Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Postřehy, která jo, která ne, a která to má ráda tvrdě a která to má ráda s citem a pomáááálůůůůůů:-)

Odpovědět
dysharm
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 07 led 2013 20:44

Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od dysharm »

Zdravím všechny,měl bych na vás dotaz.Mám bicí yamaha yd serii,doteď sem na nich používal čiré blány Remo pinstripe,jenže už jsou dlouho hrané a navíc teď jdeme s kapelou za měsíc do studia,tak bych je chtěl kompletně osadit novými blánami.Chtěl bych přejít z čirých,na pískované,asi zase Remo.Ty čiré blány měly takový hlubší zvuk,jenže pískované sem nikdy neměl,tak nevím,jak to teď bude znít.Co si o tom myslíte??O zvuku pískovaných blan na bicích jako mám já???
Přílohy
4c6e509706e1383d71c95e57c.jpg

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od Šupi »

Ono je řada dalších faktorů kromě toho jestli jsou čirý nebo pískovaný - záleží na tloušťce, vrstvách, tlumících prstencích, terčíků, atp. Mrkni na youtube, tak určitě budou nějaký comparison testy...a za sebe doporučuju zkusit taky Evans ;)

dysharm
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 07 led 2013 20:44

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od dysharm »

Děkuju.Jinak,já vím,že se takhle těžko radí a že to závisí na spoustě věcí,ale tak za zeptání člověk nic nedá,že jo :) Nezbývá nic jiného,než to vyzkoušet a pak se uvidí.Ještě jednou díky.

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od Plesnivec »

Zkus si, pro získání základního přehledu v tématu, přečíst tuto etudu přeloženou zdejším váženým členem Samem Jr...
http://ulozto.cz/x6ykr4S/bible-ladeni-b ... oju-v3-pdf

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od Medák »

Níže je neúplný přehled blan od Rema a Evans - dvou předních výrobců. Vyrábí se v různých provedeních: coated - pískovaná/clear - čirá/suede - semiš, mléčná, Fiberskyn. Pískované nebudou hlubší než čiré, ale spíš kulatější (teplejší). Čiré zase mají větší atak, v tvrdé hudbě se líp prosadí - zůstal bych tedy u nich. Jestli chceš Remo, tak se přimlouvám za Emperor clear na tomy, Powerstroke 3 clear na kopák a Controlled Sound coated na rytmičák.

Jednovrstvá:
REMO Ambassador
REMO Ambassador X
Evans G1
Evans G12
Evans G14
Jednovrstvá s tlumícím prstencem:
REMO PowerStroke 3
REMO Powerstroke X
Evans Genera
Evans Genera Dry (dírky po obvodu)
Jednovrstvá se zpevněným středem:
REMO Controlled Sound
Evans Power Center
Evans Power Center Reverse Dot
Evans EC1 Reverse Dot (s vestavěným tlumícím prstencem)
Dvouvrstvá:
REMO Emperor
REMO Vintage Ambassador
REMO Vintage Emperor
Evans ST
Evans ST Dry
Evans EC (s vestavěným tlumícím prstencem)
Remo Pinstripe
Evans G2
Evans Onyx
EVANS 14" Hydraulic Blue
Dvouvrstvá s tlumícím prstencem:
REMO PowerStroke 4
Evans Genera HD
Evans Genera HD Dry
Dvouvrstvá se zpevněným středem:
REMO Emperor X
Evans™ Heavyweight
Evans EC Reverse Dot (s vestavěným tlumícím prstencem)

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od Plesnivec »

Imponující přehled.... domnívám se však, že neméně důležité jsou rezonančky, protože rozdílem ladění mezi vrchem a spodkem tvoříme celkovou barvu...jak samozřejmě víš... (ze zdejšího fóra znám Tvé imponující znalosti, m.j. elaborát o činelových slitinách... :lol: )

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od Medák »

Plesnivec píše:Imponující přehled.... domnívám se však, že neméně důležité jsou rezonančky, protože rozdílem ladění mezi vrchem a spodkem tvoříme celkovou barvu...jak samozřejmě víš... (ze zdejšího fóra znám Tvé imponující znalosti, m.j. elaborát o činelových slitinách... :lol: )
To nejsou znalosti ale Google 8) Udělal jsem si takový přehled pro sebe, abych se v tom množství líp orientoval, tak jsem to sem hodil. Se spodníma blánama souhlas!

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od Plesnivec »

Jen se nestyď, strejda Google občas poradí, ale důležité je, umět se zeptat... :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od Bobroněnko »

A komu tím seznamem prospějete, co? :-D
Hele, stejně si to každej musí vyzkoušet. To je furt dotazů jestli čirou nebo pískovanou. Jasně, každej, kdo to nikdy nezkusil, o tom přemejšlí, to je naprosto logický a v pořádku, ale stejně jediná správná odpověď je vždycky "jdi a zkus to".

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od Sheafraidh »

... nebo "jdi a zkus to u nekoho, kdo to uz tak ma" :)

Hehe, a co teprve blany cire s piskovanymi rezonancnimi :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od Bobroněnko »

a co teprve bez rezonanček!

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od Plesnivec »

...a kdybys to natriggeroval, můžeš hrát i na krabice od margarínu... :lol:

dysharm
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 07 led 2013 20:44

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od dysharm »

Takže tomy sem osadil evanskama g1 a rezonančky taky evans genera resonant,nezní to špatně,teď je jen ohrát ať mají lepší zvuk,kopák sem osadil evans gmad a rezonanční evans emad,tady bych chtěl asi ještě hlubší zvuk,ale ten zkusím dopilovat vnitřním polštářem,třeba to pomůže.Jen s virblem mám maličko potíže,je to základ k sestavě ze dřeva a osadil sem ho spodní čirou ambasadorkou a horní remo emperor pískovanou,ale zvuk je šílený,což bude asi tím,že emperorka je fakt tlustá,zkusím ji vyměnit za pískovanou ambasadorku,tak snad se zvuk zlepší.Jinak děkuju moc za rady a tipy ;)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od gu-staff »

dysharm píše:Takže tomy sem osadil evanskama g1 a rezonančky taky evans genera resonant,nezní to špatně,teď je jen ohrát ať mají lepší zvuk,kopák sem osadil evans gmad a rezonanční evans emad,tady bych chtěl asi ještě hlubší zvuk,ale ten zkusím dopilovat vnitřním polštářem,třeba to pomůže.Jen s virblem mám maličko potíže,je to základ k sestavě ze dřeva a osadil sem ho spodní čirou ambasadorkou a horní remo emperor pískovanou,ale zvuk je šílený,což bude asi tím,že emperorka je fakt tlustá,zkusím ji vyměnit za pískovanou ambasadorku,tak snad se zvuk zlepší.Jinak děkuju moc za rady a tipy ;)
Jen doplním, že blány na kopáku jsi zřejmě dal obráceně (spíš jsi to jen obráceně napsal), a na virbl bych zkusil Evans ST Dry, nezněla mi špatně na žádném virblu, rezonančku dávám Hazy 200. Pokud chceš z kopáku dostat hlubší zvuk, nech Emad úplně volný a použij tlustší prstenec, jen dotáhnout šrouby prstem a pak cca 1/2 otáčky klíčem, a výšku tónu dolaď rezonančkou. Tal to dělám já, ale samozřejmě existuje x dalších způsobů, ne každý funguje na každém kopáku.

dysharm
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 07 led 2013 20:44

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od dysharm »

Napsal i osadil sem ty basové blány správně,22" GMAD Clear Evans a rezonanční 22" EMAD Resonant.Zkusím to ještě poladit a uvidím co z toho vyleze.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od gu-staff »

dysharm píše:Napsal i osadil sem ty basové blány správně,22" GMAD Clear Evans a rezonanční 22" EMAD Resonant.Zkusím to ještě poladit a uvidím co z toho vyleze.
Aha, no vidiš, moje blbost :D
Každopádně jsem dřív bojoval s kopákem (EMAD, PW3), snažil jsem se výšku tónu ladit na úderový bláně, a rezonančku jsem nechával co nejvolnější, a pak jsem na nějakym videu na Youtube viděl jak to někdo udělal přesně obráceně. Tak jsem to zkusil, a zafungovalo to. Ale co se líbí mně, nemusí se líbit tobě, co funguje na mym kopáku, nemusí fungovat na tvym atd...prostě je to velká alchymie. Když jsem koupil novou soupravu, nemohl jsem se dohrabat vůbec k naladění, až jsem už začínal bejt nasranej, že to snad nebude hrát nikdy. Ale vyzkoušel jsem tuny způsobů a nakonec jsem spokojenej. Nebo jsem si prostě zvyknul :twisted:

dysharm
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 07 led 2013 20:44

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od dysharm »

Vůbec nic se nedejě :) Jo,v tomhle máš naprostou pravdu,je to věda a chce to zkoušet a hledat.Já právě takovéto přelaďování ještě nedělal,tak sem to zkusil aspoň tady.Každá rada dobrá.Děkuju

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od gu-staff »

Osobne mam dobrou zkusenost s Tune-botem, v podstate se da rict, ze tomy mam naladeny podle jedny z variant, kterou nabizeji na jejich webu a pokazdy mam radost, kdyz na ne bouchnu, jakej maj krasnej zvuk. Virbl jsem ladil metodou pokus-omyl, a kopak tak, jak jsem psal vyse. Doufam, ze si taky na ten "svuj" zvuk prijdes.

dysharm
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 07 led 2013 20:44

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od dysharm »

Tune-botem???To slyším prvně :D Ach já zelenáč :D

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Rozdíl mezi čirou a pískovanou.

Příspěvek od gu-staff »

dysharm píše:Tune-botem???To slyším prvně :D Ach já zelenáč :D
Ale nejsi, já jsem se tomu dlouho smál, protože mi to přišlo jako taková elektronická sračička pro lidi co neuměj ladit (a to já přece umim...!). Ale nakonec jsem ho koupil a nelituju. Nejde o to, že by člověk neuměl naladit spodní blánu třeba o 3 půltóny níž, ale docela mně překvapilo, že když člověk dolaďuje šrouby, aby zněla blána u všech +- nastejno, a pak to vezme touhle sračičkou, tak najednou dolaďuje dál, a nakonec zní každej blána u každýho šroubu trochu jinak, ale frekvenčně jsou (asi) srovnaný. A buben zní - podle mýho subjektivního názoru - mnohem lépe. Takže mně to pomohlo. Ale na druhou stranu spousta lidí to zkusila a zbavila se toho, že je to k ho.nu. Ale už to tu nebudu zasírat, tohle je téma o rozdílu mezi čirou/pískovanou, ne o ladění :idea:

Odpovědět

Zpět na „Blány, blanky, blaničky“