Akademické rochniště (pouze pro symfoniky!)

vše o obrazových a zvukových materiálech.
Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Myslím že kuci, co tu mají pod nickem napsáno "professional drummer" tu - kupodivu, že :) - podávají čistou nosnou myšlenku, jak už tu kvitoval Kostka.

Stejně tak souhlasím i s Myšou, že kdybychom sem dávali samé dokonalé nahrávky, tak nebude prakticky co rozebírat (na to máme ty profíky). Ne nadarmo nám holt babičky říkávaly, že "chybami se člověk učí" a to bych bral i jako resumé celé téhle aférky, nejen v rovině hraní, i v rovinách jiných...

Joa, Emile, s tím bodem 2, už se mi ozvalo asi 7 sféristů, jestli bych jim prej něco nedoporučil... A to se snažim něco permanentně doporučovat už asi dva roky a nikdo mě neposlouchá! Díky! :mrgreen:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2Ben: Není zač.. :)
Nepoznám tu totiž nikoho iného s rozsiahlejšou a lepšou diskografiou zahrňujúcou (snáď okrem metalových odnoží) tak široké spektrum hudby a žánrov..V tomto mám čo doháňať aj ja..Takže REŠPEKT! :)

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Mno mě by jen zajímalo kolik lidí by tu Matesa oždibovalo kdyby se Martin neobjevil a nepoukázal na chyby :) (hehe a kdyby Mates nezačal držkovat :mrgreen: )
Myslim že málokdo.
Ale taky myslim že jsem nevlez do téma s nápisem "Na stoprocent zahrané etudy z Tuzara", samotná věc že mates se dost nesnažil je jeho osobní peripetie.
Naopak tím že byl výtečně a k věci zkritizovanej, spoustě lidí (mně kupříkladu) napověděl kde na tý nahrávce hledat chyby, za což moc děkuju, protože takhle můžu hledat podobný chyby i při poslechu mejch věcí!

Mnohem přínosnější než kdyby se sem házely nahrávky a řeklo se jen..hmm máš to pěkný

Jo a jinak dýdžeje Bena doporučuju, protože potom co mi poslal pár nahrávek a já je hrál tři hodiny do kola v neděli, tak jsem byl včera na zkoušce pochválen jak krásně držim rytmus! :D
A když učitel na bicí tak jedině Ben (tak to bude jeden..ne dva rumy :wink: )

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

drmr: Tak díky, ale já si stále připadám jako žánrově a záběrem dost omezená socka... Musim na tom zapracovat...a možná tak za deset let budu k sobě zvát lepé děvy se slovy: "Slečno, brej den, nechcete se podivat na moji sbírku mp3?" :D

Master: Takže killer groove McBrajda u George Duka zabral, jo? :)

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...pravda bude niekde v prostriedku...
...na jednej strane ma pravdu Emil, ze mates je tu jeden z tych, na ktorych sa tu 95%ludi (vratane mna) pozera zdola (a ja som z nich ten najspodnejsi) a na druhej strane - pozrite, kolko ukaziek tu teraz je...
...ja si myslim, ze debata mala padnut tym, ze Martin poukazal na chyby...
...mates predviedol, Martin opravil, my si z toho nieco zobereme...
...takze mozno az sa zmozem na daky bum cvacht (to je jedine, na co sa zmozem) mozem ho sem hodit a necham sa kymkolvek opravit...a bude mi uplne jedno, kym...
...Martin napisal kritiku na danu ukazku, Emil na jej mozny vplyv na diskuterov z nas "tam dolu", tym by som to povazoval za uzavrete...
...ide o to, aby tu bolo co najviac takychto skritizovanych nahravok...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jak tady Martin onehdá vytknul to šlapání hajtky při přehrávání bubínkových etud, tak jsem si to zkusil (Tuzara) bez šlapání a je to fakt peklo! Kde chybí úder na první dobu, rozkymácí se mi to na všechny strany :-) A já se furt divil kde bere Guiliana a podobní to bezchybné vědomí o první době, ačkoli ji tam (téměř) nikdy nezahraje :-)
Ale ono to nějak půjde, jde asi hodně o zvyk (bohužel za ta léta příliš zažraný).

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

a když je to zažraný, je třeba to vyprat v Metronomo-Napalmexu!!!!

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Řekl bych,že to hodně spraví cítění a představu o rytmu vůbec. Bez hajtky i bez metronomu si musí člověk pořád počítat, přehazovat ty rytmický pásma,z triol do šestnáctin atd.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Radim píše:... A já se furt divil kde bere Guiliana a podobní to bezchybné vědomí o první době, ačkoli ji tam (téměř) nikdy nezahraje :-)
Ale ono to nějak půjde, jde asi hodně o zvyk (bohužel za ta léta příliš zažraný).
Ak odhliadneme od rôznych možností nadobudnutia tejto vlastnosti (etnický pôvod, vrodená dispozícia, vzdelanie, roky praxe a zaoberanie sa jedným 'žánrom'), skús na začiatok systém cvičenia vnútorných hodín ako je to opísané v cv. 4 v tríde 'ako sa skamarátiť s metronómom'.
V komplikovanejších metrách funguje systém cítenia všetkého 'na jednu', tzn, napr. 5/8 takt nieje jeden takt, ale '5 osminových taktov'..tým pádom nieje problém pri hraní 5/8, 13/16 a 9/4 za sebou..
To je už ale na inú a hlbšiu debatu, ktorá sa tu viesť z objekt. dôvodov nedá.. :)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Tak tady jsem po hodne letech oprasi Jakouse etudu na soupravu str. 23.
Ukazka jak se to nema !!! delat. Zaprve jsem se stim tzv. nesral hlavne pro to ze ty el.bici jsou na etudy naprosto ale naprosto nevhodne, pac to na ne ponekud nejde, hlavne co se tyce udrzet nejakou dynamiku.

Takze tady zprznena etuda na soupravu c. 23 hrana na rolandy.
A ve druhem radku druhy takt mam o jeden uder vice. (chybicka se vloudila :oops: )
Uz dlouho jsem nevidel tolik not pohromade :mrgreen:

http://www.matha.ic.cz/roland/jakous_23.mp3

a tady na to noty v PDF
Přílohy
jakous.pdf
(18.64 KiB) Staženo 122 x

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Akademické rochniště (pouze pro symfoniky!)

Příspěvek od sasa »

člověče kostko, není to taky o nastavení mirkrofonu??? jakože před pěti lety si to měl prostě moc citlivý a letos si to nastavil správně?? protože i ty FF věci tam jdou slyšet relativně potichu a ten "peak" není ani tak vysoko jak by teoreticky mohl být? možná by to elektronicky šlo vychytat částečně i na tý starý nahrávce....
ale tím nechci snižovat tvé hraní na virbl, máš to hezký, nekulhá to a je to velice dobře zahraný v dynamikách je pořádnej rozdíl, takže je to zvládnutý velmi solidně - respekt.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Akademické rochniště (pouze pro symfoniky!)

Příspěvek od Martin Vajgl »

Kostka píše:Po nějakém čase to tu opět oprašuju. Vrátil jsem se po dlouhatánské době opět k Martinu Vajglovi a hraju ho od začátku a taky si ho z plezíru systematicky nahrávám. Nedávno jsem se konečně dostal k etudě číslo 10, jejíž nahrávku jsem už pořizoval před pěti lety.
Člověk je samozřejmě zvědavej na posun, pět let je pět let. Výsledek mě překvapil. Výsledek je samozřejmě lepší, rytmus je přesnější a tolik neujíždí, ale přesto to při běžném zběžném poslechu rozhodně není to nejmarkantnější, v čem se obě nahrávky liší. To nejmarkantnější je: dynamika. Odtud - a hlavně v takové míře - jsem to vůbec nečekal. Hlavně mi nejde do hlavy, jak jsem si tehdy vůbec mohl myslet, že tam nějakou dynamiku uplatňuju. :D
Grafické znázornění myslím mluví za vše.
Není to zajímavý?
Kostko, tos mi udělal radost! Sto bodů! :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Akademické rochniště (pouze pro symfoniky!)

Příspěvek od Vojta Horák »

Člověče Kostko, čumím :)

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Akademické rochniště (pouze pro symfoniky!)

Příspěvek od Martin Vajgl »

Kostka píše:Sašo, díky za reakci. Těžko říct - uvažoval jsem o tom taky, ale nakonec jsem to spíš pustil z hlavy, argumenty s nastavením mikrofonu ve vztahu k celkové dynamice už tu jednou komusi nevyšly. Je možný, že jsem měl prvně mikrák od bubínku dál, jakoby víc do celé místnosti. Ale zase si říkám, neovlivnilo by to spíš prostorovost? Tiše přece zůstává tiše a hlasitě hlasitě, takže by tam nějaké zuby musely být i tak - což skoro nejsou.
Martine, takový luxus? To lze přičíst snad jen Tvému sníženému sebevědomí, vzhledem k vlastním zhoršujícím se schopnostem dynamického hraní! :mrgreen:
Nojo, já už hraju jedině nohama od stolu a nápřah za ucho :mrgreen:

Ale vážně - tohle je totiž to, co jsem si v té "matesovské" diskusi v jiném tématu dovolil začít rozebírat jako pochopení a nepochopení stylovosti a troufl si vyzvat tak směle k tomu ať mi TUHLE piano-pianissimo dynamiku někdo najde v rockovém sóle na YouTube mezi statisíci videí.

Ještě tedy k té nahrávce. Fakt jsi mi udělal radost, že se těmi etudami zabýváš a baví tě to zkoušet a dotahovat detaily.
Pokud bych si měl nasimulovat situaci, že jsi jakože u mě na hodině, stojíš vůbec o to abych ti k tomu něco řekl :D a společně jsme to vybrousili do naprostého diamantu, asi bych se zaměřil na úplně poslední setinu chybějící dokonalosti - a dodávám, že to už je kategorie nuancí a "vyšší dívčí" :D , ale jsou to věci, které prostě fungují -
z tohoto mikropohledu bych ti řekl, že trioly mají /hlavně ty úvodní/ tendenci pospíchat. Jsou "málo kulaté". Chtělo by je ještě víc "rozprostřít do doby. Snad víš, co tím myslím, je to opravdu mikroskopie o které se teď bavíme -je to věc spíš pocitu, ale fakt to pokud se tímhle začneš zabývat, funguje. Ty trioly vyznívají spíš jako tavara/tavara/tavara/tavara . Výsledek z nich je pak takový nervóznější a naléhavější, než z těch v klidu posazených.
Opakuju - tohle už je dobrušování diamantu, jinak je to fakt skvělý a opravdu mám radost, že to řešíš. Pokud bys chtěl dotahovat i tyhle detaily kolem výrazu, věřím, že by ti to ve hraní určitě přineslo i nový pohled na interpretaci celkově - čemuž by měly ty etudy také pomáhat a z hlediska šíře dynamiky ti už třeba /nesměle se chvástám :mrgreen: / pohled změnit pomohly.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Akademické rochniště (pouze pro symfoniky!)

Příspěvek od Martin Vajgl »

Když se ti bude chtít, časem některou et. zase natoč a hoď to sem, uděláš mi radost! :)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Akademické rochniště (pouze pro symfoniky!)

Příspěvek od myša »

Dneska jsem si díky tomuto tématu zalistoval etudama nazpět někam do první desítky a musím Martina fakt pochválit. Tím, že je dobré s jednou etudou vydržet třeba týden nebo i víc, tak se fakt zaryjí pod kůži a i po delší době jsou stále v "provozuschopném" stavu, což mne mile překvapilo. Taky se mi díky nim zlepšilo cítění kvintol a septol, což je taky fajn. Dávám těmto etudám palec vzhůru!

Odpovědět

Zpět na „Videoukázky a audioukázky“