Průzkum

Veškeré ankety patří sem.
Odpovědět
MarkByrtnoy
Diskutér Sféry
Příspěvky: 122
Registrován: 16 bře 2005 11:16
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Průzkum

Příspěvek od MarkByrtnoy »

Tohle je spiš takovy pruzkum než anketa, abych dokázal našemu kytaristovi jak těžké je se posunout v rychlosti na dvojšlapku. Proto vás žádám aby jste mi napsali kolik času a v jakem intrevalu (denně, tydně....) trenujete dvojšlapku a za jak dlouho jste schopni se posunout třeba o 10bpm. diky za vaše reakce.

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

sem začátečník a na dvouděfku hraju teprve rok, ale při 3X tejdně 2 hodiny cvičení tak po měsíci aš po dvou(těch 10bpm).

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Na dvojšlapku hraju cca. tři měsíce v průměru tak hodinku denně (cvičení jenom na ni) a za tu dobu je to s bpm tak nějak furt, že brambory jakmile se to začne klubat nad osmdesát. :D

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Já jí teda moc času nevěnuji, ale co jsem se přestěhoval s bicíma z domova do zkušebny, tak jsem se zlepšil o 25 bpm. Takže při trochu poctivějším cvičení ( třeba ta hodina denně ) si myslim, že se dá třeba o 10 bpm za týden zlepšit, ale je to hodně individuální...

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

U mě se to kejslo na těch 150 bpm maximálně. Jenže já nezrychluju na úkor preciznosti a vyrovnanosti. Snažím se spíš srovnat nohy,abych zahrál rovný čtyři a né brambory. Tzn. cvičím akcenty,různý rozhejbávací cvičení od levé a tak. Rozhodně by tě nikdo neměl nutit zrychlovat na úkor kvality. To je dlouhodobá věc.
Radši bych nasypal průšlapy po čtyřech, který mám zmáklý a docela jsou rovný, než se snažit v křečích bramborovat celej vál.
řekl bych, že dokud nesrovnáš nohy, nezískáš jistotu a koordinaci na nižších tempech, tak ani nemá cenu něco zrychlovat.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Souhlas s Bleviathanem, jsem na tom ouplně stejně jako Ty :)

Je jasný, že zrychlovat nejde do nekonečna a každý se někde zasekne a dál to prostě nejde ( a třeba ani nepůjde ).

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

No, s těma 150bpm jsem to asi trochu přehnal...jsem si to byl zkusit a aby to nebyly brambors tak okolo 135bpm maximálně...pak už ztrácím kontrolu nad jednotlivými údery a vůbec se mi to nelíbí (ostatně...to ani do těch 135...). Je to na dlouho... :cry:
To Adrub: na to rozhejbání druhé nohy mi pomáhá cvičení z Double Bass Drumming Encyklopedia od Bobbyho Rondineli,nebo tak nějak se jmenuje.
Jsou to vesměs osminy, různě rozdělený. Nejvíc tam je takových kombinací RRRR LLLL, nebo RRRR RRRR LLLL LLLL...různě akcentovaný (hlavně ta levá) a střídavý, taky s akcenty.
Toto je prej, podle mnoha hráčů, dobrá cesta k vyrovnání obou noh i ruk. U ruk se počítá i s tím, že se to aplikuje na celou soupravu, dynamicky vyrovnaně...
Ale to jsem zaběhl jinam... 8)

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Nevim přesně jak se ta učebnice jmenuje ( protože mam zatim jen pár listů ), ale myslim, že to je jak píšeš Double bass drumming :D
U mě záleží v jakých to hraji botách, v jednich polobotkách jsou ty nohy k neudržení a naopak v dalších nezahraju 16-ky pořádně ani v tempu 100 :mrgreen: ( ale nijak mě to netrápí, na těch pár not co na ní sem tam odehraju mi to zatim stačí )


Nemáš náhodou celou tuhle učebnici v elektronické podobě???

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...ja by som tiez poprosil kusok z tej ucebnice aspon...
...a k teme: no ja sa snazim tak, aby som v tom tempe aj vydrzal...cize okolo 140 vydrzim nesypat zemaky(brambory, erteple, krumple, bandurki, svabku) chvilku, ale snazim sa okrem rychlosti a presnosti aj vydrzat...moj ciel je jasny - nemat problem potiahnut dlhsiu dobu, v prip. potreby aj celu pesnicku v tempe 180 v sestnastinach :D

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

No, mě, když se zbláznili nohy, tak jsem jel 5 minut ve 140, ale pak mě vzala do obou nohou trochu křeč a bylo po hraní :mrgreen: ( od té doby jsem to už nikdy nedal )

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Nemám ji celou,ale zkusím sem naskenovat alespoň to rozhejbávací cvičení a pár stránek. Je to zaměřený na skupinky not. Dvě, tři, čtyři šestnáctiny, trioly atd. Jsou tam rozepsané i nějaké breaky ve dvojkách atd.

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

BLeviathan píše:Nemám ji celou,ale zkusím sem naskenovat alespoň to rozhejbávací cvičení a pár stránek. Je to zaměřený na skupinky not. Dvě, tři, čtyři šestnáctiny, trioly atd. Jsou tam rozepsané i nějaké breaky ve dvojkách atd.
já bych ti byl taky vděčnej :)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Double bass druming ma taktez doma.
V deskach se ji hodne libi pac nemam dvojkopačku

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

By mě Matesi zajímalo jak jsi k ní jako zarputilej jednošlapkář přišel :mrgreen: . V pondělí se stavim a půjčíš mi jí, viď :)

MarkByrtnoy
Diskutér Sféry
Příspěvky: 122
Registrován: 16 bře 2005 11:16
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarkByrtnoy »

Taky bych byl vděčný za každý materiál tykajici se koordinace a cvičeni na DP. Kdyžtak dejte prosim vědět odkud by to bylo možno stahnout. diky

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Možná teď pro vás budu inteligenční ekvivalent domácího učitele přírodopisu, ale...co je to DP?

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Mark asi myslel double pedal :)

Odpovědět

Zpět na „Ankety“