Jak nahrát video?

vše o obrazových a zvukových materiálech.
Odpovědět
MajaB
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 18 črc 2010 01:05

Jak nahrát video?

Příspěvek od MajaB »

Ahoj. Už delší dobu dumám, jak nahrát video, přičemž vybavena jsem jen foťákem z levnější produkce. Moje představa je zhruba následující: na zkušebně si nahraju na foťák video se svým rámusením. Doma k tomu pak na PC přidám muziku z CD. Ale, a teď se dostávám k jádru pudla: jak to mám sakra udělat, aby tam sice byla slyšet muzika z CD, ale moje bicí z nahrávky na foťáku? :D Moje představy se bohužel ne vždy shodují s realitou :mrgreen: Za každou radu předem děkuju :)
Pozn: ten foťák sice vlastním, ale není samozřejmě zase takový problém půjčit si kvalitnější kameru. Ale hlavně mi jde o to, jak smíchat zvuk z CD se zvkuem a obrazem ze zkušebny. Youtube je takových videí plné, ale zatím jsem nepřišla na to, jak něco takového spáchat. Dalším možným řešením je pustit CD na zkušebně hodně nahlas a do toho hrát. Otázkou v mém případě zůstává, na čem :twisted:

Uživatelský avatar
DeathLife
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 06 kvě 2009 00:40
Bydliště: Uherskohradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát video?

Příspěvek od DeathLife »

tak on stačí jakýkoliv editační program pro video ..vybral bych si třeba sony vegas a to proto že sem se k jinším věcem ne dostal ..podle mě dostačující..člověk dá dvě zvukové stopy pod sebe a nastaví si jak chce aby byla která nahlas a video ze zkušebny bude propojené se zvukem ze zkušebny...no problem

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Jak nahrát video?

Příspěvek od Šupi »

Zvuk brát levnějšim foťákem mi přijde pěkná kravina...při každym druhym úderu ti to bude clipovat a vyleze z toho pěknej shit. Chápu že nemáš mikrofonovou výbavu na komplet bicí, ale chtělo by to pořídit si - nebo aspoň vypůjčit, nějaký mikrofon - který to všechno vezme aspoň "ňák tak". Výběr mikrofonu je pak kapitola sama pro sebe.. K tomu samozřejmě potřebuješ aspoň nějakej malej mixík (nebo zvukovku) + pořešit rozhraní s kompem. Alternativou by možná byla nějaká kvalitnější kamerka pokud možno s ext. mikrofonem, kde si to automaticky nastaví gain(lépe samozřejmě manuálně..). Co se týče pouštění muziky nahlas při hraní- to je podle mě taky blbost..

Btw, Sony Vegas dostačující? Ještě aby ne když je to soft za 12 hadrů :D.

MajaB
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 18 črc 2010 01:05

Re: Jak nahrát video?

Příspěvek od MajaB »

Šupi píše:Zvuk brát levnějšim foťákem mi přijde pěkná kravina...při každym druhym úderu ti to bude clipovat a vyleze z toho pěknej shit. Chápu že nemáš mikrofonovou výbavu na komplet bicí, ale chtělo by to pořídit si - nebo aspoň vypůjčit, nějaký mikrofon - který to všechno vezme aspoň "ňák tak". Výběr mikrofonu je pak kapitola sama pro sebe.. K tomu samozřejmě potřebuješ aspoň nějakej malej mixík (nebo zvukovku) + pořešit rozhraní s kompem. Alternativou by možná byla nějaká kvalitnější kamerka pokud možno s ext. mikrofonem, kde si to automaticky nastaví gain(lépe samozřejmě manuálně..). Co se týče pouštění muziky nahlas při hraní- to je podle mě taky blbost..

Btw, Sony Vegas dostačující? Ještě aby ne když je to soft za 12 hadrů :D.
Proto taky zmiňuju možnost půjčení si kvalitnější kamery. Ten foťák je věc, kterou mám okamžitě k dispozici, ale jde to pořešit celkem snadno i takhle. Spíš mi šlo hlavně o to, zjistit, jaký program v PC mi umožní nakombinovat zvuk. Ovšem 12 litrů vážně nemám :D Co se týká pouštění muziky nahlas při hraní, kamarád to právě takhle dělával. Když jsem se ho ptala, prý měl zvuk puštěný přes domácí kino. Výsledek byl celkem uspokojivý a pro mé potřeby by byl dostačující. Bohužel a) nemám domácí kino, a už vůbec ne na zkušebně, b) kamarád už ho taky nemá.
Jinak bych asi možná měla vysvětlit, že nepotřebuju super zvuk. V takovém případě by bylo asi daleko jednodušší a po sečtení nákladů a času i dost možná levnější zajít si do studia. Spíš bych si ráda vyrobila nějakou nahrávku, která by sloužila v první řadě mně (na což stačí opravdu i ten foťák), případně bych ji mohla ukázat mezi kamarádama. Takže hlavně mě v tuhle chvíli zajímá, jak a na čem smíchat video s nahrávkou z CD. Existuje v tomhle směru něco pro řadového smrtelníka dostupného, tj. ne za 12 tisíc?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát video?

Příspěvek od Žilkoslav »

Hodně lidí - muzikantů natáčí videa na videorekordéry ZOOM Q2, Q3. Co jsem měl možnost na Youtube posoudit, tak obraz vypadá velmi dobře a zvuk je také kvalitní.

Davefunk
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 20 pro 2008 14:46

Re: Jak nahrát video?

Příspěvek od Davefunk »

Video stačí zpracovat i v movie makeru, který je ve všech windows. Tam by mělo jít i nechat zvuk z kamery a přidat k tomu zvuk z cd a udělat mezi tím poměr. Lépe vše vyzní když si to člověk natočí do stop do nějakého multirecordingového programu smíchá a nasadí na video A ještě taky záleží jesti máš play along nahrávky, nebo to chceš nahrát do nahrávek s bicíma. Já si všechno natáčím do podkladů bez bicích: http://www.youtube.com/user/DavidKretin ... ature=mhee

MajaB
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 18 črc 2010 01:05

Re: Jak nahrát video?

Příspěvek od MajaB »

Děkuju všem za rady a náměty :)

Odpovědět

Zpět na „Videoukázky a audioukázky“