Alesis DM10 studio kit

aneb co ti klucí šikmoocí dokázali do těch krabiček nacpat .......... Nejen na akustiku se hraje ...
Odpovědět
HOMBREE1
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 01 pro 2011 17:56

Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od HOMBREE1 »

Zdravím bubeníky, nemá někdo manuál v češtině na tyto bicí, koupil jsem je z druhý ruky a manuál u toho nebyl, na netu jsem hledal taky marně, tak to zkouším i tady. Děkuji za případné odpovědi.

Carr77
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14 zář 2010 20:10

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od Carr77 »

Taky se připojím k prosbě o návod- neměl jsem ho ani u nových :? Díky

HOMBREE1
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 01 pro 2011 17:56

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od HOMBREE1 »

Sláááva, dnes mi ho poslali, sice není podrobný ale alespoň něco:-)

Carr77
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14 zář 2010 20:10

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od Carr77 »

Co znamená "není podrobný"? Díky za info

HOMBREE1
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 01 pro 2011 17:56

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od HOMBREE1 »

U Rolandu TD-4K byl už. manuál doslova kniha, tento někdo přeložil tak nějak na rychlo alespoň mě se to tak jeví,nacpat tolik možností co ten modul umí na 8 stránek A4 se mi zdá trochu málo, samozřejmě lepší jak nic.:-))

sauec
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 srp 2009 13:43

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od sauec »

caute viete mi poradit mam alesis dm 10 studio kit a problem je ze prvy tom nesnima tak citlivo ako ostatne. bere len silnejsie udery a uplne slabe nezobere, ostatne prechody zoberu aj jemny uder. skusal som rozne nadstavenia ale v tom to nie je, skusal som aj kable a pady pomenit ale aj tak to robilo. je to dovod na reklamaciu? mam pocit ze je to nejaka chyba v module

Erboss
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2009 09:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od Erboss »

Může to být problém trigeru v tom prvním tomu. Ale pokud jsi zkusil tomy proházet a hrálo to pořád blbě, je to modulem. Pak je na řadě reklamace. Pochybuju, že tyhle bicí mají možnost nastování citlivosti trigeru u každého tomu zvlášť.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od pete77 »

je to divný ,ale Medeli 506 to mají..myslím nastavit každej tom zvlášť,že by to daleko dražší modul Alesis neměl?

sauec
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 srp 2009 13:43

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od sauec »

ano daju sa nadstavit kazde zvlast a skusal som prehodit tomy.. uz som pisal na reklamacku zajtra to idem zaniest

Michal Vyroubal
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 01 dub 2012 00:33

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od Michal Vyroubal »

Zdravím,
mám s bicíma Alesis Dm 10 studio kit úplně ten samý problém.Týden starý bicí. Snare hraje a nehraje. Jednou úder slyším podruhé ho vůbec nedá. U tomů trefím jiné místo a nehraje to tom, ale zvuk co je na ráfku. Děsný. Mám ještě Yamahy DTXpress III a čekal jsem po tolika videích a recenzích bezproblémové bicí, ale jsem docela v šoku. Oproti Yamahám neuvěřitelně hlučný údery. Ale fakt, nebe a dudy.
Na You Tubu jsem viděl spousty úprav, ale nějak to u mě nefunguje. Objednal jsem si síťový blány od pearlu a čekám, že to nebude dávat takový rány. Ale jestli to vyřeší
problém se čtením úderů to fakt nevím.
Jestli to někdo zažil jistě chápe, jak mi je.
Opravdu prosím o radu.

Carr77
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14 zář 2010 20:10

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od Carr77 »

sauec píše:caute viete mi poradit mam alesis dm 10 studio kit a problem je ze prvy tom nesnima tak citlivo ako ostatne. bere len silnejsie udery a uplne slabe nezobere, ostatne prechody zoberu aj jemny uder. skusal som rozne nadstavenia ale v tom to nie je, skusal som aj kable a pady pomenit ale aj tak to robilo. je to dovod na reklamaciu? mam pocit ze je to nejaka chyba v module
Ahoj, měl jsem ten samý problém. Po zapojení bicích první tom o poznání méně citlivý a relativně náročný na přesnost úderu- řekl bych ale, že pouze na některé přednastavené sady. Neměl jsem český návod, takže jsem to zkusil vyřešit výměnou prvního za čtvrtý a to se osvědčilo. Na místě kotle hrál v pohodě a kotel na prvním fleku taky tak. Po nějaké době experimentování, kdy jsem i bez návodu trochu pronikl k podstatě stroje, jsem to vrátil a hraje vše tak jak má. Takže myslím, že máš problém pouze v nastavení.Je to ale pouze má zkušenost.

Uživatelský avatar
paul
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 23 led 2006 20:38

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od paul »

Ono už to asi nebude úplně aktuální,asi jste na spoustu neduhů u DM-10 už přišli.Já s tím zápasím už asi tři roky a vždycky mě něco překvapí.Nicméně jen k těmto bicím napíšu jedno.Všechno souvisí se vším.Nastavení trigrů,nastavení zvuků,uchycení na rampě,jeden velkej balík... ..až když to všechno vychytáte hraje to dobře,ale znovu bych si je už nekoupil..

jardick
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 15 bře 2014 09:15

Re: Alesis DM10 studio kit

Příspěvek od jardick »

Ahoj, nedávno jsem si všimnul, že když hraju crash a zároveň snare, tak se zvuk snaru nepřehraje celej, ale jen to jakoby lupne a ztichne. Celkově s těma bicíma dost bojuju, tak nevim, jestli by pomohlo stáhnout nějakou aktualizaci, nebo jestli to mám jít reklamovat. Ještě teda při zapínání mi tam svítí nějak víc kontrolek než dřív a furt mi to píše tu hlášku Calibration fail a bla bla... Za každou radu díky!

Odpovědět

Zpět na „Elektronické bicí“