hledám bubeníka

Veškeré ankety patří sem.

mam predstavu co je rockfolk-folkrock, je to pro me jako pro bubenika zajimave?

ano
31
45%
ne
38
55%
 
Celkem hlasů: 69

felixx
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2004 01:46
Bydliště: brno

hledám bubeníka

Příspěvek od felixx »

hledam bubenika do kapely v brne. vlastni tvorba rockfolk...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

to je jednoduchý logický součin :D tj "vím co to je" && "je to pro mě zajímavé" = ano
a když alespoň jedno z toho neplatí tak odpověď = ne :-)
(aspoň tak nás to učili v matematice :-D)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

No, ja to chapu tak, ze rockfolk bych hral slabejma palickama, tak max. 14mm prumer a folkrock jedine spejlema.... :lol: jinak nevim, jakej vyznam to pro bubenika ma...ale to je asi proto, ze jako bubenik nemam folk moc rad 8)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Zdárek kamarádi,
mě by jen zajímalo, když už řešíte folkrock či rockfolk, jak jste na tom s hraním všeobecně a pro "atleta" zvlášť, dokážeš zahrát něco co nemáš rád tak, aby si ten kdo to slyší myslel, že to rád máš?!?! Tím myslím, chcete umět hrát na bicí, nebo si na to hrát?

felixx
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2004 01:46
Bydliště: brno

Příspěvek od felixx »

cau, ja nechtel resit rozdil folkrock a rockfolk, tim je myslen jeden styl. sorry za nepresnost. pockam jeste na par nazoru, jsem zvedav...

felixx
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2004 01:46
Bydliště: brno

Příspěvek od felixx »

Anonymous píše:Zdárek kamarádi,
mě by jen zajímalo, když už řešíte folkrock či rockfolk, jak jste na tom s hraním všeobecně a pro "atleta" zvlášť, dokážeš zahrát něco co nemáš rád tak, aby si ten kdo to slyší myslel, že to rád máš?!?! Tím myslím, chcete umět hrát na bicí, nebo si na to hrát?
velmi trefné

Melos
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 12 črc 2003 14:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melos »

Možná jsem hodně špatnej bubeník a asi taky strašně omezenej, ale to co rád nemám, prostě nehraju. Hraju a začínal jsem hrát na bicí ne kvůli tomu, aby se ze me stal druhej Terry Bozzio, ale abych si zahral s mejma nejlepsima pratelama a zkusili neco jako vlastni kapelu... a ejhle, ono se to povedlo.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Sice nevím kdo to je Terry Bozzio, ale rád bych byl v budoucnu všestraným bubeníkem :lol:. Tedy abych zahrál vše od jazzu přes funk a ska až například po metal... :twisted:
Ale to bude práce ještě na dlouho... :roll:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Anonymous píše:Zdárek kamarádi,
mě by jen zajímalo, když už řešíte folkrock či rockfolk, jak jste na tom s hraním všeobecně a pro "atleta" zvlášť, dokážeš zahrát něco co nemáš rád tak, aby si ten kdo to slyší myslel, že to rád máš?!?! Tím myslím, chcete umět hrát na bicí, nebo si na to hrát?
Ono neni tak jednouduchy... v momente, kdy se zacnu ucit vec, ktera se mi zpocatku nelibi, tak se kroutim a vosklibam... pak si tam ale udelam bici, ktery mi sedej a pak to vlastne hraju rad. Takze je to vo tom, hrat rad na bici. Hral jsem i dechovku a na Skoda lasky jsem se vylozene tesil, jaka to byla pecka :D

Anonymní blanobijec

Příspěvek od Anonymní blanobijec »

Opět zdárek kolegové,
Omlouvám se Ti "atlete", s tím co jsi napsal jsi mě překvapil a potěšil.
Je to o vztahu k nástroji a tímhle způsobem se dá i dál dojít. Nezapomeňte, že dobrej bubeník by měl umět zahrát cokoliv, ale "každý svého štěstí strůjcem".

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Už jsme to několikkrát řešili na srazech, úracovně jsme tento problém nazvali "kurvení se " :-) proto asi ten Kostkův příměr k prostitutce.
Závažně jsem se v tomto tématu neshodli, já se ho snažil přesvědčit že budu hrát cokoliv (některý věci ovšem jen když dobře zaplatí ;-) ) a že se v tom budu snažit najít to pozitivní a nbude se to hrát jem z nutnosti.
Naštěstí se mi líbí hrozně moc hudebních stylů a dost jsem schopen jich i zahrát. Je to podle mě pro bubeníka velká výhoda když je schopen např do metalový muziky vnést feeling i z jínýho stylu hudby, může tím tu muziku (pokud je to v rozumné míře) jen obohatit.

2 atlet:
Proč si myslíš že se folkrock musí hrát tenkejma paličkama? Poslechni si desky Vlasty Redla (Hraje s ním David Velčovský, skkvělej bubeník) to je tak jakože jistej druh folkrocku, no aje to doceůa dost hutnej nářez.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

poly

Příspěvek od Benbuben »

souhlas, já taky řikám, že chci být všestraný....a i přesto, že moje největší tužba neni hrát metal, tak přesto se budu učit i na dvojšlapku.....kdo ví co kdy budu muset zahrát :-))
btw, Vlasta Redl rulez :D teda nevim jestli má David tenký paličky, ale jestli jsou tenký,tak jich musí mít hodně :lol:

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

Já jsem taky zajedno. Jenom takový dotaz pro Benbuben: Jak jsi přišel na to, že dvojšlapku používají metalisti :lol:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

acibuk: no mimo jiné :roll:

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

2 Benbuben

:wink:

Omar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 11 srp 2003 11:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Omar »

Polymorph píše:Už jsme to několikkrát řešili na srazech, úracovně jsme tento problém nazvali "kurvení se " :-) proto asi ten Kostkův příměr k prostitutce.
Závažně jsem se v tomto tématu neshodli, já se ho snažil přesvědčit že budu hrát cokoliv (některý věci ovšem jen když dobře zaplatí ;-) ) a že se v tom budu snažit najít to pozitivní a nbude se to hrát jem z nutnosti.
Naštěstí se mi líbí hrozně moc hudebních stylů a dost jsem schopen jich i zahrát. Je to podle mě pro bubeníka velká výhoda když je schopen např do metalový muziky vnést feeling i z jínýho stylu hudby, může tím tu muziku (pokud je to v rozumné míře) jen obohatit.
Amen :-)

Neni nad to, dat do bigbeatu nejakou peknou latinu nebo zajimavou africkou rytmiku. Bohuzel prilis neovladam, ale posloucha se to dobre a rozsiruje obzory jeste lip. Ted jsem trebas poslouchal Bacha, nejake veci pro varhany. Kurna, to byly rytmicky i kompozicne tak genialni veci, ze jsem si hned par vychytavek musel zapsat. Vyborne navaznosti jednotlivych linek. Tohle zakomponovat a promakat v rockove muzice....

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 Omar:
A vo tom ta muzika je :-)

Pestrost, barevnost, nápady, inspirace .... ;-)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 Felixx:
To hlasování moc dobře nevyšlo :-)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

2Polymorf: to s tema tenkejma palickama bylo mysleno ironicky...jako odpoved pro ty, co hledaji odpoved na otazku, zda je pro mne jako bubenika zajimave, kdyz vim co je to folkrock...

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Folkrock muze bejt zajimavej.Ne kazdej,ale dobre zahranej a zajimvej urcite.
Vetsina stylu dobre zahrana je zajimava a pokud clovek ma rad bici,kazdej styl znamena jinou praci se zvukem,ne!
Ve folkrocku urcite neni nutnost treba pouzit spejle.Je fakt ze toho urcite budes hrat min...ne tolik dvoupedalu a ne takovy mlaceni,ale i tak to polechta jinou parketu tvorivosti,proto si myslim,ze kazdej gdo ma rad bici by asi kdyby vedel co se pod tim skovava nerek,to je pro sracicky,pro sladaky to hrat nebudu...je fakt ze kazdej ma rad neco vic a neco min...ale vyslovene neco odsoudit jak to dela velka cast kytarovych metalistů....proto bych klidne hral folck,rock,jazz,funk...jen s tim punkem a dechovkou bych mel asi problem,ale jak rikal myslim Atlet i na skoda lasky se da tesit jen kvuli tem bubnum.. :lol:
Momentalne se docela bavim tim co hraju,takze bych folckrok hrat nesel,ale kdybych nemel do ceho pichnout,proc ne...

felixx
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2004 01:46
Bydliště: brno

Příspěvek od felixx »

polymorph:
hlasovani me neprekvapuje...

trash

Příspěvek od trash »

Z folkrocku bych kromě Vlasty Redla doporučil ještě Fleret,když jsem je slyšel poprvý,tak jsem si říkal , sakra ten kořeň hraje podobně jak bubeník z Pantery , no a pok jsem je viděl na živo a hádejte jaký měl tričko bubeník. Folkrock,ale soupravu vůbec nešetřil,chinu řezal,jak kdyby ju chtěl rozbít,otočený rytmy,lichý doby,průšlapy.......

Omar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 11 srp 2003 11:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Omar »

Mě stejně ty škatulky připadají jako z nouze cnost, navíc nezaleží na stylu ale spíš na osobnosti hráče. A ten největší ksicht tomu dají stejně kytary, popř. další melodické nástroje a zpěv a pak někdo moudře prohlásí: ...to je rock a to je tamhle to...a bubeník tam může hrát jednoduše nebo to mít promakaný a všimnem si toho maximálně my a nějaký fajnšmekři, kterých je mizivé procento.

Takže spíš otázka:

jsem ochotnej se bavit bubnováním když slyším před sebou folkrock a jsou ochotni spoluhrači akceptovat můj styl hraní a vyznat se v tom, že si tam člověk dá nějaké blbiny a experimentuje s rytmy atd....?

Klarinka
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 12 zář 2004 19:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klarinka »

Ahoj,

to je presne ono, muzes hrat cokoliv a vsimnou si toho lidi akorat co tomu rozumi ...

Hraju v kapele, ktera je postavena sice na pop rocku, ale vsichni jsou tam vyborni hraci a kazdej z nich perfekte ovlada svuj nastroj a hraje si s nim ...

jenze to, normalni lidi nepoznaj ...proste se jim to nelibi protoze to neni pro ne dost melodicky a jdou radeji poslouchat nejaky picoviny slozeny se samplu a vcetne bicich, nebo naprosto jednoduchy rytmy

presne tohle me sere, ze lidi neposlouchaj o cem ta hudba je, ale zaujme je treba nejaka kravina slozena na trech tonech

.... omlouvam se za sprosta slova :)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Tak na to sem si uz zvykl....kdyz to nejsou kabati....nebo naky jim podobny udelany pro zaujmuti vetsiho mnozstvi.....
..Kdyz nehrajem pekne pisnicky.....to se neni cemu divit ze zaujmes pouze inteligentnejsi posluchace,coz je bohuzel mensina....
Sme teka nekde hrali ve slozeni klapky,basa,kytar...trosku latinky,trochu jazziky.Na jedny oslave.Mno a posleze vyslechnute nazory par posluchacu....mno,kdyz vi vubec nezpivate...

Odpovědět

Zpět na „Ankety“