dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

aneb co ti klucí šikmoocí dokázali do těch krabiček nacpat .......... Nejen na akustiku se hraje ...
ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Mnojo...je to dost o cviku, cokoli někde slyšim a pak zkoušim zahrát tak se po nějaký době zadaří...problem je že tyhle vychytávky potřebuju od někoho pochytat a pak to třeba i poskládat do nějakýho solidního sóla....chce to čas a ten mam :)

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Nebo libo něco mladšího? :D Jsem měl mít jiný rodiče, bicí byli můj sen už od dětství a nakonec si ho začínám plnit až těžce v Kristových létech :/

ruya
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 11 čer 2010 23:39

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ruya »

sme na tom naprosto stejne .. rikal si mladsiho ? :)

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

To je přesně vono....odmalička se to učí mnohem rychlej a líp...tak to teď horkotěžko dohánim...a já chodil do ZUŠky na výtvarku místo na bicí :( achjo..... :roll:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Vojta Horák »

ResHacker píše:To je přesně vono....odmalička se to učí mnohem rychlej a líp...tak to teď horkotěžko dohánim...a já chodil do ZUŠky na výtvarku místo na bicí :( achjo..... :roll:
Zase určitě krásně maluješ :)

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

:D spíš semtam něco nakreslim tužkou ale už ani to moc neumim.....

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Sheafraidh »

ResHacker píše:To je přesně vono....odmalička se to učí mnohem rychlej a líp...tak to teď horkotěžko dohánim...a já chodil do ZUŠky na výtvarku místo na bicí :( achjo..... :roll:
To sis vybral nebo musel?
Ja chtel hrat na bici v ZUSce v peti letech, ale nasi asi nechteli, tak jsem misto toho hral na ruzny dalsi nastroje...

ruya
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 11 čer 2010 23:39

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ruya »

Mno tak uz mi taky dorazily .. nemuzu to ted bohuzel postavit anzto dorazi morava do praglu takze bysme se v tom nasem bytecku nehnuli .. nicmene prvni pocity sou ze je to prekvapive tezky jako k#ava :) (sem zvedavej jak to ten rack udrzi), ocividne bitelny a skusil sem si jen pripojit modul se snarem takze citlivost podle mne vyborna jediny co mne prekvapilo ze kdyz sem si pustil nejakej training song tak ten snare nebyl temer slyset ale to se snad da nejak ekvalizerem postelovat. Jo a vypada to ze pouze sluchatka stacit nebudou . Asi budu muset zapojit jeste nejakej zesik protoze na max hlasitost sluchatek i modulu stejne slysim to tukani.
A musim verejne pochvalit kytary.cz .. udelali mi vybornou cenu, bezproblemova komunikace, bezproblemovy a rychly dodani (i kdyz to nemneli skladem).

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

ruya píše:sme na tom naprosto stejne .. rikal si mladsiho ? :)
..ano říkal jsem mladšího :mrgreen:

Nejlepší jsou ty komentáře pod tím "She need double pedal..." :lol: :lol:

PS: No zrovna kytary.cz jsou jeden z těch prodejců na který jsem nadával. Komunikace je tam dobrá, jen když bereš věci za desítky tisíc, jakmile máš nakoupeno a chceš nějakou podporu nebo doplněk za pár stovek, tak tě pošlou do ... nebo spíš přestane veškerá komunikace a ochota.

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Sheafraidh píše: To sis vybral nebo musel?
Ja chtel hrat na bici v ZUSce v peti letech, ale nasi asi nechteli, tak jsem misto toho hral na ruzny dalsi nastroje...
To sem si taknějak nedobrovolně vybral, páč mamča rozhodla že tam budem chodit a u nás bicí nejsou...tak než pískat na flétničku, což mě nebere sem radši plácal hlínu a tvořil a tvořil :D

To Ruya: Jakej set a za kolik sis kupoval??

ruya
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 11 čer 2010 23:39

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ruya »

Kupoval sem td9kx za 43000 (uz po co zvedli ceny na 49000) a rack za 2500.

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

No já taky sem sehnal tenhle set ještě za 43tis....ale rack jsem měl uplně fungl z Aukra za 3500.... To ti takle levně ten rack nechaly kytary.cz jo?? to koukám :)

Jo a ještě dodám, s těma sluchátkama já sem vpohodě, ale uznávám, že výkonnej ten výstup moc neni a pro studiový sluchátka (no prostě s vyšší impedancí) je sluchátkovej zesik nezbytnej... Jinak připojení na externí bedny je no problem, možná mě tam jen mrzí to, že neni možný ladit hlasitost na sluchátkách a výstupu na bedny zvlášť, ale to se dá doladit na zesáku.... takže asi tak :wink:

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Po měsících objednávání, telefonování a shánění různých částí a součástí po zemích našich i cizokrajných, je Mr. Noizz v potu a špíně konečně zrozen! Tedy zatím v takové betaverzi pracovně mnou označované jako v0.666 ;) V příloze pár fotek, zbytek v galeriích v profilu.

PS: Jsem tomu věnoval teď takové úsilí a hlavně spoustu času, takže mám pocit že znám bicí od Rolandů jako svý boty. Takže kdyby měl někdo dotaz ohledně el. bicích tak se klidně ptejte :D


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Tomcek666 dne 22 říj 2010 18:18, celkem upraveno 2 x.

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

No co dodat....NÁDHERA!!! ..... máš libový bubenický doupě :))) A jak si to supr dostal na tu rampu, to sem ani nečekal.....fakt super! :D

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Ani mi nemluv, na těch fotkách to tak nevypadá ale na rampě je celkem 28 držaků...v podstatě tam nezůstalo jediné volné místečko, jen spodní trubka a trubka pod snare je celkem prázdná. Navíc je to všechno dost na sobě a dostat se k nějakýmu šroubku a něco povolit a posunout je děsná dřina. A svazek kabelů je tlustší než moje ruka :D Ale tak snad už hotovo a jen časem vyměním ty gumové tomy za 10" a 12" síťovaný Rolandy a bude. Ta rampa ale mile překvapila s tím co vydrží, teď je na ní momentálně hodně přes 70kg. To už nejde ani nadzvednout bez použití páky. Ale pod ramena jsem samozřejmě musel dát vzpěry...třeba to pravý nese dobrých 20kg a až tam dám ty Rolandy, tak to bude ještě o 10kg víc. Jo a musím zatížit zadek (odložím si tam činky 15kg), těžiště už pak bude moc vepředu a překlopilo by se to :D

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

No ježiš :D:D Ale stejně je to mazec...kdyby byla soutěž o nejbizardnější custom set tak to asi i vyhraješ :D:D Ale tak už sem viděl sety namíchaný z akustickejch i el. bicích a různejch značek plus i víc modulů najednou....takže dobrý....70kg???? neni to trochu moc?? Nevim teda co váží ten muj set, ale jestli třetinu toho tvýho(tim myslim jen pady) tak je to hodně.....každopádně zase mužu bleskově a pohodlně přenastavit polohu čehokoliv a místa tam je taky ještě celkem dost.....to je výhoda no...ale asi neni nad takovejhle bomba custom ze kterýho máš pak víc radost :) A ta TD 20tka se tam nádherně vyjímá plus ten kabel je taky monstrózní....to já tu kabelážíčku mam takovou sockiální oproti tobě :D:D Ale mě to zatim stačí a mam z toho i takle radost....problem je že zdaleka neprovozuju pouze bicí, ale dost taky utratim za letadýlka který mě bavěj, dost vrazim do auta a i holčina něco stojí atak dále..... :roll: :wink:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Sheafraidh »

No, vypada to hezky :)
Btw. doporucoval bych pravou "vetev" rampy podeprit jeste necim na konci, jinak se ti to casem bude provesovat - me se to za 2 roky, co to mam trosku provesilo a zacinam se bat, ze to treba praskne v tom upinaku (a to tam toho nemam tolik - jen "ride", "floor-tom" a "chinu")...

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Sheafraidh píše:No, vypada to hezky :)
Btw. doporucoval bych pravou "vetev" rampy podeprit jeste necim na konci, jinak se ti to casem bude provesovat - me se to za 2 roky, co to mam trosku provesilo a zacinam se bat, ze to treba praskne v tom upinaku (a to tam toho nemam tolik - jen "ride", "floor-tom" a "chinu")...
Vsak uz se vyrabi dalsi podpera co pujde od dolni trubky rovno nahoru :) V te plastove objimce od te stagg podpery co tam ted mam totiz nehezky zapraskalo (nechat to viset jen v tom plastovem upinaku jsem se ani neodvazil, to se provesilo uz po prvnim rameni s ride) kdyz jsem ji tam namontoval vsechny ramena od cinelu. Jo ty jsou taky dobry, jsem nekde ve vyprodeji koupil za par susnu docela dlouhy ramena od Basixu z nejake vyssi rady, a oni to nemaj delany z dute trubky jak to byva ale je to normalne kulatina ... kdyz mi prisel ten balik domu s 5 ramenama tak vazil 23kg :D Jsem to malem ani nevytahl do schodu :D A je to peknej shit ten Basix hardware, uz chapu ze se toho zbavovali. Sice spousta kovu a strasne tezky, ale z kloubu padaj kovove piliny kdyz se s tim hejbe a ty zoubky na sebe nesedi...hruza.

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Teď jsem si všiml že jsem to nafotil i s tím odloženým absinthem :D Já nejsem alkoholik, to je na ... desinfekci .... pedálů ... aby nesmrděly ;)

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Ještě jeden OT na Sheafraidha: To ty jsi tu někde psal že jsi vyměníl Axis za Mapex a že ti to sedí líp??? Já chtěl po Mapexu přejít na Axis nebo Trick .. teď jsem zmaten :D :D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Sheafraidh »

Tomcek666 píše:Ještě jeden OT na Sheafraidha: To ty jsi tu někde psal že jsi vyměníl Axis za Mapex a že ti to sedí líp??? Já chtěl po Mapexu přejít na Axis nebo Trick .. teď jsem zmaten :D :D
No asi jsem to byl ja - treba ti Axis sedne, to si musis asi zjistit sam (ja to zjistil tak po trech mesicich, ze bych radsi stardardni retezovy pedal)...
Jinak ja mel (a porad mam u el. bicich) Mapex P980, pak jsem k novym Sonorum koupil Axis, ktera mi po 3 mesicich neprisla idealni, tak jsem poridil Falcona. Zase ale Falcona u el. bicich jsem mel chvilku a bal jsem se o kickpad :)

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Bal o kickpad? Jako v jakem smyslu? No ja u kickpadu nejdriv mel plast ale delalo to hluk tak jsem tam vrazil filcovej a zase jsem zjistil ze se z nej strasne prasi na te mesh blane a pada to dovnitr, takze mam ted nalepku Falam Slam ale nechrani mi blanu ale filcovej beater :D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Sheafraidh »

Tomcek666 píše:Bal o kickpad? Jako v jakem smyslu? No ja u kickpadu nejdriv mel plast ale delalo to hluk tak jsem tam vrazil filcovej a zase jsem zjistil ze se z nej strasne prasi na te mesh blane a pada to dovnitr, takze mam ted nalepku Falam Slam ale nechrani mi blanu ale filcovej beater :D
jako ze ho tim prokopnu a znicim si trigger :)

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Ta remo blana na me dela docela solidni dojem, ale je fakt ze celej ten pad je preci jen malej a lehkej...kdyz se do toho clovek poradne opre dvojslapkou tak pekne kmita... Jsem puvodne premyslel o tom 14" 30kg macku co defaultne Roland dava k te rade TD-20X, ale stoji 25tis ...coz je nehorazna palka.

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Jo ještě pár fotek jak se podsvěcuje pad od Rolandu :D Zatím mám jen virbl, ale přemýšlím že až budu mít všechny pady síťovaný, tak je podsvítím všechny...náklady na LEDky byly 66,60,- :twisted:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Elektronické bicí“