Axis - repase pedálu

Přemka Podlahy. aneb Výroba všeho co má společného s bubnováním ve vlastní režii.
Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

Bych zapomněl na jednu věc - abyste si nemysleli, že jsem na předchozích fotkách měl upevněný obyčejný imbus šrouby...
Přílohy
vše napraveno
vše napraveno

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

Bohužel musím napsat, že se mi nepodařilo sehnat k nové sadě druhý kopák a čekací doba je dlouhá a já chci hrát, prozatím budu ještě hledat na ebay zda by se nenašla nějaká alternativa - žel vidím to bledě :(
Z toho vyplívá, že bych - dělám to nerad - nabídl pedály k prodeji, takže pokud by měl někdo zájem - pište...

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od Sheafraidh »

miross píše:Bohužel musím napsat, že se mi nepodařilo sehnat k nové sadě druhý kopák a čekací doba je dlouhá a já chci hrát, prozatím budu ještě hledat na ebay zda by se nenašla nějaká alternativa - žel vidím to bledě :(
Z toho vyplívá, že bych - dělám to nerad - nabídl pedály k prodeji, takže pokud by měl někdo zájem - pište...
:shock: dat si takovou praci a potom to prodat? Proc tam nehodis zase ten kardan (+ dalsi vecicky) a nejedes doublepedal? (a az dojde druhej kopak, tak to zase rozpojis, ne?)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od Vojta Horák »

Sheafraidh píše: :shock: dat si takovou praci a potom to prodat? Proc tam nehodis zase ten kardan (+ dalsi vecicky) a nejedes doublepedal? (a az dojde druhej kopak, tak to zase rozpojis, ne?)
Vzdyt pise, ze jsou tam vykloktany loziska a bez poskozeni to neopravi.

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

jo jo, to je právě ta jediná věc, o kardanu bych věděl ale ta cena 3.300,- i s poštovným, zkoušel jsem celej segment hodit do kupy, ale nema to cenu nebo spíš to cenu má a mnohem dražší než bych dal za novej :shock:
Jako singl pedál bych Axis neměnil a hlavně jsem počítal s druhým BD, ale s tím kardanem nevím nevím... myslím, že nejsem sám co řeší problémy s axiálním pootáčením hřídele v držáku kardanu (viz. foto) ještě popřemýšlím, ale jiná možnost pro mě není :roll:
Přílohy
4_axces_UDS.jpg

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od Sam Jr. »

to by nešlo zalepit kvalitním lepidlem nebo provrtat durch a zanejtovat?

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od mirekhk »

Já jsem v minulém roce slepoval lepidlem držák tomu od Sonoru (protáčel se) speciálním lepidlem,něco jako tekutý kov a drželo to jak svařené. Myslím,že to by pomohlo a určitě by to drželo. Když ne,tak bych to provrtal durch,jak je již níže psáno

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

díky Pánové za porozumění :)
zalepit by to šlo, ale jak jsem psal na začátku ložiska v kardanu mají velkou vůli cca. několik milimetrů a při hře jde poznat to nepříjemný cvakání (hraju bez bot) je jen otázka času kdy se to rosype komplet, zatím jsem ve fázi rozhodování pro/proti a za další mám obavu pokud budu mít nový kardan zda nebudu muset řešit za nějakou dobu stejnej problém?! Ale to už je malichernost, pokud se nastaví jedna poloha a nebude se uložení měnit bylo by to snad v pohodě...

no prostě budu přemýšlet

Uživatelský avatar
tomba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 28 úno 2008 18:33

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od tomba »

Já je tak chci, ale teď na ně stejně nemám a protože je chci jako double ke Starclassicům, tak bych musel ještě koupit kardan... :neutral: :?

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

Tak jsem se nakonec rozhodnul pro možnost A - tedy sehnat kardan, bohužel mi to dost narušilo rozpočet na další vybavení k nové sadě. Počítám, že příští týden to bude doma. Jsem sám zvědav na konečný výsledek.

Uživatelský avatar
tomba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 28 úno 2008 18:33

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od tomba »

Bravo, to se mi líbí :twisted: Doufám, že pak nahodíš fotky... Tohle mě hodně zajímá :)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od Sheafraidh »

miross píše:Tak jsem se nakonec rozhodnul pro možnost A - tedy sehnat kardan, bohužel mi to dost narušilo rozpočet na další vybavení k nové sadě. Počítám, že příští týden to bude doma. Jsem sám zvědav na konečný výsledek.
...a taky projde upravou?

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

To tomba: foto určitě nahodím!

To Sheafraidh: pokud se bere za úpravu výměna stávajícího hřídele za hřídel z nerezu s drážkou proti otáčení tak jo :D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od Sheafraidh »

miross píše:To tomba: foto určitě nahodím!

To Sheafraidh: pokud se bere za úpravu výměna stávajícího hřídele za hřídel z nerezu s drážkou proti otáčení tak jo :D
Myslel jsem spis to lesteni a cizelovani :)

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

Sheafraidh píše: Myslel jsem spis to lesteni a cizelovani :)
uvidíme, uvidíme - hlavní je, aby to nebyl takovej bazmek :D

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

Takže kardan už je zapojen do procesu… . Musím říct, že je oproti předchozí verzi trochu propracovanější, pouzdro posuvného hřídele je konečně opatřeno lepším upnutím, které drží zmíněný hřídel po třech stranách, nechtěné protáčení by mělo být tedy eliminováno, ještě proměřím tloušťku stěn pláště hlavního hřídele, myslím, že zde se taky trochu na hutnosti přidalo. Řešil jsem ještě jeden problém, jelikož jsem si dělal nové hřídele do stojen pedálů, na kterých jsou našroubované mosazné matice – slouží pro zasunutí kardanu a napojení pedálů – “bohužel“ na frezce jde udělat jen metrický rozměr šestihranu, což ve výsledku znamenalo nemožnost zasunutí kardanu, nechtěl jsem ubírat na síle proto z původního rozměru 9.6 mm jsme udělali klasický rozměr 10mm, bráno především s ohledem na tloušťku materiálu. Došlo k soustružení otvoru kardanů, kde jsme nemile zjistili že v USA (nebo snad Axis parts vyrábí jinde?) vrtají díry pěkně křivě, celej segment házel cca. 2mm, po zarovnání bylo vše OK. A aby toho nebylo málo ony matky se při hraní pěkně protáčely i když jsem je nelidsky dotáhnul, musel jsem je tedy zalepit dvousložkovým lepidlem. No, po téhle lapálii musím říct, že jsem maximálně spokojen, ze hry je opravdu požitěk, ale ještě nějakou chvíli potrvá než dostanu pedál do ruky/nohy. Dost mi pomohly Toe Spacery, které zvedly hrací desku ještě o 1cm výše. Foto nahodím při nejbližší příležitosti!

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

Takže slíbené foto:
Přílohy
ax.jpg
mosazné Toe-Spacers
mosazné Toe-Spacers
pohled na upnutí posuvného hřídele kardanu
pohled na upnutí posuvného hřídele kardanu

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od Sheafraidh »

pekne :)
Pri tom pohledu na ty fotky me napadla jedna vec: nedaly by se u tebe objednat ty "neoficialni" toe-spacery? Vypada, ze se v tomhle odvetvi vyznas :wink:

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od Kupec »

pekne miross pekne :) jen me udivilo ze na fotce nemas ty novy cerveny beatery-to si je zavrh tak brzo ? :D

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

Sheafraidh píše: Toe-spacery? :wink:
Joo můžeme se domluvit cenu bych viděl někde kolem 200,- i s poštovným, akorát to tento měsíc asi nebude, protože budu do 25. mimo...
Kupec píše: cerveny beatery-to si je zavrh tak brzo ? :D
Nene, taky je používám, ale musím ještě sehnat pár Flam-Sálámů celkem to s tou blánou dělá divy, tohle mám zatím jako náhradu - momentálně teda používám Tama beatery s kaučukovou hlavou.

Uživatelský avatar
tomba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 28 úno 2008 18:33

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od tomba »

Super práce, tady je vidět, jakej je kdo ,,kutil"... A potlačilo to ve mě nutkání koupit třeba tu novou Speed Cobru, i když Axis už asi nikdy naplno nevyužiju, tak ho chci... :twisted:
A už teď jsem potencionální zájemce o ty toe-spacery... :)

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od miross »

tomba píše:Super práce, tady je vidět, jakej je kdo ,,kutil... :)
No díky díky, ale mám vlastního soustružníka :oops: , já akorát načmrkám výkres co kde a jak a on to podle toho udělá a stejně ještě řekne kde je problém (inu profesionál) , bohužel doma soustruh nemám, ale bral bych ho hned...

Pánové s těma Toe Spacerama se roztrhl pytel už mám třetího zájemce :) jak jsem psal pokusím se to když tak zařídit, ale nejdřív můžu poslední týden v srpnu.

Uživatelský avatar
tomba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 28 úno 2008 18:33

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od tomba »

To nevadí, já obdivuju, jak jsi to navrhl a že jsi to takhle dotáhl do konce... :) A na ty toe spacery nespěchám, první si tu Axisku musím pořídit... :D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od Sheafraidh »

miross píše:Pánové s těma Toe Spacerama se roztrhl pytel už mám třetího zájemce :) jak jsem psal pokusím se to když tak zařídit, ale nejdřív můžu poslední týden v srpnu.
Nj, nedostatkove zbozi :)

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Axis - repase pedálu

Příspěvek od Medák »

Nádherná práce!!! Obdivuju, že si dal takhle do kupy!

Odpovědět

Zpět na „Receptář - aneb jak to vyrobit doma“