Podpůrné prostředky k hraní

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
Zamčeno
LaLa
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 04 úno 2005 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LaLa »

Mam posledni dobou pomerne problem se skluzama:
Nevim jestli je to slapkou, nebo botama(jo jaka je podle vas nejidelanejsi obuv? :wink: ), nebo tim ze sem levej. Ale kdyz mam zahrat rychlejis skluzy, nebo i v trochu pomalejsim tempu nejaky "dvojudery" slapkou tak ta noha proste ne a ne tam sjet - nebo se to reba v 1 / 4 pripadu povede. Cviceni s metronomem od pomalych temp az vejs jsem venoval pomerne dost casu.
Mam pri tom pocit, ze sem absolutne levej a navic ten 1. uder, hranej na slapce niz, je takovej nemastnej, neslanej...
:oops: :(

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

4 LaLa:ja jsem hodně dloudo hral v kanadách a snažil se o to,abych to na sobe a ani na zvuku nepoznal. Dostal jsem cit do nohy i přes menší hendykep. Teď hraju jen s kotníkovima činama, jestě lepší jsou vojenské tenisky....

Trochu k tematu: dneska jsme ve zkušebně s kytarystou zahulili.
Nebudu to rozvadět,malo kdo by to asi pochopil. Prostě ze začátku v klidu,
ale pak dojeb. Brko umí vylepšit inspiraci, ale muze dojebat cele hraní.
Zaleži na okolnostech a jaka se utvoří nalada.
abych zhrnul dnešní hraní:
klady - 20%
zapory - 80%
Takže i když hulim jen občas, tak to ještě trochu omezim.
Dospěl jsem k názoru, že umět hrát dobře za střízliva je ve vyslednem efektu nejlepší. Odpadaji všechny nevýhody vzniklé PP.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

boosty: co bych to nechapal... sem se zhuloval jednu dobu porad... ale neprisel jsem nikdy na to kdy zahulit, abych se rozehral a po tech 3 hodinach ke konci za tema bubnama nebyl vykydlej...

LaLa: tak to neres prez skluz... prijde mi jako blbost to tak delat. Treba boty v tom muzou hrat i roli docela velkou- zalezi na technice.
Hraju uz nejakou dobu heel-toe technikou a treba s necim co ma tlusty podrazky nejsem schopnej pracovat s prelomem patove casti a spicky.. Ale porad mi neprijde na dvojuder dulezity nacvicovat skluz.
Skus se chvili rozehravat tak, ze budes hrat jen dvojudery, popripade trojudery(muzes i vic) a az budes mit svaly v haji, tak si dej chvili pauzu... pak by to melo bejt lepsi.
Na bubnovani mam boty s tenkou podrazkou z umele kuze- temer bez vzorku.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Psyker píše:.
Stejne je mym snem jednou neco umet.. doufam ze budu mit nekdy moznost cvicit tak tech deset hodin denne.. pak nebudu muset resit svaly
Jenomze cviceni samotne Te take nespasi bez odborneho vedeni! Nakusuji to uz po x-te, ale muj poznatek z posledniho vikendu je takovy, ze me profi bubenik zdupal za spatne drzeni palicky v leve ruce, ackoli jsem si myslel, ze uz to mam docela vychytane. Holt jsem k nikomu dlouho nechodil, prestal jsem si to hlidat a opet jsem zacal delat chyby, o kterych jsem ani nevedel! :wink:
Znam jednoho takoveho, ktery cvici 8-10 hodin denne, ale moc se neposunuje hlavne proto, ze neni schopen (nebo ochoten?) zapojit do cviceni mozek, vse se snazi zmechanizovat, coz je vsak dobry jen do urcity miry. Navic odmita chodit k uciteli, protoze jsou drahy.... :? Tak holt mrha drahocennym casem. Opravdu to neni JEN o delce casu stravenym za nastrojem!
Naposledy upravil(a) Radim dne 07 dub 2005 09:34, celkem upraveno 1 x.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Jo, to mi něco připomíná. :D
Psykere, je to tak, taky s tim mám zkušenost. Mě učitel ukázal základní věci a hned mi to ulehčilo hraní neuvěřitelnym způsobem. Špatnou technikou se hraní strašně ztěžuje.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

LALo nedej na psykera a nauč se ten skluz, zkoušej dvojky nohou dokud ti to noha bude stíhat, pak má nastoupit skluz, a až se ho dobře naučíš, tak si skluz dáš i v pomalejších tempech, protože to prostě neni tak namáhavý a noha je víc v klidu (chce to prostě čas a trpělivost s metronomem)...mimochodem včera jsem si zapnul metr po tejdnu hraní bez něj a málem sem si nafackoval!!!.....

a mě ten skluz taky moc nejde a taky mi první úder zní, jak syrový játra o zem a navíc je to rozsypaný, ale jednou to přijde a cejtim, že je to furt lepší a lepší...

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

2 Sasa : Jsi tu kdysi psal, ze si davas trojitej a ctveritej skluz ...

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Jo, uvedomuju si to. Pokud k nikomu nebudu chodit, tak to bude tezsi.. predpokladam, ze uz ted drzim palicky blbe, ale hledat si nekoho v miste studia v dobe kdy maturuju nechci a v blizkem okoli opravdu nikdo neni.
Uvidim kde po skole skoncim a pak si nekoho nejspis najdu.
Muj hlavni problem je vtom, ze se nechci nektery veci preucovat- treba uz jen to drzeni palicek.. vetsina ucitelu uci hrat s palcem nahoru(co jsem si zatim vsim, nebo slysel) a to je pro mne v nekterych pripadech dost problem, protoze mam pojebanou geometrii kosti v ruce diky zanetum do loktu... Proste ucit se chci, ale na druho ustranu mam strach z urcitejch veci.. urcite je to o dohode s ucitelem.
Jiank kdyz jsem hrat tak aspon ty 4 hodiny denne 2 mesice, tak mi prislo ze je to docela prospesny i kdyz se samoucim.. hralvne sem cvicil techniku rukou a rytmiku..

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

váňo nenosíš náhodou brejle????????????

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

vaanja píše:2 Sasa : Jsi tu kdysi psal, ze si davas trojitej a ctveritej skluz ...
To psal o Tiborovi, ne ?

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jo psal jsem to o tiborovi, že sem to na vlastní bulvy viděl, já si dávám trojitej skluz leda tak na ledě:-)))

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

2Psyker: nemusíš mít strach, že když budeš držet paličky jinak než se učiteli bude líbit, že tě bude mlátit :D Normálně se s nim domluvíš a pokud bude fakt dobrej, tak ti naordinuje cvičeníčka přímo pro tebe.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Jen tak bočně, vim, že už to tady bylo ale jak držíte paličky, :?: ja mam palec na straně a konec se dotýká trochu ukazováčku. Slyšel jsem, že správné držení je hřbetem ruky nahoru.
Já bych asi nemoch hrát s palcem nahoru, měl bych strach, že by při rychlejším hraní sjížděl na stranu.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Saso, vo cem to mluvis... ? bud tu mluvime o heel-toe technice, ktera pracuje na praci plochy paty a spicky a daj se tim hraj trojky, ctyrky, petky.. klidne sestnackovej lead.. cokoliv(Jojo Mayers to pouziva) a nebo o nejakym skluzu.. pokud se jedna o to samy, tak neni co resit, ale jediny co to ma spolecnyho s klouzanim je posunut nohy pri druhym kroku tak o 2 cm smerem dolu. fakt mne zajima co myslis

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

na ten muj předešlí příspěvek nereagujte. to se sem vůbec nehodí a když ještě když tohle tema ma svoje tema :oops:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

LaLa: tak to neres prez skluz... prijde mi jako blbost to tak delat. Treba boty v tom muzou hrat i roli docela velkou- zalezi na technice.
Hraju uz nejakou dobu heel-toe technikou a treba s necim co ma tlusty podrazky nejsem schopnej pracovat s prelomem patove casti a spicky.. Ale porad mi neprijde na dvojuder dulezity nacvicovat skluz.
Skus se chvili rozehravat tak, ze budes hrat jen dvojudery, popripade trojudery(muzes i vic) a az budes mit svaly v haji, tak si dej chvili pauzu... pak by to melo bejt lepsi.
Na bubnovani mam boty s tenkou podrazkou z umele kuze- temer bez vzorku.[/quote]

no tak co mi k tomu řekneš???????psykere nemystifikuj!!!

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Saso: priznavam, ze vyburuju a ze je to trochu nesrozumitelny..
- dvujuder pres skluz, pokud skluz= heel toe technika, neni dle myho nazoru vzdy potreba... da se to uhrat i normalne, nebo treba jinymi technikami(pivot-toe)- ale zalezi na rozliseni not a tempu(jako vzdy)
Ted by mne prave zajimalo, jestli tyhle techniky beres jako to samy...
tohle tu resime uz po nekolikaty a docela bych byl rad, kdyby jsme uz definitivne zjistili o co jde. je skluz to samy co heel toe technika ?

Valdimer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 led 2004 03:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valdimer »

Jen se tak snažim přijít na to nakolik různý drogy fakticky ovlivňujou tvorbu. Nevim totiž nakolik takoví Charlie Parkrové, Davisové, Hendrixové, Kobainové atd. byli vyjímečný (geniální, jinak různě pošahaný, s výborným cítěním hudby od přírody apod.) jako lidi. Jestli spíš jejich drogový výlety nebyly právě důsledkem určitý vrozený dispozice (velká citlivost = sklony depresím apod.). Asi skoro všichni geniální umělci nebyli "normální" a praktikovali různý úlety. Nejsou drogy jenom jinou formou alkoholu, zvrhlého sexu :wink: a jiného.
I když samozřejmě velkou roli hraje životní zkušenost, která se prostě do jejich děl taky promítá. Pak teda zážitky navozené drogou rovněž pronikají do tvorby. Nakolik jí ale dělaj kvalitnější (než třeba zážitky z meditace, dobrého jídla, domácího vězení atd.)?

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Valdimer: No, rekl bych, ze jsi to docela vystihnul pro men nejlip. Kazdy ma asi nejake sklony. Osobne jsem ale ted experimentoval s meditaci a asi i v tom budu ohledne bubnovani pokracovat, protoze po tydnu nehrani jsem nemel problemy s tempem a soustredenim jako driv.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Docela by mě zajímalo, jak kdo řeší pokles motivace.
Třeba když sednete za bicí a nějek se vám do toho nechce bušit, nenapadaji vás takové věci. Sice třeba hrajete, ale jen to, co stejně valíte pořát dokola. I když máte nějaký plán, co se chcete naučit, nebo zdokonalit, tak vás to stejně nebere na dlouhé hodiny. Určitě všichni ví, o čem mluvím.
Já to reším buďto 1) hulením, ale poslední dobou od toho docela upouštím a stejně při tomto stavu poklesu motivace je to jen dočasný přísun inspirace a pak následuje ještě brutálnější pokles.
nebo 2) si dám na chvíli pauzu od hraní a pak mám absták jako prase a to pak následuje za škopkama několika hodinový stav šílenství :D :D :D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

Ja spis hraju s discmanem... treba kapely ktery zrovna posloucham (i kdyz vsechny nemuzu), treba dneska sem prejel cely dve alba Cradle of Filth :) a na "protahnuti" nohou je to docela dobry :) To docela dobre resi abych hral, i kdyz se mi uplne nechce...

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Já teda nechápu, co dobrýho může člověk vymyslet, když je zhulenej :shock: . Mě vždycky vybudí nějakej koncert, kterej navštívím, eventuelně vidim na DVD. Když je začátkem tejdne, tak už nemůžu dospat pátku, kdy to někde na svým koncertě rozbalím 8) . Třeba teď se trápím tím, že sleduju video školu Dava Weckla. Ten chlap je stoprocentně magor. No a jelikož je teprv pondělí, tak do pátku se pěkně vybudím :twisted:

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

to Sheafraidh:Jo Jo to je docela dobrá finta. Teď si mi to připomněl, já si občas pustím přes kytarové kombo taky nějaký mazec a taky je to do pohody :D

Lais
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 18 úno 2005 16:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lais »

Občas mě pomůže čtení sféry, kolik lidí chce bejt dobrejch, co všechno pro to kdo dělá, apod.. je to trošku násilná motivace, ale................. :oops: :lol:

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

To je fakt. Mě sféra nakopla dost. Sehnal jsem si učitele, zkoušim různý typy hraní, který jsem tu vyčet, ruzný typy cvičení, který mi dost pomohli a tak.... Myslim, že sféra je dost dobrej podpůrnej prostředek

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“