Tapety

Učíme se sami spravovat, co se nám na soupravě kazí.
Odpovědět
Lisak95
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010 23:56
Bydliště: Pernink (Karlovarsko)

Tapety

Příspěvek od Lisak95 »

Zajímalo by mě, kdybych na svoje bicí nalepil samolepící tapetu, jestli by to mělo vliv na zvuk. Má s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Tapety

Příspěvek od Šupi »

Zkušenost nemám, ale po stránce teoretické by to mělo způsobit útlum asi 0,000000nic ....takže z tohoto důvodu bych se toho nebál. Otázka je jestli to půjde dolů když budeš chtít bicí prodat nebo změnit image podruhé :D

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Tapety

Příspěvek od Kupec »

Tohle sem dělal asi před rokem a půl na svojich "Véčkách".....no a oproti original folii je to docela rozdíl, ty bubny se neskutečně zvukově otevřeli. Akorát se ta tapeta okolo některejch mušlí tak jako zkrabatěla, nevím čím to je ale možná tím že jsem ji nějak špatně pokládal....nicméně po čase jsem mušle sundal, zkrabatění narovnal a teď je vše okay :) Jestli budeš chtít, můžu ti dodat nějaký fotky ale nevim jestli ti k něčemu budou.
P.S. : Vyšlo mi to až jako sekundární řešení, původně sem chtěl lakovat ale po sundání folie jsem z kresby(spíš nekresby) moc nadšen nebyl (Tome neuraž se :) )

Lisak95
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010 23:56
Bydliště: Pernink (Karlovarsko)

Re: Tapety

Příspěvek od Lisak95 »

A sundal jsi původní folii nebo jsi to nalepil na ni? A fotky by byly fajn :)

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapety

Příspěvek od VladikS »

Kupec píše:...ale po sundání folie...
Chce to lépe číst :-).

Jinak každý s kým jsem se o tom bavil říká, že se bubny bez fólie hodně otevřou. Takže dávat na to ještě vrstvu tapety by tomu mohlo uškodit, ale těžko říct...na druhou stranu když původní fólii sundáš, tak se třeba zvuk i zlepší.

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Tapety

Příspěvek od Kupec »

VladikS píše:Chce to lépe číst :-).
áno áno :)
Dobrá tedy, fotky dodám večír až přijdu ze zkušebny.

Lisak95
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010 23:56
Bydliště: Pernink (Karlovarsko)

Re: Tapety

Příspěvek od Lisak95 »

slibuji, že se ve čtení polepším :D

teď ale nechápu z vašich příspěvků, jestli je lepší původní folii nechat a přelepit nebo sundat a místo ní tapetu...

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapety

Příspěvek od dadoch »

Já jsem původní tapetu (tama swingstar) sundal a korpusy nalakoval a zvuku to (sice trochu, ale přece) pomohlo. Záleží dost na tom, jestli máš originální tapetu přilepenou po celý ploše korpusu, nebo pouze asi čtyřcentimetrovym pruhem v místě spoje (jestli máš novější imperialstar, tak vsadim boty, že to bude právě timhle pruhem). Folie vyšších řad jsou ke korpusu lepený celoplošně, což minimalizuje zatlumení.

Lep nebo lakuj dle libosti, zvukově určitě nic výrazně nezkazíš ani jednou variantou. Pokud nalepíš další fólii na stávající, určitě nic nepoznáš.

Lisak95
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010 23:56
Bydliště: Pernink (Karlovarsko)

Re: Tapety

Příspěvek od Lisak95 »

Super, díky moc za odpovědi :) Imperialstary sou starý asi 2 roky. Nejspíš to teda zkusim přelepit přes folii co tam je, protože zvuk se mi takhle líbí a nerad bych si s tim něco udělal... :) Ještě mě napadlo, zkoušel jste někdo barvit hardware na černo? šlo by hlavně o tomy, u snaru bych asi rovnou koupil novej ráfek, protože barva by se asi kvůli rimshotům za chvilku otřískala...

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Tapety

Příspěvek od Kupec »

http://cluster.rajce.idnes.cz/Drums/
jméno: Josee
heslo: folie
u jedný fotky je vidět co se stane, když dáš přelep moc blízko k mušlím....

Lisak95
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010 23:56
Bydliště: Pernink (Karlovarsko)

Re: Tapety

Příspěvek od Lisak95 »

Díky moc za fotky, u mušlí si budu dávat pozor... V nejbližší době se na to ještě nechystám, ale v budoucnu určitě, tak pak sem kdyžtak hodim fotky :)

btw: Pěkná china :D

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Tapety

Příspěvek od Kupec »

Lisak95 píše:btw: Pěkná china :D
dobrá co ? :D dostal sem jí už v dost podobnym stavu ale rachot dělá ještě moc dobrej :) akorát když se pootočí, tak musíš trochu kroutit ruku :D

Odpovědět

Zpět na „Opravy všeho druhu“