Open hands

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Radime, mel bys zacit cvicit, ted uz vis jak na tu levou ruku, mrsku jednu ! :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tak jo, ja teda zacnu, kuciii. Premluvili jste me! :D

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

A až budeš mít dost končetinově symetrických cvičení, můžeš zkusit končetinově symetrický paradiddle. :D

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

:D Takže se opravdu nechá cvičit bez bicí sady :D a jenom s jednou paličkou či palicí :lol:

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Hahá huá ha ha! A co takhle ménage-á-trois Gogo, Klárinka, Psyker?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

2Kostka: No zkus zahrat pravou rukou treba tezkou druhou, ctvrtou a do toho drobeni (ghost strokes). Ja to nedavam, prestoze leva jede rovne ctvrtky (nebo osminy) na hi-hat.

2zbytek: Ja tomu vsemu radeji nerozumim :lol: :lol: :lol: :lol:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

radime, myslím, že jsi jeden z mála, kterej si může dovolit ty ghost notes hrát i levou rukou, já jsem to zkoušel a radši s tím skoro nehraju, protože po chvíli se mi to začne sypat:-)
neni nad kopák virbl kopák kopák virbl!!!!!! to chce pořádný koule!!!!!!!
tak mě napadlo, učitel mi říkal, že když budu hrát dvojúdery na šlapku skluzem, že mě nebudou chytat křeče do nohy resp. lejtka....(teď se dostáváme k těm koulím) už tejden se snažim (už asi po miliontý) napilovat rychlost a přesnost na jednu sklatbičku od CCR (Pagan Baby čas asi 6,5 minuty tzn. cca 3 min. pomalu a pak kvapík) kde se hraje normální druhá čtvrtá (s dvojkama na kopáček) v přirozeným normálním přesným tempu a v půlce písničky se to zlomí na double-time a v ten moment začíná peklo (hajtka samozřejmě zůstává, protože v tom tempu kdyby se měli hrát jakoby osminy, tak to je jednou rukou nehratelný) a pak se jede šílený tempo.. minulý dva tejdny, když sem si tuhle sklatbičku dával jako bonbónek, než jsem vylezl ze zkušebny, jsem jí ani jednou nedohrál do konce, protože buď mi ta noha ztuhla, nebo jsem dostal křeč. včera jsem jí zahrál celou a skoro přesně a křeč jsem dostal až na schodech, když jsem šel nahoru:-))))))))))))

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Kostko, reagoval jsem na Tvoje: "Co zahraje levá, nezahraje pravá? Co je to za kóan?" Ja to nemyslel jako utok na Tvoji osobu, nybrz jako priklad toho, ze Morph mel v tomto smyslu pravdu!

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 sasa: ohledne tve skladby - v jakym tempu to je ? ja jen abych si udelal svoji porovnavaci metalovou predstavu. Jinak na single kopak se ty dvojdupy daj hrat celkem pekne a hlavne bez namahy v jakymkoliv tempu... prvni uder spickou, druhej dodupnout na patu.
To ja mam ted problemy s tempama na v mym pripade dvojkopaku a to dost kruty .. potrebuju nekde vykouzlit plnej 16 tkovej doprovod tak pri 180.. mam co delat pri 130 abych to dyl udrzel. Rychlost leze strasne pomalu- sice by to vyresil asi lepsi HW, ale zrovna se mi 12 tisic na pedaly v supliku nevali. Chodim behat, prestal jsem kourit... ale leze to hrozne pomalu a vodchazim kazdej den ze skusebny temer prizabitej. Mate nekdo nejakou dobrou radu krome perniku a stereoidu ? :) jinak opravdu nepotrebuju slyset, ze se to mam nejdriv naucit hrat pomalu a poradne.. ucim se vyrovanane uder uz pul roku.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

psykere hraju to skluzem, tak jak popisuješ - a vyrovnaný údery se učím od tý doby co hraju , opět mě udivuješ s jakou grácií popisuješ to co ostatní - někteří, třeba já nezahrajou ani za pět let a ty to zmákneš za chvilku - řeknu to na rovinu, buď kecáš, nebo seš fakt šikovnej a jestli je to tak, tak máš můj obrovský obdiv!!!!
nevim jaký je to tempo už kdysi jsem tu ze sebe udělal strašného blbce protože jsem furt tvrdil, že tempo 120 je v osminách rychlý a pak jsem zjistil že hraju celou dobu šestnáctiny (tušim, že jsme se dohadovali o sklatbách Green Day a hi-hatce jak ryychle jí hrát a jestli to není zbytečný) :-)
ale vím, že ten dvojúder je v tempu čtvrtek 115-130, fakt to neodhadnu na šestnáctkách - tzn. na každou šestnáctku úder na singl šlapku (samozřejmě dva po sobě, protože nejsem můj učitel, kterej mi jenou předved těch úderů po sobě asi pět všechny takovým zasekávacím skluzem a jeden jak druhej).......
Naposledy upravil(a) sasa dne 28 led 2005 17:13, celkem upraveno 1 x.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já jsem si kopil závaží na nohy (2x 1,5 Kg). Je to dobrý na zesílení nohou,ale ne na výdrž. Musíš to drtit a drtit. já těď tak ňák v pohodě zvládám 152, ale rychlejš mi to taky moc nejde. I když nekdy to ňák nakopnu, chytim dobrej rytmus a jedu třeba 168 a můžu jet třebas 5 minut a jsem ok.Ale jak přestanu a chci to znova, tak už to nejde. Nevim proč, snažim se vychytat tu polohu nohou,posedu a snažit se nehrát tak křečovitě,ale chce to čas, trpělivost a píli.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

sasa: nevim proc mas porad potrebu absolutizovat(to ted du ja) nektere veci .. nerekl jsem, ze to hraju dobre..... hraju spatne .. rekl jsem z preventivnich duvodu to, at mi to nikdo neradi, protoze by men tim z principu nasral.
Vlastne hraju jako kreten a delam vsechno spatne- neumim vubec nic.. neumim si k bicim ani sednout, natoz normalne chytit palicky a nebo nedejboze se trefit do rytmu, nebo se do bubnu. Palicky drzim spatne, sedim u toho blbe, mam to blbe postaveny a aby se nereklo, tak mam uplne spatnou techniku hrani kopaku.. proc jen kopaku .. uplne vseho. Cvicim kdy to jen jde a cim dyl hraju, tim hraju hur a moje technika se cim dal tim vic priblizuje ustavu pro mentalne postizene- tedy to bych jeste urazel toho bubenika z te celkove mentalne postizene kapely.
Spokojenost Saso ????????? Hraju jako kreteeeeeeen... nechcete treba nekdo koupit bubny, ze bych zacal spatne hrat na kytaru, ktera zabira min mista ???

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

2 sasa: Takže ten kvapík je vlasně jako bys hrál (4/4) 230~260bpm. Pochopil jsem to dobře?
Ty "křeče" může taky způsobovat nedostatek jednoho vitamínu (teď ale nevim kterého :) ).

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 Psyker:
když máš co dělat aby jsi to zahrál ve 130, zahraješ to v 60? a nebo ještě pomaleji?

Ach jo už zase prudím :-)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 polymorph: somozdrejme ze to v takovehle rychlosti nezahraju... to by bylo nad moji uroven .. zrovna pri 60 nemam potrebu pouzivat sestnactkovej fill... to ja radsi pri tehle tempech cvicim paradidly.. samozdrejme ze mne nejdou, co by se dalo cekat jineho...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Ne já jen, když už se tu kasáš že něco hraješ v tempech <180 tak jepotřeba si uvědomit že rychlost příjde sama časem, ale pro zvládnutí techniky hry je potřeba trénovat věci v otrockých tempech.
Pokkud něco zahraješ ve 120 dobře ale v 60 to bude jak sypaný brambory ze schdů, tak je zjevně něco špatně!

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 polymorph: Ne, ja si myslim, ze ses presvedsenej o tom, ze jsem minimalne prumerne blbej... to je cely. Opravdu by mne myslenka toho, ze mam ze zacatku hrat neco pomalu, nenapadla, kdyz to do mne cpe uplne kazdej bubenik v nejakej videoskole, na kazdym webu kde neco radej to na mne vyskakuje a minimalne to tu uz bylo nekomu tak 30x porazeny. Asi tak.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No myslím si co si myslím, a to je jen moje věc, pokud ti to budu chtít sdělit tak tak samozřejmě baz jakýchokliv rozpaků učiním.
Jen reaguji na tvoje příspěvky v té formě ve které jsi je napsal. Nic víc, nic míň :wink:

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

no, kde je kdo se svym vyvojem se aspon subjektivne popisuje dobre, jen to chce dytocnyho cliveka fyzicky videt ...
2 Kostka: to zni jako bajny part k nezahrani.. kde se to da sehnat.. ? :)
Fakt by men to zajimalo.. tedy pokud to neni Portnoyova pulhodinova rozcvicka:)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 psyker:
S tím vývojem stačí jednoduše dát nahrávku na web a je vymalváno.

2 kostka:
pane prezidente, to bylo míněno jak informace ke kvalitativnímu zlepšení vašich informací a ne jak narážka 8)

izual
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 228
Registrován: 09 zář 2004 22:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izual »

jenom zareaguju na ty nohy......
me prijde docela divny ze mas krece kdyz hrajes ty nohy v tempu 160. ja hraju treba tempo 230 a valim 16tini uplne v pohode. je mozny ze pomaha kdyz hraju na dvojslapku od zacatku co hraju na bici ale i tak me to prijde docela pomaly valit 16tini v 160. muzu doporucit jedno cviceni od dareka roddyho, dej si metronom treba na 180 a zacni valit 8mini rukama nasledovne:
2 minuty stridas po 4 uderech pravou a levou
2 minuty stridas po 8 uderech pravou a levou
2 minuty stridas po 12 uderech
2 minuty po 16 uderech
a posledny 2 minuty val ciste PLPLPLPL
vsechno porad v tech 8minach a ve stejnem tempu, kdyz je 180 prilis rychle na to abys vydrzel tech 10 minut tak to spomal a val tak protoze tady de o to naucit se vydrz.
no az das ti ruce tak udelej to samy s nohama, a pak nakonec val to stejny s nohama i rukama najendou.
mas cviceni na pulhodku denne a za chvili ti nebude problem valit ve 240 16tiny nebo tak podobne veci. :D

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Jám má ruce tak ňák v poho, ale na nohy se ještě učim.Na dvoušlapku nehraju od začátku. Ale děkuju za to cvičení, uržitě ho zkusim, vypadá to zajímavě. Jo a jinak jsem se juknul na stránky jedny z tvejch kapel, poslech jsem si ňáký skladbičky a musim uznat,že je to víc než dobrý.Aspoň mě se to líbilo. Jak celkově muzika,tak hlavě bicí.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 izual.. no nevim jakej mas hardware a taky nevim jakou mas vyslednou silu uderu - spis ta druha vec se mi nezda- kdyz v tempu 230 hraju rukama sestnactky, tak bych to uz pomalu prirovnal takovymu uz skoro vireni..
celkem se mi nezda, te by se v tomhle tempu dala vyloudit sila na takovou ranu, aby to bylo vyrovnany. No, v kazdym pripade mi nic nebrani v tom, abych to vyskousel.. delam podobny cviceni nuz nejakou chvili, ale proste se rychlost s pozadovanou silou nejak nedostavuje... No, jeste jdu vyzkouset jednu techniku...

Jasný sokol
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 01 led 2005 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jasný sokol »

To bych se snad vysral v takovym tempu, ne? :shock: Teď jsem si pouštěl metronom a je to docela jízda!

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Chápu že nohama zahrát ve 230bpm na čtvrťovou notu šestnáctiny, je docela divoký, ale že by se to u ruk přirovnávalo k víření.... To teda nevím!
Jsou to rychlejší stříavý údery. Už jsme tu o tom kdysi dávno diskutovali ;-)

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“