dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

aneb co ti klucí šikmoocí dokázali do těch krabiček nacpat .......... Nejen na akustiku se hraje ...
ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Ahoj, prosím o radu, zkušenosti, typy...jsem začínající a nejradši bych hrál na akustiku (kterou také mám), nicméně v panelákovém bytě, kde strávím většinu času, ji mít nemůžu...proto bych rád nějaké elektronické bicí, vpodstatě už jsem se rozhodl pro značku Roland a chtěl bych něco ne úplně základního, peníze do toho rád dám.... Konkrétně bych se rozhodoval mezi těmito 2mi soupravami, jestli někdo může poradit, jaký je rozdíl v těch padech, má smysl investovat více? Co se týče zvuků, asi by mi i stačil modul TD-4 ...jen uvažuju když už dát takové peníze, tak něco pořádného... Děkuji moc za všechny příspěvky!!! :D

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Ty kx na konci znamenají že všechny snare/tom pady jsou u těhle sestav se síťovanou blánou. Rozdíl je ale v jejich typu. Ta 4kx serie ma 8" PDX-8/PD-8 pady a serie 9kx ma 10" PD-100BK a 8" PD-85BK, coz jsou stejne jako u serie 12 a 20 a jsou vyrazne lepsi a citlivejsi (a i tomy maji snimani rafku). Hlavne maji snimac v prostredku a ne na kraji jako PDX-8. Asi bych se priklanel k te vyssi rade. A nebo dalsi moznost, poskladat si Rolandy dle gusta. Treba levnejsi modul a drazsi pady...koupit si treba i kopakovej pad sitovanej. Po tom co Roland asi pred mesicem hodne zdrazil se ani moc nevyplati kupovat sestavu, vyjde to jen o trosku levneji nez kdyz si to clovek posklada sam. Pokud to napojis na PC a tam mas nejaky dobry software, tak bych urcite resil kombinaci lepsi pady a horsi modul. Jo ta TD-9kx ma taky trizonovej kovovej ride opoti gumovemu u 4kx.

PS: Pokud se clovek podiva na ceny tak treba rozdil mezi PDX-8 a PD-85 padem je jen par stovek, to stejne mezi 10" a 12" PD-xxx padem. Urcite se tedy vyplati koupit si 12" virbl misto 8/10" co je v sestave.

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Jeste mne napadlo co zvazit nejakou levnou cinskou nahrazku?
Treba tohle mi pripadlo docela pouzitelne a cena je jeste mnohem nize nez TD-4kx. Ty kovove cinely vypadaji docela dobre, zvuk uz z toho taky leze docela rozumnej a pokud k tomu treba das sitovanej virbl a kopak od Rolandu tak mas peknou sestavu za slusne penize.

Dlouhou dobu je meli jeste nedavno vystaveny na kytary.cz na prodejne a ta cena byla nekde kolem 20tis. Ted teda zrovna to nikde nevidim skladem.

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Ahoj, díky moc za tip, ale já na tom nechci šetřit a pro Rolanda jsem byl rozhodnutý už dávno..Dám přednost prověřený značce a kvalitě.. Tim ty Alesisky nechci nějak urážet, ale fakt se mi to moc nezdá, ta cena se musí někde projevit. K tomu ty činely musej dělat dost kravál ne? A já to potřebuju mít tichý. Už jsem objednal ty TD-9KX a během dvou dnů mi dorazej dom....sem na ně fakt natěšenej :D

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Jinak co se týče toho tvého prvního příspěvku(nějak jsem ho přehlídnul :D) tak vpodstatě jsem se dočetl to samé...Akorát s tím, že když si to poskládám dle svého gusta to vyjde levněji, nemůžu souhlasit...Je teda fakt, že jsem bral v úvahu jen e-shopové ceny, ale v případě těch jednotlivejch kousků ty nejlevnější, co mi seznam našel. Celou sestavu jsem sehnal na jednom eshpopu za 43000 s daní, k tomu jinde jsem sehnal novou MDS-9 rampu za 3500 ....kdbych si tu samou sestavu skládal metodou dle gusta, vyjde mě minimálně o 10 tis dráž.....tak nevim, jestli jsem to nepočítal nějak špatně... objednaný to už stejně mám a jsem teprv začátečník tak snad budu spokojenej :) Myslim, že jsem neprohloupil, za tu cenu to jde ne :) diky

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Dobra cena, nejspis meli na sklade sestavu za starou cenu. Ted uz TD-9kx stoji oficialne pres 50tis. Mimo jine na Rolandu se da dobre uhybat s cenou, vzdycky se mi podarilo "ukecat" aspon 10%. Tak at slouzi ...ja uz pres mesic cekam na TD-20X modul a furt ne a ne mi prijet domu :( Clovek pln ocekavani a nadseni malem proda sve organy, aby mel na zaplaceni tehle hracky a nakonec na to musi jeste cekat....

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

No tyjo....to je hračička jej.....jako ja sem nejdriv chtel TD-4k set, kterej ma kamoska...ale nakonec sem se vyhoupal na tuhle sestavu, kterou uz teda kupuju a sem zato rad...t predpokladam nejsi uplnej začátečník jako já, takže víš, do čeho dáváš prachy, já se na tomhle budu učit během jinak nudnejch večerů v Praze v bytě.... :) a pa kto mužu třeba i nějak tunit.... stejně je to nádhernej pocit víš? Prostě na to celej rok zejráš po youtube a různě po netu a řikáš si jaký to asi je, pak se mrkneš do Muzikeru a trošku se namlsat na tom co tam maj na vyzkoušení a zas máš brouka v hlavě a řikáš si tyjo to je prachůůů ale zase to krásně hraje :D:D No .... a teď už tu mam rampu a TD-9kx mi dneska odeslali...takže koncert jako :D:D: stejně sem moc nepochopil, proč mi doporučuješ ty Alesisky když dáš 50 nebo kolik stojí ta 20tka modul..... a taky mě docela udivuje že je to tak blbě k sehnání....

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

No tak zacatecnik jsem a mam to proste jako hracku na doma ... nic jineho :D Ja proste jen nedokazu delat kompromisy a nejak se omezovat. A ten pocit co popisujes znam velmi dobre, kdyz si vecer prectes mail ze zbozi odeslano a rano si privstanes aby jsi nahodou nepropasnul chlapka z PPL co vola o sedmi rano a pak se na to celej den trepes a pocitas minuty kdyz uz prijede =)
No a ty Alesis jsem videl/slysel az potom co jsem uz mel doma Medeli a prvni drahej pad od Rolandu a cucel jsem docela na to (asi bych je i hnedka koupil) ... jednak to jsou na pohled opravdu nadherny bici, vypadaji urcite lip nez ty 4/9 kove Rolandy a ten zvuk me taky dostal. Jako mozna kdybych to mel doma a mel s tim nejaky vetsi zkusenosti tak na tom treba najdu nejaky extravelky mouchy atd...ale na prvni pohled opravdu parada. Ty velky pady (hlavne cinely, ride tam ma treba peknych 16") a ta cernozlata barva to proste dela svoje. Kdyz sednes za ty "levnejsi" rolandy kde jsou 6/8" pady tak ti to pripada jako hracka pro deti.

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Tak to jako sorry ale nejsi žádnej začátečník, když už ti doma prošlo tolik bicích...a navíc to nemáš asi jentak uplně na blbnutí když za to dáš 50 ani nemrkneš.... leda by ses v prachách válel :D:D:D No a jako znova řikám, proti Alesiskám nic nemam ale jednou sem nějak viděl na youtube video jak tam rozebírali ten pad...a nezlob se ale mě přijde hrozně mizerně provedenej....je z toho cejtit prostě laciný čínský zpracování....Popravdě mě taky nadchnuly tim vzhledem atak prostě ale nepřijde mi to jako kvalitní věc...podobně jako ty Medelky...A jak píšeš, já taky nakupuju věci bez kompromisů, takže na cenu nekoukám a i ty Rolandy mi přijdou nádherný co se vzhledu týče...ani nevíš jak sem na ně natěšenej (teď už mi ležej na poště, mam tu papír oznámení o dobírce za 38táců a čekám na vejplatu protože se s ní firma zpozdila...) jinak ještě jsi mi neodpověděl...ty Alesisky jestliže maj tyjle činely tak musej bejt hlučný jako klasický akustiky ne??? když na to budeš hrát dřevem.... A jak dlouho už hraješ a odkud jsi?

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Zklamu tě, ale jsem :D Hraju teprve dva měsíce a ještě to flákám (ale zato teoretická příprava byla asi půlroční, hlavně ta očumovací na youtube a disk. fórech co si vlastně koupit) :D :D Jsem neříkal že mi to prošlo doma pod rukama. Jsem ty Alesis jen viděl v akci na prodejně. Co se hlasitosti týče tak si nevzpomínám že by ty kovový činely zněly nějak nahlas. Však ty Rolandy mají taky kov, i na té tvé sestavě bude kovovej ride. Tuším že tam je 12" třízón, já mám to stejné jen v 15" provedení a můžu říct že ty gumový čínský šmejdy od Medeli dělají 10x takovej hluk. Nejhorší byl ten kopákovej snímač, to bylo jako kdybych kopal nohou do zdi..děsný rány. Ta síťovaná blána od Rolandu je něco úplně jiného. By mne zajímalo jak na tom bude ta tvoje guma na kopáku od Rolandu. A vůbec, už to máš dneska doma ne? ;)

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Hele tak to sme na tom fakt uplně ale uplně stejně... mě se bubnování líbilo už dávno ale vždycky sem si taknějak řek že na to nemam až když sem zjistil (uplně náhodou), že jeden z mejch učitelů je bicák v jedný kapelce a šel sem na jejich koncert - super akce, tak sem se odhodlal, že to taky konečně musim zkusit.... no a očumoval sem, kámoška už hrála, tak sem se tam procpal tak trošku přes ní k tomu učiteli a to je hrozně vstřícnej člověk - je to nějaká ZUŠka, jejich ředitel mi řek že mě jako už nevezme, ale on že prej mužu teda chodit nějak navečer když už všichni skončej...a teď jak začly prázdniny tak mi pučil (sice takový uplně shitový) ale akustiky od Sonorů a hrál sem na tom jako divej ve sklepě viď :D ale stejně zatim umim kulový....hlavně proto, že tyhle prázdniny mam spoustu práce ve firmě, kde dělám a musel sem zaplatit dědovi auto a taky vydělat těch bez mála 50k na ty Rolandy...takže sem na ně vydělal a mam z toho fakt radost, sou dost vysněný pro mě :) Jinak co se týče toho kovu, tak ten ride u Rolanda mi přijde pogumovanej ne? to neni kovový jako celý..ale u těch Alesisek mi to přišlo jako jeden kus plechu jako u klasickýho činelu ale se snímačem..možná se pletu, já to na vlastní oči neviděl.... A toho gumovýho kopáku se trošku bojim, tam jako to asi nějakej bordel dělat bude, to mi potvrdila kámoška, no uvidim jak hrozný to bude...kdyžtak pak koupim ten síťovanej až přijde další vejplata... A doma to ještě nemam hele! :( Jde oto, že v naší firmě máme zákazníky, co platěj pozdě, tak nám i mzdy odelslai až dneska....doma mi teď leží jen papír s oznámenim o dobírce za 38tis (5 tis sem platil převodem jako zálohu) atak sem jel za dědou do jižních čech do lesní chaty si vyčistit hlavu, pak až se vrátim pudu pro prachy a pak pro Rolandy a hned je postavim...už se na to nezřízeně těšim!!!

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Tak bicí set TD-9KX je doma, sestaven a první zahřívací kolo už má také za sebou. Mé první dojmy jsou veskrze kladné, celý set (včetně rampy) působí kvalitně, bytelně, na ničem se nešetřilo a nic nevypadá lacině... Jedinou malou mušku bych viděl v reakci snímače na blánách a přechodech. Jde oto, že snímač je sice umístěn uprostřed (což považuji za správné) a nikoli na kraji jako u PDX-6 a 8, ale už není příliš dořešena reakce při dopadu paličky přímo na snímač. V tomto případě se vybudí naplno, pokud se ale netrefíte přesně do něho, je to odost slabší...což u reálného bubnu nehrozí, tam to bude všude kolem středu stejné...zatím jsem nezkoumal, jestli toto lze nějak eliminovat, ale je to fakt jen jediná muška na jinak bezvadném setu...přesto je vše nádherně citlivé, zvuky jsou parádní, ale chce to buď kvalitní sluchátka nebo ozvučení pomocí repro.... Zatím s tím ještě nejsem v Praze, proto musím zkoušet ve sklepě na chatě =) Jde tedy o dočasný stav... pro ilustraci přikládám pár foteček prvního uspořádání - joo zesáček sice vypadá malinkej ale s těma bednama to hraje super!!! :mrgreen:
Přílohy
P1070409.JPG
P1070408.JPG
P1070406.JPG
P1070405.JPG
P1070404.JPG

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Sheafraidh »

Proc vlastne mas sitovany tomy a kopak gumovy? Ja, kdyz jsem si skladal el. sestavu, tak jsem to udelal opacne - kopak sitku a tomy gumovy...

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Tak teď nevim, jestli jsi to vlákno pročítal nebo ne, ale já to kupoval jako set za dobrou cenu, čili jsem si toto vybírat nemohl...řikal sem si, že kdyžtak dokoupim ten síťovanej...pokud ale použiju nějakej plstěnej beater, tak to takovej kravál nedělá, s tim plastovim docela jo ale taky to neni katastrofa..takže se do toho síťovanýho zatim asi moc hnát nebudu :)

p.s. určitě bych nechtěl gumový tomy...nevim jak tobě, ale mě to přišlo jako hrozně nepřirozený ten odskok paličky...zkoušel jsem nějakou yamahu....takže sem byl hnedka rozhodnutej ;)

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Ten virbl je fakt 10"? Mi přijde nějak malej. Na tomech mi ta guma tak nevadí, však taky zatím většina tomů je u mne guma. A asi ještě dlouho to tak bude...teď jsem dal zbytek peněz za TD-20X modul a dvojdílnou hihat z dvacítkové řady...v pondělí mi to (po strašném čekání) dojde, takže jsem náležitě natěšen :D
PS: v prodejně s PC jsem nakoupil také několik ventilátorků co se napájí z USB (Arctic Breeze mobile), je to na kovovém krku co se dá ohýbat. Tak jsem je přidělal různě po rampě a výsledek naprosto fenomenální, mám vlastně bicí s klimatizací :D :D Pěkně to ochlazuje a není to o nemoc jak když jsem na sebe pouštěl klasickej stolní větrák. Opravdu doporučuji ;) Až to budu mít v kupě i s tou hihat a modulem tak nafotím.

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

To Lord Sheafraidh : Když už tě tu tak vidím ;) ...chyběli jste mi na letošním Brutal Assault, těšil jsem se ... proč to vystoupení vlastně bylo zrušený?

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

Snare je fakt 10" a tomy 8" .... ale co jsi řikal, že je to jak dětská hračka, to mi fakt nepřijde, já sem se teda tý velikosti malinko bál, ale je to uplně vpohodě, nemam problem se trefit...spíš je někdy pro mě problem to, že se trefim kousek od snímače a odezva je nějaká a pak semtam přímo do snímače a to je pak odost víc a i zvuk je jinej protože to jde jakoby naplno....no snad si zvyknu... No ale jinak sem fakt spokojenej, zvukově bomba, když to dám na bedny tak bezva (viz fotky) nebo na sluchátka, mam k tomu trošku netradičně in-ear monitory od firmy Ultimate ears Triple Fi 10 pro....pokud někdo víc očem ty sluchátka jsou tak asi pochopí proč sem ze zvuku tak vodvázanej :D
Jinak ten 20tka modul musí bejt super no, ale musim přiznat že jako začátečníka mě to nějak neomezuje...spíš naopak, ta 9tka toho umí až až a spíš já nic neumim :( občas mi přijde jako bych postrádal smysl pro rytmus...... a ty už něco dokážeš třeba normálně zahrát?? Jo a to chlazení zatim nepotřebuju, zkouši ve sklepě, kde je trvale okolo 10ti °C takže tak po hodince, dvou musim zas ven páč sem zmrzlej :D:D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Sheafraidh »

ResHacker píše:Tak teď nevim, jestli jsi to vlákno pročítal nebo ne, ale já to kupoval jako set za dobrou cenu, čili jsem si toto vybírat nemohl...řikal sem si, že kdyžtak dokoupim ten síťovanej...pokud ale použiju nějakej plstěnej beater, tak to takovej kravál nedělá, s tim plastovim docela jo ale taky to neni katastrofa..takže se do toho síťovanýho zatim asi moc hnát nebudu :)

p.s. určitě bych nechtěl gumový tomy...nevim jak tobě, ale mě to přišlo jako hrozně nepřirozený ten odskok paličky...zkoušel jsem nějakou yamahu....takže sem byl hnedka rozhodnutej ;)
sorry, asi jsem to cetl, ale samozrejme, ze jsem to zapomnel :)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Sheafraidh »

Tomcek666 píše:To Lord Sheafraidh : Když už tě tu tak vidím ;) ...chyběli jste mi na letošním Brutal Assault, těšil jsem se ... proč to vystoupení vlastně bylo zrušený?
No, mel jsem zkratka chripku a nemohl jsem s tim hrat, obcas to opravdu nejde, docela jsem se na to tesil :(
Tak treba nekdy priste :wink:

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

TD-20X modul i s dvojdílnou hihat je doma ;) Na první poslech paráda...ten zvuk z toho mě dostal, positional sensing funguje, hihatka krásně hihatkuje, gumový Medeli pady tam fungují a všechny menu tam jsou obrázkový a animovaný jak pro blbečky :D :D Ale hlavně mne dostalo že k tomu není žádnej držák, ani nic za co by to šlo někam přichytit. Takže jsem horkotěžko našel typ toho montážního plechu a zjišťuju že to v ČR nabízí jen přímo Roland a na objednávku. Fakt paráda, teď budu čekat několik týdnů až mi z japonska přivezou kus plechu...grrrr...

PS: a metličky metličkují, dokonce když se po virblu přejede metličkou tak to šustí :D

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

No tak to je bomba, to si teď asi doma pěkně bubínkuješ...já sem odjel ještě na poslední tejden do jižních Čech na dovču a mam teda pořádnej absťák...o bubínky se mi doma stará bratr, no snad jim nic neprovede :(( Fakt už se těšim až za to sednu a zahraju si :D:D Divná to závislost..... Jo hele to s těma metličkama mě taky zajímalo, myslíš že je ta TD-9tka bude umět? To asi spíš ne viď...ale mě to zas tak zásadne neva, jen mě to zajímalo.... No a ten chyt na modul si uděláš ne, stačí trocha zručnosti a je to :) Takle za to zas vyplázneš buhvíkolik....Jinak já když sem to vybaloval tak mam dojem, že tam byl v tom balení jen takovej plastovej kus s nožkou kolmo k tomu modulu, to jsem na to našrouboval 2ma křídlovejma šroubkama, co k tomu byly...a tohle celý se pak zasunulo do jednoho z držáků, co už ale byly k rampě (jeden takovej například drží držák hajtky...)... další věc co sem nesehnal v Electroworldu (a to mě dost udivilo - dřív tam mívali naprosto vše) je redukce z 6,3mm mono jacku na cinch nebo tak něco a potřeboval sem jí 2x - mam takle na modulu výstupy na bedny...Doteď sem to musel připojit na sluchátkovej výstup a to mě zase omezuje - chci aby to hrálo i na bedny i do sluchátek a zároveň si připojit externí zdroj zvuku....a to pak chodí super :) Nonic tak ať to fachčí!!!

P.S. docela tvrdej vzestup od medeli k nejvyššímu modulu od Rolandů :D Máš zajímavou směsku....ale hlavně jestli to vyhovuje ;)

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

No tak neco podobnyho prave k tomu modulu nebylo. Je to kus plechu s trubkou za 250,- ...ale sam si to nekde delat to radej nebudu riskovat. Preci jen ten modul vazi aspon dobry 4 kila a kdyby spadnul tak mam vydelano. No a mam opravdu zajimavou smesici, nejdrazsi Roland v mixu s levnyma Medeli. Ale covece na te TD-20X jsou pouzitelny i ty pady z Medeli. Kdyz se jim zvysi citlivost tak to bere taky plne vsechny odrazy palicky kdyz ji pustis na tu gumu. Jen ty tomy nemaj rafek ...coz je dost potreba pokud navolim sadu s TAP. Tam se na rafky hrajou melodie a pousti chorus a nebo se tim neco ovlada. I cinely z Medeli po nastaveni funguji ukazkove, dokonce i choke. Asi si je necham a pouziju jako splash/china. Kdyz uz to ma 15 dualnich vstupu tak proc je nevyuzit. Patej tom, splash, china, dalsi virbl ... pripadne na to narvat nejaky perkuse ;)
Jen teda trosku mi nesedi dynamika...tedy jak to je nastaveny z vyroby. Mam pocit ze i slabej uder hraje dost hlasite. Ale kdyz si dam monitor vstupu tak ty cisla lezou pekne, ma to rozliseni 0-127 a krasne mi to sedne; slabe udery (skoro doteky) lezou 0-10 a kdyz chci tech 127 tak opravdu musim hodne silou prastit. Takze do vstupu to leze dobre...no pohraju si s citlivosti a krivkama a snad to bude OK. Jinak pred tim zvukem co z toho leze klobouk dolu... a hlavne moznosti nastaveni, neskutecny. Jo a potesila moznost pripojeni dvou footswitchu, daji se jim navolit vsemozny fce.

PS: jen teda nevim kde prodam ten zbytek tech starych Medeli ... uz vidim jak v inzeratu nabizim bici modul bez rampy a bez tomu a crashe :D

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

Jo k tem metlickam, ty tvoje pady to umi ... ale modul ne. To zvlada jen TD-12/20. Stejne tak positional sensing a tu chytrou dvojitou hihat.

ResHacker
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od ResHacker »

jasně jasně no...a očem je to positional sensing? neni to náhodou něco jako reálná odezva blány na pozici úhozu? že by to eliminovalo takovej ten neduh, o kterym jsem tu psal...ale mam takovej pocit, že něco takovýho už umí ta TD-9..... já se tim ale zatim tak netrápim, nejdřív chci aspoň nějak umět bubnovat a pak až budu třeba řešit další modul.....blbý je už jen to, že ty věci jsou asi dost špatně prodejný co :(

Tomcek666
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 04 čer 2010 15:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema: Roland TD-4kx vs TD-9kx

Příspěvek od Tomcek666 »

To je ze pozna na ktery misto uhodis (funguje to jen u snare a ride) a podle toho meni zvuk. A umi to jen 12/20 modul. Jo a to ze presne v prostred to ma vyrazne vyssi citlivost to mi dela taky. Nejvic je postizenej ten 8", na te 12" to neni tak hrozny. A na Medeli modulu to bylo slyset strasne, ted uz jsem si toho nejak nevsiml a navic to pujde nastavit tim ze pozna kam uhodis a menit se da uplne vsechno a vsude :)

Odpovědět

Zpět na „Elektronické bicí“