Open hands

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Už tady byla diskuze o tomhle hodněkrát (jako o rychlosti),ale ačkoliv jsem začátečník dle mého názoru hrát takhle rychle naprosto nemá cenu.Jak říká můj učitele rychlost není vše,ale jen důkaz toho,že se snažíž překonávat sama sebe.Dle mně je lepší hrát pomaleji ale jakobi více barevněji (ačkoliv i to mi nejde :? :? :? ).Na druhou stranu,když to člověk zvládne....proč ne??

izual
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 228
Registrován: 09 zář 2004 22:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izual »

to psyker: no harware mam tamu iron cobru, myslim ze vali solidne, navyse mam ten power glide takze to dava ten finalny uder trochu silnejsi takze nemusim tolik mlatit. no a jinak je to vcelku v poho, udery jsou sliset takze nani takovej problem.
jinak ja si myslim ze rychlost je jenom plus, je dost kruty kryz je clovek schopen zahrat neco sloziteho ale je supr kdyz to dokaze zahrat rychle a presne. a v nase hudbe je to taky docela nutnost pac to musi bejt rychle.
to honza: no tak se skus podivat na tu druhou stranku, amortez, ale az tak za 2 tydny. to co hraju v torment je naprosto jednoduchy a v amortez se docela vyhravam takze je to zajimavy i poslouchat nebo se muzes stavit 26.3 v brne do mvcka, tam hrajem a bude to docela nahul :)
jo jinak neboj neni to jenom rychlej nasup ale taky hodne melodicke veci a pomale pasaze ;)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 izual: tak z hardwaroveho hlediska se urcite v tempu nehraje spatne.. jinak co se tyce tech kopaku, tak treba ja hraju ve stejnej sile, jako normalni udery v pomalym tempu, coz je sila tak akorat :) pricemz pokud bych slevil ze sily, tak to pujde ryhlej ... jenze se dvema protrzenyma blanama je ten uder silnejsi, aby to trochu znelo. Jak to ty mas s tou dynamikou u kopaku ?

izual
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 228
Registrován: 09 zář 2004 22:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izual »

no ja se snazim hrat vice mene ve vyrovnane dynamice jak v pomalem tak v rychlem tempu, samozrejme ze to tempo tech 230 a vic je niz nez pomale veci ale porad je to slyset docela v poho. prave proto je dobre to cviceni co jsem tady popisoval pac kdyz to trenujes tak to mas davat porad silne vyrovnane udery, no a to se pak za chvili ukaze i na celkove hre. delam to asi tyden ale uz poznam rozdil, neunavim se tak rychle jak predtim a vydrzim hrat dil s trochu vetsi ranou.
no a blanu na kopaku mam zatim v pohode, ono ty bici jsou taky asi 4 mesice stary takze s tim problem neni. odrazi se v pohode.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

2Izual:No, do Brna se asi jen tak nejuknu, mám to krapet z ruky :? Počkám si až zas něco prdnete na tránky. A až budete mít to CD,tak dej prosim vědět.
2Psyker:Na vyrovnávání hladiny zvuku úderů existuje takovaj ňákej modul.Nikdy jsem to neviděl v praxi,ale u nás to hodně bubeníků používá.Na druhou stranu si myslim,že neni nad to se to naučit bez ňáký elektriky a bej na koni až vypadne proud :twisted:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Karloska píše:Už tady byla diskuze o tomhle hodněkrát (jako o rychlosti),ale ačkoliv jsem začátečník dle mého názoru hrát takhle rychle naprosto nemá cenu.Jak říká můj učitele rychlost není vše,ale jen důkaz toho,že se snažíž překonávat sama sebe.Dle mně je lepší hrát pomaleji ale jakobi více barevněji (ačkoliv i to mi nejde :? :? :? ).Na druhou stranu,když to člověk zvládne....proč ne??
Je vidět že mít učitele se vyplatí, s tím co napsal Karloska se nedá nic jinýho než souhlasit,
Bohužel opravdu Izual a Psyker jsou zajatci sportovně laděných muziakálních stylů (není to míněno ve zlém) a je pro ně rychlost prvořadá .

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

el prezidneto: ano máš pravdu napsal jsem tu o jistém partu, že ho za tejden cvičení zahraju, ale když jsem si ho pustil doma na normálních bednách, tak jsem pak přišel k netu a rozumu (pokud si dobře vzpomínám) a začal si sypat popel na hlavu - protože ať sem chtěl sebevíc, původně jsem v práci nesylšel žádné tomy (bedničky u notebooka nebyly uplně košér) a ty jsem právě uslyšel až doma - takže ještě jednou NE TEN PART NEZAHRAJU - spletl jsem se a neslyšel tu sklatbu tak jak měla znít. Z toho plynul můj úsudek, že sklatba je jednoduchá....

Psykere - na to že si říkáš psycholog amatér, tak jseš docela chabrus na nervy - bez urážky.....
když se podíváš na můj příspěvek a přečteš si ho ještě jednou, tak pokud máš pravdu, tak do tebe nijak neprudim (kdybych prudil, tak bys to poznal)...
když si přečteš objektivně svůj příspěvek, tak zjistíš (pokud tě baví analyzovat psychologické interakce a reakce sociálních skupin - nás bubeníků) že jsem napsal pouze to, co by dřívě či později napsali ostatní...
nebylo to myšleno zle, pouze tak jak jsem to napsal....

Izuale díky za typ na cvičení, ale pravděpodobně to asi moc nevyužiju - to tempo v tý skladbičce je nižší než jsem psal je to asi 111 a popravdě snažim se hrát takovou muziku, kde se ani moc na dvojšlapku nehraje - já to všecko hraju jednou nohou a asi ani neznám písničku, kterou hraju, že by byla rychlejc (samozřejmě jsou rychlejc, ale tam se pravidelně nehraje dvojúder jednou nohou), každopádně díky.. a když bude nějaká ruchlejší, tak jí zahraju na dvojšpaku aby si pravá odpočinula....
někdy se k tomu dostanu, že budu hrát na dvojšlapku vyhrávky - zatím na to nemám a proto radši hraju míň než víc - je to lepší než aby na mě blbě koukal při koncertě zpěvák, že sem zas něco zku*** :-)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 sasa: No, co se tyce mych prispevku, tak zalezi jen z jakeho konce je vezmes. Proste pokud mam neco chut napsat, tak to napisu, ikdyz to treba neni k tematu, ale kdybych to nerekl, tak bych z toho mel blbej pocit.. ikdyby si to nikdo neprecetl.. druhou kategorii jsou veci psany treba hoodne pozde .. tam to je taky zpetne dost plny rozporu. Jinak jsem docela klidnej clovek a myslim, ze ani cela sfera by mne k vybuchu nedohnala... Ja na tyhle ucely mam slecnu.... Clovek se po urcite uvaze dostane do varu a co ma delat .. no ten var si uzit .. Porad je to lepsi stav nez deprese.. Ikdyz to vypada, ze sem treba nasranej, coz v tu chvili sem, tak vetsinou nic osobniho proti nikomu doopravdy nemam.. proste si jen uzivam ten danej stav...

2 polymorph: Ano, zakladame sportovni klub "U zlomene dvojslapky" :) Doporucuju si treba poslechnout Fear Factory... Porad mi prijdou dnesni sportovni styly hudby technicky stejne narocne jako ostatni-- tedy konkretne bych videl spis praci s dvojcimkoliv jako zalezitost, ktera se da uplatnit uplne ve vsem... no, jde hlavne o to, jak technicky narocny doprovod zvoli bubenik samozrejme

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 Psyker:
já taky neměl na mysli technickou náročnost, ta je o něčem jiným já se bavil o rychlosti,kterou vy (co hrajete metal apod.) nutně k výkonu svýho koníčku potřebujete.
Já mám u soupravy dvojšlapku taky ale ze všech asi 13 válů, na ni hraju jen ve 3 a to asi v každým válu tak ve 4-16 taktech, víc ji tam prostě neseru, používám ji jen jako doplněk do některých partií skladeb.
Což se u metalu nedá provozovat protože tam je dvojšlapka nabo 2VB dosti primární záležitostí.

izual
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 228
Registrován: 09 zář 2004 22:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izual »

souhlasim s polymorphem, proste my tu dvojslapku na rychle veci potrebujem a vy zas ne. akorat se me zda ze neni tak velkej rozdil v rychle hre a v technicke hre (v ohlade narocnosti a casu cviceni, budto clovek cvici dlouho techniku nebo rychlost). me se treba hrozne libi rychla hra a dvojslapkove vychytavky, ale take se me hrozne libi treba technicka hra chamberse, jenomze kdyz on zacne dovadet sve rychle prechody tak to je uplne hudebni orgac :)
z meho hlediska je to tak ze technickou hru ala dave weckl, nebo chambers se proste nikdy nenaucim tak aspon hraju rychle a snazim se naucit aspon nejake jednoduche vychytavky :)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Nad 200 stridavy udery uz jsou husty, prstama dam tak 210 max. 8 dob (32 sestnactek za sebou). A to musim bejt pekne rozehranej :oops: . Pokud to nekdo dava nohama, klobouk dolu. Ovsem chtel bych slyset tu vyrovnanou dynamiku a presnost...
To Kostka: na 115 zahrat 1 rukou pppp je daleko tezsi nez stridave 230.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

ovšem kdybych to umněl dávat ploutvema v tomhle tempu tak z toho budu za chvilku asi digitální....

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

atlet má pravdu, zkus si hrát levou llll, v maximálním možným tempu a pak si to zkus oběma rukama - dosáhneš jednou takovýho tempa (logicky protože vlastně abys dosáhl stejného tempa oběma rukama co hraješ jednou, musíš hrát double-time) plus ještě něco navrch.....
ehm no tenhle týpek hraje jenom kytarama a jak mu to jde z těch dvojek v triolách co zahraje rukama mi běhá husí kůže po zádech (to kdybych uměl paličkama, který se navíc ještě odrážej..)..
http://img3.musiciansfriend.com/dbase/m ... 447037.mpg

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já si taky myslim že má atlet pravdu. Zkoušim to cvičeníčko, který tu napsal Izual a přišel jsem na to, že mám neskutečně ochrnutou celou levou půlku těla. Když hraju dvoušlapku, tak každou nohou dosáhnu tempa zhruba 300 úderů za minutu. no akdyž jedu samotnou pravou, tak po rozcvičení i těch 320, ale levou 270 s velkejma problémama a ne moc dlouho a druhej den nechodim. A s rucema je to podobný, sice ty rychlosti jsou krapet vejš,ale zhruba se stejnym poměrem

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

sasa píše:atlet má pravdu, zkus si hrát levou llll, v maximálním možným tempu a pak si to zkus oběma rukama - dosáhneš jednou takovýho tempa (logicky protože vlastně abys dosáhl stejného tempa oběma rukama co hraješ jednou, musíš hrát double-time) plus ještě něco navrch.....
ehm no tenhle týpek hraje jenom kytarama a jak mu to jde z těch dvojek v triolách co zahraje rukama mi běhá husí kůže po zádech (to kdybych uměl paličkama, který se navíc ještě odrážej..)..
http://img3.musiciansfriend.com/dbase/m ... 447037.mpg
Celkem si u toho dle vyrazu xichtu chrochta, nezda se vam, ze se tak trochu vysmiva ? :D Ty sextoly dvojkama jsou fakt husty :shock:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jsem z toho chlapa zmatenej jak Goro před Tokyem!!!!

izual
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 228
Registrován: 09 zář 2004 22:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izual »

no muzu jenom rict ze to cvicenicko je docela drsna zalezitost. ted jsem se dostal na tempo 200 (hraju do toho 8mini) a leva strana uz zacina umirat :) asi se tady u toho zdrzim trochu dil protoze hlavne ta leva ruka je uplne v prdelackach. noha to jeste dava ale ta ruka kdyz ma hrat sama to predposledni (tech 16 uderu po sobe) tak to uz nezni tak vyrovnane a uz to nestiham. snad se to zlepsi.
jinak to videjko je docela drsny, docela me zaujalo to ze tam me jenom tu blanu z konga a buben chyby :) zvuk je docela prekvapive dobrej nato ze mu tam ten buben chyby, ze bych skusil hrat ciste na blany :)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, kazdopadne ten chlapek ma celkem drsnej vyraz v obliceji kdyz hraje :)
Jinak jak se pratelite treba s bongem(nebo celkove temito perkusemi) vazeni spolububnujici ? Ja sem to mel v ruce dostkrat, ale lezlo z toho vzdycky kulovy a byl jsem jenom nastvanej. To video je takovy .. no nevim.. hraje pekne, ale jsem docela rad, ze nedosahuje takovej rychlosti, ktera de s palickama. Jeste sem nenarazil na perkusionystu, kterej by tomu neco dal a kdyz mne nekdo kritizuje techniku hrani na nejakou oblanenou trubku, tak mam chut ho posadit ho za bici a taky mu vysvetlit co dela spatne... = mam osobni averzi proti temhle lidem. to je cely:)

jinak Izuale .. co sem videl na tech vasich strankach - kolik prosimte vazis ? :) No to cviceni je na neco dobry, ale kdyz si sam prijde na temer stejnou techniku zrychlovani(pouzivam to tak pul roku na ruce), a pak se dozvi, ze je to cviceni od nekoho.. tak ho to potesi ... No pro ty lidi, ktery by se u toho nudili, tak kdyz hrajeste ty dva kopaky, tak muzete jet stridat po taktu rytmicky rozlozeni ruky, ktera vede na raid(HH) takez pekne ctvrtiny, trioly, osminy a pak si muzete pridat druhou ruku na HH a urcite z toho neco dostanete... pri 200 ty sestnactiny stihate a stridejte HH s raidem at si uzijete.
Jinak kazdej clovek ma jiny svalstvo, ktery je mu geneticky. dany(respektive dva druhy vlaken a jejich mnozstvi a pomer), ale rekl bych, ze jde spis o techniku... predtim tu nekdo nekde psal o nekom(pardon za presnost), ze mlati do polstare.. jo.. takova rada .. vemte si polstare dva .. je to lepsi a zapojte fantazii urcite je to dobry.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

To Izual: Neni to pouze blana z konga, ale ma to takovy miniaturni korpus (kovovy) pod tou blanou, kterym se blana natahuje. Videl jsem to v Nemecku a moooooc se mi to libilo. Rad bych se k podobnym perkusim casem dostal. Jestli Psyker pise, ze nenarazil na perkusaka, ktery by "tomu" (cemu?) neco dal, tak asi chodi po nespravnych akcich
:) :) :)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Vcera jsem si daval prstovou techniku stridavy udery 16ky na 210 bpm, a jestli to lze zahrat nohama uspesne pochybuju. Uz jen prstama je to silene rychly a jak jsem psal, vice jak 8 dob po sobe nedam. Takhle rychly kopaky nejsou ani ve Fear factory !

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Psyker píše:No, kazdopadne ten chlapek ma celkem drsnej vyraz v obliceji kdyz hraje :)
Jinak jak se pratelite treba s bongem(nebo celkove temito perkusemi) vazeni spolububnujici ? Ja sem to mel v ruce dostkrat, ale lezlo z toho vzdycky kulovy a byl jsem jenom nastvanej. To video je takovy .. no nevim.. hraje pekne, ale jsem docela rad, ze nedosahuje takovej rychlosti, ktera de s palickama. Jeste sem nenarazil na perkusionystu, kterej by tomu neco dal a kdyz mne nekdo kritizuje techniku hrani na nejakou oblanenou trubku, tak mam chut ho posadit ho za bici a taky mu vysvetlit co dela spatne... = mam osobni averzi proti temhle lidem. to je cely:)
.
Pane bože Psykere, asi to zase vyzní že prudím (jsem docela po 1200 km dlouhé služebce utahanej a ne v pohodový náladě) ale co to je zase za kec. Díval jsi se na to video? Poslouchal jsi to pořádně? Ty tady furt blábolíš něco o rychlosti atd atd, jako by to bylo jen to nej, kdo nezahraje 850bpm v nohách je sračka apod.
To video nejen že ten kořeň to naprosto precizně technicky zahrál, ale když si to poslechneš podrobněji tak tam uslišíš i víc, že ten borec hraje i nnějaký melodie. Muzikálnost se bubeníkům taky nevyhýbá.
Chtěl bych vidě jak by jsi tomudle kořeńovi vysvětloval za soupravou co dělá špatně.

P.S. Omluvte mou prudovitost, mám toho fakt dost a jsem dnes asi trochu háklivý.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Myslim, ze ty dvojky v triolach (nebo sextoly dvojkama, jak se to vezme) zhruba uprostred jeho sola tady nikdo nezahraje, notabene s takovym rytmickym napojenim na okolni "placani" ani kdyby mel palicky Ahead, co pry hrajou samy. A on to prosim hraje rukama...Psykere, trochu soudnosti ! Mozna tvoje averze "vuci temto lidem" plyne z toho, ze sam jim nesahas ani po kotniky :wink:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

hm, mě taky auto jede 240!!! a je to šestnáctiventil a čtyřválec........
........... tempo nad 200 v šetnáctkách - tzn. abychom si to ujasnili 200 ti tikaj na metronomu čtvrtky, tak šestnáctky je rukama nebo nohama fakt maso jak kráva jestli se nemýlím tak je to 800 úderů za minutu - opravdu rychlá záležitost - neřikám, že ve stopatnácti nejde jednou nohou zahrát ve skluzu dvě notičky šestnáctek, ale je to tak rychle, že bych se z toho posral (a navíc na to máš většinou čas tak půl taktu, takže se připraviš a pak uděláš jenom švuňk a je to tam - sice blbě a nevyváženě dynamicky, ale je to tam - zahrát nějakej takovejhle skluz se před lidma neodvážím ještě pár let, protože takovou ostudu bych si neudělal) a takhle rychlý kopáky nejsou ani náhodou např. ve sklatbě "hammer smashed face - od Cannibal Corpse a to už je kurva nářez!!!" jestli se nepletu tak tam je tempo tak 170 maximálně, spíš míň....
jinak psykere - bež se podívat na koncert např. Al-Yaman, nebo na jakejkoliv koncert Miloše Vacíka a už nikdy neřekneš nic podobnýho.... nebo toho tuším že, Peter Gadbois z kanady co hrál na jeden jedinej buben s Fajtem, ten zahrál holýma rukama tolik, a tak rychle a hlavně tak pěkně, že by si pravděpodobně zahodil paličky, prodal bubny a začal se učit hrát na triangl.....
ehm po pravdě bych se chtěl zeptat, jestli by někdo byl schopnej zahrát takhle krásně vyrovnaně s akcenty přechod z šetsnáctin na šestky (nebo z osmin na trioly - čert ví) v tom tempu co dává ten mamlas a eště se střídavejma úderama....... já až tohle zahraju paličkama, tak jak to zahrál tenhle chlap rukama s takovýmhle "jakobynic, maňána" výrazem v xychtě, tak se pravděpodobně půjdu asi ožrat.....
Naposledy upravil(a) sasa dne 03 úno 2005 16:02, celkem upraveno 1 x.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

No, to nedam :D Uz jen ty jeho obyc. vcelku pomaly dvojky, jak jsou vyrovnany....

šNek

Příspěvek od šNek »

huuu, to je masakr( fakt se vysmívá)..psykere proooč? perkuse sou upně sqělá věc, když to někdo umí, já třeba sem se touhle cestou dostal k bicím, he já to nechápu to "mám rád bicí, nemám rád perkuse"..ty vole

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“