Vyměnit či nevyměnit?

Postřehy, která jo, která ne, a která to má ráda tvrdě a která to má ráda s citem a pomáááálůůůůůů:-)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Vyměnit či nevyměnit?

Příspěvek od Botisko »

Mám bicí Mapex Q a uvažuju, jestli mám přeblanit tomy. Problém je v tom, že bicí bych chtěl v létě/na podzim prodat, ale zároveň se nám rozjíždí kapela - na jaro se plánují koncerty - a chtěl bych, aby z nich vylezl nějaký slušný sound. Do studia se nechystáme; bylo by to čistě na koncerty. Blány mam aktuálně pinstripe (2 tom tomy a 1 floor) a na bicích mi visí už snad 4 roky. Sice na ně nehraju nějak pravidelně (hlavně cvičím na el. bicí), ale řekl bych, že ten věk se na nich musel podepsat.

Chtěl bych znát Váš názor, jestli to má smysl přeblanit nebo to ten cca půlrok s nima dohrát?

V případě výměny jsem uvažoval buď opět pinstripe nebo emeperor. Zajímalo by mě hlavně, jestli i na těch Q-čkách by emperory zněly?

Díky moc za Vaše odpovědi.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Vyměnit či nevyměnit?

Příspěvek od Moleek »

Bicí se lépe prodávají s vyměněnými blánami - hlavně pokud ten rozdíl je vidět i vizuálně - to na začátečníky funguje dost.
A je tu ještě jedna možnost - tedy pokud nové bicí hodláš kupovat ve stejných rozměrech - Kup si nové blány, staré někde ulož, a až budeš bubny prodávat, tak tam dej ty staré a ty nové ti zůstanou do rezervy, "kdyby něco"

Maiden
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 24 bře 2006 18:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyměnit či nevyměnit?

Příspěvek od Maiden »

souhlasim s tim co pise Moleek.

ted k tomu jestli Pinstripe nebo Emperor. Uz asi 5tym rokem mam basix custom a ze zacatku jsem tam porad cpal pinstrpy s tim ze se to lehce ladi a vydrzi to. nedavno jsem tam vsak konecne soupnul clear emperor a musim rict ze jsem byl dost prekvapenej. jsou samozrejme vic melodicky ale porad v poho basovy a hlavne nepreznivat tj ten stripe tam vubec nechybi (je pravda ze to umim lip naladit atd). takze za me byc doporucil emperory. osobne se tesim az mi "odejdou" a ja tam soupnu evans G2 coated (u rema bych coated na tomy nedal pac maj podle mi zkusenosti ma jejich piskovani o dost horsi zivotnost)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyměnit či nevyměnit?

Příspěvek od pete77 »

dej Emperor,ale z vlastní zkušenosti vím ,že na těch koncertech a ještě když je to v klubu,randál jak kráva, tak nové blány nikdo nepozná,já měním jen na snare jak už to pískování je pryč:)

Odpovědět

Zpět na „Blány, blanky, blaničky“