EVANS blány na metalcore

Postřehy, která jo, která ne, a která to má ráda tvrdě a která to má ráda s citem a pomáááálůůůůůů:-)

Odpovědět
White pawn
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2013 23:50

EVANS blány na metalcore

Příspěvek od White pawn »

Zdravím všechny bicmeny,

kupuju nový blány a chtěl bych vás poprosit o radu. Dřív, než mě někdo ukřižuje, chci říct, že vím, že záleží na stylu ladění, tvrdosti hraní apod. Nemusí to být zevrubný pojednání, zajímá mě spíš osobní názor a zkušenost, do čeho byste šli na mém místě.

Hledám blány na metalcore. Mám nevrtaný javorový bubny o rozměrech 10x8, 12x8, 16x14 a 22x20, bubínek bude ocelovej 14x7. Mám nějakou rámcovou představu - určitě bych chtěl jít do EVANS a tomy budou EC2 hrací + G1 rezonanční. Co se týče kopáku, rozmýšlím mezi kombinací EMAD + REMAD a EQ3 + EQ3. U bubínku zase váhám u hrací blány mezi ST a Genera HD a v obou případech jestli klasickou verzi anebo dry verzi s dírkama; rezonanční bude Hazy 300.

Budu vděčnej za každej názor :) Díky za váš čas.

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: EVANS blány na metalcore

Příspěvek od Brady666 »

na šlapák doporučuju EMAD Onyx (ty jsem měl na bejvalejch bubnech) a teď tam mám EMAD Coated

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: EVANS blány na metalcore

Příspěvek od Žilkoslav »

Na takovouhle palbu bych doporučil na kopák Evans Emad (rezonanční Evans Onyx resonant) na tomtomy Evans EC2 Frosted (rezonanční Evans G1) a na bubínek Evans Power Center Reverse Dot (rezonanční Evans Hazy 300).

Na tvrdou hudbu je to dobrý.

Jinak osvědčenou kombinací na tomy je Evans G2 jako hrací a rezonanční Evans Genera Resonant. Tim nezkazíš nic.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: EVANS blány na metalcore

Příspěvek od Posluchac »

Já jsem jen v údivu, že jsou tak rozšířeny javorové bicí v tvrdé muzice, když zejména levnější javorové soupravy nemají oproti bříze ostrý attack, zvuk je v rychlých tempech pak až takový zahuhlený, tyto bubny se tolik neprosazují bez ozvučení ...

Ještě mne napadlo, že beater ke šlapce/dvoušlapce by měl být tvrdý -filc nebo plast, kvůli jasné ráně.. Dobré jsou z mé zkušenosti Pearl a DW, počínaje cenově tímto - http://www.drumcenter.cz/eshop/beater-p ... 81655.html

A ještě k malému bubínku. Sám mám ocelový nerez 14.8 palců, spojovaný korpus se dvěma prolisy, vyrobený ještě za bolševika jako melouch v továrně na hračky. Abych ho ukočíroval, musel jsem tam dát úderovou Evans ST Dry s dírkami po obvodu. A nemusím nic přitlumovat. Dobrý zvuk.
Naposledy upravil(a) Posluchac dne 25 led 2014 21:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: EVANS blány na metalcore

Příspěvek od Brady666 »

k tomu beatru... s plastem mám blbý zkušenosti, daleko víc odskakuje od blány... je to teda určitě o zvyku, ale tvrdej filc je podle mě lepší

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: EVANS blány na metalcore

Příspěvek od Sheafraidh »

Nevim, jestli tomy EC2 moc nepretlumi - mam G2 a jsou docela v pohode - zalezi asi, jaky ty bici maji "tah"...
U virblu, na to zklidneni, je urcite dobra zminena ST Dry (na ocel jsem ji pouzival) - ale jinak mam tu Reverse Dot, ted nevim presne jakou (na brezovem snare)...
Kopak nevim, zatim mam Remo Powerstroke 3, ale hlavne to chce blanu hodne povolit, aby mela pruraznejsi zvuk a pak se taky spis priklanim k filcovym beaterum.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: EVANS blány na metalcore

Příspěvek od Bobroněnko »

S tím beaterem bych naopak nesouhlasil. Pokud jde o *zvuk*, pak asi filc lepší je, ale na koncertech je dle mýho lepší jít i klidně do dřeva. Myslím si, že to jednoznačně prospívá srozumitelnosti kopáku. V tomhle jsou super ty levný mapexácký trojstranný beatery filc/plast/dřevo.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: EVANS blány na metalcore

Příspěvek od Žilkoslav »

Sheafraidh píše:Nevim, jestli tomy EC2 moc nepretlumi - mam G2 a jsou docela v pohode - zalezi asi, jaky ty bici maji "tah"...
U virblu, na to zklidneni, je urcite dobra zminena ST Dry (na ocel jsem ji pouzival) - ale jinak mam tu Reverse Dot, ted nevim presne jakou (na brezovem snare)...
Ani nepřitlumí, spíše zkrátí dozvuk, proto raději používám také ty G2. Co se týče blány Power Center, tak pokud je to verze Reverse Dot, tak je ten "dot" nalepenej zespodu. Mám jí dva měsíce a loupe se písek, což se mi u ambassadorky nestávalo, takže příště raději zkusím sahnout po verzi s "dotem" nahoře. Jinak jí mám taky na březovym bubínku a jsem se zvukem velmi spokojenej. :)

Odpovědět

Zpět na „Blány, blanky, blaničky“