Problém s Roland TD30KV

aneb co ti klucí šikmoocí dokázali do těch krabiček nacpat .......... Nejen na akustiku se hraje ...
Odpovědět
Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Problém s Roland TD30KV

Příspěvek od Pavlišta »

Ahojte vespolek, zkouším zda se někdo z vás nesetkal s následujícím problémem u TD-30KV. Všechny pady, tedy nejen snare pad, mají tu vlastnost, že pokud úder směruje přesně na střed ( kde je pod síťkovou blánou umístěn vrchol kuželovitého snímače) , rána je x- krát silnější ( červené ledky na modulu) než když jde rána mimo střed.Buben poměrně věrně simuluje akustické bicí v zesilování a změně charakteru zvuku při přechodu z okraje bubnu na střed ale přesně nad snímačem je to v....Přenastavení parametrů citlivosti na modulu nepomáhá... Podotýkám, že jde o úplně nový set ( alespoň doufám, že nikde nebyl otloukán jako předváděčka). Na Youtube jsem našel shodný případ, kde to dotyčný řešil výměnou "unavených" snímačů o které si napsal Rolandovi.. Ale tady jde o týden zakoupenou novou sadu a dělají to všechny pady. Je to nepříjemné hrát celý ples tak aby se netrefil střed bubnu..... Díky za pomoc.

watic
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2011 14:56

Re: Problém s Roland TD30KV

Příspěvek od watic »

Zdar, myslim že s tim nic nenaděláš. Mám Td-12 což je odlehčená verze Td-20 a funguje to stejně. Byl jsem z Rolandů nadšenej dokud jsem s kámošema jamovali na sluchátka doma. Jakmile jsem se to ale začal snažit zvučit, bylo to v prdeli. 30-tka bude řekl bych co se týká zvuku jinde, dynamika by měla být taky lepší ale po zkušenostech bych už do toho na živý hraní nešel. Možná zkus víc natáhnout síťky, měly by pak teoreticky bejt citlivější a rozdíl mezi snímačem a jeho okolím by neměl bejt tk patrnej. Další možnost jsou pady se snímačema u ráfku, resp. trigery+sítka+normální buben. Pak ale zase nebude fungovat snímání polohy hraní na bubnu..

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s Roland TD30KV

Příspěvek od Pavlišta »

No nakonec se to povedlo. Reklamoval jsem to a hoši z Rolandu poslali aktualizační soubor do modulu + video jak to udělali. Stačí si pohrát se senzitivitou, průběh dát z lineárního na LOG2 a zagejtovat.. Pak jsou pady docela dobře citlivý a úder do středu není tak odlišný.

Indian
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2014 10:10

Re: Problém s Roland TD30KV

Příspěvek od Indian »

Ahoj...mám TD-12 a mám stejný problém, tak se chci zeptat, zda-li bych to doma zvládnul sám, nebo jestli mám jet rovnou do servisu....Díky Indián

Odpovědět

Zpět na „Elektronické bicí“