Podpůrné prostředky k hraní

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
Zamčeno
sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

tohle téma u mě definitivně vyhrává volbu NEJVĚTŠÍHO SLINTU CELÝ SFÉRY BUBENÍKŮ.....a archanděl je totální imbecil nebo někdo ze sféry, komu se nelíbilo, že už se neni o čem bavit....

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Je to kazdyho individualni vec, jestli pro lepsi hrani chlasta, huli nebo smazi. Vyzkouset se ma vsechno, otazka je, udrzet si nadhled a nepropadnout pocitu, ze bez "toho" hraju hure. Ovsem kdo toto dokaze...jsou jiste urcity momenty, kdy je clovek nakopnutej a hraje jako buh (mluvim o stimulantech jako speed, pernik, koks, na tripu ci houbach snad ani hrat nic souvisleho nejde, stejne jako po 10 pivech), driv nebo pozdeji je vsak tento pocit z lepsiho hrani vykoupen dost krutymi depresemi, ktere daleko presahuji vymezeny usek pro aktivni hrani - tzn, ze ti drogy sice v muzice nejak pomohly, ale s nasledky tohoto se vyrovnavas v komplexnim zivote - problemy s ucenim, chozenim do prace, nechutenstvi, rozpad vztahu, vyhazov z kapely, rozpad osobnosti, nedostatek sebevedomi a sebereflexe - a to min. po stejne dlouhou dobu, jakou jsi drogy bral. Nekdo se z toho dostane, nekdo ne. Kazdy ma na vyber. Lepsi je drogy nebrat, resp. pokud uz se teda chci necim sjet, tak rekreacne - relaxacne, kdyz ti to nenarusi norm. provozni rad zivota. Jakekoli pravidelne uzivani (ehm, ted mluvim o chemickych drogach - pivko a huleni lecckomu tolik neskodi) je celkem jista cesta do pekla. A spolehat se na to, ze budu sjetej jen kdyz hraju, je slusna lez sama sobe.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Nemohu si pomoct: ten Archandel je ale VUL! A za svoji supr zfetovanou kapelu se asi stydi, nebo co? A uz se tady ani neukazal? Asi naka provokace...pojdme pryc :D
Za 2 roky se nikdo nenauci ani hovno, at uz s drogama, nebo bez. Takze jestli je fakt pravda co rika, nechtel bych uroven one kapely ani slyset. Z drivejsich zkusenosti vim, ze se da vyjet na evropske turne s jakoukoli picovinou a vubec k tomu nemusi clovek umet hrat, nebo prokazovat nejake genialni hudebni nadani.
Naposledy upravil(a) Radim dne 31 bře 2005 15:48, celkem upraveno 1 x.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já si nemyslim, že by se to týkalo jen metalu 8)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Souhlasim a opravuji predchozi prispevek :oops:

Archanděl

Příspěvek od Archanděl »

Takže jak bych začal, asi tím že Atlet to tak z 90% vystihl.
Jasně tvrdé drogy jsou svinstvo na tom není snad co rešit,...by se dalo říct ale Ne!
O drogách by se dalo povídat hodiny ale srat na to.
Snad jen to podstatné: drogy ničí. Ovšem jsou lidi, kteří dokáží tohle to zvládnout, prostě jsou silnější, než ta droga, znaj ten stav a mají ji přečtenou. Nenechaj se zničit, mají silnou psychyku. Díky tomuto ovládnutí dokáží z toho stavu vytáhnout jen to dobré, využijí ji ke hraní. Proto hudební droga, ale když se to přežene, tak to nezvládne nikdo!
Dál se mi to nechce rozebírat,mezi tak tvrdohlavími odpůrci. Je to každého věc a když někoho sere, že se někdo zdokonalil díky nějaké sračce,tak ať se třeba posere :) tady skoro všichni ! (prostě kritici)
Jo a moje sebevědomí, psychyka a život jako takovej je úplně nepoznamenanej :D a kdybych tedka přestal brát, tak všechno v pohodě a to co umim mi nikdo ani nic uz nevazme. :)
Ale jestli si myslíte, že si někdo vezme drogu a umí hrát, tak asi hovno. Jen vám to ukáže tu hodební realitu a jiné ty věci, na které se přichází tak dlouho. A jen vás to přepne do jiní roviny. Zbytek je na vás!! prostě dřít a dřít.

No a něco o mě: fakt hraju přes 2 roky a jsem už na nějaké úrovni, ale netvrdím, že jsem nejlepší, určitě tady jsou profíci lepší než já.
Hrajem HC hodně do metalu, ale jmeno vám na veřejným foru neřeknu, poradim se s kapelou, nikdo by nechtěl pověst "feťácké kapely" a přitom to tení tak docela pravda.

Tak to je pro dnešek všechno, ...
A teď můžete spustit vaší kritiku, docela vás chápu, ale nesouhlasím 8)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

F poho,jména říkat nemusíš.
Názor neberu,ani nevyvracím.Je to hodně individuální.Můžu se zeptat,krerá z drog tě přepne tam kam potřebuješ?

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Skoda ze archandele ze nevyjdes s kuzi na trh(respektive sem) ... je mi jedno jestli berete drogy. Pro mne je dulezitejsi vysledek.

LaLa
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 04 úno 2005 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LaLa »

Hm, vazne by me zajimalo jaka HC - metalova je po 2 letech hrani schopna vyrazet na evropsky turne. Jakyho rozsahu turne?

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Drogy nejsou vubec potřeba k tomu, aby byl někdo dobrý. K tomu je potřeba úplně něco jiného. Odhodlání, motivace, píle, výdrž a jít si tvrdě za tím. Drogy jsou jen podpůrné prostředky, které třeba něco přidaj, ale na druhé straně zase uberou, a většinou víc, než přidají. Takže se to nevyplatí. Já třeba někdy hulim, nestydim se to říct a taky mi to přidá (inspiraci,kterou mám v sobě někde skrytou) ale někde to zas ubere.
Občas si zahulit při hraní je náhodou v pohodě,ale to je zas věc osobního názoru. Člověk, který nikdy nehulil, nebo nechce z nějakých dúvodů, těžko si začadí před hraním a tak to logicky bude odsuzovat. Ale myslim to neutrálně.
Ta Psykerova magie,jak to nadhodil, může být v pohodě :)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nevšim sem si,že by tady padly slova "evropské turne"?

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

2 anonym: Já mu přece nemužu odpovědět, jaký to Archandělovo turné ma rozsah.
Ale mimochodem, ten Atletův projev, je fakt trefný 8)

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já jen tak přemejšlim, kolik lidí už řikalo, že jsou silnější než draga a jak to maj pod kontrolou. Kde jim je teď konec........
Jinak nejlepší droga je mít chuť si zahrát. Když třeba nehraju tejden a jsem fakt na to nadrbanej, to se hraje nádharně, napadaj mě různý věci, páč se chci vyřádit a je to znát.

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Serte na drogy, neni nad pivko - po písničce se trochu napít - to je ta klasika, bubeník nemá fetovat ale pít alkohol a pivo!!!! (V přípustné míře, ale snad mi všichi rockeři rozumí :lol: :lol: ...)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Chlast je v pohode, jen si ho dopravam v jinejch situacich, nez kdyz hraju.
Treba souhlasim s tim, ze huleni je v pohode na hrani, ale tak po pul roce sem zacal mit pocit, ze je ze mne docela flegmatik misto cholerika... mezitim jsem i prestal kourit, protoze mne bylo jedno ze kourim :) V hrani sme byl chopnej analizovat opravdu ruznorode detaily a bylo mne jedno, ze mne to cviceni nebavi a proste sem hral tech par hodin, ale pak jsem prisel na to, ze to docela pekne odneslo citeni a soustredeni. Po mesici a pul se do cviceni zase musim kopat, ale mam pocit, ze hraju o hodne lip, nez predtim. Nebo si to aspon vic uzivam. Dopad beru trochu negativne, ale aspon jsem diky tomu neco zjistil. Jsou to dva svety, ktere jsou naprosto jine. Kdybych mel hulit pokazdy kdyz neco nacvicuju, tak bych si musel asi postavit sklenik a po deseti letech nevim nevim. Jinak s kourenim taky muzu prestat kdy se mi zachce, jen se mi uz par let nehce :))

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

To Honza: to mi rikej, ja mam tedka uplne nesnesitelnej abstak, protoze uz nemuzu hrat skoro ctrnact dni :x :(

Archanděl

Příspěvek od Archanděl »

Nakonec se to trochu uklidnilo, jak to sleduji. Nic proti rokerum,ale je to docela nuda, tim myslim tu jednoduchost. A chlast pri hrani, tak max 1 pivko na sušáka. Jinak alkohol zpomaluje a odbourává koncentraci atd...
A s tou trávou je to taky OK. Taky se tomu musí hudebník postavit a využít to ke hraní. V takovém případě se to dá. Pro někoho je to třeba lepší než jiné drogy, ale to ja zas na tom človekovi. Skvělá vec je ABSŤÁK na hraní.
Jinak pro Huga Bose: ser na drogy, když už, tak trávu, ta tě nezničí a poznáš ty bycí jinak. (pokud neuletíš někde jinde).

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jejejej ty si ale CHYTROLÍN!!!!!!!!! velkej šéf s profi kapelou a turném po Evropě....
chtěl bych tě vidět, chtěl bych vidět hrát tvojí kapelu. A tvůj názor, že jsou tu pravděpodobně tací, kteří hrajou líp než ty..... opravdu jsi mě rozesmál a odpovídám ti: ANO jsou tu tací a je jich tu většina a je tu většina, který nepotřebujou brát žádný sračky aby se cejtili za bicíma líp, nepotřebujou to, protože maj svejch nápadů dost - pokud po dvou letech hraní zjišťuješ, že nevíš co bys zahrál a cejtíš, že ti smah dává inspiraci? - když na to nemáš střízlivej, tak se na to vyser!!!!
a tvůj názor o jednotvárnosti rokový muziky jenom přesvědčuje o tom, že víš uplný, ale úplný HOVNO :lol: .....

Tom P.
Pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 24 pro 2004 21:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom P. »

slyšeli jsme slovo boží :lol: :lol: :lol: souhlasím s každým slovem které saša napsal 8) 8)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

sasa rekl: "když na to nemáš střízlivej, tak se na to vyser!!!! " - docela dobre, toť můj názor. Kdo nemá inspiraci střízlivej, tak je muzikantská nula 8)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

hmmmm, toto téma jsem záměrně docela dlouho přecházel a teď sem u hokeje našel minutku a chuŤ SI TO PŘEČÍST.

2 Archanděl:
Jen by mě zajímalo, jestli, když říkáš že tvůj život se braním drog nezměnil a ty že si se nezměnil (není to doslovná citace), tak zda-li si to jen nemyslíš ty sám a okolí může být jinýho názoru, známe to, nejvíc je v hospodě našrot ten kterej všude vyřvává "JÁ SU ÚPLNĚ V POHODĚ"

2 Sasa:
Souhlas se vším co jsi napsal a souhlas s mým jmenovcem Radimem.

A pak jen snad, kdo chce ať fetuje, ale kdo je normální tak ať se na to vysere. NEvím jestli v této situaci platí, že vyzkoušet se má všecko....

LaLa
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 04 úno 2005 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LaLa »

Me Archanděl cim dal tim vic pripada jako nejaky s prominutim uz ze to reknu kreten, pac to co rika je uplne zcestny. Jak uz rikal sasa (se kteerym mj. v tomto vice nez aboslutne souhlasim) pokud shazujes "rockovou" hudbu kvuli jednotvarnosti a hrajes HC az metal, tak mi povez co teda pak je a neni rockova hudba??? :shock:

Nevim jestli jste si toho vsimli, ale to cos napsal v poslednim prispevku si uplne protireci s tim, cos psal pred tim! Hudba a drogy jsou zdánlivě nějakým zpusobem spjate, ale pri opravdove hudbe pokud ten clovek chce jeste neco jineho nez hudbu je to uplne mimo misu. Zkouset hulit kvuli lepsi fantazii mi prijde zcestny a casem i pro cloveka "smrtici" (vsimnete si tech uvozovek). Nechci tim nejak diskreditovat huleni, ale je absolutni rozdil, kdyz hulis rekreacne a kdyz hulis za nejakym zamerem v trochu uzsim casovym horizontu.

Jestli to takhle muzu rict - omlouvam se priznivcum tvrdis hudby - ale HC kapela je ve vetsine pripadu spise klubovejsi zalezitost -> uzsi skupina divaku -> nemuze ti preci vadit, kdyz sem das jmeno vasi kapely, ne? nebo aspon naky nahravky, pac to co rikas me vice nez udivuje a vazne by me zajimalo co tam predvadis s tou inspiraci z drog. Po 2 letech hrani ma opravdu malokdo na to, aby se vydaval do nejakych vetsich koncertnich akci (samozrejme - jsou vyjimky, ale berme v potaz prevazujici vetsinu).

Suma sumárum: za "prijatelne" dorgy pro clovek pohybujiciho se v normalni spolecnosti, nebo ktery se o to alespon snazi lze povazovat maximalne alkohol (v rel. omezene mire) a mariuhanu uzivanou spise rekreacne. Ta zminovana dan je opravdu hodne neprimo umerna ke kladum, ktere to prinasi. Nakonec jsou nejvetsi machri ti, co bici dokazou, jak rikas, poznat jinak i bez zadnych "podpurnych prostredku" a ve vysledku se jim ti, kteri k tomu mohli, nebo si mysleli, ze dospeli s nejakymy drogami nemuzou vcelku rovnat. Prirozene mi budes argumentovat 20 vyjimkami ze vsech koutu sveta, ale ti lide jsou svym zpusobem jedinecni - ber v uvahu to, ze na kazdeho z nich to dalsi tisice zkousely taky a vymklo se jim to z rukou. A tech par vyjimek se jim nekdy muze do jiste miry i rovnat, ale jejich "druhy", "nehudebni" zivot stoji za 2 howna...
Howgh :)

Pozn.: Nejspis velka cast toho, co jsem tu zminil tu jiz byla recena - jen jsem to uvedl do "mych dimenzi"... :)
Nechci tim, ale rict, ze by to predchozi bylo nejaky horsi!

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Mimo jiné rocková muzika není jen Alkehoj,Harlej,Kabát - poslechni si "Rockové oratorium", nevim od koho to je,ale je to hodně dobrý - klasický rock nejsou jen bubny,kytara a basa....ale to je v tomto tématu trochu zcestné... :roll: :roll: :roll:

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, myslim ze se ted Archandel dostava do velmi prijemne situace, kdy bud ukaze, ze je vyjimka a po dvou letech predvadi neco extra v cem mu pomohly drogy a nebo neukaze nic, coz uz mu na cti neprida

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

A nebo jen kecá a prudí, ale od toho jsem tu snad já, ne??? ;-)

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“