Francouzské automobily vs. ostatní

....... aneb zbytečné příspěvky určené po pěti dnech k recyklaci a zpracování na masokostní moučku ......
Odpovědět
Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Francouzské automobily vs. ostatní

Příspěvek od Bobroněnko »

Nah, mít prachy, tak klidně upgraduju, moje 406 už je kapánek za zenitem. Ale pořád mi připomíná pojízdnej obývák a nedám na ni dopustit. I když mít takovou 508... :-D

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od gu-staff »

Bobroněnko píše:Nah, mít prachy, tak klidně upgraduju, moje 406 už je kapánek za zenitem. Ale pořád mi připomíná pojízdnej obývák a nedám na ni dopustit. I když mít takovou 508... :-D
Nechci ti dělat chutě totálním offtopicem, ale my jsme koupili právě 508 SW. A nemám mu co vytknout. Limuzína v kombíku.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od Bobroněnko »

já slintám pokaždý, když to SW vidim na parkovišti..vyloženě pěkný auto :)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od gu-staff »

Bobroněnko píše:já slintám pokaždý, když to SW vidim na parkovišti..vyloženě pěkný auto :)
Jojo, my jsme chtěli nejdřív úplně něco jinýho, 508 (a obecně Pežoti) se mi nelíbila na fotkách, ale pak jsem ji viděl vedle v ulici, a hned jsme pro ni jeli :-) Jen ten kufr není velikej, jako třeba u Oktávky, nebo Mondea, ale proti těmhle autum to má (subjektivně) design úplně na jiné úrovni. (a oproti Mondeu i za lepší poměr cena/výkon a výbava). Doporučuju! :wink:

Zkus kontaktovat Gracemana, když se nabízel, třeba ti udělá príma (S)férovou cenu :-)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od gu-staff »

Mimochodem navrhuju tohle vlákno hodit do kafilerky, nebo kam se hází takové ty "přežité" témata, ve kterých se řeší už něco diametrálně odlišného od původního příspěvku :twisted:

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od Žilkoslav »

Jo, 508 je povedenej vůz. Já mám Citroen AX, bubny tam narvu úplně v pohodě, i když je to taková malá mrdka, a kdyby se vyndaly sedačky, tak bych naložil i spolujezdce.

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od graceman »

508 je koráb, a když jedete na dovču, tak si připadáte, jako v jinym světě :-). Pokud vám jde o kufr, jako u ochcávky, tak si počkejte na 308 SW. To bude liga :-). Jinak prachy nejsou problém dneska přeci ;-P

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od RadimCep »

Nechápu jak si někdo může koupit francouzský auto :D :D :D Těch problému co jsme měli u jednoho francouze jsme neměli dohromady na pěti škodovkách (byla to 206ka).

Jinak na nástroj používám Felcku PickUp a neměnil bych, tam narvu věcí :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od Bobroněnko »

Mně taky spousta lidí říkalo, že jsem debil, kupovat si 16 let starého frantíka za 25000. Nicméně spousta z těch lidí ve frantíku nikdy neseděla, jak sem následně zjistil :-) A za ty prachy, za který jsem ho sehnal, slouží zatím nadmíru výborně. Zjistil jsem, že u spousty i novějších aut mi chybí takový ten "obývákový" pocit, kdy člověk do té 406 sedne, všude má tapec, plasty nerezonujou, koberečky tlumí zvuk a i ve 140 na D1 si člověk normálním hlasem popovídá se spolujezdcem :-) Není to pravda závoďák, ale když si vemu, jak je to měkkoučký a pohodlný auto, tak super. Kor za ty peníze, když to srovnám s Oktávkou I, která se cenově pohybuje cca stejně, ne-li výš, tak to je trochu jiná liga. :-) Problémů jsme sice pár měli, ale na 16 let starou káru nic zásadního. Kupovali sme to auto s tím, že když se za ty prachy za měsíc rozpadne, asi se nemáme čemu divit...ale ono to prostě asi je o zkušenostech, já bych si dneska třeba nesedl už do té feldy.

edit: graceman: mě vždycky 30x SW verze odpuzovaly, i když jako hatchbacky to byly vždycky pěkný autka :-) a co jsem slyšel o 308, tak spousta lidí má problém s pozicí volantu a budíků...ale unitř jsem ještě neseděl :)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od gu-staff »

Kydy o frantíkách jsou přežitý. Dneska se tu rozpadne MB SLK stejně jako Dacie vydrží leta...je to jen o tom, kolik je člověk ochotnej dát a jak moc mu záleží na vzhledu a výbavě a motorizaci....Třístovkový řady mně vždycky připadaly na blití, ale 508 je krásná, a nový 308 jsou taky moc pěkný auta....A musím říct, že když člověk jede v dojčlandu 180, auto se jen lehce pohupuje, sedí jak přibitý, a radio dávám na 10 stejně jako ve městě v zácpě. A to je to, co mně zajímá. Z keců některých lidí o oktávkách mám pocit, že nejen tu naftu šetří, ale některý ji dokonce produkují....(znáte to, mám tédéíčko va hlínách v plný palbě, a jezdim za 3,5 a to to kulim ty voe)

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od RadimCep »

Mam O2 v nafte, temer full palba bez par picovin a jezdim za 5 litru :D Holt CRka :D

Jako nerikam, ze novy francouzi nejsou dobri, ale proste tolik vad co bylo na 206 jsme doposud nemeli na vsech autech dokopy a to jsme meli toho peugeota funglovku!!! a jezdili jenom značkový servis.

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od graceman »

gu-staff píše:Kydy o frantíkách jsou přežitý. Dneska se tu rozpadne MB SLK stejně jako Dacie vydrží leta...je to jen o tom, kolik je člověk ochotnej dát a jak moc mu záleží na vzhledu a výbavě a motorizaci....Třístovkový řady mně vždycky připadaly na blití, ale 508 je krásná, a nový 308 jsou taky moc pěkný auta....A musím říct, že když člověk jede v dojčlandu 180, auto se jen lehce pohupuje, sedí jak přibitý, a radio dávám na 10 stejně jako ve městě v zácpě. A to je to, co mně zajímá. Z keců některých lidí o oktávkách mám pocit, že nejen tu naftu šetří, ale některý ji dokonce produkují....(znáte to, mám tédéíčko va hlínách v plný palbě, a jezdim za 3,5 a to to kulim ty voe)
Ano o Mercedesu jsem slyšel taky hodně věcí :-D. Co se týká nový 308, tak mě osobně se líbí a ani nemám problém s těmi budíky (jak bylo psáno výše). Bál jsem se toho hodně a i všichni ostatní, s kterými jsem měl možnost mluvit před zkušebními jízdami. Ale na budíky je vidět nádherně a pomáhá tomu hlavně hodně široká škála nastavení jak volantu, tak sedačky. Spíš jde o porblém zvyku, protože mít budíky až nad věncem volantu je fakt nezvyklý, ale je to docela dobrý, jelikož máš spojený budíky se silnicí a neruší tě, když se chceš podívat kolik zrovna jedeš :-)
Pokud jde o VW koncern, tak jsem tam byl přes 5 let a věřte mi, není to král spolehlivosti, jak se všude povídá :-) dříve to tak asi bylo, ale dnes vám chytne i Lambo v tunelu, když na to přijde....a to bych za ty prachy fakt nečekal :-D - tzn. žádná značka nezaručí 100% spolehlivost všeho v autě - je to totiž stroj a ani ten není bezchybný ;-)

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od dadoch »

Takový hezký téma to bylo...

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od Bobroněnko »

Na blbej kus prostě narazíš, no :-) Já si prostě spočítal poměr cena/výkon, respektive v mém případě technický stav. Oktávky nejsou špatný auta, ale dokud se v česku nezačnou prodávat za peníze odpovídající třídě a zaměření, pak moje averze vůči nim bude pokračovat :-) Mám prostě priority jinde, než v tom, jestli mi to žere 5 nebo 7. Při 70 l nádrži stejně vždycky nechám na pumpě takovou částku, že se mi protočí panenky :-)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Sféra (ne)chcípá?

Příspěvek od gu-staff »

dadoch píše:Takový hezký téma to bylo...
Ano, však jsem již pár příspěvků nazad navrhoval přesun do kafilerky....

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Francouzské automobily vs. ostatní

Příspěvek od Žilkoslav »

Tak a je to! :)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Francouzské automobily vs. ostatní

Příspěvek od gu-staff »

Hurá, takže hurá do honění si brk, čim kdo jezdí, a jak by si nekoupil auto od žabožroutů :-) Páč ty se serou, zatím co voktávka, to je držák, voe :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Francouzské automobily vs. ostatní

Příspěvek od tomcorn »

Francouze jsem měl dvakrát. Poprvé Mégane 1.6RT, v době koupě najeto 26t, ve 115t mi ho sešrotoval kamion. Ten neměl mechanicky problém, jen po výjezdu z myčky nešel nastartovat a nešla zhasnout světla, dokud nevyschl. Pak Xantia, tam se srala elektronika v motoru i ovládání hydrauliky. U obou frantíků tedy elektroproblémy, čili s vzrůstajícím počtem elektroniky v autech jsem "auta od F" (Ford, Fiat a Fšichni Francouzi) v dalších výběrech vozidel vynechal. Nenutím, nesoudím a oktávku jsem nikdy neměl a ani mít nebudu.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Francouzské automobily vs. ostatní

Příspěvek od Žilkoslav »

Francouze nebo Itala novějšího než 1990 nebrat! Ta elektronika je tam šílená, ale současný modely asi budou v pohodě, i když uvidíme jak dlouho vydržej. Jak jsem psal výše, doma máme Pažout 205 1,7D jako dělňase, pač má tažný a nikomu nevadí, že je v něm nasviněno, má nalítáno tak desetkrát kolem koule a až na výměnu zadní nápravy na něm byly jen klasický udržovací úpravy a výměny těch součástek, který prostě nevydržej věky (ramena řízení, čepy, atp.). A i po těch 420 000 letí jak šíp savanou! :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Francouzské automobily vs. ostatní

Příspěvek od Bobroněnko »

tomcorn: jo, taky sem si jednou nechal umejt motor na š120. schlo to hodně dlouho... :D

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Francouzské automobily vs. ostatní

Příspěvek od graceman »

V Labi? :-D :lol: :lol: :lol:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Francouzské automobily vs. ostatní

Příspěvek od Bobroněnko »

néé! :-D když sem si ji koupil (v 19), tak mi bylo doporučeno, abych si před evidenčkou nechal umejt motor, ať se líp detekujou čísla...sem přijel do myčky, borci to protáhli wapkou a já následně pochopil, proč se na mě tvářili jak na debila. No, lesson learned :-D ale vzpomínám na ni se slzou v oku, luxusní kára, zimní královna silnic :-D

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Francouzské automobily vs. ostatní

Příspěvek od Sam Jr. »

Renault Grand Espace 1998 - žádnej trhač asfaltu, ale dojel sem vždycky všude, pojme celou kapelu i s komplet nástrojovkou, po 1800 km v tahu sem vylezl a normálně fungoval :) z Feldy by mě asi museli vytáhnou a posadit na kriplkáru :)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Francouzské automobily vs. ostatní

Příspěvek od gu-staff »

Sam Jr. píše:... po 1800 km v tahu sem vylezl a normálně fungoval :) z Feldy by mě asi nuseli vytáhnou a posadit na kriplkáru :)...
Jo, to je podle mně ta nejdůležitější vlastnost auta. V podstatě by měl každý prodejce umožnit potenciálnímu majiteli cestu min.do Budapešti a zpět, aby věděl, jak pohodlné auto je... :twisted: Starý Focus i nový Pažout jsou koráby, ze kterých jsem vylezl čilý, ale naše starý Coupé Bertone mně zničí už na trase Praha-Slaný (cca 35 km).

Odpovědět

Zpět na „Kafilerie“