Blána na šroťáku povoluje

Postřehy, která jo, která ne, a která to má ráda tvrdě a která to má ráda s citem a pomáááálůůůůůů:-)

Odpovědět
tonyskate
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 srp 2013 12:07

Blána na šroťáku povoluje

Příspěvek od tonyskate »

Zdravím, už asi rok hraji na bicí a v posledních měsísích mě zlobí šroťák (Mapex Voyager 13x5), jehož blána (Coated Emperor X) se mi tak po písničce dvou povolí. Je pravda, že hraji docela tvrdě, ale nezdá se mi, že by to mělo takový dopad. Přece jen po světě je spousta bubeníků, kteří hrají daleko tvrději, a také po dvou písničkách nedopínají blánu. Zkrátka odehraji třeba dvě písničky a můžu na blánu zatlačit dlaní a jemně, ale zcela viditelně, se prohne, protože některé šrouby úplně povolily. Zkoušel jsem normální napnutí, protože jsem to nechtěl přehánět, ale povolí to, ať už napnu hodně nebo méně, ale při silnějším napnutí to samozřejmě vydrží více a je fakt, že z Emperoru se tak lépe dostává zvuk. Problém v bláně samotné nejspíše nebude, případně není problém vyměnit, ale chtěl jsem ještě slyšet i názor dalších hráčů. Jestli to třeba není obručí (zkoušel jsem pootočit, jestli není špatná na nějakém místě, ale šrouby se povolují různě), šrouby, zkrátka obecně HW, případně možná přímo snarem. Průběžně se povolují i šrouby na rezonanční bláně, ale to sem zaregistroval až mi teď, když dva šrouby vypadly na zem :-). Dotažené byly, před pár týdny jsem tam dával Ambassador Hazy.

Děkuji za případné odpovědi a rady.

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blána na šroťáku povoluje

Příspěvek od dadoch »

Šrouby se mi povolovaly na všech virblech, ale jen v místě kontaktu paličky s ráfkem. Děje se to jak u ohejbanejch, tak dřevěnejch ráfků.

Řešením asi bude nějaká měkká gumová podložka, nebo rovnou zámek: http://www.drumextra.cz/znacky/gauger-percussion/

tonyskate
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 srp 2013 12:07

Re: Blána na šroťáku povoluje

Příspěvek od tonyskate »

dadoch píše:Šrouby se mi povolovaly na všech virblech, ale jen v místě kontaktu paličky s ráfkem. Děje se to jak u ohejbanejch, tak dřevěnejch ráfků.

Řešením asi bude nějaká měkká gumová podložka, nebo rovnou zámek: http://www.drumextra.cz/znacky/gauger-percussion/
O existenci těch zámku jsem neměl tušení, už jsem objednal, díky za tip.

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blána na šroťáku povoluje

Příspěvek od dadoch »

Ale že ti lítaj šrouby z rezonanční blány je asi trochu extrém.


fuj to je oskliva veta, je to vubec cesky?!

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Blána na šroťáku povoluje

Příspěvek od DavyGrolton »

Najviac sa mi pozdáva riešenie zakontrovať skrutky maticami, tak ako je to na Pearl Ian Paice Signature Snare.
http://www.brucelthedrummer.com/images//snare/paice.jpg

Prípadne vymeniť všetky skrutky za Nylonlock tensionrods, Tightscrew Tensionrods alebo Rhythmtech Tensionrods. Lacné to ale nebude.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Blána na šroťáku povoluje

Příspěvek od Posluchac »

Mé Amati z r. 1986 měly podobné kontramatky :))) Mám je někde ještě v záloze:))

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Blána na šroťáku povoluje

Příspěvek od DavyGrolton »

Ano, na niektorých Amátkách boli tieto matice, ale použitelné sú len so skrutkami so závitom M6, na 7/32" US budú lietať.

Odpovědět

Zpět na „Blány, blanky, blaničky“