Patálie s imbusy

Učíme se sami spravovat, co se nám na soupravě kazí.
Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Spis bych rek ze si postavla hlavu a navic sou to asiati (vim ze maj napr. i divny rozmery sroubu atd. na autech) :)

Budes si asi muset koupit nejakej Basix imbus.

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

Kostko věcná: Zkus sehnat 2,25... Když dvojka lítá a 2,5 se už nevleze, myslim, že 2,75 to neřeší... Ale jinak se to dá myslim přibrousit (třeba ta 2,5).

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Taky bych to brousil. Nikdo ti víc neporadí. A kupovat nějakej klíč tě vyjde na kupu peněz.. Tyhle drobnosti sou drahý.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Patálie s imbusy

Příspěvek od Polymorph »

Kostka píše:U příležitosti jednoho svého problému se koukám, že tu je sice "Udělej si sám", ale "Oprav si sám" chybí, přisoudil jsem tomu nosnost celého tématu, tak jsem ho hnedka založil.
A teď ten problém: potřebuju jen vědět, v jakých velikostech se prodávají imbusové klíče. Koupil jsem si teď sadu, jsou tam mj. 2, 2.5, 3, no jo, jenže moje Basixová šlapka je asi něčím speciální, takže 2 mm mi v tom šroubu tancuje, kdežto 2.5 mm už se tam zase nevejde. Udělal jsem, co jsem potřeboval, nakonec tou dvojkou, ale nebyla to ideální spolupráce a vrtá mi hlavou, jestli se teda běžně dostane i třeba nějaký 2.75, anebo si firma Basix prostě postavila hlavu... ?
Kostko a vyzkoušel jsi i palcové rozměry??? Používají se převážně na amerických věcech a tak podobně! Myslím si že tam bude zakopaný pes ;-)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Každopádně budeš muset sehnat originál. Nebruš - v ruce to neuděláš, to by jsi to musel nahodit na horizontku, a to by tě ta sranda vyšla několikanásobně dráž, než sehnání sady. A navíc tím broušením strhneš cementovaný povrch imbusu a pak ho velmi rychle vyžvejkáš. Zkus ho sehnat - a nebylo by od věci napřed zjistit, zda tam nemáš palcové rozměry (poznáš podle závitu) - jak psal Morph

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Palcový rozměr bude tuším to, který nebude v jednotkách SI - metrech a jeho odvozeninách, ale pravděpodobně v nějakých zlomcích anglických palců (inches)... Hm?

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Asi jo. Jako my mame milimetry, tak oni maj asi nehty nebo tak neco :)

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

No minipalce... kdo ví... Jeden palec je 2.54 cáku, což by znamenalo hodně malý číslo, kdyby v tom člověk chtěl yvjádřit 2,25 mm, ale asi to tak bude muset bejt, pač menší jednotku palcový míry sem nikde nenašel... Od toho asi míra "palcová"... Co sem koukal i po některejch obchodech, co mě napadly, tak se dělají jen zmíněné 2mm a pak 2,5 mm, takže to budeš asi muset vyřešit nákupem originálního klíče, jak řikal Morph, nebo zápolit s dvojkou

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Tak dyž palička může bejt tlustá myslim třeba 0,375 palce... ;) Tak nějak mno, estli se tomu ňák řiká ale nemam vůbec šajnu.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Je to tak, jak píšete. Jsou normy např. ČSN, ANSI, DIN, ISO... a všechny jsou buďto metrické (mm), nebo palcové (inch). No to je vcelku jedno, ale divím se, že s tím ještě nikdo nepřišel, že mu nejde poladit šlapka normálními klíči. Vždyť asi všechny šlapky jsou v palcových normách a ne každý má k nim originál klíče.
Takto to Kostka vyřešil, přitáhl to přes hrany imbusu, sice je to ještě tak na 3 utažení,než se to strhne, ale horší bude, když se šroubek ztratí. To pak nejde zajít do nejbližšího železážství a koupit si jich třeba deset místo piva. :x

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

Rift píše:Asi jo. Jako my mame milimetry, tak oni maj asi nehty nebo tak neco :)
myslim, ze jedou spis na zlomky...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

tak schválně někdy vyzkouším změřit imbusy co mám ke šlapce DW, tam jsou všechny závity v palcovejch rozměrech a naopak zkusit nasadit metrický klíče - uvidíme :)

jinak Asie jede závity na HW v metrickejch mírách - M6, M8

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No to právě Same není vůbec pravidlo :-(

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Hale Kostko, nemaji ty srouby nahodou obracene zavity?

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

to Rift: určitě ne.
Kostka pravil: ...a jaký budou imbusy! - nechápu, jak to myslíš :roll:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Imbusy budou nahraný... :)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

však vytáhněte šroubek od někud jinud... :)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Boosty píše:však vytáhněte šroubek od někud jinud... :)
Jasne, zajde se do kramu a ... "Muzu se mrknout na tu slapku od Basixu?" ... :D

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Když jsem zkurvil závit na mym gretscháckym bubínku, vyvrtal jsem tam větší, dal jsem tam šrouby s čtyřhranou hlavičkou z Yamahy a doYamahy jsem prdul nerezový šrouby se šestihranem. Nahradit se to dá úplně bez problémů. Jen si zvol takový šrouby, na který nebudeš muset nosit zbytečně moc speciálního vercajku.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

No nikdy nevíš kdy se Ti bude na akci hodit šroubovák, kombinačky a jiné nářadíčko..... :roll:

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Využiju toto téma a hloupě se zeptám: Musel jsem se dočasně vystěhovat ze zkušebny, takže bubny mám doma. Budu je tam mít i přes vánoce. Chtěl bych si udělat takovou malou generálku. Co všechno se dá udělat, aby komlpetní bicí(HW,korpusy, činely,..) zůstaly dlouho v dobrým stavu :?: Děkuji za typy.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Honza píše:Využiju toto téma a hloupě se zeptám: Musel jsem se dočasně vystěhovat ze zkušebny, takže bubny mám doma. Budu je tam mít i přes vánoce. Chtěl bych si udělat takovou malou generálku. Co všechno se dá udělat, aby komlpetní bicí(HW,korpusy, činely,..) zůstaly dlouho v dobrým stavu :?: Děkuji za typy.
Rozebrat, otřít od prachu (vyluxovat), přitáhnout šroubky uvnitř bubnů, zkontrolovat hrany korpusů, namazat mechaniku (hl. šlapku, to budu muset udělat už brzo já, deprimuje mě, jak furt vrže), činely trochu přeleštit, ale ne moc... Nic víc mě nenapadá. ;)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Vyleštit, pozlatit, zahodit....

Ach ten pátek! :D Honzo, Ben má naprostou pravdu, nic víc mě nenapadá. A pak je musíš pořádně vyzkoušet, aby sousedi věděli, že ještě žiješ a nepadáš z okna :D

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já už okna ani neotvírám :D Dík, moc. Asi je porádně očistim, ale šrouny utahovat nebudu, nebo aspoň ty uvnitř ne, páč se mi líbí jak to mám naladěný a mám strach, že už bych toho nedocílil

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Srabéé.... :D Já už ty svoje musel ladit tolikrát... Tim se to nejlíp naučíš ;) A dyž to vezmeš buben po bubnu a hned to pak doladíš, tak to myslim zvládneš, musíš si věřit! A dyžtak Ti to zase poladěj kuci až dojedou do Kamenice, žejó... ;)

Odpovědět

Zpět na „Opravy všeho druhu“