Korg wavedrum

aneb co ti klucí šikmoocí dokázali do těch krabiček nacpat .......... Nejen na akustiku se hraje ...
Odpovědět
francek
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 09 úno 2009 20:23

Korg wavedrum

Příspěvek od francek »

Ahoj, přemýšlím nad nákupem téhle hračky http://kytary.cz/korg-wavedrum-wd-x/HN108781/ anapadlo mě, že se prve ještě zkusím poptat zda někdo nemáte s tímhle produktem nějaké zkušenosti. Zatím mě mrzí že to nemá looper, ale to by se snad dalo vyřešit externím , potom už je ale cena někde jinde...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od Sam Jr. »

co vím, tak ho používá brněnská kapela http://bandzone.cz/louispasteur a nedávno si ho pořídil i můj tatík, tak můžeš napsat email na frybortz@centrum.cz

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od dadoch »

Sifon z WWW bez něj nedá an ránu, doslova:) (netušim, jestli je to přesně korg wd-x)

francek
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 09 úno 2009 20:23

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od francek »

Děkuji, za rady a tipy, nicméně se musím přiznat že sem vyměkl a šel a koupil si ho...spolu s jam man looperem od digitechu a zkouším to, zatím je to nesmělé pokukování po sobě, uvidím jak se náš vztah bude vyvíjet, bude to chtít hodně práce od obou, upřímnost a snahu, ale snad se přes to dostanem.... :D

Adam Rek
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 29 led 2010 23:39
Bydliště: Ostrava, k zastižení však také ve Zlíně
Kontaktovat uživatele:

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od Adam Rek »

Tak jak to dopadlo? :wink:

mischo4077
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 07 črc 2011 14:51

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od mischo4077 »

dobra vecicka, skoda toho ovladania, .. a ze sa nedaju pridavat vlastne zvuky ..

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od g.m.kenny »

Ahoj, taky do něj pudu. Chci nový Korg Wave Global. Opravdu škoda, že to nemá looper a nějaký record a ještě třeba midi. Ale aspoň mě to donutí na nahrávky hrát přesně a snažit se víc. Zatím jsem mlátil asi rok jen do egyptské darbuky, ale té poněkud lepší už profi, tak doufám, že za ty prachy to nebude horší. Navíc odpadá příšerná práce s mikrofony a standartním nahráváním živých nástrojů.

Trochu jsem prolítl manuál na netu a trápí mě ta kalibrace senzorů piezzo snímačů. Tak doufám, že je tam i nějaké slušné základní nastavení citlivosti toho padu.
Aby kdybych se dostal třeba k originál Conga Bongo apod. abych neměl blbý návyky a taky mi to něco dalo.

Na druhou stranu je super, že s tím budu moci natáčet perkusní treky i o půlnoci aniž bych tím někoho výrazně rušil.

Další plus je asi 24 bitové převodníky, ty zajistí dynamičtější a měkčí basy a vůbec slušný zvuk. Velkým mínusem, což ale bývá zvykem je editace zvuků, je rozsáhlá co se týče tuningu nástrojů a efektů, ale programování a editace bude s nutností stále otevřeného manuálu.

Tak jsem zvědav, už mě rozčiluje používat pluginy na perkuse a samply. Navíc perkuse zní lépe přirozeně zahrané s těmi minimalistickými změnami živého hraní.

Co se musí uznat, že u Korgu teda nejsou troškaři. Musí to mít opravdu hodně snímačů a dost sofistikovaně sladěných. Uvažoval jsem i o roland Handsonic, ale ten mi připadá oproti korgu nenápaditý a zastaralý. Nemluvě o disajnu, který třeba není důležitý. Teď jsem se znovu podíval na dema Handsonicu a jsou to bicí jako "ped". Brr nelíbí se mi.

A napište sem o něm něco víc vy co už ho máte, zajímá mě každý detail...díky :wink:

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od rastalien »

Ahoj,

můžu porovnat Karg Wavedrum předchozí generace (stříbrný), který mám pár měsíců a nevyužiji ho, takže ho teď prodávám a Roland Handsonic HPD-10 předchozí generace (bílý), který jsem měl pár let předtím.

1. Roland HPD-10
----------------------------
+ Intiuitivní ovládání, velký a přehledný displej s textovými údaji, snadná editace sad a zvuků, nulová prodleva v přepínání sad při živém hraní
+ subjektivně lepší a realističtější zvuky perkusí a bicích sad (např. bonga, conga, tabla, hodně mě bavila sada Roland TR 808, djembe ale třeba zní blbě na obou)
+ MIDI in/out, možnost ukládat nastavení přes MIDI
- gumové pady, ale s citlivostí jsem neměl problém, akorát jsem tehdy ještě nehrál na bicí, takže nemůžu zhodnotit hru paličkama, dva kolegové bubeníci, co si ho ode mne půjčovali, byli ale spokojeni a hráli na něj pouze paličkami

Korg Wavedrum
----------------------------
+ klasická blána, možnost hry přes ráfek, snímací technologie živěji reaguje na nuance hry, ale poznáš to jen v sadách, kde to lze využít
+ několik opravdu povedených elektronických sad, které díky syntéze a technologii u zkušeného hráče opravdu udělají WOW efekt a husté smyčky / groovy, nicméně jde o "cizí" tvrobu, takže jejich uplatnění je podle mě omezené, pokud sázíš na originální zvuky a tvorbu
- zastaralý displej, vše se řeší přes tlačítka, k editaci zvuků jsem vůbec nenašel chuť
- mimo "rychlé" banky 16 sad, kam si uložíš nejpreferovanější soupravy a přepínáš je bez prodlevy, trvá přepínání ostatních sad 2-3 sekundy, což je dost otravné a naživo nepoužitelné, tohle už ale údajně u nové verze Global odstranili
- podle mě nerealistické zvuky akustických bicích a perkusí, u Rolandu mi zněly lépe
- nemožnost exportovat nastavení, pokud chcípne interní baterka u starších strojů
- chybí MIDI podpora, což je vysvětlováno tím, že jde o kombinovaný "synťák", nikoliv o ROM player / modul, jako je Roland.

Když to shrnu, jsem zatím primárně perkusák a v kapele hraju ponejvíce rukama na cajón a djembe, tyto elektronické perkuse jsem zatím využíval pouze při hraní s DJs a producenty elektronické hudby na akcích (experimentální elektronika, ambient, dubstep apod).

Rolanda jsem prodal kvůli rekonstrukci domu a teď, když mám doma Korga, bral bych zpátky Rolanda - u něj jsem využil cca polovinu sad a zvuků tak, aby zněly naživo bez efektování uvěřitelně, u Korgu využiju tak 5 sad. Ale je to jen subjektivní hodnocení a nemám tolik času na to, abych z Korgu vytřískal maximum, chtěl jsem hotový nástroj a nemám čas to hodiny tunit. Nový HPD-20 bude určitě super, umožňuje i přímé nahrávání na SD kartu a kvalita padů je určitě dostatečná, zase ale stojí o 10 tis. víc, než HPD-10, který jsem kupoval v Audioteku nový za 14 tisíc někdy v roce 2008. 25 tisíc bych za něj nedal, takže si asi nějaký rok počkám, než se ho někdo zbaví z druhé ruky, ještě bych ho chtěl mít jako součást vybavení.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od g.m.kenny »

Pěkné rastalien, skoro recenze.

Ve spoustě věcí máš pravdu, ale já už mám bicí Rolandy dva, a zvuky mají Rolandy pěkné, jsou spolehlivé a ostatní co jsi napsal. Mě osobně chybí víc těch experimentálních a etnických zvuků tak doufám, že mé potřeby Korg uspokojí více. A doufám, i když to bude složité, že si ho vytunim a vytáhnu z něj maximum. Je hezký, že si předal své zkušenosti. Chtěl jsem do budoucna dvoje elektronický perkuse, takže možná nakonec půjdu i později do Rolandu. Myslím, že na perkuse v uvozovkách relativně hraji dost dobře, a kdyby ne tak KorgWavedrum to docela vyžaduje, takže se budu muset doučit a pak to snad bude pecka. Neuraž se, ale s každým Rolandem je to hraní tak nějak jednoduší...asi to dělá ten dobrý zvuk.

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od rastalien »

Hratelnost obou padů je skvělá, Wavedrum je ještě o něco lepší pro bubeníka kvůli možnosti rimshotů a hře o ráfek.

Co se týče experimentálních a elektro zvuků, tam je Korg určitě bohatší a budeš spokojen.

Zkusím sem během týdne hodit nějaké nahrávky pro představu, bojuju pořád s časem kvůli stavbě, ale už dlouho se chystám na to, že udělám pár ukázek možností Wavedrumu přes zvukovku k ipadu. Ale bude to jen audio, video bych musel točit zvlášť a pak synchronizovat, to asi teď nedám - nemám pořádnej foťák ani kameru, jen minizvukovku k ipadu.

Snad potom ukázky napoví více. Hratelnost obou nástrojů je opravdu srovnatelná, takže bych neřekl, že na některý z nich se hraje jednodušeji, oba mají jinou koncepci tvorby zvuků. Jen některé základní a častěji používané perkuse a etnické nástroje (hlavně bonga a conga, oba nástroje mají několik jejich variací) mi u Korgu zní uměleji, což podle mě technika hry nespraví. Ale nezkoušel jsem poslední model Global, předpokládám, že bude zvukově o něco lepší než předchozí generace, kterou mám - i kvůli tomu, že do ní Korg zakomponoval i zvuky z verze Oriental. A ekvalizací nebo úpravami továrního nastavení z něj určitě dostaneš maximum. Jen je škoda, že pořád neudělali nic s tím zastaralým displejem a ovládáním vzhledem ke komplexnosti nástroje.

Cena (WD Global vs. HPD-20) potom jednoznačně hovoří pro Korg, pokud by člověk kupoval nový nástroj.

Ještě jsem zapomněl doplnit, že u Wavedrumu lze docílit nuancí ve zvuku a odezvě i volbou blány, kterou lze přizpůsobit i stylu hry - používám blánu Fiberskyn Ambassador + špejle a metličky a je to poznat. To je další výhoda Korgu pro bubenictvo :-)

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od g.m.kenny »

Ha ..diky za rychle info. Tu blánu jsem uvažoval dát na Korg jinou, ale jakou? Na bicích u mě vítězí Remo. A že má blána až takový vliv bych nečekal. Podle mě bude lepší blána jen citlivěji reagovat vůči senzorům. Osobně mám třeba rád na darbuce blánu od Meinla, ale nevím jestli by byla vhodná na Korg. A nový KorgWavedrum je prý jen citlivější a hlasitější, jinak audio kvalita bude asi stejná. Jinak podle youtube videí soudím, že kvalita zvuku bude slušná, neb jsem slyšel songy i jen z KW navrstvené na sebe a údajně bez úprav a znělo to dobře.

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od rastalien »

Já jsem WD koupil z druhé ruky s totálně jetou originální blánou, takže jsem její výměnu řešil jako první. Pročetl jsem zahraniční fóra a recenze, zvuk samozřejmě ovlivní tloušťka blány kvůli citlivosti / odezvě snímačů a také případná textura, pokud budeš hrát metličkama, nebo třeba jen "škrábat" po bláně prsty.

Chtěl jsem tam původně dát černou blánu Aquarian Jack de Johnette, která by se mi asi nejvíc líbila vizuálně, ale ponejvíce byla doporučována právě Fiberskyn Ambassador nebo Diplomat, na tu údajně nástroj reaguje nejlépe, dá se to vygooglit. V případě koupě nového nástroje samozřejmě vystačí originální blána. Jinak teda asi jakákoliv jednovrstvá a co nejtenší pískovaná nebo s texturou, ať se dá vyhrát s prsty a s metličkama.

Příští týden budu na dovolené na břehu Orlické přehrady, s WD i se zvukovkou, pořídím ty nahrávky a dám Ti sem potom odkaz na soundcloud.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od g.m.kenny »

Díky, jsem zvědav....chtěl jsem nový virbl, ale ten počká chvilku. Chci hlavně něco přenosného s čím se dá doprovodit slušně kapela...mimo jiné.

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od rastalien »

Jen poprosím o trpělivost, zkoušel jsem o dovolené první nahrávky a zjistil jsem, že bez videa, kde jdou vidět ruce nebo paličky to nemá vypovídající hodnotu, tak se s tím musím nějak poprat v domácí zkušebně. Obraz natočím přes foťák a zvuk zvlášť, pak to v softu spojím dohromady ... dělám to na koleně a bez předchozích zkušeností (nahrával jsem poprvé do ipadu s novou zvukovkou), takže to chce ještě doladit a pak sem hodím odkazy na youtube. Cca týden a mohlo by to být.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od g.m.kenny »

Super, neváhal jsem a Korg Wavedrum Global jsem už objednal. Ovšem editace a vytváření vlastních sad bude fakt nátěr. A nejlépe s nějakou fajn ladičkou. Ladil jsem takhle třeba do naturalu africké nástroje. Tak jsem moc zvědav. Taky bych pak něco natočil, ale nemám kameru. Šetřím na novou, ta stará zůstala u ex. Plánuji pak ještě po čase koupit Kaos Pro s looprem, nebo jen looper. A pak ještě třeba ojetý starší Wavedrum. Jeden je na živo málo...myslím. Ale zatím na nahrávky a doprovod kapely, experimentálních projektů apod. bude stačit ten nový. Ale raději hned určitě koupím k tomu nějaké to železo a přepravní obal.

Mám pár velice kvalitních scénických etnických nahrávek ve vysoké kvalitě, které stály úmornou studiovou domácí práci, tak jsem zvědav jestli korg to zvládne stejně dobře a rychleji na živo. Poslední věc jsem například dělal s Taiko drumy a ty namástrovat s těmi hutnými basy je fakt fuška. Jestli ty zvuky rovnou upravily a ořezaly v Korgu nebo? Bude překvápko!

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od rastalien »

To budeš mít možnost živého vyzkoušení dřív, než se mi povede natočit ty nahrávky :-D Škoda, že jsme oba z druhého konce ČR, docela by mne zajímalo přímé vyzkoušení a porovnání obou modelů, hlavně, co se zvukové kvality a dostupných vzorků sad.

Na studiovou práci doma, abych dokázal vše kvalitně zaznamenat, bohužel absolutně nemám čas a ještě ho pár let mít nebudu :-( Pár let zpátky jsem zkoušel tvořit elektroniku za použití Abletonu a pár hw mašinek a vím, kolik času s tím člověk stráví (to ani nemluvím o masteringu výsledné skladby, pokud ji chce člověk pustit ven).

Zkus potom taky něco nahrát bez úprav a interních efektů a porovnáme to alespoň online. Přeju hodně radosti s novou hračkou :-)

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od g.m.kenny »

Taky se těším a netrpělivě čekám. Určitě něco spácháme. Novej Global je trochu citlivější, plnější basů a hraje dynamičtěji a hlasitěji. Je víc vybuzený, takže se bude fajn nahrávat. Mrkni třeba na tohle srovnání s darbukou. To je moc pěkný. Taky mám darbuku, slušnou ale to co má on je lepší a zdá se, že Global je stejně dobrý jako ta jeho profi luxusní darbuka. http://youtu.be/ftwyOAS5xYM?list=UUbOKq ... fNytdZmokQ

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od rastalien »

ok. odkud ho objednáváš, že ho ještě nemáš doma, ze zahraničí ?

Je jinak fakt, že výstupní signál staršího Waverdumu je docela slabý, což se projevilo i v prvních nahrávkách, co jsem zatím zkoušel. I pro hraní ve zkušebně doma musím mít 200 W klávesové kombo Laney AH200, co používám, docela naplno, abych se slyšel s bicími a dalšími nástroji. A rád chytá vazbu, když se moc zesílí, i když jsem pár metrů od komba.

Tuto sobotu hrajeme v rámci festivalu Colores Flamencos v Olomouci, takže teď přes týden stíhám akorát zkoušet s cajonem a zbytkem kapely, ale zkusím Ti poslat první testovací nahrávky už večer, dnes budu mít snad chvilku. Jen se předem omlouvám - nebude to mít parametry domácí studiové kvality, jsem nahrávací lama, ale možnosti nástroje to snad nastíní.

Jestli pak časem budu mít možnost prodat svůj Wavedrum, určitě budu uvažovat o upgradu na verzi Global.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od g.m.kenny »

Wavedrum mám první test proběhne na akci zde http://www.sferabubeniku.info/viewtopic ... 69&t=11678

Je to opravdu dynamický a vyjímečný nástroj sem nadšen :D

A odpovídám na otázky: mám ho z Čech se skvělým českým návodem.

Udělám na něj trochu později recenzi, ovšem bude asi pouze subjektivní.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od g.m.kenny »

Velice malá mptroska..první test nahrávky z korg wavedrum. Skoušel jsem na něm už pět různých blan a pokaždé jiný zvuk.

Bohužel nejlepší jsou remo ambasador a uplně pecka je od staggu na percusní nástroje...což jsem nečekal. Mám víc nahrávek ale není čas je publikovat.

Uchvatné je ladění jednotlivých zvuků má tak veliký a kvalitní rozsah, že se dá přizpůsobit melodiji nebo dokonce vytvořit kompletní melodiji.

Opravdu oproti Rolandu je zvuk velice originální, jiný a flexibilní. Ve spektrálním analizéru je i vidět že je neořezaný se širokým spektrem frekvencí,
vyplatí se samplovat i na 96Khz 32bit. Nechápu jak namačkali takové spektrum do 48Khz a 24bit, možná to doplňuje zabudovaný mikrofoní snímač.

V této nahrávce je jen na pozadí akord z atmo padu.... https://soundcloud.com/g-m-kenny/korg-01-mp3

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Korg wavedrum

Příspěvek od g.m.kenny »

Doplňěk o nové poznatky na Korg wavedrum Global:


1. opakukuji určeno pro milovníky etnických zvuků, scénické hudby a experimentálních drum paternů, živá hra, doplněk a moderní elektronická muzika

2.už jsem pokročil a výroba vlastních zvuků a editace je skvělá, nové upravené zvuky zní opravdu nově
neboli technicky zdatný jedinec to po čase zvládne a dá to i bez návodu, návod je a český (stále se opakující parametry, doznění, náběh křivky ladění, apod. plus reálné propracované
algoritmy použitelné na jakýkoli zvuk)

3.editovat jde vše co potřebuji a i více: např: údery jdou odladit pro současnou hru rukou tak i paličky podle vaší hry a rukou.
(algoritmy, křivky a matematika s fyzikou kterou tomu dali je fakt pojem, skvěle vyvážený a přizpůsobitelný)

4. velké mínus, není to pro lidi, co nehrají, necvičí a nemají špetku talentu..nebo abych neurazil, je ale asi by to byli zbytečně vyhozené peníze, jo jak píše shora rastalien fakt vazbí, ale já udělal jeden zvuk
a jeho dozvuk s vazbou a ůžasnej efekt když se kontroluje. Výhodou jsou právě ty křivky v editaci a já vazbu našteloval na ráfek s nízkou citlivostí na největší ůder a jen jako efekt, něco jako u kytary. Přidalo to zvuku sitar
vokál, který ještě mohu zachvět a zavibrovat a pitch bend efektem kroutik tlakem na membránu. Ovšem současně mám prsty připravený na volume, kdybych přetáh... :D :D :D

5. a krabička s bicíma to není, naopak bubínek a "krabička" k soupravě úchvatná (řežu do toho i se soupravou a nemá ani škrábanec a toho nešetřím)

6. koupě nelituji...naopak chci ještě jeden, hlavně pro živé hraní

7. závěr: konečně mi tahle mašinka připadá použitelná stejně jako když z normální kytary udělali elektrickou. Mezi námi klasická kytara je super, ale je tak rozšířená jako elektrická!
Ehm, to ale předbíhám dobu.


Chtěl jsem natočit nějaký videjko na youtube, ale už jednou mi to nevyšlo a není čas, a to věčný stěhování železa...ble Když to půjde hodím nějaký samply mých zvuků.

6. je v tom skrytý potenciál a umí to vážně víc než ukáže youtube...po hudební stránce a výrazu i ve studiové nahrávce drobné chyby vyváží nuance dynamického nástroje a to tak, že si jich posluchač ani nevšimne
prostě není to umělé.


PS: možná se opakuji, ale spousty lidí tyto informace potěší, já to risk-nul bez nich a mě vyhovuje :D

Odpovědět

Zpět na „Elektronické bicí“