El. bicí pod 10 000?

aneb co ti klucí šikmoocí dokázali do těch krabiček nacpat .......... Nejen na akustiku se hraje ...
Odpovědět
LuEnduria
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 srp 2011 17:50

El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od LuEnduria »

Zdravím,

chystám se koupit si el. bicí s tím, že moje finance nedosahují zrovna himalájských výšin.
Známý ovšem odtušil, že el. bicí pod 10 000 jsou za pár týdnů či měsíců v trapu.
Můžete se podělit prosím o Váš názor, nebo zkušenosti?


v.Parnik
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2009 22:35
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od v.Parnik »

Ahoj,
mám Millenium MPS-600,což je totéž jako u nás prodávané Medeli DD-508.
Co se samotnýho hraní týká - rozdíl mezi blánou nebo gumovým padem se dá v pohodě ustát,zvykneš si na dynamiku i na to,že je třeba se paličkou daleko přesněji trefovat doprostřed bubnu,jinak se výrazně snižuje citlivost pieza a jakákoliv chyba je kurevsky slyšet.Někdo tady psal,že hraní na el.bicí je "takový neslaný-nemastný a rozhodně nebrat".Mám na to jinej názor - za ty prachy je modul víc než slušně vybavenej zvukama a možností editace a během roku intenzivního hraní jsem si na způsob hraní zvyknul,nepřijde mi nijak divný,že mlátím do gumovýho povrchu a v klidu odehraju i větší akci.
Teď k hardwaru - tady platí,že lacinej nástroj je kvalitativně úplně někde jinde než sada,za kterou bys dal třeba 40 tisíc - třeba Roland.Velmi brzo mi u kopákovýho padu upadly dráty od pieza,jsou velmi tenký a nekvalitně letovaný.Nejhorší je,že pady nelze bez poškození rozebrat,kopák jsem musel natvrdo rozpárat a kabeláž nahradit silnějším provedením.Odešly mi oba dva crashe,v místě nejčastějšího dopadu paličky se začal lámat plast.Ovšem reklamace u firmy Thomann je bleskurychlá a bez keců,čeští prodejci můžou jít takříkajíc do háje zelenýho.
Rozbil se mi držák jednoho činelu,po demontáži jsem zjistil,jak je to vlastně udělaný a prostě to nemůže vydržet dlouho.Dál jsem dokoupil dvojšlapku,taky od firmy Millenium,kde se dějou takový věci jako že na konci akce zjistím,že mám ohnutý oba dva beatery,což jsem v životě nezažil.Taky není absolutně problém ukroutit dotahovací šrouby,o vůlích na ložiscích ani nemluvím.
Takže sečteno a podtrženo - zvukově velmi kvalitní modul,nepřeberné editační možnosti,MIDI in/out,slot na SD kartu.Zahrát se na ně dá velmi dobře,mají výbornou dynamiku.Jen se musíš připravit na to,že jde o opravdu laciné sady a občasné opravy tě fakt neminou.

LuEnduria
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 srp 2011 17:50

Re: El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od LuEnduria »

Zdravím,
dík za vyčerpávající odpověď, opravdu mi zodpověděla důležité otázky.
Ráda bych se ještě doptala: Všechny ty opravy, o kterých se zmiňuješ, jsi musel provést v jakém časovém rozmezí?

Moje situace je taková, že mám velkou sadu Pearl, hraje se na ně skvěle, nicméně nemám zkušebnu a má to další nevýhody. Uvažuju tedy, že je prodám a koupím zmiňované elektronické, které můžu mít krásně v bytě a vyřeší to spoustu dalších záležitostí, o tom se tady nebudu zdlouhavě rozepisovat. Takže teď mám dilema, jestli si nechat k srdci přirostlé, ale nepraktické Pearly, nebo koupit ty elektrické, které sice budu moci skladovat, kde se mi zlíbí, ale budu je muset "každý pátek" opravovat a stejně do toho ve finále narvu mnohem víc peněz jak 10 000.
Zajímalo by mě, jak by ses třeba rozhodoval v této situaci Ty.
Díky

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od Sheafraidh »

no, z meho pohledu to je asi takhle: nejak bouchat == elektronicke, hrat na bici == akusticke :)
hral jsem 2 roky jen na elektronicke a potom jsem to rok dohanel, ted se jich skoro bojim a snazim se hrani na el. bicich minimalizovat (a to mam Roland radove okolo 80tis, kdyz byla i zminka o cenach) :)
... ALE, IMO je to lepsi nez nic, ale radsi bych shanel zkusebnu (ne ze by to byla nejaka zabava, ale z meho pohledu to za to stoji)...

v.Parnik
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2009 22:35
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od v.Parnik »

Asi takhle - já jsem se rozhodoval z úplně stejného důvodu - měl jsem akustiky TAMA,ale za prvé sehnat v Třebíči zkušebnu je záležitost na hranici sci-fi a za druhé mě neskutečně prudilo neustále někam jezdit,kdykoliv jsem si chtěl zahrát.Z tohoto úhlu pohledu jsou elektroniky ideální a navíc je to pěknej kousek nábytku v obýváku :lol:
První bouchnutí na el.pad přineslo slušně řečeno rozčarování,ten rozdíl mezi klasickou blánou a gumou je naprosto diametrální a pokud si je pořídíš,počítej s nějakou dobou na zvykání si na dynamiku a celkový způsob hraní,Pearly jsou fakt někde úplně jinde.Rozhodně ale nesouhlasím s názorem,že "nejak bouchat == elektronicke, hrat na bici == akusticke :)" ,každému samozřejmě vyhovuje něco jiného,ale můj názor je,že i na lacinější el.sadu,byť nemá mesh head,ale obyč.gumový pady se dá ZAHRÁT.Mimoto oceníš i to,že zvučení el.bicích je najednou nesrovnatelně jednodušší než akustika.Veškerý poměry bubnů,ekvalizéry,citlivosti,dozvuky atd. si dopředu namixuješ na modulu a pak už jen přes mix vyženeš do koncovýho aparátu.
Ještě k těm závadám a opravám - přestože hraju poměrně často,neopravuju "každý pátek".Největší problém byl ten kopák,ale po přepájení na silnější dráty už je to v pohodě.Činely holt odešly oba dva a ty,který jsem v rámci reklamace obdržel z Německa odejdou tak jak tak dřív nebo později.Tady asi bohužel pomůže jen koupit činelový pady kvalitnějšího provedení - Yamaha nebo Roland.
Pokud uvažuješ o prodeji Pearlů,zkus pouvažovat taky o tom,jestli by se Ti spíš nevyplatilo koupit lepší el.sadu třeba od Rolanda,která už má místo gumy síťky,je určitě daleko kvalitněji zpracovaná a začíná kolem 30tis.Medeli nebo Millenium,jak jsem zjistil nejsou postavený na to,abys je neustále převážela,stavěla a zase demontovala,myslím,že ideální využití je mít je stabilně postavený v obýváku na cvičení a na živý hraní mít něco kvalitnějšího.
Nevím,jestli jsem Ti v tom rozhodování nenadělal ještě větší guláš,ale jak už jsem psal - tady víc než kde jinde platí,že čím lacinější nástroj,tím horší provedení.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od Botisko »

Já řeším obdobný problém s hraním. Bicí mám u známého, kde není problém hrát celý víkend až do zblbuntí, ale dostanu se tam tak jednou za měsíc, což je zoufale málo. Tak jsem se rozhodl - na takovéto domácí hraní - si pořídit el. bicí.
Prolezl jsem e-shopy a sféru a jelikož jsem omezen pěnezi, tak mám 4 kandidáty:
Nejvíce mě zaujaly HXM, ale jsou o něco málo dražší (asi 1000,-) a nemají v soupravě šlapku, což by byla další investice a jelikož si potřebuju dokoupit ještě pár věcí na akustiky, tak bych do nich šel jen v případě, že by byly výrazně lepší, než ty ostatní.
Pokud by mohl někdo porovnat rozdíl mezi Medeli 506 a 512, byl bych mu moc vděčný. Jde mi hlavně o pocit ze hraní a celkově odolnost; co jsem se dočetl, tak nejzásadnější rozdíl je ten, že 506ky mají 2-zónovou ride.
S těmi Alesis tady na fóru někdo psal, že jsou kvalitativně lepší než Medeli, ale jinou reakci jsem na ně nenašel.
Tak to snad by bylo vše, jsem moc vděčný za jakýkoli příspěvek či radu :)

Kosac
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 31 bře 2011 14:13

Re: El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od Kosac »

Mam medeli DD-506 a uz bych do toho znova nesel. Spis bych zkusil ty Alesis.
Medeli - reklamace rozlomene hajtky - praskla presne v miste zeslabeni plastu - neuznana - pry mechanicke poskozeni uzivatelem - asi se na to nesmi hrat... :roll:
-Upadle dratky u kopaku, nastesti rozebratelny a samoopravitelny.
-spatne reagujici crash a ride
-plech, co macka gumu v ovladaci hihat moc mekky, hranim se ohyba a nefunguje. Vubec ten ovladac je podezrely.

Postupne prechazim na roland, ale je to dost drahe, takze pokud do 10 000, zkusil bych alesis. Ma je muj ucitel a rika, ze je OK.

Vladimír Motouz
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 06 čer 2012 22:03

Re: El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od Vladimír Motouz »

Měl jsem Medeli DD-505 D a s nima jsem teda rozhodně spokojený nebyl. Kopák špatně snímal údery beateru (později se vyskytnul stejný problém s utrženým drátkem v padu jako u Kosaca), a celkově jsem ze hry na tyto "bicí" neměl moc dobrý pocit. Teď používám Alesis DM-10 Pro a z těch jsem pro změnu absolutně nadšen (jenže to už není kategorie <10 000,-). Spíše bych ještě něco přišetřil, posečkal, a pořídil si něco kvalitnějšího... ;) Takhle by mohlo jít o zbytečné vyhození peněz oknem.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od Botisko »

Taky bych ideálně pošetřil na něco lepšího, bohužel takovou možnost moc nemám. Musím taky ještě investovat něco málo do akustických bicích a zbytek peněz už musím dát zas na jiné výdaje (škola..) a cvičit opravdu potřebuju. Přes těch 10k se opravdu nedostanu no :-/
Nejspíš zkusím ty Alesisky nu... nemá někdo ještě nějaké info o těch HXM?

shs
Pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 19 črc 2006 19:36
Bydliště: Vysočina

Re: El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od shs »

Znáte někdo toto http://www.ionaudio.com/products/detail ... sion-drums? Dí se sehnat za slušné peníze, ale je to krok do neznáma. Prý je to stejné jako Alesis DM6 http://kytary.cz/alesis-dm6-kit/HN108568/, nějaké rozdíly viditelné jsou.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: El. bicí pod 10 000?

Příspěvek od g.m.kenny »

Doporučuji MEDELI 506 a výše. Vzhledem k tomu, že sestava, se dá postupem času tunit, Vše se dá lechce rozebrat a opravit. :arrow: Mám pocit, že ve spoustě novějších modelů, jako MPS 600 apod. už to nelze. Že by výrobci přišli na to, že to lidi "obchází". Nedivím se, největší výrobní náklady na takovéto soupravy je použitá GUMA na nich. Použitá elektronika má hodnotu doslovně pár korun. A software v nich taktéž. Jasně chtějí vydělávat MEGA a prodávat pořád novější a lepší. Takže žádnou bombu za dobrej peníz nám nedají. China je velká a lidi tam z něčeho musí být živy :oops:

Osobně doporučuji toto: http://www.thomann.de/cz/millenium_mps6 ... sh_set.htm

Obrázek
Ovšem na tomto už je např. :arrow: vidět jak píšu, na tom tomech a kopáku, že jsou z jednoho kusu a zřejmě nepudou předělat na meschhead apod.
Ale zase za 12 000,- se skoro klasickou hajtkou, mesch virblem a vylepšeným modulem co se snímání týče je fajn. A kvalita dobrá, jen činely občas se můžou poškodit. Mě se poškodil jen jeden, který mám podruhé v reklamaci. Ale to je o štěstí. Až vyprší záruka, koupím jiný, nebo si ho sám opravím tak že, už se nerozbije.

nebo:http://www.thomann.de/cz/millenium_tran ... bundle.htm n toto se to dá postupně upgrejdovat

Obrázek


Ovšem toto je poměr cena výkon a kvalita pecka...plus ještě se softvérem TOONTRACK 7 980,- Kč :D
http://www.thomann.de/cz/millenium_mps2 ... bundle.htm

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Elektronické bicí“