Podpůrné prostředky k hraní

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
Zamčeno
frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Příspěvek od frantiskan »

mňo,v 12:00 sem se spuknul,v 13:00 sem doposlouchal desku
B. Cobhama a 13:15 už sem hral jako on! :D ,mňo... ale s tim soustředěním-to se musí opravdu muziku milovat,a když hraju tak přece HRAJU a nemyslím na jiné pičoviny
já musím hrát to co mně baví,jinak to stojí(m) za hovno!

Návštěvník

Re: DAVID FRINCZNISKY Band

Příspěvek od Návštěvník »

drumn píše:Tak tohle si sežeňte!!!. Ale ne každému se to bude líbit. Tihle borci mají třeba skladbu která je založena na funk základu, ale obsahuje Hardcore, rock, hodně tam je slyšet jazz, zpěvák zpívá trochu soulově a swingově, je to docela hodně rychlé a je to šílenost. Nejsložitěší hudba jakou jsem kdy slyšel (ale je to asi i improvizace, nevěřím že by tohle někdy zahráli dvakrát).
A nejni to náhodou David Fiuczinsky - nevím jestli band? a jeho Screaming Headless Torsos?

čiči
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 24 úno 2005 19:13

Příspěvek od čiči »

Předchozí příspěvek je můj. Ach ta registrace.

LaLa
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 04 úno 2005 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LaLa »

Ja jenom abych zareagoval jeste i kdyz o tom tenhle balik neni k tomu "coru". Myslim, ze kdyz ma clovek vyspivat, tak spis od tvrdsi hudby, nez k tvrdsi hudbe. Mozna se mnou nebudete souhlasit, ale vicemene je to tak.

Jazzovej bubenik ti skvele zahraje i metal (mozna preci jenom trochu hur, nez ortodoxni metalovej bubenik), ale naopak se to uz asi moc rict neda. Mam tim na mysli bubeniky, co se soustredi vesmes na uzsi styl hudby - to musi pozdejc skoro kazdej, ale porad neni nad vsestranost, vsestranost, vsestranost...

Ja osobne jsem na metalu nikdy nic moc nevidel a prijde mi to az nechutny a skoro nekdy urazlivy vuci cloveku jako fyzicky bytosti. Mozna jsem se spatne vyjadril, ale ja to tak skoro vidim. Nekdo tady zminil, ze je to alternativni - zase mi prijde blby se ohanet slovy "to je alternativni" atp... Kdyz to reknu uprimne, povazujuto za spatnou alternativu. Jasne muzete mi opovat tim, ze to je tezky jako prase na rychlost apod.(ja bych to treba uricte v mnoha pripadech nezahral), ale jeste jednou se odvolavam na vyse zminovany priklad...
Prijde mi to jen jako nejaka "onanie" s tim, ze si clovek rekne, ze dela metal a je to alternativni.
Urcite se tu najde spoustu lidi, kteri me za to ukamenujou, ale ja to tak vidim. :wink:

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

mas pravdu LALA.. uz hazim kamenem:)
Pokud zijes v domeni, ze bubenici, ktery hrajou jen metal jsou zaostali v technice , tak by jsi mohl byt velmi nemile vyveden z omylu.
Pokud vezmes bubenika, ktery hraje jazz a posadis ho do metalovej kapely, tak kdyz pominu rychlost a pripadnou praci s dvojslapkou, bude mit docela problemy s dynamikou.. respektive metal uhraje, ale co bysme si nalhavali- obcas je tam potreba poradna prda kterou mnoho jazzovych bubeniku nidky nepotrebovalo a tak ji tam proste nedaj. Navic bych rekl, ze metal skyta mnoho moznosti k fuzi stylu. Proste to uslysis.
Pokud zase pujde metalovy bubenik do nejakeho mensiho uskupeni, tak bude nejakou dobu asi pusobit jako slon v porcelanu.
Ale mluvme konkretne- neznam jedinyho bubenika, kterej by umel hrat jedinej styl, kdyz pominu ty vylozene punkove a ti umeji taky neco navic.
Hlavne bych se rad vratil k tematu...

LaLa
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 04 úno 2005 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LaLa »

To ja taky ne, to bylo mysleno spis jako takovej trochu extrem...
Ja jsem nerek, ze by meli bejt nejak hodne zaostaly technikou.
To s tou dynamikou s nemyslim, ze je az tak pravda a kdyz uz, tak mi to porad prijde jako mensi problem, nez by mel metalovej bubenik u jazzu. Ale je to vec osobniho nazoru, spis nez vec objektivni, radsi tohonechme a nejak ladne se zase vratte k tematu... :wink:

Mj. taky ste si vsimli, ze onen master nejvetsi - Archandel se tu uz nako dlouho neobjevil... :wink: :shock:
Naposledy upravil(a) LaLa dne 05 dub 2005 21:40, celkem upraveno 1 x.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Co takhle upravit tohle téma na " podpůrné prostředky ke hraní a kecání o hudebních stylech" :D :D né, to byl jenom takový plácanec. Ale myslím, že když dikuze sjela trochu z cesty,tak to tolik nevadí ne :?: Hlavní je, že je o čem kecat. Mě baví obě témata.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

no, jeste si rikam, ze pokud se clovek uci pri metalu nejdriv podelavky rukama a potom jeste podobny veci nohama, tak ma taky nejakou prupravu.
Jinak taky by men zajimalo jakej jazz myslis.. Kdyz jsem treba slysel hrat Doxu, tak u jeho pojeti doprovodu bych nevidel propastny rozdil mezi tim co se ucim ja kdyz hraju metal a tim co hraje on. Nikdo neni stopro neuniversalni asi...

Mam posledni dobou docela problem prekecat svoje nohy na pedalech aby stihaly vubec neco delat... ze zacatku je to v pohode, ale pak proste dochazi energie... experimentovali jste nahodou nekdo s necim na svaly ?

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Zkus si dát na nohy závaží. To pomáhá. Když to pak sundáš, tak nohy jedou skoro samy :D

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

no, to zni docela zajimave... ale je to dost zavisly na technice.. :) skusim to

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Myslím si že se tu zapomíná na jednu věc a tou je feeling té které muziky a to je největší zábrana v tom aby jazzovej bubeník hrál metal a naopak.
Je to zhruba stejný jako kdybych já měl hrát dechovku, tu muziku prostě necítím, mevím jak tam fungujou rytmický a harmonický pochody, a proto tu muziku nemůžu hrát, samozřejmě dáse to naučit, ale....

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

jo jo, to je jasný,ale počítám s tím, že to bylo myšleno jen jako příklad :)


jen takový dodatek.
Metloši hrajou taky namakaně. Jazzmani hrajou pomalu, tak maji moznost hrat sloziteji, ale metloši hrajou do rychlosti, tak ta technika je samezřejme "trochu" slabší,naz u jazzu. Ale nechci nijak shazovat svůj metal. Jsou to o to větší frajeři, že dokáží zahrát rychle a ještě to promakat...je tam ta technická rychlost.,coz je u jazzu cizi pojem :D

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

jazz není jen pomalá muzika :-)
ale to je jedno, motali by jsme se jen kolem horké kaše a kulvý by sme vyřešili!

Jasný sokol
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 01 led 2005 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jasný sokol »

Psyker píše: ... experimentovali jste nahodou nekdo s necim na svaly?
No na svaly. ... Já si teď koupim nějaký sacharidy, abych přibral. Jinak na dvojšlapku, na ty konkrétní svaly - ty opačný ke stehenním - na to je dobrý předkopávání. Před nedávnem mě bolely tyhle svaly asi dva tejdny, teď zvedám skoro dvakrát tolik a žádný bolesti nemám.
Ale jestli myslíš nějaký přípravky, který Ti dodaj energii, tak těch je určitě hodně. Koupíš si pikslu za pětikilo a vezmeš si to před každym tréninkem nebo hraním a prej máš pak sílu, že bys uzved tank ... ale to spíš na ty fyzicky náročný zátěže. Jinak si stačí sehnat něco na energii, cukry, kafe, musli tyčinky ...

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

no já se sice za bicíma dobře zapotim, ale fakt bych to neslučoval nijak s posilováním a žraní nějakých přípravku. Ale to je samozřejmně každého věc. Když chce bubeník za těma škopkama vypadat nabušeně tak proč ne :) .. ale pro hru si vystačíš i bez posilovny. Všechny svaly, které používám při hraní trénuju při hraní. :) Někdy si dopomáhám závažím na nohy. Je to OK.

Jasný sokol
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 01 led 2005 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jasný sokol »

Nespojuju posilování s bubnama, to vůbec - já to mám jako dva rozdílný koníčky. Viš co?

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Však jo,vpoho, i kdyby jo ,tak co. Určitě, když v posilovně posiluješ svaly,které používáš při hraní, tak to není na škodu.
Ja to myslel spíš že já bych to nespojoval :D protože neposiluju..

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

mne prijde, ze pokud clovek posiluje, tak mu pribude neco na sile, ale vetsinou vydrz je na tom porad stejne... behani je dorby, ale po tom co jsem prokopl blany na obou mych basovych milaccich jsem si rekl, ze to nani asi ta spravna cesta... :( co se mi docela vyplatilo bylo protahovani nohou.. pak jsou ty nohy taky trochu lehci

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Budu reagovat na několik předcházejících příspěvků, takže to bude krapet zmatený, ale snad se v tom vyznáte. Takže:
Myslim, že jízda na kole nemá co do činění s prokopnutejma blánam :wink:

Co se týče posilování kvůli bubnum, tak si myslim, že je to zbytečný. neni to o síle, ale o švihu. Veškerý pohyby jdou dělat maximálně zlehounka a nemá to vůbec vliv na sílu úderu. I švihem se dá dát rána jak z děla a určitě líp než silou. Když se bubeník naučí využívat odraz paličky a péra na šlapce, tak i víc vydží (neni sedřenej po první skladbě) a je to znát i na rychlosti.

Teď k metalovejm a jazzovejm bubeníkům:
Nevim kdo to tady plác, ža jazz je pomalej. Tak asi takhle, jsem zarytej metalák, ale uznávám i jiný styly. Jazz dokáže bejt krásně pomalej, ale i brutálně rychlej, že by se kdejaká metalová kapela mohla červenat. Je hafo jazzovejch bubeníků, který ovládaj dvoušlapku tak, že jsem valil bulvy. A myslim, že i metalovej bubeník by zvládl jazz. jak psal morph, je to o tom, jak kdo tu danou uziku cítí. každej do toho dá kus sebe a taky to podle toho zní. Jen pro upřesnění, mluvim zde o metalu a jazzu poměrně na výši, kde už jsou opravdový muzikanti. A metal neni jen brutální mlácení do čehokoliv a snažení se o co největší brutálku. Je spoustu druhů metalu, který zabředávaj i okrajově do jinejch stylů. Nevim jak u jazzu, ale myslim, že i tam bude něco podobnýho.
Takže to shrnu:Myslim, že kvalitní jazzovej a metalovej bubeník se mohou v klidu zastoupit a jen málo lidí by poznalo, že tam sedí někdo, kdo jinak hraje úplně něco jinýho.
A do mě ........ :D

Jasný sokol
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 01 led 2005 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jasný sokol »

Posilování může bejt užitečný pokud cvičíš na výdrž, to pak využiješ u bicích, ale jinak asi ne.

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

No ohledně Jazzu a Metalu, bych doporučoval nové album od Megadeth. Hraje tam Vinnie Colaiuta a nejde na něm poznat, že by hrál metal poprvé... Kdo umí umí, kdo neumí učí a kdo neumí učit, zastává funkci

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No ohledně Jazzu a metalu bych doporučil Death desku Symbolic - tam jsou bicí s jazzovým nádechem a zní to fakt sqěle.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Když posilovat pro bicí, tak jedině na výdrž. 8)

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Podle mě cvičit v posilce a hrát na bubny - to je jako mlátit palicí do šutru a sekat třísky - neni to o síle ale vo vytrvalosti, což je krapet rozdíl pokud se nepletu.Nemusíš mít velký svaly,ale výdrž a tu vycvičíš drilem a ničím jiným než drilem na bubny.....

To s tima jazzovejma a metaláckejma bubeníkama je hrozně relativní.Nemůžeš vědět jak se k tomu kdo postaví, souhlasim s Morphem, chodíme vokolo horký kaše. :!: :!: :!:

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

no, preci jen to asi nejde moc zrychlit co se tyce svaloveho rustu... ruce jsem cvicil na bubinku a spokojene muzu rict, ze uz ze mne aspon pri hrani tolik neleje... nohy fakt nezvladam- to bych musel mit dvosjlapku doma.
Stejne je mym snem jednou neco umet.. doufam ze budu mit nekdy moznost cvicit tak tech deset hodin denne.. pak nebudu muset resit svaly

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“