Millenium Transformer,XM-World E-set,Pearl ePro nebo Roland?

aneb co ti klucí šikmoocí dokázali do těch krabiček nacpat .......... Nejen na akustiku se hraje ...
Odpovědět
Pentax01
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07 črc 2014 00:33

Millenium Transformer,XM-World E-set,Pearl ePro nebo Roland?

Příspěvek od Pentax01 »

Jde o to, že mimo jiné doprovázíme s kapelou gospelový sbor. Koncerty probíhají i v kostelech, kde je sice pro zpěváky akustika vhodná, ne však z pohledu bubeníka - zpěváci si stěžují na hluk, zvukař zase na nemožnost zvučení. Když se však bicí nenazvučí, v zadní části kostela už bicí zanikají. Aby byl zvuk kompaktní (s kapelou), bicí jsem otriegroval zvuk posílám zvukaři přes Roland TD-12. Kolem mne se umístil odhlučňovací box. Sbor má bicí v odposlechu, zvukař má bicí jen ve stereo stopě a všichni jsou spokojeni...až na mne, kdy jsem (díky odhlučňovacího boxu) odřezán od kapely i sboru (cítím se jako v nahrávacím studiu), ale co je horší, blány ztratily přirozený odskok. Je mi líto i zhoršení akustického zvuku - prostě bicí nerezonují jako dříve, prakticky hraje jen utlumená blána a ne dřevo. Jelikož hrávám i v jiných seskupeních, raději bych si svoji akustickou sadu uchoval pro jazzové hraní a dokoupil právě "něco" se síťkami pro hraní v kostelech a menších klubech. Bohužel je to pro mne velká neznámá, takže si dovolím položit otázky:
1) pocit ze hry (u "něco" = např. MilleniumTransformer) : je jako u akustických bicích?
2) tlumení a dynamika: lze dosáhnout dynamických vlastností soupravy jako u akustiky? Nebudu muset nic zatlumovat? K vysvětlení...když jsem mé bicí osadil triegery, tak se někdy při hraní v pianu el. zvuk neozval a naopak někdy ve forte úderech mi zazněl 2x! Z tohoto důvodu jsem musel chvění blány omezit = buben zatlumit. A jsme zpět u nepřirozeného pocitu ze hry a neakustického zvuku - nehrál buben, ale jen zatlumená blána.
3) porovnání výrobků: díval jsem se samozřejmě na spousty hybridních bicích sad - namátkově od cenově dostupnějších D Drum Hybrid"6", White horse, Alesis DM10, Drumkit five, MarkDrum (asi není seřazeno přesně dle cen), přes Hartdynamics až po Pearl E-Pro live, Drum-Tec, Yamahy DTX a Rolandy série TD. Mám rolandovský modul, takže popravdě bych se přikláněl k nějaké starší verzi padů, např. PD-85BK. Pravda je, že nevím zda i tyto pady nejsou zatlumeny (!!!viděl jsem na YouTube sundávat blánu z Alesis DM10 a osazovat ji síťkou DrumTec, kdy v detailu bylo vidět, že pod původní blánou je tlumící materiál-asi molitan. Zda se dával i pod síťku nevím, to již v záběru kamery nebylo!!).
Problém je i v ceně - mám již akustickou sadu, kterou používám na hraní, na cvičení doma mám el.sadu Roland HD1, zvukový modul TD-12, hi-hat Roland VH11 a manželku na mateřské, která nepřeje dalším výdajům za bicí (při mateřské opravdu moc peněz není). Proto chci něco, co komunikuje s TD-12, je dostatečně dynamické, pocit ze hry je taktéž důležitý (odskok, tlumení) a v neposlední řadě nejde o kazové zboží. Uvažuji o variantách:
a) Millenium Transformer E-A Electronic/Acoustic Drum Set (499 EUR) - stačí mi rampa s tomy, vše ostatní mám a cena je luxusní,
b) XM-World E-Drumset - podobné vysvětlení za podobný peníz - láká mě info prodejce, že vše funguje s Rolandem TD12 s tím, že pady jsou třízónové včetně ride činelu,
c) starší Jet Black Pearl ePro Live 5pc Electronic Drum Kit (899USD) - je to však přes e-bay a já vůbec netuším, jak se na to hraje, protože jsem četl, že blána je vlastně snímačem a jde o plastový odlitek, na který je přilepen hrací povrch-bílá guma, což dohromady je jeden kompaktní celek a nelze ho rozebrat.
Můžete mi prosím někdo s plnou odpovědností říct, zda Millenium Transformer E-A či XM-World E-Drumset splňuje nároky na dynamiku, pocit ze hry a trvanlivost "bubnů"? U Pearlu mám obavu právě z odskoku a pocitu z hraní.
Nejlevnější (tedy nejlépe obhájitelné před ženou) je Millenium. Korpusy jsou vyrobeny ze dřeva a popravdě na první pohled (na obrázku) se mi zamlouvají. Tím, že jsou velmi levné, může být někde "háček" ... asi bude, ale nevím kde a jde o to, zda je háček akceptovatelný vzhledem poměru "cena-výkon-životnost".
Když tedy sadu Millenium Transformer E-A porovnáte např. s MarkDrums nebo s pady Drum-tec (píšu schválně toto zboží, jelikož jsem viděl, že u těchto sad se používají komponenty Millenium, např. rampa, pedál a stojan Hi-hat...), obstojí Millenium e-drum v kvalitě výrobku, v životnosti, v dynamice, v pocitu ze hry a spolupráci s uvedeným modulem Roland? Nebo mi doporučíte posečkat, přišetřit a koupit třeba starší pady od Rolandu?
Budu rád za pomoc při rozhodování. J.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Millenium Transformer,XM-World E-set,Pearl ePro nebo Rol

Příspěvek od g.m.kenny »

Nemám moc času na dlouhou odpověď, ale tvůj problém je mi známý. To co potřebuješ a chceš ty pro to je lepší si sestavu bicích koupit a udělat sám. Nekupovat celou drahou sadu. Každá sada i když je dobrá má své mouchy.

Modul TD-12 je dostatečný. Moje rada, dokupuj k němu postupně kvalitní hardver.
Např: virbl od Drumtec umí to samé jako mnohonásobně dražší od Rolandu a s Rolandy spolupracuje skvěle (cena 8-11000,-) a hraje se na něj přirozeně
narozdíl od Rolandu. Virbl od Rolandu má zase super životnost a zahraje i to co na běžném virblu nejde, ale stojí o 20 000 víc. Na drumtec náhradní díly nejsou problém, celý život asi nevydrží, ale pár let bez oprav určitě.

Je toho hodně..když tak napiš. Určitě bych, ale nekupoval celou sadu pokud nemáš fakt těžkou vatu. Stavěj postupně a kvalitně. Postupně můžeš doplnit i pro speciální funkce hihat nebo virblu i o TMC 6 Roland a mít ho spolu s TD-12.

Osobně ti vážně podle toho co chceš, potřebuješ a jak to cítíš nedoporučuji žádnou ani hybridní sadu do 50 tis.

PS: jo a ty Milenium pro opravdu hrající bubeníky nejsou. Živé hraní, časté a opravdového bubeníka vydrží maximálně dva roky, a čeká tě u nich brzká výměna piezza snímačů, které jsou levné ale je to otravné štelování. Mimochodem mají stejné piezza jako dražší DDD DRUM z německa kde je komplet sada bicích něco málo přes 30 000-50000. Takže je jasné, že jsou taky nic moc. Byl jsem na hodně akcích v německu a snímače mění jak rohlíky na sváču. Navíc jsou to bicí osazené jedním snímačem piezzo v ceně 10,-Kč se špatnou montáží. Vážně chabé. Aspoň uložení mohlo být sofistikovanější.

Tak zatím..není čas promiň.

Odpovědět

Zpět na „Elektronické bicí“