Rimshot (ze starého fóra)

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
Zamčeno
petst
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 05 srp 2003 10:08
Bydliště: Bratislava

Rimshot (ze starého fóra)

Příspěvek od petst »

Rimshot hram pri hutnejsich veciach na kazdy uder, pri dynamickych pasazach na akcenty - mimo akcentov hram napr. virenie len o blanu, pri jemnych veciach len ked to tam sadne napr. pri vyvrcholeni a tak... Neviem ci takyto prispevok si cakal ale ak aj nie tak som prvy co prispel.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

přímo rimšoty zněj dobře když se střídaj s normálním úderem a když to jede pěkně pomalu mám rád ten zvuk :-)))

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Vzhledem k muzice, kterou hraju, je rimshot kazdy 2. a 4. uder v doprovodu

Omar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 11 srp 2003 11:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Omar »

Mě se nejvíc líbí rimshoty na přechodech, když se to umí, tak to zní nádherně, ne vždy se mi to ale povede,že? Jinak na virbl je hraju podle ostatních, co je třeba zvýraznit, tak tam mrsknu buď čínu, crash s bubínkem nebo právě rimshot... Jo a taky ho někdy hraju, když mě prudí kytaristi...to jim hraju do ouška libé tóny :-D

Empty Ness
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 15 lis 2004 15:43
Bydliště: Rožnov p. R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Empty Ness »

No já zastávám názor, že všecko dobré se nemá přehánět jinak se to oposlouchá, takže to cpu jenom občas, třeba když valím přechod jenom na šroťák tak to z toho trčí pěkně. Jinak se mi zdá, že když trefuju paličkou co nejblíž k nějakému šroubu tak je to trochu lepší zvuk. I když na to jste už asi taky přišli... Akorát to fakt chce špunty do uší. Jo a leze to do peněz bo u toho pravidelně lámu qanta palic :cry:

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Tak to seš můj člověk :lol:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

:-) RSticku ty asi nebudeš mít rád člověka kterej v roce tuším že 1948 vynalezl ráfky Stick-Saver, pro firmu Slingerland:-) dnešní obdoba natřikrát ohnutého ráfku:-)))

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Neviděl bych to zas tak krutě, většinou paličku zk*-...... o rantl hajtky nebo o činel. A když dáš dobře mířenou ránu, tak ti nepomůže ani svědcená voda, natož ohnutý ráfek. To byc musel být také nasr... i na Hanuše a Heřta - ti je dělají dřevěné a na nich tímpádem paličky téměř neodcházejí.

A pro šťoury - těmto pánům docela fandím. - Mimochodem v Truhlářských Listech měli nedávno docela obsáhlou a zajímavou reportáž o výrobě bubnů. Možná že se to pokusím převzít a hodit sem na Sféru.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jo jo ty by bylo zajímavý:-)

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

To by bylo super, kdyby ti na to vyšel čas.

bibri
Diskutér Sféry
Příspěvky: 134
Registrován: 28 říj 2004 06:33
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bibri »

S tim drevenym rafkem souhlasim - palicky nenici, jsou sice potlucene ale v klidu.

Zas ma nevyhodu, ze se "ojede", mam ho na H&H rok a pul (buk) a ohlodal jsem uz pulku - vzhledem ke stylu take casto rezu o rafek na 2. a 4. Jak se ohloda, rimshot uz nezni, je tupy, jinak zvoni uplne nadherne... Musim ho otacet ohlodanym mistem tam, kde nehraju.

Ted jsem ale dostal novy na vyzkouseni, bukovy s palisandrovou "vycpavkou" tam, kde se to nejvic jede. Uz se tesim az ho zitra nasadim. Ma nejake nove vychytavky, zlepsuji se hosi, take jim fandim :)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

H+H jsou fakt úžasný týpci, každopádně to co dělaj, dělaj fakt dobře a navíc to i kromě fakt nádhernýho zvuku i krásně vypadá, nevim co by si moh bubeník přát víc...
minulej tejden sem měl v pazourách nějakej jejich 12" virblík (bohužel v dost žalostným stavu, asi jako muj velkej tom-naprasklej zasviněnej a absolutně otlučenej ráfek k nepoznání - vůbec nechápu, že to eště může udržet ty šrouby), na to jak byl maličkej, hrál s takovou průrazností, že by se vyrovnal (obrazně řečeno) hliníkovýmu Pearlu Tico Torres jednoho známýho... fakt se mi docela líbil, kdybych měl menší soupravičku třebas 18ti palcovej kopáček, jeden kotlík, a chtěl hrát nějaký rockabilly, tak si nevyberu nic jinýho - ovšem dát si ho jako efektovej virbl? já určitě né, když neumim hrát ani na ten svuj:-)

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“