Bicie pre dieťa do bytu

aneb co ti klucí šikmoocí dokázali do těch krabiček nacpat .......... Nejen na akustiku se hraje ...
Odpovědět
DJs Dad
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2012 20:17

Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od DJs Dad »

Zdravim. Syn (8) chodí do hudobky na bicie. Veľmi ho to baví a chcel by hrať aj doma (zatiaľ mame jeden cvičny gumovy pad). Bývame v byte so susedmi nad aj pod a mame priestor cca 1,5 x 1,2 m. Viete nám poradiť nejaký starter set pre neho do nejakých 400e? Rozmer a mala hlučnosť je pre mna dosť dôležitá - väčšie nemáme kam dať. Vďaka za tipy.

Erboss
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2009 09:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od Erboss »

http://hudba.bazos.cz/inzerat/14304666/ ... d-HD-1.php
Tip za mě. Nový byly (nevím jak aktuálně) nepřiměřeně drahý. Bazarový by se měly dát sehnat za rozumnější cenu. Jako rozjezd pro dítě jsou podle mě optimální. Menší rozměry, žádný starosti s hardwarem, laděním, velmi jednoduchá obsluha modulu atd.

DJs Dad
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2012 20:17

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od DJs Dad »

Vďaka. Mám ich v užšom výbere. Videl som aj inzerát za 300. Nemôže byt problém s tým falošnym kopakom?

Erboss
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2009 09:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od Erboss »

Tak samozřejmě technika hry tady na ten pedál bude trochu jiná, než na klasickou šlapku, ale nijak dramaticky. Mě třeba se na dva šlapáky tady na těchto bicích hrálo líp, než na klasický dvošlapce. Navíc je to přeci jen Roland, takže i když je to jejich nejnižší řada, kvalita je tady daná. Modul toho moc neumí, ale pro začátek možná i lepší. Člověk aspoň hraje a ne že si hraje.

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od Arcturus »

Podla mňa sú tamtie Rolandy úplná hovadina, hlavne ten pseudopedál. Nekupoval by som to vôbec, chalan bude o dva mesiace pýtať normálnu šlapku. Alesis DM6 vyjdú presne 4kilá v našich hudobninách, na nete možno aj lacnejšie. Vravím, ten roland je podla mňa blbosť. Sorry Erboss

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od Sam Jr. »

HD1 jsou dělaný přesně do bytu, malý rozměry (do 1,2x1,5m se klasická hrazda nevejde) a asi nejtišší vůbec, pedály mě nepřijdou nijak tragický, je to holt daň za jejich nízkou hlučnost a rozhodně koupě nelituju (13tis. nové).

z druhé ruky http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 ... =25&order=

DJs Dad
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2012 20:17

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od DJs Dad »

Arcturus píše:Podla mňa sú tamtie Rolandy úplná hovadina, hlavne ten pseudopedál. Nekupoval by som to vôbec, chalan bude o dva mesiace pýtať normálnu šlapku. Alesis DM6 vyjdú presne 4kilá v našich hudobninách, na nete možno aj lacnejšie. Vravím, ten roland je podla mňa blbosť. Sorry Erboss
Vdaka za odpovede. Fakticky, DM6 je druha sada v uzsom vybere. Potreboval by som to niekde pozriet, hlavne co sa tyka rozmerov, lebo to neviem z netu zistit.
Vo vybere teda mam Roland HD1, Alesis DM6 a podla predchadzajucich diskusii i Medeli DD506, co by malo byt skoro to iste. Priestorovo by najviac vyhovoval ten roland, nebyt tej slapky. Keby to malo standardny kopak, asi by nebolo o com - vdaka vsak za skusenosti, ze to nie je az take odlisne.
Chlapec sa zatial uci a nechcel by som aby si navykol na nieco dost nestandardne a potom sa preucat.
Asi vyrazime na vylet po hudobninach a poskusame to - sme z Banskej Bystrice, tu vela moznosti nie je.

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od Arcturus »

Presne to som mal na mysli , nech sa učí na tom čo sa bežne používa. Podla mňa (ako poznam deti) už len z princípu bude za krátky čas pýtať šlapku "akú majú všetci" :D
Čo sa týka DM6, rozmery sa dajú odhadnúť aj z Youtube :
:wink:

DJs Dad
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2012 20:17

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od DJs Dad »

Pytal som sa na rozmery chlapika, co predaval Medelli dd506 a pisal mi ze to ma urcite menej ako 1,5m na dlzku, skor hlbka 1,2 je len tak tak. tu niekde sa pisalo, ze dd506 a DM6 su z tej istej fabriky, teda rozmerovo by mohli byt velmi podobne.

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od Arcturus »

Kolko vyjdú tie Medeli ? Lebo osobne by som bral radšej Alesis .
http://www.audiotek.cz/s-50914-alesis-d ... ure-srh240

DJs Dad
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2012 20:17

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od DJs Dad »

Medeli boli uz predane, takze to bolo len informativne.

DJs Dad
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2012 20:17

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od DJs Dad »

Len pre info: nakoniec sa podarili zohnat DM6 - rozmerovo sú 1m x60 cm a ked za nimi sedi, tak zaberie akurat 1x1 m . Absolutna spokojnost zatial.

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Bicie pre dieťa do bytu

Příspěvek od Arcturus »

No vidíš . Gratulujem , a nech sa darí malému :wink:

Odpovědět

Zpět na „Elektronické bicí“