Podpůrné prostředky k hraní

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
Zamčeno
Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Podpůrné prostředky k hraní

Příspěvek od Boosty »

Podpůrné prostředky k hraní, neboli co používáte k vylepšení vaší hráčské fantazie.
:?: Chlast, tráva, absťák z nedostatku hraní, vyhecovaná střízlivost,jiné drogy, .... :?:
Je toho spousta, čím se muzikanti stimulují. Říká se, že nejlepší muzikanti jsou feťáci,..jestli je to pravda, to ať si každý přebere sám, ale znám spoustu grandiózních kapel, které by se tam, kde jsou nikdy za střízliva nedostaly,.. třeba zrovna teď poslouchám jednu takovou Cradle
Já jsem se kdysi nalíval chlastem, ale pak jsem zjistil, že je to strašná blbost.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

výbornej nápad je začít si šlehat herák, to se potom hraje :!: 8) :lol:

(teď vážně, klidně smažte....aspoň bude míň konkurence..... lidská omezenost je úžasná věc, když to nedokážete nacvičit střízlivý, tak se na bubny radši VYSERTE)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

Me staci ta moje fantazie bez chlastu a podobnejch veci... Nejvic me nakopne kdyz se hraje s kapelou na koncerte, to obcas koukam co mi to tam delaj ruce a nohy a jak to vychazi :)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No jo, ja sem ted pul roku hulil a ted sem zjistil, ze je to k hovnu. Ted ppo mesici nehuleni mne de hrani lip. Ale jinak do sebe cpu veci, ktery urychlujou uceni a zlepsujou koncentraci. Radsi mam ty bez vedlejsich ucinku. Pokud je potreba, tak na vedlejsi ucinky prdim a beru vsecho co sezenu. Leju do sebe caje vseho druhu, jim lecitim, prebiram piracetam, davam si dmae a zajidam to b komplexem a obcas ginkobilobu, brahmi, nebo DL-PA. Krome piracetamu se to vsechno snasi dobre. Vetsinou nasazuju vsemozny kombinace, kdyz mam fakt hodne casu na zkouseni.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

2sasa: to máš pravdu a nejen bubenik, ale jakýkoliv muzikant. Kdo neví co by zahrál, nemá svoji hlavu a když neco vymyslí, tak je to pičovina a nenachází nikde inspiraci, tak ať se na hraní vysere.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

2Psyker ...to zní fakt šíleně, jak z ňáké farmaceutické oblasti.
a pociťuješ účinek :?: :?:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

No comment, lepsi je hrat s cistou hlavou. Neco jineho je treba jam ve zkusebne, kdy te po speku fakt napadaji jiny veci, proste tva mysl vyexcituje do jiny roviny. Ale pak s nima musis pracovat stejne strizlivej (pokud si to ovsem zapamatujes ci nahrajes). No a co treba Kurt Kombajn ? Skoncil spatne - coz je nutny dusledek brani drog, ale ta silena energie v nahravkach neni jen tak ze strizlivy hlavy. O bubenicich to ale myslim neplati, protoze sjetej kytarista muze drmolit struny jak chce, ale bubenik musi bejt proste cistej promazanej stroj. Jako treba v Kabatu :D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

Hmmm... nedokazu si predstavit, jak bych hral po par pivech a coz teprve zhulenej... radsi ani pomyslet nechci... Proto radsi na koncerte chlastam akorat colu :)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2Boosty: no jasne ze pocituju.. jinak bych do toho ty penize nedaval.
Je to pravej opak zhulenosti- ses hodne pri smyslech.
Hlavne se ale snazim odbourat stres, kterej pri hrani dela bordel.
Hlavne mam problemy se soustredenim a to co beru je z vetsi casti prirodni a kdyz se to vynecha, tak je to v pohode.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

To já jsem jěště nezkoušel ty farmatika, tak nemůžu posoudit. Ale můžu říct vlastní názor na hulení: Je to svím způsobem dobrá věc,ale když to člověk nozvládne(přehulí se) tak je to k hovnu. to třeba sedíš za bicíma a čumíš do blba,za 10 min si to uvědomíš, a jiné psycha, co ta přírodní sračka umí. .
.Ale na druhé straně,když to člověk má pod kontrolou, tak je to dobrá věc!! Koncentruješ se jen na bicí,hraješ a hraješ, jako nikdy za střízliva,zvládáš věci jako nikdy za střízliva. Ale jak říkal Atlet, tak to většinou zapomeneš.,ale už si to jednou zahrál a když na to pak někdy narazíš, tak to umíš...

Ale určitě není dobré hulit pořát, to spíš uškodí... každy bubeník musí umět hrát střízlivý 8)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

"Ale na druhé straně,když to člověk má pod kontrolou, tak je to dobrá věc!! Koncentruješ se jen na bicí,hraješ a hraješ, jako nikdy za střízliva,zvládáš věci jako nikdy za střízliva."

- jo to máš pravdu, většinou bys za střízliva takovýhle sračky nezahrál :lol: ....

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Boosty: No, nemyslim si, ze by huleni nekomu pomohlo k lepsimu hrani.
Za posledniho pul roku sem prisel na dost veci, ale i na to, ze je dobry hulit tak maximalne 2x mesicne, protoze pri mym minulym tempu sem zacal spadat k totalnimu flagmatismu k lidem.
V pripade kytarystu je mozny vsechno.. preci jen dve koncetiny, tak to je relax i na heraku.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

to máš pravdu, s těma kytarystama - 2 končetiny.
... a jasně, střízlivost je prostě střízlivost, asi nejspolehlivější. Taky neříkám, že jsem hulič, hulim tak co pátou zkoužku, jen pro ten pocit. a když sasa neví o čem mluvím, tak ať nekrytizuje. dik :D

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

mě ke hraní stačí dobrá nálada, pak jde všechno samo.

Jaroušek
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09 kvě 2004 15:40
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaroušek »

Myslim že to tu již někde ve sfere zaznělo, ale neskutečně mi kazí náladu situace, kdy si klucí z kapely dají na koncerte pár pivek či více a pak hrajou dost jinak - nepřesnosti ...
To pak sedim vzadu za bicíma a řikam si jestli to má vůbec cenu produkovat nějakou činnost.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

hmm..chlast je dobry jen na trému,ale co to pomuze , kdyz potom nic nezahraješ. :(

Jasný sokol
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 01 led 2005 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jasný sokol »

Hlavně ty nepřesnosti... Když jsme museli bejt na koncertě dřív, tak jsem si řikal:"No tak jedno pivko... - dopiju - hm, hm, to je nuda ještě necelou hodinu, přece tu nebudu sedět ... " No a pak jsem se občas divil, že mi vypadly paličky z ruky. Asi pětkrát. A na křtu, to bylo fakt na hovno. Ale stávalo se mi to i normálně, páč na ty Adamy jsem hrál velice nerad...

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Chlast na koncertech je svinstvo. Já nepiju když hraju a pak koukat na ty vožralý ksichty na náladě moc nepřidá. Naše zpěvačka se jednou ožrala tak, ža zapoměla komoplet všechny texty :evil: Občas něco kvákla a pak zas ticho. Koncert byl více méně instrumentální. Nasere to o to víc, že jsme to nahrávali a vyjmečně nám dost prděla muzika :( jindy se zas ožere klávesák a to je taky na hovno.
Na trému je nejlepší první písnička, pak to spadne a je klid.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

boosty seš vedle, moc dobře vím o čem mluvím..... ale dělej jak myslíš, já nechci nikomu dávat návod co by měl za škopkama užívat a co ne:-)
klidně si smažte, hulte, chlastejte, požírejte léky který snižujou viskozitu krve, mě je to putna:-)

izual
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 228
Registrován: 09 zář 2004 22:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izual »

ja tedy nedelam nic a dost me to staci :D na koncerte jsme se na stesti s kapelou nikdy neozrali nebo neco podobneho takze je to zatim ok. nejak se navzajem hlidame, jedno pivko nebo panak na tremu je dost, pak uz jenom srsame kofolu. nekteri veci mam problem zahrat i v normalu takze bych nerad riskoval ozralej ;)

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Kolegové v kapele pijou rum, ale já bych těch patnáct velkejch panáků asi jen těžko rozdejchal, tak piju jablíčka. Během těch čtyř hodin hraní je spolehlivě vypotím. Ještě se mi nestalo, že bych i při tomhle vražedným množství hrál pod vlivem. Mám rychlý spalování ;)

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

V žádném případě bych nechtěl dosáhnout stavu, že by mi mé hraní přišlo lepší když jsem na motyku. 8) 8) K dobrému bubnování a pocitu z něj mě musí navést jedna věc - cítění muziky a jaksi "vidět" v ní tu sílu a krásu - trochu zvláštní ale podle mě absolutně normální. 8) 8)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Našel jsem jednu kapelu (Painkiller), která asi hodně jede na podpůrných prostředcích :lol: . Nejdřív jsem si řikal že maj docela originální intro, ale ... :shock:
http://mujweb.cz/www/drummer/haluz.mp3 ... možná jsem hudební barbar, ale co je moc to je moc. Na tom albu je 5 (každá má +/- 18min) skladeb. Kdybych si to album měl poslechnout celé v kuse, tak my asi hrábne :shock: :!: :lol:

Dědek
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 20 led 2005 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dědek »

Když máme kšeft tak nepiju protože řídím tranzita.A v pátek v hospůdce jamujem a to k tomu musí být dobrá lahvinka červeného vína nejlépe z Chile nebo Argentiny.A to je akorát náladička jak má být.Když nám někdy začnou lidi posílat panáky tak už za bicí radši nelezu.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Uz jsem to tady psal: zasadne bez huleni a bez chlastu, nemohu si dat ani jedno pivo, hned to citim! Spoluhraci si daji tak jedno pivko na zizen, ale nastesti se v soucasne kapele nestalo, ze by se nekdo nakalil. To by okamzite letel. V predchozi kapele bylo piti pred koncertem, bohuzel, pravidlem a uz nikdy to nechci zazit znovu.

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“