Držení paliček

Veškeré ankety patří sem.

Jak držíte po většinu hry paličky?

Přespalcové držení
8
10%
German grip
13
17%
French grip
14
18%
American grip
29
37%
úplně špatně
14
18%
 
Celkem hlasů: 78

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

tak ja som 100% american,ale hlasoval som za francuzke,tak ak sa to da,tak to opravte pani spravcovia.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jedu-li třeba v latině rychle na ride, tak hraju téměř german, ale jinak na hh a virbl french až american. Ale french je u mě asi základ, zbytek přišel spíše časem jako zlepšení... :)

Nebo třeba když (tlačeně) vířím, tak musím také french, ale někdo zas naopak víří jen german... To je spíš otázka zvyku (?).

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

na ride tiez mastim french,takze som az tak nesral

Mrdrummer
Pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 02 lis 2005 16:34
Bydliště: Mám

Příspěvek od Mrdrummer »

Ja mám lavú ruku American a pravú French až American, tak si vyberte, ale hlasoval som za American

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Já levou rukou na klasické "zatlouky" držím palice garážovým stylem a když hraji pravou rukou něco uloudaného, pomalého vlastně taky. normlně však mám palce nahoru, a palice do "véčka", takže asi American.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

ja zkousim american,nebo aspon trochu podobny si myslim

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Po precteni prizpevků jsem se zneprehnil v systemu drzeni.
Prosim jestli by se tu nenasel jedinec, ktery by blize specifikoval drzeni
pro jednotlivé názvy. !!! myslim ze tu v to hodne jedincu plave. :mad:

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

Pokusím se.Traditional grip - přespalcové držení, v levé ruce (většinou) - to asi netřeba rozebírat. Pak jsou držení tzv. Matched Grip, kde v obou rukách paličku držíme stejně. Paličku držíme mezi palcem a ukazováčkem, ostatní prsty jsou přiloženy k tělu paličky a kontrolujjí úder. Základní typy Matched grip jsou GERMAN GRIP - hřbet ruky nahoru, výhodný pro hru zápěstím ( někdy se říká wrist position), paličky spolu svírají úhel cca. 90 stupňů. FRENCH GRIP - palce nahoru, dobré na prstovou techniku (někdy označován jako finger position), paličky jsou téměř rovnoběžné. AMERICAN GRIP - něco mezi GERMAN a FRENCH, univerzální držení, paličky svírají véčko cca. 45 stupňů. Dále existují ještě spec. odvozeniny např. Moeller grip, ale to už je asi potřeba vidět, psát to je na nic.
Naposledy upravil(a) rest dne 13 úno 2006 17:06, celkem upraveno 1 x.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Tak to je pekne, strucne, vycerpavajici. 8)

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Atlet píše:Tak to je pekne, strucne, vycerpavajici. 8)
až na ty nesmyslné pravé úhly a Moeller "grip"

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

Nesmysly? Jeden příklad za všechny. Moeller grip je se vyskytuje jako označení pro trochu modifikovaný German, dá se na to leckde natrefit.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Tak jsem si myslel ze pouzivam French grip, mam palce smerem nahoru.
Ale palicky nemam rovnobezne ale pod uhlem cca 45°
Takze uhel mam americky a drzeni french. Takze takova mutace.
Ale nerekl bych ze to patri mezi spatne drzeni. Jo a na vir pouzivam german grip. Takze vse dohromady dle potreby a pohodli.

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

Jo jo ... amercan grip mám taky takovej všelijakej a na vír užívám taky german.

bibri
Diskutér Sféry
Příspěvky: 134
Registrován: 28 říj 2004 06:33
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bibri »

rest píše:Nesmysly? Jeden příklad za všechny. Moeller grip je se vyskytuje jako označení pro trochu modifikovaný German, dá se na to leckde natrefit.
Nesmysly uplne ne, ale velke nepresnost a mateni pojmu - na to zrejme narazel Gogo.

Neni to typ drzeni palicek, ale typ uderu (v tomto pripade ne jednoho). Nejcasteji jsem se setkal s anglickym terminem Moeller stroke, pekny cesky vyklad je napriklad zde: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-ser ... rpen~2005/

bibri
Diskutér Sféry
Příspěvky: 134
Registrován: 28 říj 2004 06:33
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bibri »

mates píše:Tak jsem si myslel ze pouzivam French grip, mam palce smerem nahoru. Ale palicky nemam rovnobezne ale pod uhlem cca 45°. Takze uhel mam americky a drzeni french. Takze takova mutace. Ale nerekl bych ze to patri mezi spatne drzeni.
Jste tehoz nazoru a asi i drzeni :)
mates píše: Jo a na vir pouzivam german grip. Takze vse dohromady dle potreby a pohodli.
A tak to ma byt! Kazdy grip je pouze technicky prostredek pro ovladnuti palicek, umet jich vic neni na skodu, naopak, protoze mohou pomoci s vyjadrenim. Viz napriklad tento clanek, na ktery jsem narazil v noci:

http://www.drummagazine.com/html/module ... le&sid=938

A nejdulezitejsi je v kazdem pripada muzika - tedy vysledek, ktery musi mit koule.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bibri píše: Nesmysly uplne ne, ale velke nepresnost a mateni pojmu - na to zrejme narazel Gogo.

Neni to typ drzeni palicek, ale typ uderu (v tomto pripade ne jednoho). Nejcasteji jsem se setkal s anglickym terminem Moeller stroke, pekny cesky vyklad je napriklad zde: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-ser ... rpen~2005/
spíš tenhle díl- ten je přímo o Moeller stroke: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-ser ... rpen~2005/

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

bibri píše:
A tak to ma byt! Kazdy grip je pouze technicky prostredek pro ovladnuti palicek, umet jich vic neni na skodu, naopak, protoze mohou pomoci s vyjadrenim.
To je v pohodě, protože já jsem hrál 3 roky German gripem, pak jsem se začal učit french, (ze začátku jsem z toho byl dost v pasti :sad: )
A ted jsem zjistil, že hraju French, American i German. Tak jsem si říkal, že to je hodně špatně, až do této chvíle, kdy mě Bibruv příspěvek dovedl k zamyšlení, na konci kterého jsem zjistil, že to asi fakt tak špatné mít nebudu. :D

Hany
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 221
Registrován: 12 lis 2005 20:14
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Hany »

Já jsem byl od začátku donucenej hrát american,ale od tý doby,co jsem u novýho učitele,se to hodně kříží s french,myslim tim,že mám palce víc nahoru,abych moch dělat líp dvojúdery atd. :drummer: ten smajlík se mi vážně líbí :)

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

Ještě se vrátím k tomu Moelleru. Jasně , že jde o Moeller techniku, nebo-li Moeller stroke. Ale třeba Jim Chapin používá někdy držení podobné German Gripu, ale ukazováček je tak nějak mimo, volně a palička jakoby tančí v ruce. Říkal tomu Moeller grip. Kdysi jsem narazil i na video nějakého starého jazzmana se stejným držením který moeller grip propagoval také jako způsob nejvhodnější k hraní technikou moeller stroke.Takže tak. :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Boosty píše:
A ted jsem zjistil, že hraju French, American i German. Tak jsem si říkal, že to je hodně špatně, až do této chvíle, kdy mě Bibruv příspěvek dovedl k zamyšlení, na konci kterého jsem zjistil, že to asi fakt tak špatné mít nebudu. :D
Ty vole, dobrý!!! :shock:

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

2 Kostka - Jo to je ono, při tzv. Moeller gripu má být osa prostředníčku stejná s osou předloktí, takže zápěstí je hodně uvolněné.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 rest: bude asi lepsi to probrat osobne- moeler je o tom, ze se pri tejhle technice jinak neda nic zahrat s uvolnenou rukou.

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

Tak jsem našel ten původní zdroj i s videama o tom Moelleru. Takže komu nevadí angličtina, může juknout SEM

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Tak nějak mezi German a American ale mnohem blíž k American. Nakonec jsem hlasoval pro American, i když technicky vzato je to spíš poslední možnost. :) ... Ale podařilo se mi s tim vypěstovat celkem slušnou rychlost i výdrž, s dynamikou nemám závažnejší problém, takže mi to vyhovuje...

Odpovědět

Zpět na „Ankety“