Dvoušlapka Boost

Příspěvky na Sféře, které již zavál čas .....
Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Dvoušlapka Boost

Příspěvek od Boosty »

Slavnostně vám představuji moje dílo. :)
Teda jak jsem ji dodělal, tak mám 2. vánoce. :lol:
Nevím, co bych vám k tomu ještě řekl. Snad jen že je to nejlepší dvoušlapka na kterou jsem kdy hrál. A ještě vám můžu říct nějaké parametry:

- Nezávyslé nastavení úhlů beaterů vůči zdvihu pedálu + boční posun beaterů libovolně po ose. 4 cm prostoru u každého - což je docela dost.
(nast. výška je samozřejmost.)

- Měnitelné převodové články - řetěz, řemen, táhlo. U řemenu a řetězu eliptický převodový kotouč a u táhla široký rozsah nastavení poloměru.

- Rozmanitá nastavitelnost pružin. Vedle normálního nastavení přitahování zavitu jsou 3 pozice - pro normální zatížení, těžší a lehké. (s lehkým se vůbec nedá hrát,možná bosky)
- Nastavení páky pružiny. To by jste nevěřily jak mooc tohle ovlivní vlastnosti chodu. (kdyby někdo ze sféry měl ohledně tohoto dotaz, tak az mi pošle SZ, je to jedna z mých vychytávek,tak se o tom nechci zatím bavit naplno)

- nastavitelná pata do 4 pozic . to se hodí ke kombinování s převodovýmy články(řet. řem, pevn.) Třeba když chci posílit eliptickou reakční vlastnost směrem k rychlosti, tak šlapku předsunu hodně vpřed a naopak. Atd...
-V patě jsou jehlové ložiska pro chod beze strát a větší životnost.

- hodně si cením možnosti výměny pedálu (i s patkou)
během několika sekund si vyměním samotný pedál za jiný.
Tohle nemá sice nic moc co by do funkčnosti, ale pokud mě omrzí čumět pořát na ten samej tvar, tak ... Taková sbírka tvarů je v pohodě, jeden do zkušebny, druhý na konzerty a tak..
- v pohodě je to, že celou šlapku během několika minut rozložím na kousíčky.
- pak další vychytávky, které se mi už nechcou rozepisovat, protože se mi chce spát, ale jinak celkově mi nabízí dost možností laborování a to ještě nemám projite všechno. Mám asi 3 nastavení, s kterýma se mi hraje dobře a za zbytkem se moc neženu.

Abych moc nekecal tak tady to je. Trochu v improvizovaně předvedené ale přece. (fotky nic moc, focené na rychlo a ty hnusné beatery jsou z mé staré 2šlapky tak si jich nevšímejte (neměl jsem filc, ale beatery poreším postupně)
http://boost.sweb.cz/
Naposledy upravil(a) Boosty dne 29 říj 2005 01:53, celkem upraveno 1 x.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Boosty, musim uznat, že jsi kurevsky šikovnej. Doufám, že bude někdy příležitost si tu šlapku vyzkoušet. Vypadá pěkně. Gratuluju

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Kurevsky je slabé slovo. Je to parádní. Moc se mi líbí pedál :D

Had
Pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 18 srp 2004 09:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Had »

Tak tohle je sada....když někdo umí, umí...fakt dobrej

homo.erectus
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 bře 2005 15:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od homo.erectus »

BOOSTY, šikovník si Ty!! Máš určite k dispozícii kvalitné obrábacie stroje, keď si toto zostrojil!!! Mám otázku, kde sú rozdelené poloosi? V tom prevodovom kotúči na ktorý sa navíja reťaz?!

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Je výborná. Škoda jen, že si šlapku nikdy nesetrojím sám, takže si jí budu muset vždy dojít koupit. Holt kdo umí, ten umí....

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

homo.erectus: jo. přesně tam.

homo.erectus
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 bře 2005 15:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od homo.erectus »

BOOSTY, aj keď si to tam nalisoval určite s dobrým presahom, budú ložiská pomerne veľa namáhané. A to aj tým smerom na ktorý nie sú konštruované. Máš to síce celé stiahnuté pomocnou výztuhou pod poloosami, ale ja by som os podoprel o pomocnú výztuhu a dal tam ešte jedno ložisko. Je asi jedno z ktorej strany. Každopádne sa teším na Tvoju zdokonalenú šlapku, už táto vyzerá FAMÓÓÓZNE !!! Keď ešte použiješ predimenzované ultrakvalitné materiály, môžu sa ísť ostatní výrobcovia so svojimi šlapkami schovať... :twisted: :twisted:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Boosty, fakt hoosty ! Elegantni metalovej dizajin, spousta nastaveni...pokud jsi pouzil kvalitni matros, tak tam nevidim chybu...Gratulace !

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

homo.erectus píše:,... aj keď si to tam nalisoval určite s dobrým presahom, budú ložiská pomerne veľa namáhané. A to aj tým smerom na ktorý nie sú konštruované. Máš to síce celé stiahnuté pomocnou výztuhou pod poloosami, ale ja by som os podoprel o pomocnú výztuhu a dal tam ešte jedno ložisko. Je asi jedno z ktorej strany...
moc tě nechápu,ale to neřeš, mám to podchycené. 8)
Atlet píše:Boosty, fakt hoosty ! Elegantni metalovej dizajin, spousta nastaveni...pokud jsi pouzil kvalitni matros, tak tam nevidim chybu...Gratulace !
na matroši jsem nešetříl - je to celé z ocely a jen některé součásti a pedály jsou z leteckého hliníku. Mělo by to vydržet. Váží přes 6 kg - když metal, tak metal!! :D


Jinak ještě vymyslím nějaké výměné pedály. Pak nafotim detaily ŘETÍZKU, ŘEMÍNKU A TÁHLA. a celé to natočím v akci, .. až výjde čas. :)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Boosty, klobouk dolů, vypadá to vemi zajímavě, rád to někdy vyzkouším :-)
Doufám že brzo vyřešíš i dětské neoci, které se asi vyskytnou, a bude ti sloužit po stovky let :-)
*Morph.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Boosty píše:...Jinak ještě vymyslím nějaké výměné pedály...
kdyby měl někdo nějaký přijatelný návrh pro tvar pedálu, třeba uplně něco jiného než metal, tak rád příjmu. A pokud bude fakt dobrej, tak pojmenuji po něm :)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Velice se skladnim, fakt designove super slapka, jsi kluk sikovna.
Na to abys sis vyrobil extra futral. Kdyz mi bylo 15 tak jsemsi udelal
dvojslapku z amatek. No vydrzela mesic, pak ty klouby sly do pic..
Ten kloubovej prevod je taky selfmade ?? Tam je treba potreba fakt
dobrej matros, jinak to jde brzo do haje zelenyho.
Ale jinak by se mohli vyrobci fakt inspirovat, ten design si nech patentovat :P

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

mates píše:Velice se skladnim, fakt designove super slapka, jsi kluk sikovna.
Na to abys sis vyrobil extra futral. Kdyz mi bylo 15 tak jsemsi udelal
dvojslapku z amatek. No vydrzela mesic, pak ty klouby sly do pic..
Ten kloubovej prevod je taky selfmade ?? Tam je treba potreba fakt
dobrej matros, jinak to jde brzo do haje zelenyho.
Ale jinak by se mohli vyrobci fakt inspirovat, ten design si nech patentovat :P
Ty klouby jsou z prvotřídní oceli , vyábí to firma v ČR, jsou kvalitní, to se nebojim,když jsem je měl poprvé v ruce, tak jsem se doslova lekl :shock: "co to jééé" Představ si že ten kloub nešel pomalu postavit na stojačku (myslím aby byly osy obou částí v jedné a to svisle ose) Vrchní část okamžitě přepadla s jakou to chodí lehkostí. To jsem musel opravdu minutu hledat přesný střed, aby se udržel v pozici.

a stím patentem, to máš pravdu jak prase - dlouho to nenechám otálet, co kdybych to jednou vyráběl sériově :) uvidím o kolik bude lepší verze 2

homo.erectus
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 bře 2005 15:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od homo.erectus »

To BOOSTY: Skrátka, poloosi sú spojené v mieste kladky na ktorú sa navíja reťaz. V tomto mieste pri zošľapnutí pôsobí na os najväčšia sila. Keďže je v tom mieste os prerušená bude sa akoby ohýbať. Ak nie hneď, tak časom. ...alebo som potom z toho sprostý, a rád si to nechám vysvetliť, naozaj :D . S Tvojou šikovnosťou a možnosťami by som možno zvolil koncepciu ako je pri DW9000, kde je jedna priebežná os a na nej je navlečená os druhá. Takže tam nehrozí žiadny ohyb. Ale to DWčko je žiaľ nahovno vyrobené, s veľkými vôľami a kurevsky ťažké-rotuje tam priveľká hmotnosť železa.Alebo koncepciu Sonor Giant Stepu... Rád by som videl detailnejšie fotky, ak sa nebojíš :twisted: :twisted:

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

to homo.erectus: to je samozřejmé, když je oska jen tak přerušená a ještě v místě největšího náporu, tak se bude logicky prohýbat - teda pokud to není zabespečeno určitými konstrukčními prvky (které ti neřeknu) a přesností ve výrobě (na setiny milimetru) :wink: - v takovém případě nejde poznat, že to jsou dve osy a drží to až přeqapivě pevně, bez prohýbání :twisted: Z fotky bys toho moc nepoznal a výkresy ani technologické postupy určitě vystavovat nebudu. Šmitec - tak proto to neřeš :wink:

Dudi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 19 čer 2005 14:55
Bydliště: Úvaly,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dudi »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: WAW....nemam slov!!!!!!!!!!!!!!!!!!

youda
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 17 črc 2005 15:49
Bydliště: Praha, Hodonín

Příspěvek od youda »

homo.erectus píše:To BOOSTY: Skrátka, poloosi sú spojené v mieste kladky na ktorú sa navíja reťaz. V tomto mieste pri zošľapnutí pôsobí na os najväčšia sila. Keďže je v tom mieste os prerušená bude sa akoby ohýbať. Ak nie hneď, tak časom. ...alebo som potom z toho sprostý, a rád si to nechám vysvetliť, naozaj :D . S Tvojou šikovnosťou a možnosťami by som možno zvolil koncepciu ako je pri DW9000, kde je jedna priebežná os a na nej je navlečená os druhá. Takže tam nehrozí žiadny ohyb. Ale to DWčko je žiaľ nahovno vyrobené, s veľkými vôľami a kurevsky ťažké-rotuje tam priveľká hmotnosť železa.Alebo koncepciu Sonor Giant Stepu... Rád by som videl detailnejšie fotky, ak sa nebojíš :twisted: :twisted:
Plně s tebou souhlasím s tím ohybovým momentem. To bylo první, co mě při pohledu na uložení hřídelí napadlo. Přesah by neměl být moc velkej, vesměs se průměr ložiskového čepu volí do neznatelné vůle (max 0. 02 mm), stačí kouknout do tabulek. Nemá smysl to tam rvát na fest. Věřme empiricky ověřeným doporučením.

Boosty, seš fakt fraje!!! :lol: Koukám jako blázen. Snad aby sis vyřídil živnosťák, ne?

homo.erectus
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 bře 2005 15:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od homo.erectus »

BOOSTY, technické výkresy ani technologické postupy nechcem, božechráň!!!! Len ma zaujímalo ako si vyriešil tie poloosi. Ale už som prišiel na to ako si to spravil... :twisted: Pružnosť-pevnosť, metóda konečného prvku, časti strojov... toto sú zaujímavé strojárske predmety, a tento konštrukčný prvok ktorý si použil sa v strojárine využíva. Vychytaj tomu muchy, požičaj ju Doxovi nech ju dlhodobo testuje :D a začni to vyrábať, ja si týmto objednávam jeden kus!

Phoenix alias boosty2

Příspěvek od Phoenix alias boosty2 »

boosty boosty už se těším až udělám basu a pořádně si zahrajem :twisted: nevím ale pošlu ti tu kapelu a pak uvidíš že se ti to bude líbit. ještě vychytáme tvoje bicí a muzika je tady :D

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Tak chlapci, pravě začínám dělat verzi 2. Opravdu našláplou brutalitku, vedle které bude 1. verze jenom jako felicie vedle superb. A beztak, až ji budu dodělávat, tak mi v hlavě bude vzrůstat verze 3 :lol: :lol:
A taky plánuji několik designů, nejen M*E*T*A*L*! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Bude pak možný si u tebe objednat šlapku? Nechtěl bys přijet na nějakej sraz? Strašně rád bych jí vyzkoušel.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

:lol: Dneska jsem poprvé spatřil, sice jen v modelu, jak bude druhá verze vypadat a můžu říct, že když jsem je dal vedle sebe, tak se mi 1. verze vůbec nelíbí, je pěkně hnusná. Sice ta druhá bude to samé, ten samý design, ale je o doost upgradovaný.Vylepším ještě trochu nastavení a Taky se pokusim, aby chodila nejlíp :twisted: Musím se prostě překonat, ale hrát budu už asi na 1.Boost šlapku, trochu jsme k sobě přirostli a taky pocituji, že se na ty nohy lepším,protože mě to víc baví, tak tu novou buď střelim, nebo ji někde vystavím :)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

hustéé, teď jsem objevil v mojí šlapce skvělý trenažér jen tak bez beaterů a žádného přípravku navíc. Sice to není přímo simulace úderu na blánu ale je to taky ok. Je to na výdrž a posílení impulzu vysílaného z mozku do nohy.Potřebuji to na levačku, ta někdy neposlouchá jak by měla.
Jde jen o nastavení pružin. Odpor mám na těžko ale není to jen o nastavení odporu. Vlastně po celou dobu pohybu mám stejný odpor (nezvyšuje se v závyslosti na natažení pružiny) a na konci (v malé výseči) jde pružina dost těžce, tak že to simuluje doraz.Je to takový volný doraz, kderý lze překonat vyvinutím větší síly. Je to suprová záležitost, na kterou jsem přišel až teď, když tu šlapku mám doma.Zatím jsem se v ní moc nerýpal. Jsem rád jak prase, že ji mám a škoda, že ji nemužu předvést někomu ze sféry :(

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Ale můžeš, přijeď na sraz :wink:

Zamčeno

Zpět na „Archiv Sféry“