dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

aneb co ti klucí šikmoocí dokázali do těch krabiček nacpat .......... Nejen na akustiku se hraje ...
ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Super..... hoď sem taky nějakou tu nahrávečku tvýho snažení ať vidíme ;)

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

ResHacker píše:Super..... hoď sem taky nějakou tu nahrávečku tvýho snažení ať vidíme ;)
Dej mi ještě tak 3 roky ;) Ikdyž teda jsem mile překvapen tím, jak se mi hezky dostalo do noh heel-toe, jak to vysvětluje Jared Falk v Bass Drum Secrets. 10 min cvičení jen tak na zemi, pak 5 minut na šlapce a ejhle ono to začalo sypat (sice bramborově) dvojky :) Myslím že tohle bude moje oblíbená technika, lehký, rychlý.. no ale teď návrat zpátky o milion lekcí a znovu a dokola cvičit základní koordinaci :( Ale nějak se začínat musí...

PS: One Handed Drum Roll mi taky šlo tak nějak samo za pár minut, opět postup dle toho jak to učí Jared Falk . Ale je mi to pěkně k ho##u, když člověk neumí pořádně ani základy :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Vojta Horák »

Ale máš modrý rozsvícený bubny, tj show složku už máš za sebou :D

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Vojta Horák píše:Ale máš modrý rozsvícený bubny, tj show složku už máš za sebou :D
Ano přiznávám, větší radost než radost z bubnování byla ta, že se tím tady (a před kamarády) můžu chlubit :mrgreen: Mr. Noizz je prostě můj mazel :wink:

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

No přišly mi nějaký slevový kupóny, tak jsem pana Noizze ještě trošku předvánočně vylepšil o další dva síťované tomy :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Vojta Horák »

Tomcek666 píše:Alespoň že k něčemu tady ty moje kecy jsou ;) Tak ať Rolandi s(ou)louží :)

PS: Zvláštní ... než jsem se přihlásil na toto fórum, tak jsem měl pocit že elektronický bicí nikdo nezná a nikdo na ně nehraje a že jsem ten největší exot, když si je chci pořídit. Teď mám pocit že je má doma úplně každej :roll:
Pohoda, já ne 8)
BTW ten Absinth jsi už dopil, co? :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od tomcorn »

největší kult je ten Cartman s hajtkou v řiti :-)

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

A já pořád řikám, hoď sem už nějakou ukázku svýho umění ať máme všichni představu, jak se na takovej nádhernej libovej setík hraje :wink: :D

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

tomcorn píše:největší kult je ten Cartman s hajtkou v řiti :-)
To je volná variace na první epizodu z první série South Park s názvem "Cartman má anální sondu" :lol:
ResHacker píše:A já pořád řikám, hoď sem už nějakou ukázku svýho umění ať máme všichni představu, jak se na takovej nádhernej libovej setík hraje :wink: :D
A já pořád odpovídám že dřív jak za tři roky ze mne nic nedostaneš :mrgreen:

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Ale mě ani nejde o tebe...ale jen o takovou malou ochutnávečku prostě...nějakou jen fičurku kdybys vyšvih co už umíš ...no abychom viděli co ten set umí!! dyk tu na to koukat a slintat už se nedá a každýho určitě zajímá jakej zvuk ta plnokrevná TD20tka má :D

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Alena »

Do týdne bych měla být rovněž šťastnou majitelkou TD9KX. Pevně věřím, že budu mít konečně vyřešen neustálý problém se zvukem, tj. neustálá nespokojenost ať hraju na co hraju. Tady bude zvuků na vybranou a mimo jiné možnost nastavení sustainu... Dlouho jsem se rozmýšlela, které bicí vybrat. Nejprve jsem začala na Alesis 7 USB kit, pak přes TD4KX dospěla až k TD9KX. Je to samozřejmě stále kompromis :lol: Baťoh peněz a to budu možná od dubna bez práce. Ale jak jsem řekla doma - i kdyby na chleba nebylo. Nakonec se mi je podařilo sehnat z jednoho eshopu za 41900 a rampu 3900. Poté, co se kvůli vytížení všech členů s kapelou ve zkušebně už skoro neslezeme si budu moct zahrát aspoň doma a třeba se něco naučit přes internet. Teď bych potřebovala nějakou nalejvárnu, kde si stáhnou třeba nějaké podklady v midi známých písniček, na kterých by se dalo učit hrát a tak vůbec. Budu vděčná za každou osvětu, která mi rozšíři povědomí, co všechno se s takovou věcičkou dá robit.

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Wow tak to ti gratuluju, já už na tenhle setík nějakou dobu hraju.....no hraju :D to je silný slovo....ale tak snaha je.... Zvukově je to super, určitě si vybereš/nastavíš vlastní set atd, jenom prostě musíš počítat s tím, že to nikdy nebude jako na akustiku. Je to prostě něco jiného a není to špatný to vubec ne =) Midi ti neporadim, to by mě taky zajímalo a ještě jsem po tom nepátral, zatim hraju písničky jen z poslechu, nebo si najdu přímo na youtube drum covery a hraju podle nich.....zatim naprostá spokojenost, kvalitní robustní provedení, vše přesně pasuje, vše je dostatečně pevné-....a moc pěkné...K TD9kx jsem se svými úvahami také dostával asi několik měsíců, úplně nejprve jsem uvažoval o Medeli, ty jsem ale po nějaké době zavrhl, pak po dalších pátráních jsem se rozhodl pro Rolandy - zvukově mi přišly nejsympatičtější a hlavně mě dostaly jejich parádní síťované pady.... Měl jsem je za 43000 plus rampa za dalších 3500? jestli nekecám...ale před těmi několika měsíci to byla fajn cena.....až se staneš majitelkou určitě sem pošli dojmy, fotky tvého drum koutku a nějakou tu nahrávečku, jsme všichni moc zvědaví :D

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Alena »

Teď jsem si četla ještě jednu vedlejší související diskuzi a tam všichni říkají, že el. bicí jedině co nejlevnější. Že stejně ve výsledku používají 2 sety atd. atd. Upřímně, když někdo hraje nějakej posranej punk, tak to chápu, ale já osobně mám spíš předtuchu, že si budu rvát vlasy, proč jsem si je nepořídila už dřív. Naše kapela se motá mezi styly a zvukové rejstříky bicích, které by se přizpůsobovali konkrétnímu žánru skladby by určitě muziku zvedli zase o nějaký to procentíčko. Jak se říká, dobrej zvuk je 50 % úspěchu. Tak doufám, že nebudu litovat těch peněz. Navíc já poslouchám i elektronickou hudbu, takže já si myslím, že to bude OK a třeba si ve výsledku vystačím sama. Nenechám si to přeci kazit nějakou kytarou :lol: Dojmy napíšu. Nehraju přeci tejden, abych si kupovala nějaký šlupky. Nehledě na to, že tyhle Rolandy už vypadaj jako pořádný bicí. Vzhled udělat svoje. TD4KX vypadaj prostě blbě.

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Jj, o 9tkách už se dá říct, že za něco vypadají...teda ve verzi KX - síťované tomy. S tou vedlejší diskuzí musím absolutně nesouhlasit, to fakt záleží na konkrétních nárocích a já když už utrácim peníze, tak za ně chci to nej a ne nějakou jak ty píšeš šlupku....přesně tu pro mě platí pravidlo: Nejsem tak bohatej abych si mohl kupovat levný věci..... Na ty nejlevnější bicí jsem taky četl spousty stížností, jak se láme rampa a i el. poruchy a že kabeláž nevydrží atd atd....nee fakt ne, to nepotřebuju, já z těch bicích chci mít taky radost a když se před spanim kouknu na tenhle setík tak to prostě pohladí uplně jak jsou krásný :) A snad tě ještě utvrdím v tom, že já jsem úplný začátečník stejně jako dost lidí tady na fóru a přesto jsme hned na začátku šel do takto "drhaých" bicích.... bál jsem se, protože jsem ani nevěděl, zda mě to nepustí, ale to byly fakt asi jen planý obavy - když jdu na kurz, pokaždý mi to tak rozproudí krev, že jedu domu, hned za to sednu a zas mydlim aspoň 2 hodiny :D:D

P.S. s tímto setem snad uspokojíš alespoň trochu každý styl...těch setů a fíčurek, které tam jsou je tolik, že bych se nebál čehokoli :wink:

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Alena »

Jo a taky jeden konkrétní poznatek. Hrála jsem chvíli s kapelou na TD4KX, který má známý a musim říct, že asi tak 2x rychleji než obvykle, tzn. hraje se na ně možná snáž a tím pádem má člověk vyšší rychlost rukou. Určitě je to o zvyku. Trošku mi dělalo problém, že jsem neměla okamžitou odezvu, takže jsem se opozdila s nástupem, ale to záleží, kam si člověk dá repro, že? No, uvidim, posoudim a třeba ten věčný spor konečně rozseknu.

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

To s tou odezvou nevím, já bych řekl že okamžitá je (máš lepší asi používat sluchátka). A tím hraním rychleji jako myslíš asi to, že je ten set malej a tím pádem nemusíš s rukama tolik hýbat po tomech a činelech? Jinak v počtu beatů/s mi to přijde tak asi nastejno, záleží taky jak ti pomáhá blána - jak je napnutá .... Jinak na TD4kx jsem přímo nehrál, ale zkusil jsem srovnatelného konkurenta v Praze v Muzikeru od Yamahy a jako tehdy když jsem vlastně u bicích seděl asi poprve to bylo bomba ale zpětně mužu říct, že ty pady jsou fakt jen gumový placky a pocitově to hraní nicmoc :( nemužu si pomoct, ta guma příliš tlumí údery, alespoň tak mi ti přijde....zato u činelů mi to nevadí, tam je odskok ok, jen u hajtky je to špatné, není tak citlivá jako reálná a tudíž na ní asi nikdy nevyloudím taková ta jemná sólíčka.... ale to je tak asi k neduhům, jinak je to fantastickej setík :) kor pro mě jakožto začátečníka :D

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Alena »

ResHacker píše:To s tou odezvou nevím, já bych řekl že okamžitá je (máš lepší asi používat sluchátka). A tím hraním rychleji jako myslíš asi to, že je ten set malej a tím pádem nemusíš s rukama tolik hýbat po tomech a činelech?
Já si za to sedla v rámci zvukovky na koncertě, takže jsem odposlech neřešila. Je to jiný, když hraješ doma sám a když se máš sehrát s dalšími muzikanty. Z jedný písničky se ale nedá usuzovat. A to, že jsem hrála rychleji a snadněji nevím čím je. Porovnám a napíšu.
ResHacker píše: zato u činelů mi to nevadí, tam je odskok ok, jen u hajtky je to špatné, není tak citlivá jako reálná a tudíž na ní asi nikdy nevyloudím taková ta jemná sólíčka.... ale to je tak asi k neduhům, jinak je to fantastickej setík :) kor pro mě jakožto začátečníka :D
Jemná sólíčka na HH nehraju ani po 11 letech. Mno, asi je to právě o tom cvičení...

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Ta sólíčka....jej...já myslel spíš takový ty detailíky...bych ti ukázal třeba na konkrétnim songu....takový to polechtáníčko hajtky a pak zas normal do toho řežeš....tak to mi na týhle zatim moc nejde...ale třeba to vychytám když zvýším citlivost....se uvidí...

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Alena »

Tak už jsem tedy rovněž šťastnou majitelkou Roland TD9KX. Já k nim čuchla, já za ně sedla, já je ochutnala a nejraději bych je sežrala, kamarádi... :D Vypadaj super, maj spoustu ovládacích prvků a hraje se na ně úplně normálně. Jako rozdíl tam je, ale že by to bylo úplně o něčem jiném než akustiky to rozhodně ne. Varování typu – nebudeš na to umět hrát, je to úplně jiné se nepotvrdili. Takovej zvuk jsem neslyšela ani ze Sonor 3007 a to už jsou nějaké bicí... Nejslabší článek je asi kik pad – už při koupi jsem přemýšlela, že ho časem vyměním za síťovaný. Taky mi v něm drnčí šlapka a tak asi budu muset použít nějaké polstrování nebo něco. Nemáte s tím někdo zkušenost? Třetí pad je na můj vkus příliš vysoko a níž už nejde – možná by to šlo vyřešit přetočením holderu a namontovat jej odspodu. Ještě to zvážím. Taky mám poněkud volný jack v modulu a občas to zachrastí. Snad to půjde vyřešit. Jejda, teď doufám, že to všechno nevyznělo jako kritika. :oops: Chtěla jsem se zeptat, jestli je nutné soupravě napínat blány, nebo stačí využít tovární přednastavení. Mně to totiž celkem vyhovuje, ale je to v manuálu hned na začátku. A chápu to správně, že k této bicí soupravě mohu připojit už pouze druhý crash a čtvrtý pad? Není to málo? :( Existuje nějaká kompatibilita třeba s Yamahou? Přemýšlela jsem totiž o obyčejném jednozónovém činelu jako o druhém crashy. Od Yamahy stojí jen asi 9 stovek a na 2 crash to myslím může stačit. Další příliv otázek po bližším seznámení... :lol: Teď se ještě konečně naučit pořádně hrát...

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Alena píše:....... A chápu to správně, že k této bicí soupravě mohu připojit už pouze druhý crash a čtvrtý pad? Není to málo? :( Existuje nějaká kompatibilita třeba s Yamahou? Přemýšlela jsem totiž o obyčejném jednozónovém činelu jako o druhém crashy. Od Yamahy stojí jen asi 9 stovek a na 2 crash to myslím může stačit. Další příliv otázek po bližším seznámení... :lol: ..
Ano připojíš tam už jen crash a další tom, nebo cokoli jiného, ale díry už tam jsou opravdu jen dvě. S tím připojením dvou mono padů do jednoho vstupu je to trošku složitější, musíš si udělat vlastní káblík, ale je to řešitelné. U vstupu pro další tom to bude určitě fungovat, u vstupu pro crash si nejsem jistý, se to musí vyzkoušet. Už jsem to tu rozebíral podrobně v jiném vlákně tak koukni sem (a doma v reálu odzkoušeno na Rolandu TD-20X, mám třeba 2x splash do jednoho vstupu udělanej právě z těch Yamah a Medeli mono padů).
A ty levne Yamaha pady nebo pady kohokoli jineho budou urcite fungovat, ty hlavni snimace jsou vsechny stejne u vsech vyrobcu. Problem byva jen s dualnimi pady, kde rim muze byt resen nekolika zpusoby.

Jo a ted me napadlo ze se mi vali doma spousta gumovych tomu, snare a vlastne i mono a dualni crashe jeste z Medeli DD506...vlastne i ta drum krabicka...jsem to nejak zapomnel se toho zbavit..tak kdyztak kdyby byl zajem tak pisni, je to jeste 2,5roku v zaruce vsechno. Ti klidne udelam i ten kablik a muzes narvat k tem bicim jeste dva mono crashe a dva mono tomy :)

bubák
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2010 21:45

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od bubák »

ten duální crash bych možná užil .. pokud zbyde, dej vědět

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Alena »

Jo a ted me napadlo ze se mi vali doma spousta gumovych tomu, snare a vlastne i mono a dualni crashe jeste z Medeli DD506...vlastne i ta drum krabicka...jsem to nejak zapomnel se toho zbavit..tak kdyztak kdyby byl zajem tak pisni, je to jeste 2,5roku v zaruce vsechno. Ti klidne udelam i ten kablik a muzes narvat k tem bicim jeste dva mono crashe a dva mono tomy :)
Určitě. Záleželo by samozřejmě za kolik by ty hračky byly :D Jestli to není tajné, tak sem zkus hodit nějaký nástřel. S tím zapojením další padů zaúkoluju partnera - je to kytarista a tak má s kabely větší zkušenost :D Většinu toho nastuduje, když sám pokládá kabel (jsem já to ale nechutná). Asi mu vrazím i manuál. Jsem praktik a nějaké dlouhé studování návodů mě nikdy moc nebavilo...
A jak je to tedy s tím napínáním těch blan? Je to nezbytné?

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Alena píše: Určitě. Záleželo by samozřejmě za kolik by ty hračky byly :D Jestli to není tajné, tak sem zkus hodit nějaký nástřel.
Musím prolízt krabice, co se mi tu vlastně válí doma... pak to nějak vyřešíme po PM.
Alena píše:S tím zapojením další padů zaúkoluju partnera - je to kytarista a tak má s kabely větší zkušenost :D Většinu toho nastuduje, když sám pokládá kabel (jsem já to ale nechutná). Asi mu vrazím i manuál. Jsem praktik a nějaké dlouhé studování návodů mě nikdy moc nebavilo...
Je to triviální záležitost. Stačí koupit za stovku klasickej shitovej Y kablík s rozdělávacíma konektorama, kde na jedné straně je velkej stereo jack a na druhé dva mono jacky. Rozdělá se ten stereo jack a mezi L a R se přiletuje 100k odpor. Pro člověka co někdy držel v ruce trafopájku je celá operace dílem necelé minuty.
Alena píše: A jak je to tedy s tím napínáním těch blan? Je to nezbytné?
Je to úplně jedno, si to napni jak ti to vyhovuje aby jsi měla odraz jak na bicích na které jsi zvyklá. Na zvuk nebo funkci to nemá žádný vliv. Jen teda když mi došly síťované pady od Rolandu , tak ta blána byla tak povolená že kdybych do toho praštil tak rozmáznu i ten snímač vevnitř...navíc na tom byl i papír s velkým nápisem abych blány před prvním použitím napnul :) Takže asi tak.

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Alena »

Je to úplně jedno, si to napni jak ti to vyhovuje aby jsi měla odraz jak na bicích na které jsi zvyklá. Na zvuk nebo funkci to nemá žádný vliv. Jen teda když mi došly síťované pady od Rolandu , tak ta blána byla tak povolená že kdybych do toho praštil tak rozmáznu i ten snímač vevnitř...navíc na tom byl i papír s velkým nápisem abych blány před prvním použitím napnul :) Takže asi tak.
Ten papír jsem taky četla, ale spíš jsem tím chtěla říct, že mi to celkem vyhovuje tak, jak je to nastavený, takže není to nezbytně nutné podrobovat nějakému napínání?

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Alena »

Jinak bych tady chtěla dementovat pár svých omylů. Tak to dopadá, když o něčem začnu mluvit, ještě než to pořádně prozkoumám... 1) Ten kabel, co mi chrastí není od Ralandů, ale je to náš kabel, kterým jsme propojili bicí s věží, takže závada zrkátka není na straně výrobce Roland. 2) Vyška třetího tomu se dá snížit posunutím pravé části rampy dolů. Stačí povolit dvě matky, že. Jsem debil, že jsem na to nepřišla hned, ale domnívla jsem se, že s tou rampou se jaksi příliš hýbat nedá. 3) Nevrže šlapka v kick padu, vrže ta šlapka. Možná by si holka zasloužila po těch 10 letech promazat :-( Poněkud amatérské omyly, ale co se dá dělat. :oops:

Odpovědět

Zpět na „Elektronické bicí“