Postřehy, která jo, která ne, a která to má ráda tvrdě a která to má ráda s citem a pomáááálůůůůůů:-)

Odpovědět
Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

To jo, ale vydrzela mi skoro dva roky, aniz by ztratila neco ze svych zvukovych vlastnosti. Horni vrstvu jsem nakonec v prostredku uplne prodrel.

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Šel bych do toho Falamu, ale ta cena je přímo ĎÁBELSKÁ :evil: No ale laminat by toho opravdu mohl hodně vydržet.
A nemlátím do toho moc? Všichni mi říkají, že do toho moc mlátím, což se mi teda nezdá. Moc síly jsem nepobral. jsem docela tintítko 190cm/75kg. Hraju, jak mi pracky narostly. Když se snažím hrát lehčeji, tak mi to zase nejde.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Thrash metal potichu hrat nejde, to je naprosty nesmysl! Ale urcite se zamer na ten uhel dopadu palicky na blanu a na techniku uderu, tim se da fakt moc napravit! A ta cena FALAMu se, ja myslim, vyplati. Pokud na to ted mas, tak na tom fakt nesetri.

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Virbl mám prakticky kolmo. (daří se mi rimshoty i když nechci :lol: ), ale nad tím Falamem budu opravdu vážně přemýšlet.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

ta falamka je podle mě už moc extrem to bys musel hrát besetbalovejma pálkama :)
další taková je třeba kevlarová "neprůstřelná" Aquarian Power-House

ty lehčí modely s nalepeným doten zespoda musej stačit, stejně třeba jako Hi-energy od Aquarianu nebo Power Center od Evans, nemyslím si, že by to někdo při hraní dokázal prorazit, no ikdyž :?

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

:shock: Kevlar? Proboha, kdyby byl Titan jen trochu pružný, už by je asi dělali i z něj. Myslím, že zkusím ty Controled Sound a pak se uvidí.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

rozervat se da dle mych skusenosti temer vsechno.. pozor taky na prepjatou blanu.. to se potom treba objevi usmev od strany blany ke strane:) osobne jsem takhle oddelal od rema tu blanu s tercikem.. trefa vedle. Ted mam Piskovanou asi ambasadorku a jsem spokojenej.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Mne treba vzdycky chvili trva, nez se blana trochu usadi a buben zacne hrat. Mozna je to spatnym naladenim, horsimi bubny....nevim. A ten terc, Streki, se dava dovnitr kvuli hrani metlickami, aby se Ti o tu nalepenou blbost uprostred nezadrhavaly.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No jo jenže tady to vaš drobení se vyhrává prstama!
Pokud to tedy není takový flam, něco jako při hraní tlačenýho víru!

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Jo jasně, jde o to co hraješ, ale jen tlakem není živ bubeník :-) někde chceš zahrát jen 2 notičky a to tlakem nedáš, to musíš mít v prdtech ;-)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Pokud se chcete mrknout jak vypadal v 80's bubínek "kontolovaným zvukem" tak mrkněte na to video z 1985. :))
Na tom z 2005 ma uz REMO CS.

http://www.mattletley.com/clips.htm

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

tak sem se dozvedel ze muj ucitel si dava na svoje yamaha custom maple powerstroke3 ....na vsechny bubny..... ja bych do toho asi nesel...kdyz uz bych mel tak drahy skopky tak bych nerad zabil barvu tech bubnu....

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doski »

Co se dávaj za blány na DW. Jsou to průhledný s bílým pruhem na okraji. Je to přímo od Dw? Má to nějakej ekvivalent? př od Rema, Evansu nebo tak?

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Mno potřebuju si rozmyslet čím si osadit škopky
hraju takovej ten blues, bigbeat, jazz, folk, country a co já vim ještě-rock.
Nevíte, který by se na to hodily?(nikdy jsem si moc blány nekupoval tak mě za tyhle dotazy nebijte)
Značka je mi celkem šumafuk.

Přemýšlel jsem o Ambassadorkách na všechno (popřípadě Evansy)
(čim si myslim že ten zvuk bude prostě vejš a bude citlivější) a nebo naopak něco hlubokýho (něco jako má Vinnie na videu se Wecklem a Gaddem)

:D Počítám že jste v tomhle směru zkušenější, páč já si kupoval blánu jednou(už ani nevim co to bylo), tak předem díky za doporučení.

Mimochodem teď mam převozky od Basixu (aspoň víte co nechci)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Mel bych takovej dotazek, muj Joey Jordison bubinek ma jakoby ambasadorku, ale prevozni, takze na ni neni Made in USA, a mam dojem ze je tenci nez bezna ambasadorka, to samy sem se docetl i v jedny recenzi na jinej Pearl signature buben v Muzikusu. Myslite ze by koupe originalni ambasadorky nejak vic zlepsila zvuk??

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

já nevim, měl jsem hrací blánu sonor, která se dělá v produkci remo byla původně na virblu S 503 a líbila se mi víc než normální ambasadorka a taky se mi zdála tenčí a taková jakoby gumovější...

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Sonorky blány co sou jako "převozky" na všech sonorech snad do Designer, nebo které řady sou pry dost dobré... Nevim, mi se ten zvuk nelíbí :D . Podle toho, jak se to polouchá. Někdy mi příjde že hrajou hutně a čistě jak prase, někdy sou to zase takové šudlátka peeeooung.... Když se to dobře naladí, tak to vcelku hraje, učitel si to nemože vynachválit

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

DUMP píše:Mel bych takovej dotazek, muj Joey Jordison bubinek ma jakoby ambasadorku, ale prevozni, takze na ni neni Made in USA, a mam dojem ze je tenci nez bezna ambasadorka, to samy sem se docetl i v jedny recenzi na jinej Pearl signature buben v Muzikusu. Myslite ze by koupe originalni ambasadorky nejak vic zlepsila zvuk??
hral sem na konzerve na s classy s prevozkama 18 10 14 a hraly bozsky-nej sonory,na ktere sem hral-(a jeste ke vsemu javor,ja moc javorovy nejsem)

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Prevozky na SONORech sou takovy strasne gumojidni..nezamlouvaj se mi ani kus..

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Nevim kam to hodit, tak sem :D
Nejakym snad zazrakem mi rupla rezonancka na virblu a potrebuju novou, jenze nevim jakou. Srotak mam mapex plechac co se dava ke Q radam. Vim, ze nehraje nejak bohovsky, ale pekny sound snad z neho dostanu :)
Poradite co za blanu? Rad bych cca stredni (nevim jak to jinak popsat) reakci struniku a hutnejsi zvuk (zadny sileny zahuhlenec ale ani moc otevreny). Nahore mam EmperorX...Diky za rady :wink:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

no tak mas prakticky na vyber ze trech typu, hodne tenka, stredni a tlusta. Takze sis sam odpovedel, kdyz si rekl ze chces tu stredni :D .... Takze treba evans hazy 500.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Na tu jsem se kukal, ale ta uz je moc tlusta, nieje??

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Uvazoval jsem prave o Evans Hazy 300..a jeste ze bych se vysral na emperorX a dal k tomu Evans Power Center..akorat nejak porad nevim :?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

500 je brutal tlusťoch, 300 je tak akunderát univerzál.. :wink:

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Tak ja to teda zkusim 8)

Odpovědět

Zpět na „Blány, blanky, blaničky“