ale v podstate sem si z toho tehda vzal jen to, ze 2x 45 stupnu z obou stran preda korpusu nejvic energie.
Jinak jsem sem hazel i navod na frezovani luzek u struniku pomoci spec sablony..
To je taky velmi zajimava "sfera" vlivu..jake luzko co a jak..
V podstate se tady na sfere vyskytuje vse okolo stavby a renovace skopaku. O to vic me vzdycky prekvapi/pobavi prispevek: chci si stavet bubny, jak na to? :D

Old school je old school.
Brzy nas ceka home made sraz s medou, tak snad se uskutecni nekdy i old school vintage valna hromada.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od smurf »

Kua, jak to čtu, musím zatlačit slzu po svých starých Perličkách. U mně holt praktická stránka zvítězila, radši jsem zvolil obměnu za nový, funkčně bezchybný a univerzálnější nástroj. Ale jak budu mít nějaké finance a něco se naskytne, asi si taky udělám radost, ať mám zas co mazlit a leštit...
:wink:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od sasa »

jo jo vintage je vintage, zvlášť když překvapí tim ukrutným zvukem, teda spíš ránou při který teče krev z uší (včetně 16"flooru), myslel jsem si že píveje a tomovy Tricky z hliníku jsou nejhlasitější bubny co sem slyšel, ale chyba lávky, tyhle bubny asi v hlasitosti vedou, acrolite je u nich uplně ztracenej, což mě docela sere...(poprvý sem na zkoušce slyšel kopák - vždycky mě smazal basák s jeho flaškovým zesikem a 12" sessionem, nebo kytarista s jeho flškou (ale ten smaže vždycky a všechny :lol: :lol: )...
co do univerzálnosti, tak tyhle bubny asi moc univerzální nejsou už díky tomu tlaku co z nich leze, a do doby než se udělali hranky, tak na bigbít hráli jen s krátkým sustainem alá "pinstripe" což nebylo na škodu, nebo pak jako jazzový hrnce a jelikož jazz neumim a hraju bumčvacht chtěl sem aby to umělo i moderní lazení - povolený tomy a "mlaskací" kopák.
no na uplně komorní hraní ty bubny asi fakt nejsou, když za ně člověk sedne tak ten zvuk tě donutí je pořádně "seřezat", navíc se mi zdá že oproti novým bubnům nemaj tak pěknej zvuk, když sou hraný potichu (ale to taky může bejt tim, že sem prostě prase a neumim to pořádně naladit). Čeho jsem si všimnul jsou ty vysoký ráfky, přes který když se hraje, tak z toho leze moc hezkej zvuk, to zatim neuměj ani jedny bubny co sem měl nebo mám.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od sasa »

nová pani na bláně :mrgreen:
Přílohy
new_FBDH.jpg

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od Vojta Horák »

to ty bubny shazuje.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od Trade »

pěkná pani :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od Vojta Horák »

to nepopiram, ale proste zere moc pozornosti v pomeru k bubnum :)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od mates »

sasa píše:nová pani na bláně :mrgreen:
Saso taky ta pani mohla bejt pod tou sukni na ostro :D
nebo si to mohla delat palickou :)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od Olsztyn »

mě se tam taky nehodí :?

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od gu-staff »

Já bych rači chlapa... :mrgreen:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od Slowmeda »

mates píše: Saso taky ta pani mohla bejt pod tou sukni na ostro :D
nebo si to mohla delat palickou :)
já myslím že airvent mohl být trochu jinde :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od mates »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od sasa »

heh jo když se šlape na kopák pani se solidně pohybuje vpřed a vzad, vypadá to hezky:D

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od smurf »

Noiselord píše:to ty bubny shazuje.
Nepruď, moralisto, máme demokracyju!!!
:lol:
Týpek, co hraje u Tankiana, má prý škopky zmalované komiksákama. Nevím, viděl jsem je jen z dáli, ale určitě je ani takováto úprava neshodila...
(ale respektuji názor, věc vkusu. On ale někdy dobře umístěný kýč může být i originální)

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od smurf »

Jinak co se týče hřmotnosti a hlasitosti, měl jsem to tak stejně, prostě pořádný randál. Tenhle zvuk se mi líbí na starých nahrávkách Led Zeppelin, Black Sabath, Hendrixe a podobných.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od BóĎA »

smurf píše: Nepruď, moralisto, máme demokracyju!!!
:lol:
Týpek, co hraje u Tankiana, má prý škopky zmalované komiksákama. Nevím, viděl jsem je jen z dáli, ale určitě je ani takováto úprava neshodila...
(ale respektuji názor, věc vkusu. On ale někdy dobře umístěný kýč může být i originální)
jo, John Dolmayan na nich má Ninja Želvy :) fotku někam dával Koubas myslim

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od smurf »

Pravdu díš, já mu nemohl na jméno přijít, pro mě je to prostě bicoun od Serge...
:lol:
Ale byl jsem na nich v Ostravě, a hrálo jim to všem náramně. Nejvíc se mi líbilo, že i přes zaplněnou halu to mělo takovou klubovou atmosféru, žádná megalomanská show, ale pár kluků, co si přišlo ze srdce zahrát pro lidi...
(sorry za OT)

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od Adam »

tak takhle si ty bicí dokážu představit už jen na grind core festu.

premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od premik »

Docela by mne zajímalo jestli by ty Rogersy přeřvaly moje vintage Tamy Imperialstar.Sice jsem je ještě nestačil exhumovat,ale udivuje mně že s původníma blánama starejma přes dvacet let,to hraje jako kráva a neskutečně nahlas.Doporučuju ti fintu kterou používá Sonor od řady Hi-lite podkládaj všechno kovový i uvnitř korpusů gumou.Vyzkoušel jsem to vypodkládání na několika soupravách a vždy to šlo ještě zvukové nahoru.Nedávno jsem to aplikoval na svoje Sonor Lite a musím říct že výsledný efekt je skutečně znát.Hlavně kopák byl zvukově zabržděnej tunovým držákem tomů.Po vypodložení z něj leze neskutečně lahodnej zvuk.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od sasa »

někde sem četl, že rogers se chlubil tím, že umí nejhlasitější bubny - jako mark. str. použil pak nějakej koncert v USA nějakej známej sál, bez nazvučení a tuším, že bez nazvučení to uhrálo celý, ale nevim co je na tom pravdy, každopádně uměj hrát neskutečně hlasitě a rozhodně to nejsou bubny někam na holírnu do hospody, pže sou fakt nahlas, a strašně lákaj k tomu abys jim pořádně nařezal a to když se stane.....problém je jak sem psal s virblem, kterej se k tomu musí vybírat opravdu pečlivě, některý virbly tu soupravu "neuhrajou" a i když je bereš přes ráfek tak sou prostě "jak nahý v trní" ....

premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od premik »

Koukni jak jsem to pěkně vypodkládal.Ale pokud ti to hraje k tvé spokojenosti je to asi zbytečné.Rozhodně to hodně pozvedne rezonanci korpusu i barvu tonu.
Přílohy
SDC10005.JPG
SDC10003.JPG
SDC10002.JPG
SDC10001.JPG

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od Kajda »

sasa píše:.....problém je jak sem psal s virblem, kterej se k tomu musí vybírat opravdu pečlivě, některý virbly tu soupravu "neuhrajou" a i když je bereš přes ráfek tak sou prostě "jak nahý v trní" ....
ty jooo, musím už vytáhnout ten snare Rogers Dynasonic, vyměnit blány, poladit a vyzkoušet ho... :)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od sasa »

vypadá to moc zajímavě a navíc i to dřevo vypadá kouzelně!!! já už do nich "vrtat" nebudu, bohužel na to nemám ani čas ani sílu, ale všeho do času, furt mám v programu vyrobit něco svýho, ale než se k tomu dostanu.........

KAJDO!!!! no koukej toho dynasonica vytáhnout!!!!!! jako moc rád bych ho viděl :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: EXHUMACE VINTAGE BUBNŮ

Příspěvek od dadoch »

Aktuálně se jim daří takhle:

Obrázek

Jsem zamilovanej:))
Naposledy upravil(a) dadoch dne 06 čer 2012 20:10, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Receptář - aneb jak to vyrobit doma“