Úložný hrany pro blány

Učíme se sami spravovat, co se nám na soupravě kazí.
Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

Čau kolegové mám takový problém vím, že to spíš patří do inzerce, ale je fakt, že bych se taky mohl dočkat po pár měsících, ovšem nejradši bych to vyřešil hned. Takže k věci : Mám základní sadu od Ludwigu ACCENT CS COMBO (stejný mušle jako u CUSTOM serie) a zjistil jsem asi před půlrokem, že spodek bubínku není vůbec z továrny dodělanej, respektive uložný hrany pro blánu, který mají bejt 45 stupňů nejsou vůbec dodělaný a je to křivý jak když kanec chčí a spodek nejde vůbec naladit. Nevěnoval jsem tomu pozornost, poněvač jsem ještě neměl sundanou folii, furt jsem se ktomu nemohl odhodlat, ale ted, když je konečně dole, tak už bych už s tím chtěl něco dělat. Takže bych se chtěl zeptat jestli by jste mi někdo ty hrany nevyfrézoval, když bych si tužkou udělal kolečko zvenku korpusu, kde kolik cm bych chěl vyfrézovat. Za vyfrézování bych nabídnul tak 500 - 600 kč, vždycky se dá nějak domluvit. :wink: Hlavně bych ho rád svěřil někomu, kdo už to nějakej pátek dělal, poněvač už tak to je dost křivý. Koupil bych si novej bubínek, ale mám vyhraněný prachy na hajtku, a tak na bubínek už nezbývá. Díky za odpovědi. :wink:
Naposledy upravil(a) Zbyněk Fiala dne 23 lis 2011 18:35, celkem upraveno 1 x.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Sheafraidh »

Btw nechybi ti tam u te ceny nula? resp. pochybuju, ze by to mel nekdo za 10-15 minut.
(ale je pravda, ze tomu moc nerozumim)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Šupi »

Za 100,- ti z toho někdo tak možná smete prach...

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

To Šupi: To máš asi pravdu no. :wink: Tak já to změním na 500 kč, to už by šlo ne?

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od mirekhk »

Nechci ti nějak ubírat na náladě,ale za 100,- to určitě nebude. Na takovýto úkon,je třeba udělat šablonu,přípravek + dalších pár věcí,aby se to dalo s přesností odfrézovat. Mě to dělal kamarád na 12" tomu,který jsem snižoval a viděl jsem,co je na tom práce jen s přípravou .....

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od BóĎA »

jinak teda nic proti cenám, ale ta křivost spodní hrany budou lůžka pro strunník :wink:
http://img95.imageshack.us/img95/6911/rkedge003wg3.jpg
to je jen příklad

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

To BóĎA: To je možný, ale ty hrany nebyly vůbec vyfrézovaný, tam kde se utahuje struník a tím pádem to mělo vliv na zvuk, znělo to jak plesknutí do snaru Amati (ono co bych taky chtěl, za těch pár korun a ještě když jsem tomu tenkrát moc nerozuměl), a taky je fakt, že jsem si najivně myslel, že to spravím a ještě víc jsem to slušně řečeno zkazil, takže je to teď ještě víc šišatý než před tím, takže bych byl rád, kdyby mi to někdo vyfrézoval :wink:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od BóĎA »

tak v tomhle případě jestli ti můžu poradit, jak píšeš že máš ušetřeno na hajtku, hajtka meinl classic je docela v pohodě, ale ten bubínek je fakt otřesnej hroznej, bejt tebou tak si koupim bubínek :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Koubas »

Amati píše:ty hrany nebyly vůbec vyfrézovaný, tam kde se utahuje struník a tím pádem to mělo vliv na zvuk
to tak bejvá, to jsou opravdu lůžka pro struník, kdyby ta spodní hrana byla dokonale rovná, tak by ti struník nedoseldal moc dobře na blánu

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

To BóĎA: Já si spíš myslím, že to bude těma hranama, poněvač ostatní bubny, jsou relativně dobře vyfrézovany a docela jsem se divil, že to hraje, jen prostě malej bubínek v oblasti struníku neměl zkosený hrany a ještě po mým nepovedeným zásahu do snaru, to už nejde ani naladit, takže možná by vyfrézování trochu pomohlo. O malým bubínku jsem taky přemejšlel, ale ted nevím co dřív a jak to mám udělat, poněvač na oboje prostě nevychází. Leda koupit nějakej Basix Custom s oddělenejma mušlema a do toho se mi 2x nechce, abych se nespálil. Ikdyž by na druhou stranu nemusel být špatnej.

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

To Koubas: No dyt jo. Já tady mluvím o tom, že v okolí struníku to bylo úplně rovný, a tlustý tak 1,5 cm, než jsem ten spodek sprasil, takže to šlo ají blbě naladit, tudíž to ani nehrálo, přišlo mi jak kdyby to nebylo dodělaný :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Koubas »

tak hlavně až koupíš další bubínek, a zjistíš, že to je úplně stejný, tak se s tim zas nežeň pod frézu, protože to tam patří.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od BóĎA »

Amati píše:To Koubas: No dyt jo. Já tady mluvím o tom, že v okolí struníku to bylo úplně rovný, a tlustý tak 1,5 cm, než jsem ten spodek sprasil, takže to šlo ají blbě naladit, tudíž to ani nehrálo, přišlo mi jak kdyby to nebylo dodělaný :wink:
ale to má bejt rovný :D

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

To Koubas: No jo, já si myslím, že si tak trochu nerozumíme, poněvač, když máš bubínek, dám příklad, třeba Sonor 200x, tak ty hrany, když se podívám za spodu bubínku, tak jsou ostrý a nejostřejší to většinou bejvá u struníku, samozřeejmě pod úhlem 45 stupňů, jenže já jsem měl spodek bubínku jakoby napáclý, tupý, vodorovný, neostrý úhel, který je normálně 45 stupnů v místě kde se upíná struník. Nevím jak to mám jinak napsat. Tím pádem to mělo vliv jak na ladění, tak na výslednej zvuk tzn. naprosto nehrající a tudíž to bylo taky nenaladitelný, tak proto to chci znova nechat u někoho přebrousit a svěři snare někomu, kdo už stím má zkušennosti, když jsem to já po neúspěšným pokusu, přebrousit to na hranu 45° zkazil. :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Koubas »

různý značky dělaji lůžka pro struník různě, když bude mít lůžko větší plochu, bude citlivější struník.
pokud sis někde přečetl, že bubínek musí mít hrany zásadně pod úhlem 45 stupňů, tak tomu nevěř, hrany můžou mít i jinej úhel a dokonce se vyráběj i kulatý hrany pro co největší styk hrany s blánou.
prostě příště radši věř tomu, že Ludwig ví, co dělá a že ty spíš neumíš ladit, než že ti to špatně seřízli. to, že z toho nedostaneš zvuk, jakej slyšíš na deskách oblíbených kapel, je normální. máš levnej bubínek a nemůžeš čekat zázraky.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Sam Jr. »

tak mě napadá, že bysme mohli udělat fotogalerii lůžek, aby nám tady zelenáči nepanikařili :D

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Šupi »

:D

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od BóĎA »

Sam Jr. píše:tak mě napadá, že bysme mohli udělat fotogalerii lůžek, aby nám tady zelenáči nepanikařili :D
asi tak :wink:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Sam Jr. »

tak sem dneska objednal generálku u Hallvada pro svoje Signie - srovnat a přefrézvat hrany už si zasluhujou dávno, mohlo by se to vejít do 3 tis. i dalšíma menšíma opravama a dopravou, tak sem zvědav :)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Šupi »

Tak to mi přijde slušná cena :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Sam Jr. »

bylo tam i nějaký lepení rozklížených dýh a bublin, přebroušení vnitřků a navoskování, kopáková hrana se v jednom místě sypala do hloubky 4 mm a muselo to pryč (korpusy byly snad fakt v horším stavu jak leckterý Amátky) i tak cena do 3500,- což je super, sem fakt moc zvědat jak bubny ožijou i v kombinaci blan Ambasador/Ambasador, jež mám v plánu :)

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od SKAlička »

Sam Jr. píše:bylo tam i nějaký lepení rozklížených dýh a bublin, přebroušení vnitřků a navoskování, kopáková hrana se v jednom místě sypala do hloubky 4 mm a muselo to pryč (korpusy byly snad fakt v horším stavu jak leckterý Amátky) i tak cena do 3500,- což je super, sem fakt moc zvědat jak bubny ožijou i v kombinaci blan Ambasador/Ambasador, jež mám v plánu :)
Co jsi s těma bubnama dělal že byly v takovým stavu?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Sam Jr. »

měl je přede mnou Němčour, co s něma jezdil profi zábavovku, takže hráli možná skoro každej den, 15 let v kuse, vozili se v zimě v létě na přívěsu a zkušebna ve sklepě ... každopádně jim dal fakt na prdel :(

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od SKAlička »

Sam Jr. píše:měl je přede mnou Němčour, co s něma jezdil profi zábavovku, takže hráli možná skoro každej den, 15 let v kuse, vozili se v zimě v létě na přívěsu a zkušebna ve sklepě ... každopádně jim dal fakt na prdel :(
Tak to pak joo :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Úložný hrany pro blány

Příspěvek od Sam Jr. »

tak včera konečně vybaleno a postupně bubny osazuju a ladím, musím napsat, že v Hallvad odvedli špičkovou práci :!: můžu doporučit všem, kdo o nějaké repasi svých bubnů uvažují. http://www.hallvad.cz

Odpovědět

Zpět na „Opravy všeho druhu“