Open hands

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

nic na plat, musim se učit se učit se učit, jak říkal jeden soudruh s bradkou a velkým mozkem....
včera mi učitel ukázal další (už asi stopadesátej) způsob jak se vyblbnout s akcentama od veselýho.... dokonce to zní už velice pěkně je to taková pěkná muzička, normálně akcenty rukama třebas na malej bubínek (zajímavý je rozhodit levou na hajtku a pravou na ride pekelná perkusní skoro samba) a do toho na každou první a poslední v době kopáček, takže dvojúder nohou, je to příjemný cvičení na přesnost a dynamiku, navíc se to dá poslouchat, když hraje člověk celou stránku jako cvičení. (a nakonec to ani neni těžký, každopádně lehčí než to hrát v half time double time dvojkama, kde ti např. v triole zahraje první notu pravá potichu pak levá potichu a znova levá ale s akcentem - to bych se z toho pos***!!!).... ovšem nic pro TRTRTRTRAKTORISTY......

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

sasa: ano, samozdrejme omlouvam se, za prepocitani na 4 doby... tudis tech 3200 muzes podelit 4 MA a dostanes se ke shudnejsimu cislu u ktereho se neposeres az ho budes hrat.

šNek: Technicky je to dobry, ale jak jsem napsal proste tyhle lidi nejak nemusim.. proste jsem jeste nevidel takovy vykon, ktery by mne v praxi necim oslovil- tedy v doprovodu. Asi tak.
Osobni averzi mam celkem na vyssi urovni vuci Horaciu Hernandezovi, kterej ma urcite techniku naprosto uzasnou, ale behem tech par sol, ktery sem videl jsem mel pocit ze usnu.

Jinak pro rypaveho Polymorpha a pripadne dalsi zajemce preventivne rikam ze bych to nezahral, aby nedoslo k dezinformaci

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

3200 : 4 = 800 sestnactek do minuty, tj. 200 ctvrtek za minutu (bpm). Furt to proste neni schudny cislo, je to stale o tom samym, ze v tomhle tempu to nohama nezahraje ani Lomtadze - pokud se mylim, je u mne jeste vetsi maser.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jeste nechapu, Psykere, proc by mel dobry perkusista umet zahrat samotnyma rukama rychleji nez nekdo jiny palickama. Co je na tom "lepsiho"? A proc z toho mas radost (ze to nejde)? Ja vim, chytam Te za slova, ale myslim, ze nejsem sam, komu jsi tady na Sfere svoji hudebni aroganci jiz ponekolikate docela slusne vyrazil dech, tak jsem jen zvedavej. :wink:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

ehm :oops: sorry za ten přepočet (ihned opravuji), nicméně to nemění nic na tom že je to fofr :-)
a psykere samozdřejmě se omlouvat nemusíš....a neboj za bicíma se neposeru (v případě že bych snědl něco nekalého a ve střevním traktu mi to udělalo velkou konšppiráciju, tak to stihnu doběhnout, hajzl mám totiž ze zkušebny kousek a na koncertech jakbysmet) ehm nepletu li se, tak z tvých předchozích příspěvků vyplívalo, že hraješ v tempu 200 - kdyžtak mě oprav....

no jeden malej detail: pokud vim, tak Horacio "el negro" Hernandes neni perkusionista - to je klasickej bubeník.....
¨to že se ti jeho sóĺa nelíběj to je věc vkusu, už sme tu řešili tělocvikáře majka portnojovýho....., a horaciovi některý sóla se mi taky nelíběj, protože chvilkama je to až moc, ale jinak je to VELKEJ ŠÉF a většinu co jsem slyšel se mi líbilo protože ten chlap posunul hranice normálního latin jazzu někam, kde se nechytá ani elektronickej bubeník.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 Radim:
Pěkně řečeno :-)
Kua kdybych se taky uměl někdy tak pěkně vyjádřit bez emocí
8)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Celkove mi prijde, ze tu maj diskuse takovej lehci charakter. Osobne mam u cehokoliv moznost si vybrat mezi resenim, ktery bude vyhodny z diplomatickyho hlediska a reseni, ktery nebude diplomaticky. Radsi napisu, co si opravdu myslim, nez abych se branil sporum. Samozdrejme ted uz pocitam naprosto s tim, ze kazdej bude v mejch prispevkach hledat i to, co tam neni, takze sem se s tim smiril a je to rpavda .. kazdej tam hleda to, co tam neni a taky to tam nachazi. No, mam opravdu radost, ze aspon mym kontra nazorem si ujasnite nazory vlastni na danou problematiku, ale sorry ze fakk nezvaldam odepisovat... mam rad diskusi a nemam rad, kdyz vazne...

2 Sasa: Ja jsem pouze reagoval na tvuj prispevek. Stav tvych sveracu a toho co se deje v tvem zazivacim ustroji je mi jinak celkem.... hlavne pokud to vyhovuje tobe. O Horaciu jsem pro upresneni nenapsal, ze je to perkusionysta, ikdyz se to mohlo zdat.

2 radim: Odpoved je zcela scestna a pro vetsinu nebude pochopitelna- Z dosavadnich skusenosti s lidmi, kteri hrali na dotycny nastroj mam proste spatne skusenosti, ale ikdyz bych mohl citit konkretne, tak je citim jako jednu skupinu. Stejne jako nemam rad cikany a americany- a nemluvim tu ted o rasach, ale o skupinach. Pokud kdykoliv potkam nekoho, kdo bude zmeni muj nazor o dane skupine, tak zmenim nazor na celou skupinu, nebo vytvorim novou skupinu, kam ho zaradim a tu strarou prejmenuju. Pro men to je jako kontakt list se skupinama- vytvarim nove a presouvam uzivatele. Kazdou osobu beru jako individualni objekt pokud s ni jednam jinak ma vzdy nejake umisteni. Kdybych bral jazdeho zvlast, tak by bylo urcite vse jednodussi ... kdyby.. kdyby Hitlerovi zid neskritizoval jeho dilo, tak jich taky neposlal nekolik milionu do plynu.. je tu uplne to samy.
Nachci reakci na tvuj prispevek naprosto obalit a pak zahodit, takze... pokud muzu neco zahrat palickama rychlej, tak mam tu vyhodu, ze to muzu pouzit pri doprovodu a nemusi se jednat o to, ze cela skladba pojede v tempu, ktery zahraje malokdo... uz se tesim jak mne tu rozeberete muj prispevek a jeste vic se tesim co sem napsal a ani sem o tom nevdel. Jinak jsi pekne vudcovsky Radime promluvil za celou skupinu a ta se k tobe prihlasila. Pekne :) . gratuluju

baskeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 328
Registrován: 23 pro 2003 22:46
Bydliště: Praha,Kynšperk nad Ohří

Příspěvek od baskeez »

2 Psyker:Sakra chlape prober se,ty seš úplně mimo.Nechápu jak si můžeš vypěstovat osobní averzi vůči někomu,na základě toho,že se ti nelíbí jak hraje?Navíc píšeš tady,že máš špatný zkušenosti s těmahle lidma a o tom jak si vytváříš skupiny,kam lidi zařazuješ,ale neni to náhodou rasismus,když soudíš celou skupinu podle pár jedinců?A za další,srovnávat to,že soudíš jednotlivce jenom podle toho,z který jsou skupiny (američan,cikán,perkusionista...) s holocaustem mi příjde trochu silný kafe i na mně.
Na konci svýho příspěvku píšeš,že:"...se jeste vsc tesim co jsem napsal a ani jsem o tom nevedel".Což je bohužel,jak tady pěkně dlouho dokazuješ,pravda.
Třeba píšeš,že si o El Negrovi nenapsal,že je perkusionista,ale:"Jeste jsem nenarazil na perkusionistu,kterej by tomu neco dal...=mam osobni averzi proti temhle lidem...","Osobni averzi mam celkem na vyssi urovni vuci Horaciu Hernandezovi...",tak co to meleš?

izual
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 228
Registrován: 09 zář 2004 22:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izual »

jenom se trochu vratim, nebyl jsem na netu tak zareaguji na starsi prispevky.....

to psyker: no nevim k cemu ti bude kolik vazim ale asi tak 67 kilo. pak me rekni proc se ptas nebo celkove, nejak jsem to nepochopil.

to all: nevim co se tady tak moc resi ohledne toho cvicenicka, ja jsem psal ze v tempu 200bpm to jeste jaks taks de(ted uz to vali docela v pohode) ale pouze 8mini, nikoliv 16tini, to by se nekdo fakt musel posrat aby tohle zahral jednou rukou nebo nohou. 16tini se daji zahrat pouze stridavimy udery, a to me neprijde zas tak strasny v tom tempu 210bpm(200 dam docela ok ja, takze si myslim ze nekdo s delsi praxi by nemel mit zadnej problem zahrat to i ve vyssim tempu). jeste abych to upresnil, to cviceni ma bejt takhle:
ty udery po 4, 8, 12 a 16 uderech jednou rujkou a nohou jsou v 8minach a to posledni, ty 2 minuty stridavych jsou v 16tinach a tam hrajou obe ruce a nohy takze to neni zas takovej pruser, ovsem vydrzet 2 minuty je docela sada pri tomhle tempu(tech 200 nebo 210bpm)

to radim: ja vim ze tam mel i takovej ten kovovej rafek, nechtelo se me to psat :P no ale i tak nechapu jak to mohlo tak dobre hrat. kdyz si predstavim jak by znela natahla blana na rafku bez bubnu tak se mi chce brecet, ale tohle "pabongo" melo dobrej zvuk.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

no,taky sem nĚco prošvih a fakt mě nebaví ćíst tyto dlouhý hádky..
Čistě náhodou hraju i na djembe a conga sou suprovní nástroj...tak klobouk dolů před tím maníkem,páč hrát jenom rukama je podle mě těžší než hrát s paličkama,protože paličky se ti samy odrážej a ulehčujou ti práci..podle toho jak sou vyváženy..rukama musí člověk fakt kmitat,proto toho milého pána musím obdivovat..
Nechcu se chlubit,ale padlo tady,jestli tady někdo zahraje to co on dvojkama...no já osobně myslím,že pokud to bylo myšlený"paličkama".tak to já zahraju,a myslím,že takovejch je tu určitě víc....ale zahrát tohle rukama...

Taky musím podotknout,Že se mi nelíbí,jak tu myslím padlo"že někdo neviděl sólo na percuse co by stálo za to"----a myslím,že rukama se velký fofry těžko hrajou a taky než si ruce otlučeš dost to bolí...a myslím,že přece nejde jenom o sóla a u percusí to platí 3x tolik!!
Hezky vychytat percuse je dost těžký a nemusí jich bejt ve skladbě mnoho...

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

baskeez: fer nazor.. jenom nevim jestli mi k necemu bude, ale urcite minimalne stejne k hovnu jako ten muj tobe. Myslim ze se probrat planuju, ale na prani to nedelam, pardon.

izual: no ta vaha mne zajima spis jen tak.. premejslim jak nabrat tu rychlost .. odlehcit nohy by asi taky pomohlo, ale spis to skusim technickou strankou.

Hugo Bos: docela originalni nahled na vec.. ja mam na tohle ten nazor, ze s rukama se narodis a tak v nich mas pro zacatek kvalitnejsi cit. Hlavne usetris hodne casu, kterej bys musel venovat experimentovanim s palickama a jejich drzenim. Ikdyz pracujes bez odrazu, tak Kotel ma taky min prijemne odrazova podminky a taky to musis uhrat. Omlaceny ruce asi po dvou mesici bolesti mit nebudes. Nerikam, ze to je zrovna jednoduche, ale trochu mne to prijde jako nabeh dotycnemu na sochu.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Psykere promiň ale ten poslední příspěvek, hlavně tu část pro HUgo Bose, jsem fakt už nepobral.

Navrhuji tuto debatu ukončit, nikam to nevede, co vy na to?

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Psykere, bez k psychiatrovi. Podle toho, co a o cem pises, to nemas v hlave v poradku. Zaradil jsem si te do skupiny lidi, kterou nazyvam silenci. Poznavaci znaky pro zarazeni do teto skupiny jsi splnil na 100%.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jsem taky pro konec slovních průjmů 8)
PS: pro psykera, do mojí prdele ti nic neni, "brouku"

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Atlet: Prekvapuje mne, jak jsi dosel k tomu, ze bych mel byt blazen. No, ovsem ze by mne to melo nejak urazet, tak to asi ne.

Saso: tohle jsi napsal-
"opravdu rychlá záležitost - neřikám, že ve stopatnácti nejde jednou nohou zahrát ve skluzu dvě notičky šestnáctek, ale je to tak rychle, že bych se z toho posral"
pracuj si s tim jak chces, mne do tvej prdele i pri vsech mensinach nic neni.

Drummer.Peet@seznam.cz

Příspěvek od Drummer.Peet@seznam.cz »

Uffff myslim ze k technice open hand uz neni co dodat :D

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Apel na prezidenta a jiné vládce Sféry, uzavřeme toto téma a a´t dotyční jako já , Sasa, Atlet ... a PSyker na sebe hážou špínu na jiném komunikačním kanále.

P.S. Atlete, dobrý shrnutí ;-)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

joo s potěšením to uzavřu 8) ať můžete nesmyslným žvaněním nakazit nějaký jiný téma :?

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“