el. bicie - nahravanie do PC cez midi

aneb co ti klucí šikmoocí dokázali do těch krabiček nacpat .......... Nejen na akustiku se hraje ...
Odpovědět
Bellaur
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 srp 2012 08:37

el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od Bellaur »

Zdravím

chcem sa spýtat či cez midi kabel z modulu do PC sa mi to všetko nahraje na jednu stopu , alebo existuje program k el. bicim, ktorý by nahraval každý jeden pad samostatne a tym by bola možnost ho už patrične podla potrieb v PC upravovat.

dik :roll:

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od maelt »

Midi kabel nahrava jednu midi stopu ne? (jestli se nepletu), ale kdybys treba nahraval do abletonu, tak tam mas jednu stopu, ale rozdeleny casti (jako kdyz nahravas klavesy nebo kdyz delas beat v drumracku).

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od Sheafraidh »

podle me resenim je to nahrat do jedne stopy a potom to v "programu" (DAW) nechat "rozpadnout" do separatnich stop (umi Cockos Reaper, predpokladam, ze Nuendo, Cubase apod. to zvladnou taky).

Ja to ale delam vetsinou tak, ze to mam v MIDI stope dohromady (s tim se pracovat normalne da) a potom to "renderuju" do separatnich audiostop (pro kazdy pad jedna)...

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od shampoo »

právě že existuje program (spousta programů), samotnej kabel ti nic nenahraje ... a jak říká maelt .. v tom programu, ať už je to jakejkoli.. budeš mít jednu stopu rozdělenou do kostiček a jednotlivý noty můžeš pak , jakkoli editiovat.

jak to vypadá v v tom Abletonu viz obr.
screen-jpeg (5).jpg

Bellaur
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 srp 2012 08:37

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od Bellaur »

v tom Abletone mam akosi problem so zvukovkou... neprehrava mi to zvuk aj ked si nastavim v nastaveniach výstupy

Bellaur
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 srp 2012 08:37

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od Bellaur »

no ... v Reaperovi mi MIDI zvuk neprehravaju ale MP3 ano ... hmm čo sa deje prečo ? :D

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od shampoo »

No a jakou máš zvukovku??

A máš na tý MIDI stopě nějakej instrument, nebo VSTčko. !?
Pokud tam budeš mít třeba EZDrummer nebo AdictiveDrums tam by ti to
Mělo fachat ... Když tam hodiš (v Ableton) nějakou sadu z Impulse, budes si to muset srovnat .. Kopák na tu notu co hraje koopák, atd... ale ty sady přímo z banky v Abletonu nejsou na nahrávání nic moc...spíš nic. Když sem měl svý první el.
bubny osvědvědčil se mi Reason ...
Naposledy upravil(a) shampoo dne 23 srp 2012 19:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od Moleek »

Protože MIDI není zvuk

EDIT: JAk píše shampoo

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od g.m.kenny »

No je tu ještě poněkud pro vás asi složitější metoda a to, přidat každému zvuku zvlášť midi kanál...některé vst pluginy to umožňují. Ale rači bych si to v daw programu rozebral. Asi to bude rychlejší pro vás. Ale parkrát jsem metodu rozdělení zvuků na různé midi kanály použil. Hlavně kvůli různému efektování.

A používášli na hraní v PC nějaký plugin a né přímo modul tak je to jednoduché velmi.

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od shampoo »

pokud nezná základní věci o MIDI .. vůbec bych ho nezatěžoval "pro nás" složitější metodou ..
Naposledy upravil(a) shampoo dne 24 srp 2012 14:59, celkem upraveno 1 x.

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od Jorjo »

Kdybych byl dával v informatice pozor ,tak bych věděl o čem tady spousta z Vás mluví :roll: .Bohužel já si s počítači asi nikdy moc rozumět nebudu :?

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od shampoo »

stačí google ... a přečíst pár článků o midi a nahrávání.. je to jednoduchý jak facka .. ale chce to začít od začátku .. a ne, hup na krávu a je tele ..

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od R - stick »

Když čtu takovéto příspěvky, tak rostu ..... takže zkráceně:

MIDI se nemaže na chleba ....
MIDI není záznam zvuku - ani analogový, ani digitální
MIDI se nedá přehrát jako analogový nebo digitální záznam na žádné kartě ani pluginu.

MIDI je soubor INFORMACÍ, co má být zahráno, jak to má být zahráno, jakou dynamikou a jakým číslem noty.
MIDI samotné NEHRAJE - aby to hrálo, tak ten soubor informací musí být poslaný do něčeho, co umí s MIDI pracovat (synt, expander, bicí modul, zvukovka podporující MIDI, plugin ...)
MIDI si nepamatuje, jakým zvukem byla konkretní nota, nebo úder zahraný - pamatuje si číslo noty, kterou má být zvuk zahraný.

Takže když pustíš MIDI informace do klávesového expanderu a vybereš nějakou zvukovou banku, bude ti to hrát jako klávesy. Teprve když vybereš banku s bicími, tak ti to bude hrát jako bicí. A podstatné je to, že když to napíchneš na nějaký sračkový modul, tak to bude znít jako sračka - naproti tomu když použiješ modul nebo expander (sampler) ze špičkovými zvuky, bude to hrát tak, že z toho sedneš na prdel ....

Z toho se odvíjí další řešení tvého problému s rozdělením stop - ty totiž nic dělit nemusíš - tam záleží na tom, kolik výstupů máš na použitém modulu, nebo expanderu - ty solidnější jich budou mít několik ve stereu + 6 - 8 separátních výstupů - a s tím už se dá pracovat. A pokud použiješ kartu s jedním stereovýstupem - tak potom by možná mělo smysl stopu rozhodit - ale to už se tu psalo výše.

Ještě doplním - v případě bicích jsou ke každé klávese vybrané zvukové banky přiděleny konkrétní zvuky soupravy - takže např na C máš bas. buben, na D virbl, na E kotel na F haitku ..... a pokud máš na bicím modulu namapované jiné rozložení bicí soupravy, než na expanderu, máš o srandu postaráno - musíš si to napřed namapovat, aby to znělo správně ....

Jestli jsi tomu nerozuměl - zkus strýčka Googla - postupem času to vše pochopíš. Nic víc už pro tebe udělat nemohu .....

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od Sheafraidh »

g.m.kenny píše:No je tu ještě poněkud pro vás asi složitější metoda a to, přidat každému zvuku zvlášť midi kanál...některé vst pluginy to umožňují. Ale rači bych si to v daw programu rozebral. Asi to bude rychlejší pro vás. Ale parkrát jsem metodu rozdělení zvuků na různé midi kanály použil. Hlavně kvůli různému efektování.

A používášli na hraní v PC nějaký plugin a né přímo modul tak je to jednoduché velmi.
:D sorry za OT (a za rypani), ale vypada to jak z google translatoru :)

Bellaur
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 srp 2012 08:37

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od Bellaur »

oukej , už tomu začínam chápať. Akurat ešte experimentujem s programami

ešte jedna vec, keď dám z el. bicich obyčajny git kabel ako výstup , čiže nie ten midi výstup tak mi to asi nenahraje midi že ?
nejsom ešte vlastnik tohoto kablu a zatial experimentujem len s midi , ktoré mám spravene v Guitar Pro , žiadne som ešte nenahraval.

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od shampoo »

Bellaur píše:oukej

ešte jedna vec, keď dám z el. bicich obyčajny git kabel ako výstup , čiže nie ten midi výstup tak mi to asi nenahraje midi že ?

chytrej chlapec :-D ... nenahraje ..tajcten kabel ti nahraje audio ... a všechno budeš mít dohromady a už s tim nic neuděláš ...

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: el. bicie - nahravanie do PC cez midi

Příspěvek od g.m.kenny »

:D sorry za OT (a za rypani), ale vypada to jak z google translatoru :)[/quote]


Tak z translatoru to není, vzal jsem to hopem. Je pravda, že midi je fuška...mám o tom pár knih a dokonce jsem před mnoha lety naprogramoval plugin na ovládání yamaha W5 kláves. Byl lepší než od yamahy. Tenkrát jsem ho předkládal i Danielu Forro. Ten napsal pár knih o midi a když viděl jak jsem problematiku ovládl tak se zalekl konkurence :twisted: Tak asi tak. Ale pobavil mě tvůj příspěvek, že je to jak z google translate :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...fakt asi píšu na ho...česky :oops:

Odpovědět

Zpět na „Elektronické bicí“