Pro Krasličáky - tak trochu jinak...

....... aneb zbytečné příspěvky určené po pěti dnech k recyklaci a zpracování na masokostní moučku ......
Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Pro Krasličáky - tak trochu jinak...

Příspěvek od Koubas »

Takto to vše začalo (příspěvek bobenika): Až dnes se přichází na to, že AMATI jsou mezi bubny to, co stradivárky mezi houslemi. Tedy klenot, na jehož kvality bubeníci přicházejí až teď, až jsou AMATI vzácné a žádná firma na světě již nedokáže bubny s takovým příjemným zvukem vyrobit. Prostě, to, co vyrobili před třiceti lety v Kraslicích, dnes již nevyrobí žádná továrna na světě. Mám AMATI, hrál jsem na ně na velkýchn pódiích a spousta zvukařů mi řekla, že je to to nejlepší, co zvučili, a to zvučili i nejvyšší řady Premierů a Ludvigů a všeho možného a uznali, že ty AMATI znějí opravdu nejlépe.

reakce Koubase: já měl amátky troje a radši si nechám ty hrozný oriony. amátky mi sice trochu nostalgicky chybí, ale jenom do chvíle, než je někde potkám.

bobenik
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2012 22:32

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od bobenik »

Už jsem měl mnoho nabídek, hromada bubeníků je chtěla ode mne koupit, ale stále si říkám, že přijde doba, kdy po nich bude velká sháňka, ale již skoro žádné nebudou a bubeníci je budou vyvažovat zlatem. Zatím se mi mnozí smějí, ale přijde doba, kdy se budu smát já.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od Bobroněnko »

fajn, my si klidně počkáme :)

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od jakas »

Nemělo by tohle patřit spíše do sekce vtipy? :D

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od SKAlička »

To je slovo do pranice!! :DD

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od Šupi »

Když mi bylo patnáct tak jsem byl taky vyhoněnej nad tim jak mi ty amátky "pěkně hrajou" :D...ano - mělo by to patřit do sekce vtipy - podsekce černý humor :D.

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od SKAlička »

Spíš do sekce psychiatrická léčebna.. ale to už zacházím příliš daleko všem se předem omlouvám

bobenik
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2012 22:32

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od bobenik »

Šupi píše:Když mi bylo patnáct tak jsem byl taky vyhoněnej nad tim jak mi ty amátky "pěkně hrajou" :D...ano - mělo by to patřit do sekce vtipy - podsekce černý humor :D.
Chtěl jsem jeden čas koupit nějakou jinou bicí soupravu než AMATI, zkoušel jsem všechno možné, ale nemohu za to, ten dnešní tzv. moderní zvuk s dozvukem "baum baum" se mi vůbec nelíbí. Když poslouchám například Metaliccu, jejichž zvuk bicích považuji za nejlepší, tak mohu říci, že zvuku jejich bicích se nejvíce přibližuje zvuk AMATI. Nevím, co budu dělat, až mi AMATI jednou doslouží, pokud se nenajde výrobce, který by jejich zvuk napodobil.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od Moleek »

Taky jsem byl ze svejch starejch Amátek nadšenej do doby než jsem zjistil, že do ráfku na kotli se vůbec nevejde blána... A do tý doby než jsem zjistil, že rytmičák a jeho strunění vůbec nejde naladit... A do doby než jsem bouchl do přechodu a zlomil se "tom holder".
Vlastně ne... Nebyl jsem z nich nadšenej nikdy...

bobenik
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2012 22:32

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od bobenik »

S tím problémy u AMATI nemám. Nové blány pasují na všechny bubny, jsou všechny v rozměrech v palcích. Na šlapák jsem dal evansky, na ostatní bubny REMO PIN STRIPE. Činely Paiste. Rytmičák AMATI nepoužívám, mám namísto něj MAPEX.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od Bobroněnko »

okej....eee...we got it...amati jsou nejlepsi...MOOOOOVIN OOOOOON!

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od Šupi »

bobenik píše:Nové blány pasují na všechny bubny, jsou všechny v rozměrech v palcích.
O rozměrech v palcích u Amati - no, není zas tak uplně pravda, setkal jsem se s několik bubny co na ně blány pasují špatně a nebo nepasují vůbec (např.: měl jsem 9,5" tom z "nejnovější" řady Amátek a na to fakt dát nic nešlo...
bobenik píše:Na šlapák jsem dal evansky, na ostatní bubny REMO PIN STRIPE.
Remo Pinstipe - jo, tak to souhlasim - jsou to jediný blány který na Amátkách "hrajou" - protože maximálně zabijou zvuk korpusu a projevujou se sami o sobě... Takže to co se ti na zvuku tvých bicích líbí jsou blány :D.
bobenik píše:Rytmičák AMATI nepoužívám, mám namísto něj MAPEX.
Rozumný tah - rytmičáky Amati prostě nehrajou (hlavní nedostatek je v lůžku pro struník, o ostatních nedostatcích bylo už zmíněno nesčetněkrát).

bobenik
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2012 22:32

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od bobenik »

Remo Pinstipe - jo, tak to souhlasim - jsou to jediný blány který na Amátkách "hrajou" - protože maximálně zabijou zvuk korpusu a projevujou se sami o sobě... Takže to co se ti na zvuku tvých bicích líbí jsou blány :D.

No, a to je právě ono. Nemám rád, když mi kromě blány do zvuku fušuje ještě buben. Ty blány mají samy o sobě dobrý zvuk a nemám rád, když tam ještě slyším nějaké to baum, baum od korpusů. Prostě chci konkrétní zvuk blány a ne ještě bubnu. A proto hraji na AMATI. Navíc, u žádné jiné značky jsem nenašel šroubovací dusítka zevnitř korpusu. Bez nich si hraní nedovedu představit.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od Moleek »

Takže jsme se oklikou dostali k tomu, že to není tak, že by ti přišlo, že Amátky hrajou nejlíp. Tobě se z nějakého nepochopitelného důvodu líbí, že nehrajou vůbec. Tos mohl říct hned na začátku klidně.
BTW když jsem si koupil mapexy 10,12,14, tak jsem tam chvíli nechal 16 kotel amati (než jsem ho prodal s tím zbytkem).. Takže přechod přes všechny zněl asi takhle:
Bauum bauum bauum bauum bauum bauum tu tu
:roll:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od Bobroněnko »

Hele to je hustý, já už to konečně pobral! Nejlepší bubny jsou Remo Pinstripe! Hustěěěěěě! :-D

Ne, dobře, tohle opravdu nechápu. Kdyby se amátky ještě prodávaly, bral bych to jako celkem vtipnou reklamu, ale tohle fakt nevim, co má znamenat. Asi se vrátím ke svý profesi a nebudu fušovat do diskuze o věcech, o kerejch nic nevim. Teda, ne že bych o svý profesi něco věděl, ale když vidím, co se všechno dá napsat za kraviny o bubnech, pak se asi nemám moc o co strachovat. :)

bobenik
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2012 22:32

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od bobenik »

No vidíš. Za chvíli módní vlna zvuků "bauum bauum" vyšumí a já budu stále rád, že mám bubny, kterým nerezonují korpusy a které mají konkrétní a čitelný tón. Všude kde jsem na ně hrál, mi zvukaři říkali, že jsou výborné, že se výborně zvučí, jelikož na nich nedělají bordel rezonující korpusy.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od Bobroněnko »

hele, a uvažoval jsi někdy o kýblech? myslím, že by tvým požadavkům vyhovovaly ještě líp, než amátky.

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od SKAlička »

Bobroněnko píše:hele, a uvažoval jsi někdy o kýblech? myslím, že by tvým požadavkům vyhovovaly ještě líp, než amátky.
Ale to má teda Bobroněnko pravdu.. myslím že takové kýble by za to stály.. a utlumit se taky dají:)

bobenik
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2012 22:32

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od bobenik »

Opravdu nechápu, z čeho si zde nějaká bubenická embrya, která nemají v kapelách nahráto ani čtvrtinu toho co já, dělají legraci. Připadá mi, že se smějete vlastní nevědomosti a nezkušenosti. Hrajete na bubny, které se ze šuntového materiálu dělají v Číně a chrochtáte si nad tím, že vám ty bubínky dělají nějaké to baum baum, z čehož dostávají zvukaři infarkt. Hrají s kapelami něco přes 40 let, zkoušel jsem všechno možné, ale asi ty AMATI nebudou tak špatné, když jsem u nich zůstal. Peněz mám dost, mohl bych si klidně nechat udělat bicí na zakázku... Takže o penězích to není. Nehraji na ně proto, že bych si nemohl dovolit něco jiného, ale proto, že mi zvukově sedí nejlépe. A není to jen můj názor, kluci z kapely mne na zkoušce slyšeli hrát na PEARL a řekli mi, že AMATI mají příjemnější zvuk. Posluchači a zvukaři mi říkají to samé. Asi mám nějakou vyjímečnou sadu... Ale asi ne,je to opravdu nejspíš tím, že na AMATI nerezonují korpusy a proto je zvuk krátký, příjemný a konkrétní. Tedy jejich předností je to, co dnes většina bubeníků považuje za nedostatek.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od Bobroněnko »

Možná jsem, pane, bubenické embryo - o tom žádná. Možná, že nemám v kapele nahráto ani čtvrtinu toho, co vy. Nicméně mi mozek (možná díky mému mladému věku) slouží ještě pořád relativně dost dobře na to, abych věděl, že průměrný zvukař ví o bubnech akorát to, že se na ně dávaj mikrofony a to, že když rezonujou, tak jim to dělá bordel v mixu. To je taky ta věc, která v mých očích odlišuje průměrného zvukaře od profíka, který si s tím umí poradit a umí nazvučit buben tak, aby hrál. To je jedna věc. Druhá věc je, že jsem (ano, i přes svůj mladý věk) již měl tu čest s pár lidmi, kteří buď cíleně, nebo prostě jen z přesvědčení plácali hovadiny, a to prosím ne jen v bubenickém poli, ale i v poli mojí profese. Bohužel, od jisté doby jsem na tyhle "profesory Googletoomuche" docela alergickej.
Čili pane se čtyřicetiletou zkušeností, hrajte si na amátky, nechte se drbat zvukaři pod bradičkou, buďte šťastnej, ale prosím, nesypte píčoviny do míst, kde si je může přečíst nějakej mladej, začínající bubeník, a může je díky své nezkušenosti brát vážně a pak kvůli vám vyhodit komínem třeba i pár tisíc, pokud bude bubny kupovat od podobného experta, jako jste vy. Žijte si prosím ve vlastním světě, ale neberte si inspiraci z jehovistů a necpěte své zcestné názory (zdůrazňji, NÁZORY, nikoli pravdu!!) někam, kde by to mohlo někoho poškodit.
Tohle fórum je od toho, aby někomu pomohlo, ať už v začátcích, nebo při výběru materiálu, při rozvoji. Bohužel musím říct, že při vaší čtyřicetileté zkušenosti byste měl být ten, kdo bude adekvátně radit, a ne kecat hospodské píčoviny.

//dále bych hlasoval pro přesunutí do kafilerie, protože se znám a bohužel nejsem typ člověka, který vydržel nereagovat. A tím taky nikomu nepomůžu. Dík.
//taky sorry za neslušné výrazy, ale tenhle bullshit se nedá slušně nazvat.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Pro Krasličáky

Příspěvek od Šupi »

Naprosto souhlasím s Bobroněnkem, jsem asi další nezkušené bubenické embryo co hraje na čínský shity - ale jsou to shity co maj kruhový tvar (né elipsu :D), jsou ze dřeva - narozdíl od té "Amati směsi", ale co hlavně tak - hrajou! Že vás kluci z kapely slyšeli hrát na Pearly a víc se jim líbily Amati - no, to bych řekl že má prosté vysvětlení - 1. buď to je nějaká nízká řada a v tom případě bych možná také věřil Amátkám, ale co se mi zdá pravděpodobnější tak to - že to prostě neumíte naladit - také to není žádná sranda - to neříkám - vím sám kolik desítek hodin (možná by se to mělo počítat na dny..) jsem strávil lazením, ale vím že ani sebelepší bubny nebudou hrát pokud nejsou nalazený.. Co se zvukařů týče - no taky trošku fušuju do zvuku - takže: problém z dozvukem vyřeší gate, kterým disponuje snad každý slušnější zvukař - ogejtovat a žádný problémy se zmiňovaným "baum" nejsou - i na ty vaše Amátky musí zvukař používat gate (pokud nehraješ třeba jazz), protože jinak to bude houkat celou dobu, pak se tam nasteví nějakej rozumnej hold a release a zvuk - jedna báseň. Amáťáckej kopák a snare je hrozný peklo - to už leda natriggerovat :D.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Krasličáky - tak trochu jinak...

Příspěvek od Sheafraidh »

Me by, s dovolenim, zajimalo nejake video, nebo alespon nejaky rychly sejmuti, treba 2 OH ze zkusebny - zkratka, co z toho opravdu leze, prip. do nektereho stylu se to mozna opravdu muze hodit (napadlo me, ze je to vsechno ciste triggerovany)...
Myslim to vazne, bez legrace.

bobenik
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2012 22:32

Re: Pro Krasličáky - tak trochu jinak...

Příspěvek od bobenik »

..............................................
Naposledy upravil(a) bobenik dne 02 pro 2012 17:32, celkem upraveno 2 x.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Krasličáky - tak trochu jinak...

Příspěvek od Bobroněnko »

fajn, objektivně, to video má takovou kvalitu, že usuzovat z něj něco o zvuku bubnů je poněkud zcestné. Z kopáku leze zvuk jako z čehokoli přetlumeného, tomy nejsou skoro slyšet a šroťák není amati, takže se o něm nebavme. něco lepšího by nebylo?

bobenik
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2012 22:32

Re: Pro Krasličáky - tak trochu jinak...

Příspěvek od bobenik »

Napřed jsem si myslel, že mi radí zkušený bubeník, ale po náhledu do info u nicku Bobroněnka vidím a musím se...... :-))))))))))))

Odpovědět

Zpět na „Kafilerie“