Evans blány na tomy a virbl

Postřehy, která jo, která ne, a která to má ráda tvrdě a která to má ráda s citem a pomáááálůůůůůů:-)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Evans blány na tomy a virbl

Příspěvek od Brady666 »

Zdar, chci vyměnit blány na virblu a tomech a jelikož jsem zatím vždy měnil na Rema, tak bych chtěl zkusit Evans, ale nechám si poradit, protože se v nich moc neorientuju :-)

Přechody mám 13×11; 14×12; 16×16; 18×16... momentálně tam mám pinstripe ebony hrací a ambassador ebony jako rezonančku...

Na virbl 14×8 jsem zkoušel jetou hydraulic black coated a buď je ta blána už za zenitem nebo jsem to blbě naladil, ale znělo to tak nějak "zprdele"...

Na virbl bych chtěl zkusit ST Dry a 300. Na tomy G2 clear (nebo coated) a G1 clear (nebo coated) jako rezonančku. Písek na tomech jsem ještě neměl, ale včera jsem na to hrál na jedněch bubnech a znělo to dobře... takže spíš bych od vás očekával, že mi případně navrhnete jiný kombinace nebo odsouhlasíte tohle a poradíte jestli písek nebo čirý :-)


Předem díky :-)

White pawn
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2013 23:50

Re: Evans blány na tomy a virbl

Příspěvek od White pawn »

Zdarec, taky jsem teď řešil nový blány EVANS a ještě jsem je teda nekoupil, ale co jsem se porozhlídnul a dozvěděl tak to, co píšeš, je docela dobrá volba.

Na tomy určitě zvaž ještě EC2, jsou takový basovější. Záleží co hraješ za styl - ale soudě podle počtu tomů to jazz asi nebude :mrgreen: Dá se to i nakombinovat, např. G2 na dva menší tomy a EC2 na kotle, ale já třeba půjdu do těch EC2 kompletně a to mám tomy 10,12,16.

Na bubínek je ST/ST dry jedna varianta, druhá je Genera HD/Genera HD Dry, ty se používaj častějc. Budu kupovat tu Generu HD na ocelovej bubínek 14x6,5 s tím, že kdyby to přeznívalo, hodím na to drumgel.

Jinak ty rezonančnky G1 a 300 jsou určitě dobrý.

Tož ať ti to hraje ;)

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Evans blány na tomy a virbl

Příspěvek od Brady666 »

tak ST Dry/300 na virbl je jasná volba... vezmu je 2x, zkusím to jak na 14×8 javor tak na 14×3,5 ocel :-)

a ty přechody a kotle... zatím se přikláním nejvíc, jak jsem psal, ke G2/G1... ale spíš by mě zajímalo, jestli teda písek nebo čirý...

White pawn
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2013 23:50

Re: Evans blány na tomy a virbl

Příspěvek od White pawn »

No jestli hraješ něco tvrdšího, tak spíš ty čirý ne?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Evans blány na tomy a virbl

Příspěvek od Žilkoslav »

Měl jsem G2 Coated / G1 na březovym bubnu, neni to zlý, ale je to spíš na nějakej klasickej rock, blues, funk, ve tvrdší hudbě spíš vyniknou čirý, jak píše White pawn. Já mám teď kombinaci G2 / Genera Resonant a jsem nejspokojenější, co jsem kdy byl.

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Evans blány na tomy a virbl

Příspěvek od Brady666 »

ok, zkusím teda G2 clear / G1 clear :-)... už asi jenom proto, že G2 coated 18" není skladem nikde :-)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Evans blány na tomy a virbl

Příspěvek od Žilkoslav »

To je rozumná volba! Jistě budeš spokojen. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Blány, blanky, blaničky“