Pomoc

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
Zamčeno
Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pomoc

Příspěvek od Ropak »

Mrknete pliz na http://www.vol.cz/romtyl/bici/nepanimaju1.PDF a poradte mi jak zahrat ty zakrouzovany veci.

1) Ja bych to chapal jako ze vsechno na vribl hraje levacka. Jako priraz jednou rukou?
2) podle me to same jako u 1
3) U tech triol je to jasne to se musi nadrit :-(

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

1) Ja bych ten priraz - tu triolku - hral na bubinek s tim, ze na prvni dobu musis stihnout zahrat zaroven bubinek i HH (rukoklad plp l/p - l/p znaci uder zaroven na bubinek a HH)
2) Priraz bych hral jen na HH - lp (leva ruka "pricmrdne" pred pravou, ktera hraje rovne osminy)
3) To mas pravdu - nechutna kombinace triol do sestnactek...

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Ten trojitej příraz bych zkusil nacvičit (a udělám to z nudy a zvědavosti) pplL a pravá mezi tim na L dá hi-hat. Alespoň si procvičím silnější druhou v double stroku.


Ty trioly jsou těžká prasečina, asi by mě to dost rozhazovalo při vracení pravý ruky z kotle na hi-hatu (když na to mám čas jen dvou šesnáctkovejch triol a ten kotel je proklatě daleko) (ale taky to ze zvědavosti zkusim nadřít)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 Kostka:
1. Jaký je u toho tempo, ten první trojitej příraz se bude hrát tak jak je napsanej dost blbě, dalo by se do ošulit že by ta 1/16 na HH byla zahraná nohou, ale nedovedu si to přestavit v nějkým rychlejším tempu.

2. to je pouze dvojka na bubínek před HH, tzv. ghost notes je hrana levou rukou.

3. Je to cvičení se dvěma velkými bubny :-) jinak je to nezahratelný a nebo ty šestnáctky hrát pravou rukou.

Co to je za pitomý noty??? Co? :-)

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

Polymorph píše:2 Kostka:
1. Jaký je u toho tempo, ten první trojitej příraz se bude hrát tak jak je napsanej dost blbě, dalo by se do ošulit že by ta 1/16 na HH byla zahraná nohou, ale nedovedu si to přestavit v nějkým rychlejším tempu.
Takovahle finta je u takove te nejznamejsi pisnicky od Twisted Sister (jednou jsem to hral s nejakou kapelou) ale tam na prvni byl jen akcent na bubinek a nikoliv na bubinek+hihat. To slo, ale stou hihatou je to spatne. Musel mi to ale rozlustit ucitel sam jsem nevedel.

Napadlo me jeste tu prvni bouchnout pravou na bubinek a levou na hihat.
Polymorph píše: 2. to je pouze dvojka na bubínek před HH, tzv. ghost notes je hrana levou rukou.
3. Je to cvičení se dvěma velkými bubny :-) jinak je to nezahratelný a nebo ty šestnáctky hrát pravou rukou.

Co to je za pitomý noty??? Co? :-)
Uz nevim kdysi jsem si od ucitele vypjcil hafo not a ofotil co me zajimalo. tipnul bych Knauera. Mam tam toho jeste par, kdyb jste chteli.

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

Tempo ad libidum :-)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Záhrát to jde o tom žádná, ale nedokážu si to představit v nějakým rychlejším tempu. Záhrát se dá cokoliv, ale jde o to se zamyslet co má smysl a co ne, což třeba v případě tohoto trojitýho přírazu si nejsu smyslem jistej.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No jo, ale na začátku bylo napsáno simili PL a jak chceš dodrže simile PL když tam musíš hrát najinej nástroj??? Buď tedy má být napsaný rukoklad jak na to a nebo je to tisková chyba.

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

Zajimavá diskuse, ale bohužel ty noty nejsou dostupné :(

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“