co se zvlněnou perletí na kopáku ?

Učíme se sami spravovat, co se nám na soupravě kazí.
Odpovědět
Mirek Matoušek
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21 črc 2011 13:58

co se zvlněnou perletí na kopáku ?

Příspěvek od Mirek Matoušek »

Ahoj kolegové, absolvoval jsem konzert pod širým nebem a rozpáleným sluncem a druhý den po vybalení sady z futrálu jsem se zhrozil, na BD se mi vyboulila perleť-ta barevná fólie a ne a ne se srovnat. Nemáte někdo zkušenost s tímto problémem? dá se to nějak srovnat, napnout, vyžehlit nebo podlepit ? Sada je to nová Yamaha-rieden krásně modrá a koukat na tu bouli mi rve srdce. Předem díky za vaše názory a rady co se opravy týče. Zdravím vás s pozdravem "ať vám to tluče" Mirek

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: co se zvlněnou perletí na kopáku ?

Příspěvek od Vojta Horák »

Tak je to nějakej plast předpokládám, tak jedině nahřát, něčím co se tam nevryje přichytit a nechat postupně zchladnout. Víc nevymyslim.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: co se zvlněnou perletí na kopáku ?

Příspěvek od Slowmeda »

No kamaráde, bohužel tohle se mi zdá jako poměrně neřešitelný problém. Folie na levnějších bubnech tohle dělají často, a nemusí být kolikrát ani ničemu vystavený. Zkusil bych fen a nějak rovnoměrně nahřívat fenem a vyhlazovat. Ale technicky vzato je to vlivem tepla roztažený a v tom místě už přetvořený/zdeformovaný. Takže bych ti doporučit folii pomocí celého fenu sundat a dřevo vybrousit a nalakovat, nebo koupit novou folii. Já osobně bych lakoval, už sem to dělal a je to dost práce, zase pokud tě baví řemeslo tohoto typu, můžeš si pohrát. Je mi to líto, taková věc opravdu zamrzlí, ale faktem je u drahých souprav se tohle vlivem síly a kvality folie asi nestane.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: co se zvlněnou perletí na kopáku ?

Příspěvek od Kajda »

Bohužel neporadím co s tím, ale mám stejnou zkušenost. Před lety se mi to stejné stalo na kopáku u soupravy Yamaha DP. Hráli jsme s big bandem na nějaké akci na letišti, celé odpoledne pálilo sluníčko a navečer jsem si všimla, že mám na BD vyboulenou fólii, černé bubny :D Nic jsem s tím ale nedělala.

Odpovědět

Zpět na „Opravy všeho druhu“