Open hands

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
Drummer.Peet@seznam.cz

Open hands

Příspěvek od Drummer.Peet@seznam.cz »

Jak tady tak koukam tak me napadlo, ze by jsme mohli napr. pokecat o bubenicich, kteri hrajou technikou open hand tzv bez zkrizenych rukou...viz Carter Beauford, Mike Bordin, Ginger Fish nebo Bill Cobham...Nikdo se tady myslim o tom nebavil a podle me je to zajimave tema(je to prece rarita vydet nekoho takhle hrat a na druhou stranu ja taky hraju takhle(1 rok) takze by me celkem zajimaly vyhody poopr nevyhody tohoto stylu hrani + neco navic. :D

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Občas si to taky trénuju (hlavně na zlepšení koordinace a levé ruky). Podle mě to má jen výhody.

Drummer.Peet@seznam.cz

Příspěvek od Drummer.Peet@seznam.cz »

Ja takhle hraju nonstop rok....I kdys jsem pravak tak ne haitku hraju levou rukou a pravou nohou na kopak.Je to myslim v pohode akorat kdys mas cinely na prave strane tak do nich musis busit rukou kterou hrajes na virbl..to je asi jedina nevyhoda

bibri
Diskutér Sféry
Příspěvky: 134
Registrován: 28 říj 2004 06:33
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bibri »

No a co ti brani dat si cinely na druhou stranu? Ja sice openhand nehraju, ale mam vlevo vic cinelu nez vpravo, protoze tam mam dva virbly, tak aby byly po ruce.

Mne by spis zajimalo, co mi takove hrani prinese navic (krome strasne prudy s ucenim). Co se tak hraje lepe, co hure? Videl jsem, ze open-hand hraci maji hodne nizko hihat, tusim asi proc, zkousel jsem to. Da se ale pak hrat i klasicky - mne to tak neprijde, prave kvuli te hihat..

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Má to výhodu v tom, že se ti otevře celá souprava pro hraní breaků a různých kravinek. Ale jinou výhodu nevidím, spíš to sem tam procvičuju jako cvičení pro levou ruku a koordinaci, je dobrý to umět, když ti třeba vypadne pravá pálka z ruky apod.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Urcite souhlasim, ze je to dobre na koordinaci rukou.
Jen toho casu na preuceni.. uf.. proste chytnu lead, ale pravou treba sestnactiny o ruzenejch dynamicxkejch hladinach nedam.
Treba Famulero to na strankach vic firth ukazuje ...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Jenže Don Famularo je UFON z nej UFOnovatějších :-)
Viděl jsem jeho nějaký video, a tam to potvrdil ;)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Nerad bych ted kecal, ale myslim, ze teto problematice se venuje kniha The New Breed Garyho Chestera. Schvalne si stavel soupravu symetricky a ucil tak, ze kazda ruka ovlada svoji polovinu soupravy. Je to zajimava a v jistych pripadech dobre uplatnitelna myslenka.
Jinak bych pridal jeste dalsi jmena bubeniku, kteri hraji open hands a to Simon Phillips (Toto) a Paco Sery (Joe Zawinul Syndicate).

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

no, nevim jestli je to nutnost se tuhle vec ucit .... urcite by sa daly najit prakticctejsi veci.. ja jsem to prestal delat, protoze do mne porad prudil kytarista, ze to vypada blbe ... ne ze bych na jeho nazor nejak moc dal.. ale opravdu jsem mel problemy s tema sestnactinama.. na MB. jinak kytarista nadava i na moje prespalcove drzeni.. :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

A co je kytaristovi do toho jak drzis palice :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: Ty mu snad rikas, jak ma zachazet s trsatkem? Co je to vubec za vola? Proc s nim hrajes? Ty blaho to by mi rekl kytarista jen jednou, dalsi sanci by uz nedostal!!!!!

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Asi tak nějak :-)
Smrt všem kytaristům :-) teda jen těm špatnejm ;-)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 Radim: Bohuzel jsme davali dohromady kamaradskou kapelu... sedeli sme v hospode a ja sem rekl, ze zacnu hrat na skopky a tak sem zacal.... pak se na to vysrala basova sekce.. potom jeden kytarista nechodil vubec na skousky a tak jsem rad, ze muzu aspon jamovat s tim jednim(dice se mi nelibi jeho citeni, ale to je vec jina) .. basa se nahradila, prisel zpevak, ale jsem z toho na nervy, protoze je to fakt peklo stavet kapelu na vesnici.... kdyz cvicim ve veskerym volnym case, tak chci nekdy nekam vylizt a porad to k tomu nesmeruje. Jinak nebejt to kamarad, tak bych ho asi zabil potom, co si hral s ladenim bubnu. Sem navic uplne v prdeli, protoze mame skusebnu s druhou kapleou a oni mne hrajou na skopky a my pouzivame jejich basovy kombo ... urcite neni potreba popisovat tu radost z toho, kdyz prijdete do skusebny a mate zmenenou geometrii dvou kopaku, jinak hozenej virbl, tomy jak tu nekdo rekl, jako volanty... sere mne to proste

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

No, dokazu to pochopit a je mi Te uprimne lito, fakt! Tim nechci rict, ze vesnice jsou plne podobnych volu, protoze mesta take, samozrejme, ale problem je samozrejme s moznostmi nahrady na vesnici. A s tim pujcovanim nastroju a aparatu s jinymi kapelami mam svoje aktualni zkusenosti a take me to stve. Mame to na tom svete tezky :wink:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Jedina rada je, stat si neustale za svym, jakoze bici muzete pouzivat, ale s NICIM nehybat, samozrejmosti musi byt vlastni cinely, snare a slapka a klidne bych chtel nejaky poplatek za ohrane blany, protoze kdyz na bici hrajes sam, nicim si je sam. Kdyz na ne hrajete dva, nici se jenom tobe a to dvakrat rychleji. Basakovi co nejrychleji pomozte sehnat vlastni aparat a pak snad budes mit klid...

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

proste nektere veci sou tezky... proste jeho amatky jsem kompletne odpanil kdyz jsem hral a nejaky blany sem taky zkurvil, ale prece jen jsem dal jen za korpusy 30 tisic s hw tak men to sere ... bejt v buranove je fakt tezky.
Jeste to ten rok preziju a pak chci delat skusebnu doma. A stejne bych rad vypadnul do nejakyho vetsiho mesta ...

Drummer.Peet@seznam.cz

Příspěvek od Drummer.Peet@seznam.cz »

Hehehe open hand style vypada tak trochu divne...ale ten toy kytarista by se mel radsi starat o svuj ksycht kdys to reze na kapsu u rifli :D ....a nahodou takhle hraje i bubenik James Bradley Jr. (hral nebo porad hraje v kapele Crazy Town) no a ten jeho styl ...uff kdo videl uzna ze ze to je v pohode, proste negr :) A mimochodem Dom Famularo je ufoun dost, mluvil jsem s nim po netu a je to strasne pohodovy typek..zadna namyslena hvezda.Naprosto v pohode pokecal a jeste mi nakonec poslal jeho palicku z australskeho turne "The Ultimate drummer weekend"...celkem rozstipana, ale stejne potesi :wink:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No ale v podstatě o čem to je? Je větší procento bubeníků kteří hrají normálně sezkříženejma rukama a vůbec jim to nevadí a výkony hovoří za vše. Nevím jestli není jednodušší si dát ještě druhou Hi Hat na druhou stranu k Ridu a je po starostech.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Samozdřejmě že se daji v poho vytvářet výkony i uzavřeném držení, ale otevřené držení prostě otevírá víc celou sadu. A proč většina bubeníku hraje v uzavřeném držení ... nejspíš ze strejného důvodu jako např. Polymorph a další.

Pokud by to četl F. HÖNIG: "proč hraješ v open hand ty?"

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Franta by ti řekl že se mu tak hraje dobře a že má otevřenou celou soupravu, když byl u nás na ZUŠ na semináři tak jsme se s ním o tom bavili.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

dalsi z ciste individualnich zalezitosti... jinak Famulero mel asi jednoho dne revolucni naladu ... zemenil krizeny hrani na open.. a jeste klasicky drzeni na match grip... nebude v tom asi nic jinyho, nez ze se mu tak hraje lip ....
Trochu sem premejslel a asi neni spatny se naucit vic druhu drzeni... na kazdym neco praktickyho je.. ted sem zacal pridavat tu zminovanou klasiku a v levej ruce je to trochu o necem jinym hlavne u tichejch uhozu.. Zase subjektivni zalezitost

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

já teda nevim, jak vy, ale já mám i se skříženejma rukama co dělat abych zahrál to co chci......... zkoušel jsem hrát open hand, ale je to pro mě další zbytečná komplikace, kterou rozhodně teď nepotřebuju, navíc otevřená souprava je fajn, ale fajn je taky to, že si můžeš během hry přehodit levou z hajtky na malej bubínek a nemusíš celou dobu hrát open hand, pouze si na danou chvíli-moment-takt...přehodíš pazoury a je to v pohodě...
podlě mě je jedno jak člověk hraje..... to je stejný jak s parradidlama...když se je dobře naučíš, tak máš zase důvod k nehraní open hand... je to sice krásný a každopádně je to náročný a na koordinaci výborný, ale nic z toho pro normální "neufouní" bubeníky neplyne... při běžném hraní, není nejmenší potřeba hrát open hand...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Myslím si že to sasa slušně shrnul.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Ja si zase myslim, ze narozdil od uceni se toceni palickami (napr.) je trenink hrani stylem open hands prinosny treba ke koordinaci koncetin. Je stara znama vec, ze leva ruka je obvykle slabsi a timto nacvikem se muze (nebo spise musi) vyrazne zlepsit. Navic pokud si da clovek na levou stranu treba cinu, na kterou se da take hrat ride, tak mu to muze ve finale velmi pomoct. Ale to uz mluvim samozrejme o hodne dobrych borcich. Je mi jasne, ze na moji urovni se budu jeste mnoho let snazit naucit hrat alespon trochu dobre normalne, se zkrizenyma rukama (ackoli opravdu vnitrne citim, ze zvladnuty styl open hands je pro pohyb za soupravou a dosah na jednotlive komponenty malicko mene limitujici).

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

zase je obecně známý, že to co zahraje dobře levá, nezahraje pravá.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, pokud se chci s jistotou udelat a delam si to celej zivot pravou rukou, tak si to udelam logicky pravou rukou, protoze v ni mam logicky vetsi cit a zvlada to s ni vetsi rychlosti. V pripade, ze se budu chtit naucit to samy levou rukou, tak mne to bude trvat dlouho, nez se to naucim tak kvalitne. Urcite je dobre umet nejaky ten zaklad, pro pripad, ze by se stalo cokoliv- ruka v sadre... Nekdo to treba vyskousi druhou rukou a ten pocit se mu zalibi a tak se to proste nauci kvalitne. Myslim ze ale pro oba pripady to skonci stejne- ve finale budou spokojeny, ze si to kvalitne udelali... A pak je tu zasada zenske individuality, kterou bych popsal taky vse - na svete neexistuji udajne dve zensky, ktere by si to delaly stejne. Takhle bych to asi jak rekl....

Radime - leva slabsi bejva, ale paradidly a caste trapeni bubinku koncetinove symetrickymi cvicenimi ti urcite pomuze.. Mne docela pomohlo i vireni. V dlouhodobem vyhledu muzu ze sve skusenosti doporucit jako srovnavaci cviceni temer vsechno s paradidly a akcenty.. Ikdyz pochybuju, ze bych osobne nekdy zahral levou uplne to samy... (technicky jo, rychlostne uplne ne)

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“